Laptop problem

poruka: 31
|
čitano: 6.636
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

Selam.

Imam neki laptop IBM-ov.Sve je prije radilo, al brat ga nosio u Tuzlu na fax , i vratio ga sjebanog :)

Znaci imam nekih podataka koji mi trebaju , pa nesmijem dizat system nanovo dok ih ne prebacim preko USB sticka.

Znaci , kad ga upalim bla bla , pocne lijepo ici sve dok ne dodje do ove slike :

http://img528.imageshack.us/i/dsc00503kj.jpg


Nakon malo cekanja , pojavi mi se samo crna slika i mis.Stisnem CTRL+ALT+DELETE i pojavi mi se ovo :

http://img440.imageshack.us/i/dsc00504yn.jpg


Znaci podatci sa laptopa mi trebaju,al ako nemoze , sta mogu .

Mogu li ikako na desktop uci , ili se mogu halalit . ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 21:10 (mzzzL).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem

Jesi probao već f8 i Safe Mode ili Last Good Known Configuration?

 

13 godina
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...

Selam.

Imam neki laptop IBM-ov.Sve je prije radilo, al brat ga nosio u Tuzlu na fax , i vratio ga sjebanog :)

Znaci imam nekih podataka koji mi trebaju , pa nesmijem dizat system nanovo dok ih ne prebacim preko USB sticka.

Znaci , kad ga upalim bla bla , pocne lijepo ici sve dok ne dodje do ove slike :

[URL=http://img528.imageshack.us/i/dsc00503kj.jpg/][IMG]http://img528.imageshack.us/img528/363/dsc00503kj.jpg[/IMG][/URL]


Nakon malo cekanja , pojavi mi se samo crna slika i mis.Stisnem CTRL+ALT+DELETE i pojavi mi se ovo :

[URL=http://img440.imageshack.us/i/dsc00504yn.jpg/][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/2326/dsc00504yn.jpg[/IMG][/URL]


Znaci podatci sa laptopa mi trebaju,al ako nemoze , sta mogu .

Mogu li ikako na desktop uci , ili se mogu halalit . ?

Slike ti se ne vide tako da trebaš nešto po tom pitanju poduzeti.

 

Moj ti je prijedlog unebootinom instaliraj neku Linux distribuciju na USB (Ubuntu mi pada na pamet). Ubaci u USB utor i upali računalo, digni Ubuntu i zatim kopiraj što ti treba.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 21:15 (mario.L_hr).
13 godina
offline
Laptop problem

Proboaj ovako Alt+F4

Alt(na lijevoj strani)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem

jesam i nece da u safe mode uopste udje .

 

Prije je moglo , sad nece

13 godina
offline
Laptop problem

Zrusi win i installiraj ponovno.Evo ako hoces da ti ja Windows 7 Ultimate postavim na mediafire pa ti ja link dam u PP 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Laptop problem
Marko :D kaže...

Zrusi win i installiraj ponovno.Evo ako hoces da ti ja Windows 7 Ultimate postavim na mediafire pa ti ja link dam u PP 

Čovjeku trebaju podaci, ne želi ih izgubiti. Prema tome najbolji način ti je nekom Live distribucijom pokupiti podatke a poslije je već rutina. Clean install onoga što čovjek preferira.

16 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

@autor

izvadi disk iz laptopa i preko vanjskog kucista spoji na neko drugo racunalo.

i tako uđi u disk i izvadi sve potrebne podatke

 

ili

 

uzmi ERD commander 2010 i probaj bootat sa njime i uci u racunalo te prebaciti podatke na USB.

 

@Marko

reinstalacija je uvijek ZADNJA opcija, a ne prva. kada odrastes to ces i sam nauciti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem
sasa kaže...

@autor

izvadi disk iz laptopa i preko vanjskog kucista spoji na neko drugo racunalo.

i tako uđi u disk i izvadi sve potrebne podatke

 

ili

 

uzmi ERD commander 2010 i probaj bootat sa njime i uci u racunalo te prebaciti podatke na USB.

 

@Marko

reinstalacija je uvijek ZADNJA opcija, a ne prva. kada odrastes to ces i sam nauciti.

ERD commander 2010 ???

 

Sta je to ? Kako mislis , da skinem ili .. ?

 

Izvadio sam HDD iz laptopa , ali imam samo ovaj desktop racunar , i nisu HDD isti ( mislim ).

 

Jos neko rjesenje ?

13 godina
offline
Laptop problem

Ok sasa {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 21:39 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...
sasa kaže...

@autor

izvadi disk iz laptopa i preko vanjskog kucista spoji na neko drugo racunalo.

i tako uđi u disk i izvadi sve potrebne podatke

 

ili

 

uzmi ERD commander 2010 i probaj bootat sa njime i uci u racunalo te prebaciti podatke na USB.

 

@Marko

reinstalacija je uvijek ZADNJA opcija, a ne prva. kada odrastes to ces i sam nauciti.

ERD commander 2010 ???

 

Sta je to ? Kako mislis , da skinem ili .. ?

 

Izvadio sam HDD iz laptopa , ali imam samo ovaj desktop racunar , i nisu HDD isti ( mislim ).

 

Jos neko rjesenje ?

Imaš li neki USB stick slobodan?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 21:41 (mario.L_hr).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...
sasa kaže...

@autor

izvadi disk iz laptopa i preko vanjskog kucista spoji na neko drugo racunalo.

i tako uđi u disk i izvadi sve potrebne podatke

 

ili

 

uzmi ERD commander 2010 i probaj bootat sa njime i uci u racunalo te prebaciti podatke na USB.

 

@Marko

reinstalacija je uvijek ZADNJA opcija, a ne prva. kada odrastes to ces i sam nauciti.

ERD commander 2010 ???

 

Sta je to ? Kako mislis , da skinem ili .. ?

 

Izvadio sam HDD iz laptopa , ali imam samo ovaj desktop racunar , i nisu HDD isti ( mislim ).

 

Jos neko rjesenje ?

ako ti je u laptopu SATA disk i ako na maticnoj u racunalu imas SATA utor slobodan mozes ga spojiti direktno.

ajde stavi koji IBM imas? po slici mi izgleda kao nesto R40 ili R50?

i da, koja ti je maticna u racunalu?

 

ERD Commander je iso image koji skines sa neta i snimis na CD te sa njega podizes sustav, tj. stavis da ti se sustav dize sa CD-a.

13 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

@ mario.L_hr : imam USB 4gb

 

IBM ThinkPad 1830

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...

@ mario.L_hr : imam USB 4gb

 

IBM ThinkPad 1830

Skini Unebootin na desktop računalo. Umetni prazni USB stick. Pokreni unebootin, odaberi Ubuntu 10.10  kao distribuciju (na vrhu prozora), na dnu odaberi svoj stick. Pusti računalo da instalira Ubuntu natvoj stick. Stick utakni u laptop i upali ga. Odabir da se podigne Ubuntu (ni slučajno Winsi). nakon toga imaš mogućnost pristupa HDD-u. Linux ti je malo drukčiji ali ne pretjerano. Ako što zaškripi postaj, odgovoriti ćemo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...

@ mario.L_hr : imam USB 4gb

 

IBM ThinkPad 1830

bio sam jako blizu - laptop ti je IBM R51, 1830 ti je "podmodel".

 

probaj ovo sa linuxom ili ovo moje pa nam javi sta s edogada.

 

lp i sretno.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem
mario.L_hr kaže...
mzzzL kaže...

@ mario.L_hr : imam USB 4gb

 

IBM ThinkPad 1830

Skini Unebootin na desktop računalo. Umetni prazni USB stick. Pokreni unebootin, odaberi Ubuntu 10.10  kao distribuciju (na vrhu prozora), na dnu odaberi svoj stick. Pusti računalo da instalira Ubuntu natvoj stick. Stick utakni u laptop i upali ga. Odabir da se podigne Ubuntu (ni slučajno Winsi). nakon toga imaš mogućnost pristupa HDD-u. Linux ti je malo drukčiji ali ne pretjerano. Ako što zaškripi postaj, odgovoriti ćemo.

brate de dodaj me na msn

 

mozzila89@hotmail.com

 

da mi malo objasnis bolje.

 

Ubebootin ?

 

Daj link , googlam izbacuje mi Unetbootin ? Jel to to '

13 godina
offline
RE: Laptop problem

Evo linka. Ja sam ti malo noob za te IM aplikacije (ne koristim ih uopće).

 

Nema beda sve ti je prosto i jednostavno. Skini ovo s linka. Nakon što skineš pokreni ga. Kad se otvori napravi ono iz prethodnog posta. Ako zaškripi piši ovdje.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem

skidam Unebootin za windows ??

 

Jer Win XP mi je na laptopu  .

13 godina
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...

skidam Unebootin za windows ??

 

Jer Win XP mi je na laptopu  .

Skidaš za windows zato što su ti winsi na desktopu. Tamo ćeš obaviti sav posao oko instalacija Ubuntu-a na USB stick. Nakon što to obaviš onda ide druga faza dizanje Ubuntua na laptopu. Prednost ovoga je što ćeš dobiti OS instaliran na stick i računalo se diže sa sticka (obavezno enablaj u BIOS-u boot sa USB-a) i pristupaš svom disku u laptopu kao podatkovnom.

13 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

Možda čak i ne treba ubuntu, neka uzme puppy ili slitaz cisto da prebaci podatke.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Laptop problem

Ubuntu mi se čini kao najprihvatljiviji za Win korisnike. I sam sam se motao oko te distribucije.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem

Eh sada ..

 

Skinem ovo , udjem izabarem Ubuntu , a sa desne strane 10.10_Live

 

Ono sto pise Disk image cekiram , idem ISO , izabrem sta ?? Izabrao sam neku sliku , i dole izabrao svoj USB ( prazan ).

 

Skinulo mi je neke podatke sa neta ( za 20 sec ) i rr sam komp.

 

izvadio USB , ubacio u laptop i nece da bootuje ( iako sam namjesto da mi je prvi boot sa USB )

 

da li treba napraviti kako da podatke sa USB-a cita , USB bootabilan ili sta vec ?

13 godina
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...

Eh sada ..

 

Skinem ovo , udjem izabarem Ubuntu , a sa desne strane 10.10_Live

 

Ono sto pise Disk image cekiram , idem ISO , izabrem sta ?? Izabrao sam neku sliku , i dole izabrao svoj USB ( prazan ).

 

Skinulo mi je neke podatke sa neta ( za 20 sec ) i rr sam komp.

 

izvadio USB , ubacio u laptop i nece da bootuje ( iako sam namjesto da mi je prvi boot sa USB )

 

da li treba napraviti kako da podatke sa USB-a cita , USB bootabilan ili sta vec ?

20 sec je premalo vremena. Treba ti se skinuti Ubuntu Live, ovisno o brzini 20 sec jedefinitivno premalo. Ajmo probati ovako, downloadaj Ubuntu s netai spremi ga na disk.Kasnijećemo odabrati sliku s diska umjesto downloada s neta.

13 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

http://www.makeuseof.com/tag/install-linux-with-ease-using-unetbootin/

 

Evo nekakav tutorijal o tom programu, možda pomogne, samo slijedi upute.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop problem
mario.L_hr kaže...
mzzzL kaže...

Eh sada ..

 

Skinem ovo , udjem izabarem Ubuntu , a sa desne strane 10.10_Live

 

Ono sto pise Disk image cekiram , idem ISO , izabrem sta ?? Izabrao sam neku sliku , i dole izabrao svoj USB ( prazan ).

 

Skinulo mi je neke podatke sa neta ( za 20 sec ) i rr sam komp.

 

izvadio USB , ubacio u laptop i nece da bootuje ( iako sam namjesto da mi je prvi boot sa USB )

 

da li treba napraviti kako da podatke sa USB-a cita , USB bootabilan ili sta vec ?

20 sec je premalo vremena. Treba ti se skinuti Ubuntu Live, ovisno o brzini 20 sec jedefinitivno premalo. Ajmo probati ovako, downloadaj Ubuntu s netai spremi ga na disk.Kasnijećemo odabrati sliku s diska umjesto downloada s neta.

To 20 sec , neznam sta mi je snimalo , al nije to .

 

Gledao sam ovaj .iso file , zauzima oko 600 MB , to je to ???

13 godina
offline
RE: Laptop problem
mzzzL kaže...
mario.L_hr kaže...
mzzzL kaže...

To 20 sec , neznam sta mi je snimalo , al nije to .

 

Gledao sam ovaj .iso file , zauzima oko 600 MB , to je to ???

Da to je to. Skini ga na Desktop računalo i zapamti putanju trebat će ti kasnije.

13 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

hvala svima , rijesio sam.

 

Snimljeni podatci na drugi komp , a na laptopu sam digao system nanovo.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

pozdrav imam jedna problem. ovako igrala sam sam neku igricu na laptopu i odjedamput se je zablokirao isla sam ga restaratat ali nikao nisam mogla uspjeti. okrenula sam ga i izvadila sam bateriju pa sam je opet stavila,upalim ga i pojavi se crna slika bez icega. a normalno se je upalio al bez slike, pa me zanima sta mu je?  {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop problem
tify_ivan kaže...

pozdrav imam jedna problem. ovako igrala sam sam neku igricu na laptopu i odjedamput se je zablokirao isla sam ga restaratat ali nikao nisam mogla uspjeti. okrenula sam ga i izvadila sam bateriju pa sam je opet stavila,upalim ga i pojavi se crna slika bez icega. a normalno se je upalio al bez slike, pa me zanima sta mu je? {#}

Mozda graficka?!
ako imas neki monitor pokusaj ga spojiti na njega, pa onda ukljucit. 

14 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

Da ne otvaram novu temu, jel zna netko kako se spojit s mobitelom na asus laptop? Kada idem na hardware and sound tam pod devices mi nema bluetooth devices, a koliko znam laptop bi trebo imat bluetooth po sluzbenim specifikacijama. Model je k53sv.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice