Laptop ne prepoznaje kameru

poruka: 9
|
čitano: 4.215
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Laptop ne prepoznaje kameru

Imam asus r700v series i na njemu win8.1. Ovaj model ima kaeru ali ju moj laptop ne prepoznaje. Surfao sam po interneru ali nisam nasao rjesenje. Molim vas ako znate kako da rijesim ovaj problem da mi pomognete. Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru
Jeli ti je uopce ima pod Device Manager? Ako ima, otvori njen HW ID i pogledaj koji joj je PID. Otidji na Asus global site, nadji svoj model i pod support nadji drivere, ako nema za win 8.1, onda skini za Win7 x86/x64 verziju i instaliraj.

Ako ti i tad ne radi, akini aplikaciju ManyCam i on bi ti je trebao naci. Ja sam imao isti problem sa Asus ul30vt modelom.
ptspclan.com | visit us ^^
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru

Nemam ju u device menageru, a ni many cam ju nije nasao. Kao da je nestala iz sistema. Ima li veze to sto sam prije nekoliko mjeseci reinstalirao windowse. I takodjer nisam mogao naci drivere za kameru.

14 godina
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru
Cudno. A imas li u device manageru neki unknown device? Jer ako nemas, da mozda nije hw problem odjednom.
ptspclan.com | visit us ^^
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru

Nemam nikakav unknown device. Sad sam se sjetio da sam proslo ljeto mijenjao ekran zbog vertikalne linije piksela koji nisu radili i priliscno sam siguran da od tad nisam koristio kameru pa je moguce da ju nisu dobro spojili. Nadam se da to nije istina jer sam laptop dao ovlastenom asus servisu. Ako to je istina mislite li da bi prihvatili reklamaciju skoro godinu dana poslije (tada je bio pod garancijom ali sada vise nije)..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 22:19 (3rdmage).
12 godina
offline
Laptop ne prepoznaje kameru

Moja ti je preporuka da probaš u Linuxu kameru od lapa,ne moraš ga instalirati,nego samo ga bootaj sa CD-a.

Zasto?

Skontao sam i ja da opcenito Asus jede go.na sa driverima 8 ice,bilo da se radi o touchpadu,kameri ili kao kod mene FN tipki!

Na mome Asusu ne mogu iskljuciti touchpad i FN mi je sheban+bluetooth nekada hoće,neće....dok na linuxu sve radi savrseno!

Sve zbog drivera!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru

Nikad to prije nisam radio. Mozes li mi milim te malo bolje pojasniti kako da to napravim. Hvala.

12 godina
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru
3rdmage kaže...

Nikad to prije nisam radio. Mozes li mi milim te malo bolje pojasniti kako da to napravim. Hvala.

 Evo recimo ubuntu skineš ga u obliku ISO filea.

Kada se skine taj ISO file prepržiš na CD uz pomoć  nekoga programa za prženje koji ce ga napraviti bootabilnim.

Kada sprzis CD ubaci ga u lap i restartiraj ga!

Uđi u BIOS i tamo nastimaj da ti se boota sa CD-a.Mada mislim da tvoj lap ima "press ??? to choose boot" prilikom samoga paljenja,tako da niti ne moras ulaziti u bios.

Loadati ce ti se posve novi operativni sustav Linux ubuntu(ne moras ga instalirati,nego samo odaberi opciju da ti se loada sa CD-a)

 

Linux je sav drugaciji od Windowsa,ali sve ti pise,samo citaj!

14 godina
offline
Re: Laptop ne prepoznaje kameru
3rdmage kaže...

Nemam nikakav unknown device. Sad sam se sjetio da sam proslo ljeto mijenjao ekran zbog vertikalne linije piksela koji nisu radili i priliscno sam siguran da od tad nisam koristio kameru pa je moguce da ju nisu dobro spojili. Nadam se da to nije istina jer sam laptop dao ovlastenom asus servisu. Ako to je istina mislite li da bi prihvatili reklamaciju skoro godinu dana poslije (tada je bio pod garancijom ali sada vise nije)..

 

Ako nije HW problem, probaj napraviti ovo što ti Milka30 preporuča, jer ako ga i Linux ne vidi, onda je očito neki problem u spoju nastao kada su ti mijenjali ekran.

 

Milka30 kaže...
3rdmage kaže...

Nikad to prije nisam radio. Mozes li mi milim te malo bolje pojasniti kako da to napravim. Hvala.

 Evo recimo ubuntu skineš ga u obliku ISO filea.

Kada se skine taj ISO file prepržiš na CD uz pomoć  nekoga programa za prženje koji ce ga napraviti bootabilnim.

Kada sprzis CD ubaci ga u lap i restartiraj ga!

Uđi u BIOS i tamo nastimaj da ti se boota sa CD-a.Mada mislim da tvoj lap ima "press ??? to choose boot" prilikom samoga paljenja,tako da niti ne moras ulaziti u bios.

Loadati ce ti se posve novi operativni sustav Linux ubuntu(ne moras ga instalirati,nego samo odaberi opciju da ti se loada sa CD-a)

 

Linux je sav drugaciji od Windowsa,ali sve ti pise,samo citaj!

 

Ovo ti je lakše napraviti nego ga odmah nositi na servis.

ptspclan.com | visit us ^^
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice