Instaliranje windowsa- problem

poruka: 9
|
čitano: 2.530
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa- problem
Kupljen novi komp sa asrock maticnom, imam uefi bios i nikako da namjestim da se boota sa cda/dvda. trazio sam i po netu al nigdje nemogu nac, di god gledam izbacuje mi samo ssd i hdd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa- problem
ispricavam se na spamu zastekalo mi nes
14 godina
online
Re: Instaliranje windowsa- problem
truki kaže...
Kupljen novi komp sa asrock maticnom, imam uefi bios i nikako da namjestim da se boota sa cda/dvda. trazio sam i po netu al nigdje nemogu nac, di god gledam izbacuje mi samo ssd i hdd.

 Koji model ploče? Našao si Boot priority i tamo nema DVD drivea? Je li sve dobro spojeno?

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
15 godina
offline
Re: Instaliranje windowsa- problem

podesi BIOS

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa- problem
truki kaže...
Kupljen novi komp sa asrock maticnom, imam uefi bios i nikako da namjestim da se boota sa cda/dvda. trazio sam i po netu al nigdje nemogu nac, di god gledam izbacuje mi samo ssd i hdd.

 Isti ili sličan problem riješio sam skidanjem programa EasyUEFI. Nakon instalacije programa u njemu podesiti redosljed bootanja da prvo bude CD/dvd. Ubaciti instalacijski cd/dvd i restart računala. Meni je tako uspjelo napraviti "čistu" instalaciju Win10. U uefi biosu uopće nije nudilo cd/dvd bootanje. 

9 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa- problem

kako ce instalirati program kad je kompjuter nov, ocito nema windowse gore kad ih zeli instalirati... da ih ima, nebi ni postavio pitanje...

 

pokusaj sa onom tipkom na tipkovnici do Fn tipke, oznaka windowsa + F12.... ja sam tako uspio na svom....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instaliranje windowsa- problem

A da mu bios nije postavljen na legacy, umjesto uefi, pa ne vidi uefi bootabilne device?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 1:56 (dai53nja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa- problem
051fiume kaže...

kako ce instalirati program kad je kompjuter nov, ocito nema windowse gore kad ih zeli instalirati... da ih ima, nebi ni postavio pitanje...

 

pokusaj sa onom tipkom na tipkovnici do Fn tipke, oznaka windowsa + F12.... ja sam tako uspio na svom....

 A je,

 u pravu si. Ali nije čovjek napisao da da je free OS. Hebiga, ja pomislio da ima gore predinstaliran neki wins. Lijepo piše komp, a ja u mislima imao lap. sa osmicom (npr.)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje windowsa- problem
hvala svima na prijedlozima, malo sa zakasnjenjem da obavjestim da sam na kraju instaliro winodws pomocu usba. Nakon instalacije dvd rom mi nije bio prepoznat ni u windowsima/device manageru, tako da sam otvorio kuciste i vidio da nije uopce spojen sata kabelom u maticnu. Neko je malo fulo dok je slago.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice