Voltaže i Temperature ?

poruka: 39
|
čitano: 9.935
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Voltaže i Temperature ?

Zanima me da li je sve u redu sa mojim temperaturama a pogotovo me zanima da li su mi voltaže u redu ?

Evo slika :

http://img132.imageshack.us/img132/834/screenshot003ks3.png


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
nije sve u redu, ako mozes stavi si zadnju verziju BIOS-a za maticnu i nabavi noviji Everest, jer su ove temperature ocito pogrešne!

Što se tiče napona, možda su i u redu dok ništa ne radiš na PC-u, no puno je bitnije kakvi su naponi kad opteretiš PC, npr grafičku i procesor (u igri ili nekoj 3d aplikaciji).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže...
nije sve u redu, ako mozes stavi si zadnju verziju BIOS-a za maticnu i nabavi noviji Everest, jer su ove temperature ocito pogrešne!

Što se tiče napona, možda su i u redu dok ništa ne radiš na PC-u, no puno je bitnije kakvi su naponi kad opteretiš PC, npr grafičku i procesor (u igri ili nekoj 3d aplikaciji).
  Čovjek je GENERALNO/OPĆENITO pitao dali su mu temerature komponenata normalne a ne kad su pod load-om ili kad ih strese sa S&M FFS.
  To  su  posve  normlane  temerature  :)  i  nemaš  nikakovga  razloga  za  zabirnutost.
  Makar  mi  je  malo  sumnjiva  temperatura  onoga  Maxtora  jer  oni  se  opcenito  jako  griju  imaš  neki  vent  mozda  koji  puše  po  njemu? 

May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Darth Punisher kaže...
Vicko kaže...
nije sve u redu, ako mozes stavi si zadnju verziju BIOS-a za maticnu i nabavi noviji Everest, jer su ove temperature ocito pogrešne!

Što se tiče napona, možda su i u redu dok ništa ne radiš na PC-u, no puno je bitnije kakvi su naponi kad opteretiš PC, npr grafičku i procesor (u igri ili nekoj 3d aplikaciji).
  Čovjek je GENERALNO/OPĆENITO pitao dali su mu temerature komponenata normalne a ne kad su pod load-om ili kad ih strese sa S&M FFS.
  To  su  posve  normlane  temerature  :)  i  nemaš  nikakovga  razloga  za  zabirnutost.
  Makar  mi  je  malo  sumnjiva  temperatura  onoga  Maxtora  jer  oni  se  opcenito  jako  griju  imaš  neki  vent  mozda  koji  puše  po  njemu? 

Nemam nikakav vent da puše po Maxtoru, zašto ti je sumnjiva i HD Tune pokazuje istu, i Vicko za koje temp. misliš da su pogrešne ( koristim zadnju verziju Everesta a nemam običaj flashat BIOS dok je sve u redu) ?

 

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 14:24 (Groza).
16 godina
neaktivan
offline
Voltaže i Temperature ?

Ma ne u redu nisam vec dugo bio u doticaju sa Maxtorovim hard diskovima. Sjecam se da se moj stari od 80GB redovito grijao na 40-45 iako dva sarkuna pušu po njemu i ostalim hardovima koji nejdku preko 34 ali on se herojiski jedini izdizao.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Darth Punisher kaže...

Ma ne u redu nisam vec dugo bio u doticaju sa Maxtorovim hard diskovima. Sjecam se da se moj stari od 80GB redovito grijao na 40-45 iako dva sarkuna pušu po njemu i ostalim hardovima koji nejdku preko 34 ali on se herojiski jedini izdizao.


 Imam je starog Maxtora 40 GB, cili je radni vijek radiaa na 50-55 C i još se drži !Namigiva

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
16 godina
protjeran
offline
RE: Voltaže i Temperature ?

...dal' po ljetu ili sada u zimskom periodu,,,,naime moj Maxtor Hard Disk( 60 GB), moje skladište, ne ide preko 20 Celzića sada kada je zima, a radi za mene već pet godina i ne pokazuje da mu je teško niti se želi urotiti, pa osnovati sindikat koji bi radio zavjeru.

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 15:36 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?

Liti 55, zimi 50 !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
16 godina
neaktivan
offline
Voltaže i Temperature ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
TaT laže sigurno.
Ni kod mene ne pokazuje dobro temperaturu dok Everest und Speedfan pokazuju isto
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
LUXX kaže...
TaT laže sigurno.
Ni kod mene ne pokazuje dobro temperaturu dok Everest und Speedfan pokazuju isto
 Al meni Everest pokazuje isto što i TAT...
16 godina
offline
RE: Voltaže i Temperature ?

Temp. cpu-a i jezgri se nebi trebale razlikovat vise od 3°C max 5°C. Koristite coretemp za provjeru. Ovak to meni izgleda: Slika

 

 

 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACHI Deskstar GST T7K160 160Gb, Corsair 450W VX, DVD±RW LITEON LH-18A1P,CoolerMaster Centurion5 - 2x80mm + 2x120mm, Logitech Z3, Samsung SyncMaster 931BF, Samsung SWT1200, Logitech RX1000
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 14:45 (elvis again).
16 godina
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
OT:
Nikad se ovolko nisam namucil sa postavljanjem linka. 15 min sam pokusaval. Jednostavno nejde ak nejdes preko sistema za linkanje koji je po defoultu na forumu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Darth Punisher kaže...
  Čovjek je GENERALNO/OPĆENITO pitao dali su mu temerature komponenata normalne a ne kad su pod load-om ili kad ih strese sa S&M FFS.
  To  su  posve  normlane  temerature  :)  i  nemaš  nikakovga  razloga  za  zabirnutost.
  Makar  mi  je  malo  sumnjiva  temperatura  onoga  Maxtora  jer  oni  se  opcenito  jako  griju  imaš  neki  vent  mozda  koji  puše  po  njemu? 

 Bez obzira što je pitao ja stojim iza svog odgovora, nisam krivo odgovorio niti sam spominjao S&M i slicne aplikacije!
Ali pod pretpostavkom da "čovjek" nešto i radi na PC-u, bitne su temp kada to nešto "radi", a ne kada ne radi ništa,
a iz priloženog SS-a je za pretpostaviti da u tom trenutku nije ništa niti radio, prema tome prvo treba napravit
"nekakvo" opeterecenje PC-a da bi mogao dobiti odgovor na konkretno pitanje!

Temp jezgre procesora ne mogu biti 21 stupanj, prema tome ili je do Everesta ili je do bios-a!
kod mene je to rijeseno novim bios-om... no kako se ne radi o istoj maticnoj ploci, predlozio
sam da proba noviji everest, ako ce i dalje pokazivati "preniske" temperature, onda flash bios-a.

× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x2 = 530Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže...
Darth Punisher kaže...
  Čovjek je GENERALNO/OPĆENITO pitao dali su mu temerature komponenata normalne a ne kad su pod load-om ili kad ih strese sa S&M FFS.
  To  su  posve  normlane  temerature  :)  i  nemaš  nikakovga  razloga  za  zabirnutost.
  Makar  mi  je  malo  sumnjiva  temperatura  onoga  Maxtora  jer  oni  se  opcenito  jako  griju  imaš  neki  vent  mozda  koji  puše  po  njemu? 

 Bez obzira što je pitao ja stojim iza svog odgovora, nisam krivo odgovorio niti sam spominjao S&M i slicne aplikacije!
Ali pod pretpostavkom da "čovjek" nešto i radi na PC-u, bitne su temp kada to nešto "radi", a ne kada ne radi ništa,
a iz priloženog SS-a je za pretpostaviti da u tom trenutku nije ništa niti radio, prema tome prvo treba napravit
"nekakvo" opeterecenje PC-a da bi mogao dobiti odgovor na konkretno pitanje!

Temp jezgre procesora ne mogu biti 21 stupanj, prema tome ili je do Everesta ili je do bios-a!
kod mene je to rijeseno novim bios-om... no kako se ne radi o istoj maticnoj ploci, predlozio
sam da proba noviji everest, ako ce i dalje pokazivati "preniske" temperature, onda flash bios-a.

 A kolike bi tribale bit temperature jezgre ako ne mogu 21 C ?

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
16 godina
neaktivan
offline
Voltaže i Temperature ?

Vise od CPU-a

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Groza kaže...
 A kolike bi tribale bit temperature jezgre ako ne mogu 21 C ?

Da malo razmisljas nebi ovakva pitanja postavljao! Osim ako drzis PC vani ispod prozora
sad kad je hladnije... Ako se cpu hladi zrakom, a taj zrak u prostoriji gdje drzis pc je najcesce
barem 20 C, onda je zrak u kucistu barem 22 C, prema tome ne mozes sa zrakom od 22 C ohladit
procesor, tj jezgre procesora na 21 C.... mozda sam u krivu ali ovo mi zvuci kao nesto sto bi
i covjeku od 10 godina bilo jasno (kako mu je jasno da sladoled mora stajat u zamrzivacu).

Druga stvar, "core temp" bi trebala biti veca od "cpu temp" a na screen šotu se vidi velika
razlika... update bios-a je rijesenje (govorim iz vlastitog iskustva)

× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x2 = 530Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže...
Druga stvar, "core temp" bi trebala biti veca od "cpu temp" a na screen šotu se vidi velika
razlika... update bios-a je rijesenje (govorim iz vlastitog iskustva)

 Probaću pa da vidim ima li razlike !

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
16 godina
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže


Druga stvar, "core temp" bi trebala biti veca od "cpu temp" 
 Baš naprotiv, core temp je očitanje sensora na matičnoj a cpu temp nema nikakav sensor nego je aritmetički zbroj temperature core-a1 i core-a2. Ta "aritmetika" se razlikuje od proizvodžača da proizvodžača matičnih.

Primjerice za P965 - s3 do F4 biosa su sve temp iste a od F5 je cpu temp 7-10c višlja i tako je i sa zadnjim biosom. Nema nikakve logike da noviji biosi ne valjaju naspram starih.

Druga stvar: ako je u sobi 22c u kućištu može biti 18c bez pardona ako je zatvoreno i ako je u njemu propuh. Uzmi neki kućni termometar i piri sa ventom po živi i vidjet ćeš da će temperatura pasti 2-4c spram temperature u sobi.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
spaljeni kaže...

Druga stvar: ako je u sobi 22c u kućištu može biti 18c bez pardona ako je zatvoreno i ako je u njemu propuh. Uzmi neki kućni termometar i piri sa ventom po živi i vidjet ćeš da će temperatura pasti 2-4c spram temperature u sobi.
 Da mi je to vidjeti Belji se

Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?

Druga stvar: ako je u sobi 22c u kućištu može biti 18c bez pardona ako je zatvoreno i ako je u njemu propuh. Uzmi neki kućni termometar i piri sa ventom po živi i vidjet ćeš da će temperatura pasti 2-4c spram temperature u sobi.
  Koji teški LOL. Spaljeni jesi ti mozda dosita spaljen? Daj mi reci samo kako ti to zamišljaš da u kucištu bude manja temperatura od one  u prostoriji u kojoj se on nalazi?  

May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
spaljeni kaže...


Druga stvar: ako je u sobi 22c u kućištu može biti 18c bez pardona ako je zatvoreno i ako je u njemu propuh. Uzmi neki kućni termometar i piri sa ventom po živi i vidjet ćeš da će temperatura pasti 2-4c spram temperature u sobi.
 pa naravno da može ako ti je kučište hermetički zatvoreno, i izravno ti se cijevima upuhuje zrak iz klima uređaja (ne slabija od 5kW) Smijeh      Smijeh    Smijeh
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 20:45 (Core2Duo2).
16 godina
protjeran
offline
Voltaže i Temperature ?

kad ujutro tek upalim pc temp 1. jezgre je 5c a druge -9c (Iznenađen to pokazuje bios) nakon pola sata su temp normalne cpu-35°c, cpu1.jezgra 16c 2.jegra 11°c. a i da krivo kaže glavno da komp radi

 


Athlon64 x2 5000+ @ 2.99GHZ, 2GB DDR2 667,DFI Infinity SLI II-M2, nVidia 8800gts
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže...
Da malo razmisljas nebi ovakva pitanja postavljao! Osim ako drzis PC vani ispod prozora
sad kad je hladnije... Ako se cpu hladi zrakom, a taj zrak u prostoriji gdje drzis pc je najcesce
barem 20 C, onda je zrak u kucistu barem 22 C, prema tome ne mozes sa zrakom od 22 C ohladit
procesor, tj jezgre procesora na 21 C.... mozda sam u krivu ali ovo mi zvuci kao nesto sto bi
i covjeku od 10 godina bilo jasno (kako mu je jasno da sladoled mora stajat u zamrzivacu).

Druga stvar, "core temp" bi trebala biti veca od "cpu temp" a na screen šotu se vidi velika
razlika... update bios-a je rijesenje (govorim iz vlastitog iskustva)

Činilo mi se da znaš šta govoriš, ali očito nisi u pravu evo nove slike (s novim BIOS-om i Everestom)

http://img301.imageshack.us/img301/9789/screenshot004pv2.jpg

 

Kako vidiš, ista stvar !

 

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 8:59 (Groza).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Dakako da je u pravu.
Ako ti je sobna temperatura 20 stupnjeva nema teoretske šanse da ti procesor bude hladniji(sa zračnim hlađenjem)
To jednostavno neide a ako tebi pokazuje te temperature ne vjeruj im previše.
Temperature nebudu skoro nikad pravilno očitane.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?

Pa nije procesor hladniji, njegova temp. je 35-36 C, jezgre su hladnije a sad na koji način se to zbraja ne znam !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Groza kaže...
Činilo mi se da znaš šta govoriš, ali očito nisi u pravu evo nove slike (s novim BIOS-om i Everestom)

http://img301.imageshack.us/img301/9789/screenshot004pv2.jpg

 

Kako vidiš, ista stvar !

 cuj, ne radi se ovdje o pravnoj stvari u kojoj sam ja sudac, pa da budem u pravu.

ja sam tebi nesto napisao na temelju vlastitog iskustva, dakle i meni je nekad
everest pokazivao core temp nize od cpu temp, evo moji SS-ovi:



dakle promjena bios-a je kod mene rijesila problem i to je to.
zasto je kod tebe nesto shebano ja to ne znam nisam mađioničar!

dapace u opisu novog bios-a na webu proizvodaca je pisalo
da je izmedu ostalog ispravljeno ocitanje cpu temperatura za core2duo.

A neke upade necu niti komentirati, ako netko ne zna osnove fizike
ili nije ni osnovnu skolu zavrsio ili je neki drugi problem u pitanju,
no u to necu ulaziti.

Groza nesto nije u redu s tvojim ocitanjima temperatura tako da je
svaki komentar na SS koji si dao suvisan i nepotreban.

× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x2 = 530Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže...
Groza kaže...
Činilo mi se da znaš šta govoriš, ali očito nisi u pravu evo nove slike (s novim BIOS-om i Everestom)

http://img301.imageshack.us/img301/9789/screenshot004pv2.jpg

 

Kako vidiš, ista stvar !

 cuj, ne radi se ovdje o pravnoj stvari u kojoj sam ja sudac, pa da budem u pravu.

ja sam tebi nesto napisao na temelju vlastitog iskustva, dakle i meni je nekad
everest pokazivao core temp nize od cpu temp, evo moji SS-ovi:



dakle promjena bios-a je kod mene rijesila problem i to je to.
zasto je kod tebe nesto shebano ja to ne znam nisam mađioničar!

dapace u opisu novog bios-a na webu proizvodaca je pisalo
da je izmedu ostalog ispravljeno ocitanje cpu temperatura za core2duo.

A neke upade necu niti komentirati, ako netko ne zna osnove fizike
ili nije ni osnovnu skolu zavrsio ili je neki drugi problem u pitanju,
no u to necu ulaziti.

Groza nesto nije u redu s tvojim ocitanjima temperatura tako da je
svaki komentar na SS koji si dao suvisan i nepotreban.

 Jel ti imaš Stock vent il neki drugi?     Pitam zato što ja imam neclockan e4400 a temp. su mi iste ko tvoje... pa sam sad u bedariPlač    Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Core2Duo2 kaže...
 Jel ti imaš Stock vent il neki drugi?     Pitam zato što ja imam neclockan e4400 a temp. su mi iste ko tvoje... pa sam sad u bedariPlač    Namigiva
 Imam AC freezer 7, ali ni prije nisu bile puno vece temperature, samo je cooler bio glasniji

Inace cpu radi na prilicno visokoj voltazi od 1.450 V, iako nekima na 3 GHz radi na 1.400 V,
moj je neka ljenčina pa mu treba vise "poticaja".

Jos jedna ne manje bitna stvar, imam 2 usisna 120 mm ventilatora od kojih je jedan
"u razini" cpu coolera, a odma iza cpu coolera je ispusni vent od 120 mm.

Na kraju, tesko je samo tako usporedivat temp ako nemamo isti bios, isti senzor,
istu verziju everesta i isto opterecenje

ne trebas se brinuti dok ti se temp ne penju preko 60C pod load-om od 100%


btw. kak to da nisi overclockao bar malo? recimo moj radi na FSB 266 na voltazi

koja je ISPOD "standardne".  Ako bi i tvoj tako radio, nebi ti se nista vise grijao niti

bi bilo ikakvih stetnih posljedica, a s obzirom na to da imas E4400 kojem je mnozitelj

10x, proc bi ti radio na 2,66 GHz sto je dosta vise u usporedbi sa sadasnjih 2 GHz.

 

× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x2 = 530Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2008 14:28 (Vicko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Voltaže i Temperature ?
Vicko kaže...
Core2Duo2 kaže...
 Jel ti imaš Stock vent il neki drugi?     Pitam zato što ja imam neclockan e4400 a temp. su mi iste ko tvoje... pa sam sad u bedariPlač    Namigiva
 Imam AC freezer 7, ali ni prije nisu bile puno vece temperature, samo je cooler bio glasniji

Inace cpu radi na prilicno visokoj voltazi od 1.450 V, iako nekima na 3 GHz radi na 1.400 V,
moj je neka ljenčina pa mu treba vise "poticaja".

Jos jedna ne manje bitna stvar, imam 2 usisna 120 mm ventilatora od kojih je jedan
"u razini" cpu coolera, a odma iza cpu coolera je ispusni vent od 120 mm.

Na kraju, tesko je samo tako usporedivat temp ako nemamo isti bios, isti senzor,
istu verziju everesta i isto opterecenje

ne trebas se brinuti dok ti se temp ne penju preko 60C pod load-om od 100%


btw. kak to da nisi overclockao bar malo? recimo moj radi na FSB 266 na voltazi

koja je ISPOD "standardne".  Ako bi i tvoj tako radio, nebi ti se nista vise grijao niti

bi bilo ikakvih stetnih posljedica, a s obzirom na to da imas E4400 kojem je mnozitelj

10x, proc bi ti radio na 2,66 GHz sto je dosta vise u usporedbi sa sadasnjih 2 GHz.

 

 Penju mi se preko 60°C u loadu 100% - TATPlač 
Ma vrlo malo sam ga clocknuo tj. prije bi rekao "podesio" na 2.2Ghz, zbog temperature nesmijem više....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice