Socket 478 matična problem

poruka: 11
|
čitano: 4.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Socket 478 matićna problem

Ovako, frend mi neki dan dofurao komp i veli da mu nema slike na ekranu. Ja promijenim grafićku ali i dalje ista prića. Zatim sam primjetio da mu ne vrti ventilator od napajanja. Prikljucim ja svoje napajanje ali i dalje ista prića. Onda mi je na pamet pao hard disk. Prikljucim ja svoj hard ali opet sve isto.

Sad mi jedino pada na pamet da ga možda matićna hebe?

Ima ko kakav savjet? Il možda staru matićnu za prodat?

Ima di možda nova za kupit sa tim socketom? Matićna je P4VT8+, Asrockova. Ima P4 od 2.8 ili 3.0 GHz, 512 Mb RAM-a, neznam koji je Hard i grafićka je Radeon 9600 PRO (nedavo kupljena nova)

PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Socket 478 matićna problem
16 godina
offline
Socket 478 matićna problem

Kaj nitko drugi nema nikakav savjet?

od sto glasa ni glasa čuti nije!!

PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Socket 478 matićna problem
mika2210 kaže...

Kaj nitko drugi nema nikakav savjet?

od sto glasa ni glasa čuti nije!!

 AsRockove matične ploče su ionako srnj. Savjetujem ti da si kupiš novu matičnu zasnovanu na 775 ili AM2 socketu. Danas ih imaš za 400 kn. Definitivno ti je matična krivac za tvoje probleme. Mislim da možda u HG Spotu imaju 478 socket matične ako si već toliko zapeo za taj socket.
AsRock P4V88+, socket 478 Intel Celeron D 325 2.53 GHz Club 3D GF 7600 GS 256 MB 1 GB DDR 133 MHz Seagate Barracuda 80 GB, 7200 rpm, 2 MB cache Seagate Barracuda 160 GB, 7200 rpm, 8 MB cache Chieftec 400W
16 godina
offline
Socket 478 matićna problem

Nije to moj komp, frendov je, da mene moj tak j*** ko ovaj njega vech bi na shrotu bio!

Frend koristi komp dva puta na tjedan tak da mu nis jaceg netreba, zato inzistiram na socket 478 matićnoj.

PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Socket 478 matićna problem

evo u hgspotu ima jedna

 

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=023168

 

i links

 

http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05030603

 

pa sad ako ti paše, kaži kolegi nek kupi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Socket 478 matićna problem

Evo sad imaš par mogućnosti, požurite u dućan kako se ne bi desilo da ih možete kupiti jedino u oglasniku.

 

Pozdrav

16 godina
offline
RE: Socket 478 matićna problem
MRK 22 kaže...

evo u hgspotu ima jedna

 

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=023168

 

i links

 

http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=05030603

 

pa sad ako ti paše, kaži kolegi nek kupi.

Molim samo malo pažnje prilikom savjetovanja - predložena ploča iz HG spota nije kompatibilna sa standardnim P4 s478 procesorima (već mobilnim C2D inačicama za prijenosnike), tako da se ne zaletiš:


EDIT: Upravo sam izbrisao neku totalnu glupost koju sam napisao - provjeriti ispravnost matične ploče s drugom upitno ispravnom matičnom?! Uglavnom, probaj naći nekoga sa sigurno ispravnom s478 matičnom i tek tada ćeš znati. A onda u kupnju. Pozz!
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 18:59 (Veliki Brat).
16 godina
neaktivan
offline
Socket 478 matična problem

Ja i dalje preporučam onu gore Asrockovu ploču - na njoj je Intelov čispset i ne treba se bojati.

Osim toga izbor tih ploča je zaista tako mali da ne treba tražiti svaki nedostatak povećalom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 19:32 (Level 1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Socket 478 matična problem

Tu se slažem u potpunosti. Ploča ima stvarno za na prste jedne ruke nabrojat,chipset je Intelov,koji je stabilan,a ako koristi komp dva puta tjedno teško de će ga čak i ASrock iznevjerit.

16 godina
offline
Socket 478 matična problem

Hvala na savjetima, danas vjerojatno idem u zagreb popodne pa budem kupil tu matićnu Asrockovu.

Ona druga mu nebi pasala ni zbog toga jer ima PCI-express utor za grafulju, a grafićka je AGP.

Hvala na savjetima!!

PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice