Sata problemi...;-(

poruka: 9
|
čitano: 2.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Sata problemi...;-(
pitanje

Pozdrav,

Imam jedan jako veliki problem. Imam jedno računalo u kojem je matična: VIA Technologies, model PT880-8237. kupio sam si dva harda(sata) (hitachi HDS721616PLA380) i htio ih spojiti u Raid0. No međutim, hardovi uopće nisu prepoznati, niti u windowsima niti u biosu, kao da nepostoje. skino sam i nove drivere i sve, ali i dalje kao da ih nema.... pls heeelp

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
Imaš, zapravo, mali problem.. :) Kupio si dva SATA2 diska. Uzmi dva jumpera, po jedan za svaki HDD i postavi ih u poziciju da budu SATA 150. Tvoja matična ne zna što je SATA2..
Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
autorov komentar

a cek, gdje ja trebam stavljati te jumpere? trazio sam negdje na hardu da ih stavim ali nisam nasao....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
skywlk kaže...

a cek, gdje ja trebam stavljati te jumpere? trazio sam negdje na hardu da ih stavim ali nisam nasao....

 Sad sam tražio manual sa specifikacijama hitachijevih diskova - ali niti oni ne navode jumpere za sata diskove..
..probat ću još malo potražiti..
Ali, ako ti diskovi nemaju kako spustiti se sa 300 na 150 mislim da ih nećeš na toj matičnoj koristiti..


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
autorov komentar

da, to sam si i mislio....hmmm a da li postoji neki kontroler ili nesto sto bi stavio na sata konektor od maticne pa da se onda to smanji?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
prihvaćeno rješenje

Ne u tom smislu.. Eventualno PCI kontroler koji onda ima i raid


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
autorov komentar

znaci kupim taj kontroler, stavim ga u pci utor u maticnu spojim sa hardom i onda to sve radi?

16 godina
neaktivan
offline
Sata problemi...;-(
prihvaćeno rješenje

Stvar je vrlo jednostavno rijesiti.Hitachijevi SATA diskovi se daju softverski prebaciti iz SATA2 u SATA1 mod. Sve sto ti treba je naci dobru dusu koja ima MBO novijeg datuma(znaci da prepoznaje SATA2 diskove,zatim skini s Hitachijevih stranica software za prebacivanje SATA2 u 1).Prebacis HDD u SATA1 i spojis ga bez brige na svoju plocu.

 

http://www.hitachigst.com/hdd/support/downloads/FTool_User_Guide_209.pdf

 

http://www.hitachigst.com/hdd/support/downloads/Ftool-ver209.exe

 

skini obadvoje, uputa u pdf-u i software

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sata problemi...;-(
autorov komentar

puno hvala, sutra javim kako je proslo....za sada mi se cini gg

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice