Restart kompa

poruka: 27
|
čitano: 4.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Restart kompa

Pozdrav

trebam pomoć.

Kompjuter mi se neće restarta nego samo ugasi monitor ali  on i dalje radi. To se dogidi i prilikom instalacije windowsa i u windowsima kad ih idem restarti. Ram sam već probavao novi ali ista stvar.Konfiguracija je pod moj pc. To se dogadjalo i kad je bila samo integrirqana grafika ( bez r7 265 ).

Imam li tko kakvu ideju. Ovo je staro cca 1 mjesec i tako je od prvog dana

Damn I'm Good
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Restart kompa

Možda ti je problem u monitoru, inverter odlazi ili je otišao...

 

Nisi dao točan detalj, da li monitor ode u stand by mode?

 

Meni se događalo kad bi došao do windowsa bi se ugasio a na desktopu nije mogao raditi više od 2 sekunde.

 

Probaj isključiti monitor kad se to desi i ponovo ga upali nakon par sekundi pa vidi ako ima slike na kratko.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Restart kompa

Monitor se ugasi. probavao sam i to isto ali nefunkcionira

Damn I'm Good
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Restart kompa

...nije mi jasno...hoćeš  restart ili shut-down ?....kod restarta se normalno računalo ne ugasi potpuno već samo nanovo starta win-system. Monitor  većinom tada kod restarta ode u stand-by i kad dobije video signal sa PC-a ponovo uključi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 9:30 (AF139).
14 godina
offline
Restart kompa

Shutdown se napravbi kako treba. točno tako monitor se ne upali nego ode u stend-by mode

Damn I'm Good
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Restart kompa

...odi u "meni" od monitora i podesi si opcije za uključivanje/stand-by kako želiš da radi...hoćeš da ga uključuje pojava video signala ili tipkom ručno itd....ovisno što sve od opcija nudi.

14 godina
offline
Restart kompa

nemam od toga ništa u opcijama. Po meni ne radi dobro neka komponenta

 

Damn I'm Good
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Restart kompa

Može biti da ti je stvar u napajanju, probaj drugo posuditi pa provjeri ako se normalno restarta. Isto tako može biti stvar u matičnoj. Grafičku i windowse si probao pa to otpada.

 

Ako su ti komponente stare mjesec dana onda ti je vjerojatno problem s bios postavkama...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 13:31 (El Munjoko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restart kompa
thomilla05 kaže...

Shutdown se napravbi kako treba. točno tako monitor se ne upali nego ode u stend-by mode

-problem s driverima, podesi, instaliraj, možda i bios postavke ili noviji itd..

-kraće, loše podešen sys, npr sleep/hyber i powermanager + driveri (chipset+vga). Ne koristi hyber, manje problema ali s novim HWom nebi smjelo biti, tj ostalima radi. Tad je zaključak, 'tvoj problem' (ne OS-driver), nešto radiš pogrešno (previše stvari od BIOSa, installa, podešavanja), ili PC ima problem (ali neobičan opis sa i bez VGA..) nije nemoguće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Restart kompa
ihush kaže...
thomilla05 kaže...

Shutdown se napravbi kako treba. točno tako monitor se ne upali nego ode u stend-by mode

-problem s driverima, podesi, instaliraj, možda i bios postavke ili noviji itd..

-kraće, loše podešen sys, npr sleep/hyber i powermanager + driveri (chipset+vga). Ne koristi hyber, manje problema ali s novim HWom nebi smjelo biti, tj ostalima radi. Tad je zaključak, 'tvoj problem' (ne OS-driver), nešto radiš pogrešno (previše stvari od BIOSa, installa, podešavanja), ili PC ima problem (ali neobičan opis sa i bez VGA..) nije nemoguće.

Nevirujem da su driveri ili što napisano ako mi to napravi i prilikom fresh instalacije windowsa ( prilikom prvor restarta u instalaciji windowsa).

 

restart je radio i dok je radio samo na integriranoj grafici ( nisam novu još bio kupio)

Damn I'm Good
15 godina
offline
Re: Restart kompa

tad imas problem s HWom ili los SW.. Nisu svi win s TPBa jednaki... Po opisu je driver sumnjiv ali on je između OSa i HWa...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Restart kompa

Po tebi sto je najbolje napraviti. Da probam neki linux instalirati ili...

Damn I'm Good
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restart kompa

problem je samo kod restarta, ne shutdowna, tad je driver+powermanager .. drugi OS može potvrditi da nije HW kvar. Ali ostaje problem da bi moralo raditi, tj da možda niej odgovarajuća ver.BIOSa, podesiti, kakav win, dodatni utilsi.. jer sve može nešto smrdat, pa čak i neki novi-stari driver može biti fix.

Nema 'prečice' probaj bilo što.. može linux.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Restart kompa

riješeno:

Problem je bio u procesoru. U lInksu kažu da im je cijela serija u defektu i uopče mi ne nude isti nego da uzmem ili bolji i li lošiji.

Danas su javili a je ipak do matične ploče. Propcesorr je u redu.

Damn I'm Good
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 11:02 (thomilla05).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Restart kompa

pozz.imam problem kod paljenja racunala,restarta se nekih 5 do 6 puta (svake sekunde) a zatim se digne normalno u windowse. Stavio sam amd radeon 5700 zatim sam morao kupit i jace napajanje.(580 w). Pa me zanima sta ga to muci kod samog paljenja.kad pokrenem neku igru nema neke greske radi sve kako treba..medival 2 total war na ultra....Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.12.2014 23:21 (Borgg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restart kompa

i dalje je problem stabilno napajanje.

najvece opterecenje je paljenje tj inicijalizacija.

moze biti krivac uz napajanje MBO i VGA

jedino eliminacijom mozes otkriti.

 

edit. . Pa cak i sporedno npr USB ako imas veceg potrosaca odspoji i provjeri

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 12:12 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Restart kompa

jedino sta je spojeno na usb su tipkovnica mis i t com stick.sta bi moglo bit sta od toga....tj. Tipkovnicu sam uzeo novu (logitech gamerska) svjetli...da nije do nje ?

 

15 godina
offline
Re: Restart kompa
Borgg kaže...

jedino sta je spojeno na usb su tipkovnica mis i t com stick.sta bi moglo bit sta od toga....tj. Tipkovnicu sam uzeo novu (logitech gamerska) svjetli...da nije do nje ?

 

-vjerojatno nije, misli se na veće potrošaće kao HDD i pogotovo punjači.. a poneki juzeri imaju šumu kablova, printer, scaner, joystick.. younameit-theygotit.

-zanemari USB, vjerojatno nije.. samo kao hint da može biti.

-najodgovornija je MBO, tj ona mora peglati kroz VRMove (kondenzatori, višefazni stabilizatori.. ako se netko pita što je to oko CPUa..), čak i lošije napajanje do neke granice, jer promjene napona iz mreže su normalna stvar. To je jedan od razlika skupih-jeftinih MBO, stabilnost napona (i time OC potencijal ili dugotrajni stabilan rad).

- tad sve što je bilo kako povezano s PCjem. Eliminacija je eliminacija.. makneš sve i probaš.. sve znači SVE, pa do tog da izvadiš npr i RAM, VGA.. dovoljni su i beep codovi tj testiraš paljenje-reset. Snađi se, provjeri kablove, nešto...

Ili staviš drugo napajanje, pa vidiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Restart kompa

ok izvadit cu sve pa probavat.i ako ne rijesim problem da li postoji mogucnost da mi otiđe nesto?jer trenutno nisam u mogućnosti da mijenjam nesto...do poslije nove 😜

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 16:40 (Borgg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Restart kompa

Probao sam sve sam drugom grafickom.kad sam ubacio staru ati radeon 1950 pro pali se normalno.kad stavim radeon 5700 teze se pali al kasnije je sve ok.neznam da nije maticna kompatibilna sa ton grafickom?al isto je ati

15 godina
offline
Re: Restart kompa
Borgg kaže...

Probao sam sve sam drugom grafickom.kad sam ubacio staru ati radeon 1950 pro pali se normalno.kad stavim radeon 5700 teze se pali al kasnije je sve ok.neznam da nije maticna kompatibilna sa ton grafickom?al isto je ati

-nema veze ATI.. to bi značilo da vjerojanto PCIex-port ne isporučuje dovoljno struje (75W) za jaču VGA ili ostatak-stabilizacija-napajanje..

jedino što možeš probati je drugo napajanje, druga MBO vjerojatno nije opcija... ili ta VGA na drugom računalu, možda je s njom problem (identično kao MBO ima svoje stabilizatore.. sve se kvari, pada efikasnost i kao stari auto teže pali..). 5700 nije nova, logična predpostavka.. ali na drugoj MBO-napajanju možda problema nema. Nešto od tog još probati..

(sad sam ti pomogao..{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Restart kompa

imam novo napajanje jos ni reko covjek sta radi u hg spotu da on takvo ima u svom racunalu i ganja grafickubod 2gb....pa reko s ovim ces bit zadovoljan. Napajanje je Xsilence 580w readwing edition. Sa starim napajanjem sam isto imo problema zato sta 5700 mi je blinkala kod igaranja....sa novim barem ne blinka vise nista..jedino to paljenje me kopa ...btw jel moze sta eiknut zbog par reseta kod dizanja

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Restart kompa

-gle, nevažno što je napajanje novo, nevažna je i deklarirana snaga. Važni su stabilni naponi. To pegla MBO.. pa kad radi, nitko ne pita zašto.

pitaju samo kad postoji problem.. dali je napajanje? Nebi trebalo biti, ali nije isključeno. Od sveg raspoloživog jedino što još (lakše) možeš probati.. zato onaj škarnicl na glavi... jer čarobna kugla ne radi.

npr bilo bi 'najbolje' da je problem u napajanju, tad bi jednostavnom zamijenom (pod garancijom) riješio problem. Sve ostalo je 'bed situation'..

btw, jača 5tica je mala termocentrala, troši.. +250w, i nije nova (ili se varam?)... da je npr novija nv-650 tad bi 99% radila bez obzira na napajanje.

 

edit: ako je problem s naponima, tad uvijek nešto može riknuti... gledaj žarulju-luster.. 99% da će riknut kad pališ. Ostalo je samo sreća...

da je problem npr pregrijavanje, nebi se dešavalo kod paljenja, ali tad bi crkavalo pod opterćenjem... tad bi bile manje šanse da nešto drugo crkne ali bi npr HDD mogao krhnuti po ploči itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 22:27 (ihush).
14 godina
offline
Restart kompa

Da ne otvaram temu, imam problem s računalom na način da se on kao "resetira" ali ne prikaže uopće onda sliku na ekranu, pod opterećenjem ili bez opterećenja samo nestane slika kao da se ugasio i ventilatori počinju vrtit ko ludi. Gledao sam temperature i sve su u relativnom dobrom području, ništa se ne pregrijava. Ako ima tko ideju kaj da isprobam neka samo napiše.
Konfiguracija je:  athlon x4 645, 8GB Ram, 6870 Sapphire, Asrock M3A770DE, napajanje Corsair GS 600W, imam još priključeno 2 Harda i pržilicu, nekako mi se čini da bi možda bilo do napajanja da je preslabo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Restart kompa

Bump, itko, nitko?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Restart kompa

Probaj izvaditi van grafičku i provjeri kondenzatore na matičnoj (sa lampicom), sve ali prvo one oko grafičke. Ako si prčkao sa procesorom, hladnjakom, provjeri da li dobro leži hladnjak na procesoru. Ako se problem pojavio sam od sebe, bez prčkanja po komponentama, onda treba i grafičku testirati.

U ovom slučaju (od oka {#}) bih rekao matična ili procesor/hladnjak imaju problema. Sretno!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Restart kompa
mac92 kaže...

Da ne otvaram temu, imam problem s računalom na način da se on kao "resetira" ali ne prikaže uopće onda sliku na ekranu, pod opterećenjem ili bez opterećenja samo nestane slika kao da se ugasio i ventilatori počinju vrtit ko ludi. Gledao sam temperature i sve su u relativnom dobrom području, ništa se ne pregrijava. Ako ima tko ideju kaj da isprobam neka samo napiše.
Konfiguracija je:  athlon x4 645, 8GB Ram, 6870 Sapphire, Asrock M3A770DE, napajanje Corsair GS 600W, imam još priključeno 2 Harda i pržilicu, nekako mi se čini da bi možda bilo do napajanja da je preslabo.

kod mene je bio takav problem i pokazalo se da je matična u kvaru ( mislim da je nešto s onim 4-pinskim napajanjem ploče)

Damn I'm Good
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice