Pucanje veze

poruka: 7
|
čitano: 3.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pucanje veze

Imam dial-up internet konekciju i puca svakih 10 min, dal je problem kod davatelja usluge (ISP) ili je problem u mojem modemu???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pucanje veze

tak sam i ja imo sa adslom, stalno mi nije radio...

pisalo mi da radi internet, a nije htjelo učitati stranicu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pucanje veze

i ja imam isti problem s adsl-om, ali to je zbog loše instalacije kablova. Krivo su mi sve spojili. kad mi telefon zazvoni kaže da je na internetu ali mi veza pukne. no nekad se ruter mora resetirati ako ste cijeli dan na netu jer pukne veza sama od sebe. To je uobičajeno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pucanje veze

Može biti i u modemu i u kablu od modema do telefonske utičnice, a može i u davatelju usluga.

Pod modemom mislim na drajver i postavke unutar drajvera, a onda tek na hardverski dio modema.

 

Dakle s obzirom na količinu tvojih informacija sugerirao bih slijedeće:

 

1) Provjeri da li postoje noviji ili stabilniji drajveri od tvojih (web proizvođača, Google i sl)

2) Provjeri da li si u postavkama modema sve podesio kako treba (vidi manual)

3) Provjeri kabel do utičnice

4) Ako je sve 100% OK, ako imaš laptop probaj se spojiti sa neke druge lokacije, ako ne - zovi davatelja usluga i reci HELP !

 

Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pucanje veze

...prvo sve korake koje ti je kolega rekao i naravno providera pitati zašto, neka ti provjere modem,kod mene je pucala veza dok mi nisu smanjili brizine uploada i downloada,kad su mi smanjili brzine nema pucanja ,govorim o adsl-u.


v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Pucanje veze

 

vegita kaže...

i ja imam isti problem s adsl-om, ali to je zbog loše instalacije kablova. Krivo su mi sve spojili. kad mi telefon zazvoni kaže da je na internetu ali mi veza pukne. no nekad se ruter mora resetirati ako ste cijeli dan na netu jer pukne veza sama od sebe. To je uobičajeno.

 hm,mozda znam rjesenje tvog problema jel mozda imas dva ulaza za telefon u kuci,moj prijatelj ima telefonski prikljucak u prizemlju i na katu i isto mu je bilo kad mu telefon zazvoni i kad se on javi veza pukne,a pokazuje da je spojen
i on je samo stavio jos jedan splitter i dole na prikljucak i gore gdje mu je spojen dsl i sad radi noramlno i ne prekida se veza kad mu zvoni telefon

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
16 godina
offline
RE: Pucanje veze


v_maxcpp kaže...

...prvo sve korake koje ti je kolega rekao i naravno providera pitati zašto, neka ti provjere modem,kod mene je pucala veza dok mi nisu smanjili brizine uploada i downloada,kad su mi smanjili brzine nema pucanja ,govorim o adsl-u.

 hm,bas mi i nije neko najsretnije rijesenje smanjiti download i upload

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice