Problem sa lanom

poruka: 5
|
čitano: 1.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa lanom

Imam DFI lp ut t2r ploču i na nju mi je spojen adsl Kasda.Kada ugasim komp ugasi se i lan na ploči i ne svijetli onda lan lampica na Kasdi. Kažu da je to normalno kod te ploče. Moj problem je u tome da kad upalim komp nekada ploča ne prepozna Kasdu i ne upali se lan lampica.Imam Win XP sp2 i piše da je lan unpluged.Onda moram u Network Connection par putu uključiti i isključiti lan dok ne prepozna Kasdu.Kad ga prepozna dalje sve radi normalno.Kabel je dobar jer sam ga mijenjao i uštekano je sve dobro.

Zna netko možda u čemu bi mogao biti problem.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problem sa lanom

I ja koristim ADSL u Makedoniji,modem je D-Link i isto se kod mene desava,kada komp. ide u sleep mode lampica na modemu se gasi i to je normalno.Kada se upali komp. posle neko vreme (1-2 sec.) upali se lampica i sve je ok,ali ja koristim Vistu mada i kod XPa nema razlike

 

Dali mozda imas neki firewall?

 

Pokusaj  sa manualnim unosom IP adrese u Local Area Connection

Desni click na Local Area Connection---Properties---dvoklik na TCP/IP i odaberi Use the following IP adresses  za IP adress upisi

192.168.1.2 subnet mask  ce  se  sam popuniti  sa 255.255.255.0 u Default Gateway ne upisuj nista DNS servere ne diraj,ostavi ih na auto.

 

Ako ne uspije ovo vrati  sve na automatik.Instaliraj novije drivere za LAN.

Idi u  device manager,odaberi Network Adapters---Properties -----Power Mangement i odcheckiraj----Allow the computer to turn off this device to save power

 


P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa lanom

Hvala na odgovoru. Firewall nemam nikakav, probaču sa ovim prijedlozima koje si naveo.

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa lanom

Probao sam sa ovom ip adresom za sad je dobro,vidjet ču za dalje

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa lanom

ja mislim da bi mozda trebao da instaliras windows ponovno , A ako to nemozes uraditi onda probaj vidjeti da ti mozda nije usao kakav virus u racunar, pa probaj vidjeti sa kakvim jakim anti-virusom da pretrazis racunar,, Namigiva


@do
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice