Problem sa kompom

poruka: 8
|
čitano: 2.557
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom

Imam jedan stari komp. radio je do nedavna. Uglavnom problem je sljedeci. Komp mi radi, ali monitor ne daje sliku znaci sve je crno ne pali ga, nego lampica treperi, cuje se zvuk jedno otprilik e 3 sekunde pisti, pa pauza, pa opet pisti i pa pauza. Taj problem mi se isto desio prije par mjeseci, pa se sam od sebe se rijesio (odjednom je sve proradilo). Imam napajanje od 400 wati (ne znam koje), MBO je matsonic (mislim 1867C), stara 7 godina, grafa je ATI Radeon 128 mb. HDD 160GB. Monitor radi na drugom kompu. Napominjem da sam sve izvadio i probao kod drugog, grafa radi, ja sumnjam da je ram, imam 512mb DDR. Muci me jedino to pistanje. da li postoji neka mogucnost provjere rama.

 

Molim za pomoc.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom
ctodorov kaže...

Imam jedan stari komp. radio je do nedavna. Uglavnom problem je sljedeci. Komp mi radi, ali monitor ne daje sliku znaci sve je crno ne pali ga, nego lampica treperi, cuje se zvuk jedno otprilik e 3 sekunde pisti, pa pauza, pa opet pisti i pa pauza. Taj problem mi se isto desio prije par mjeseci, pa se sam od sebe se rijesio (odjednom je sve proradilo). Imam napajanje od 400 wati (ne znam koje), MBO je matsonic (mislim 1867C), stara 7 godina, grafa je ATI Radeon 128 mb. HDD 160GB. Monitor radi na drugom kompu. Napominjem da sam sve izvadio i probao kod drugog, grafa radi, ja sumnjam da je ram, imam 512mb DDR. Muci me jedino to pistanje. da li postoji neka mogucnost provjere rama.

 

Molim za pomoc.

 

za ram provjerit skini memtest sprži i testiraj

BAZINGA As a theoretical physicist, he possesses a master's degree, two PhDs, and an IQ of 187.
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom

http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

 

Pogledaj na toj stranici. Poslušaj točno koliko puta ti zapišti i koliko dugo traju, zatim provjeri na ovoj listi i naći ćeš problem.

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom

Izvadi rame i ostavi malo vani pa vrati. Napravi clear CMOS.

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa kompom
P4k1 kaže...

za ram provjerit skini memtest sprži i testiraj

Ne može jer nema slike na monitoru...

zakon
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom

Izvadio Ram, probao clear cmos i sa jumperom i  baterijom, cak sam i bateriju zamijenio, ali ista stvar. Znam za taj program Memtest, ali nemogu testirati kada nemam slike.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom

Kolko točno beepova imaš? dugi, kratki?

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompom

jedan beep. znaci otprilike 3-4 sekunde se cuje taj beep, pa pauza do 2 sekunde otprilike,znaci  taj beep je dugacak, pa pauza, pa opet beep, pa pauza.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice