Problem s DirectX/driverima?

poruka: 7
|
čitano: 1.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DirectX/driverima?
pitanje

 

 

Ako neko zna rjesenje bilo bi zgodno...

 

Sastravio sam novi stroj:

Athlon64 X2 4400+

Gigabyte GA M52S-S3P nForce520 Chipset

Gigabyte 8600GT graficka s HeatPipe2 tehnologijom

 

Instalirao  sam  Windowsa XP SP2, upravljacke programe za maticnu plocu i graficku. Instalirani driveri su bili prilozeni uz hardver.

Iz znatizelje sam pokrenuo dxdiag alat.

 

Zanimao me naravno d3d i direcDraw test. directDraw test se izvrtio u prozoru. Pri prelasku na testiranje u punom ekranu (full screen) racunalo se "smrzne"- nastane crni ekran i par puta se cuje beep iz unutarnje zvucnika.  Isto se dogodi pri pokusaju pokretanja d3d testa. Jedini nacin za oporavak je restart racunala.

 

Igre vecinom rade.

 

Pokusao sam rjesiti problem instaliranjem najnovijih upravljackih programa, ali nije pomoglo.

 

Pozdrav,

Tomislav

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DirectX/driverima?

Koje su ostale komponente?

Ram?

Napajanje?

Instaliraj everest i onaj dio sa sensorim pokaži.

Dali si dizao takt?


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DirectX/driverima?
Snoopy kaže...

 

 

 

Igre vecinom rade.

 

 Kako to misliš?
Se guše pod određenom rezolucijom ,postavkama, su grafički zahtjevne tipa Crysis ili neke starije?
Daj više podataka.


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DirectX/driverima?

Instaliraj najnovije drivere.

Jel si pokusao testirati sa nekim drugima programima?Naravno ako nisi pokusaj sa najnovijim verzijama.Ako ti se opet smrzne pokusaj sa starijima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2008 21:58 (Black Knight).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DirectX/driverima?
autorov komentar

Sto se RAM-a tice 2GB  je instalirano...Kingmax DDR2 800Mhz

Takt nisam podizao,ni procesora niti graficke. Napajanje je 400W Fortron, ne znam tocan naziv modela.

 

Sa najnovijim driverima se takodjer javlja problem. Mogu ice vrziju po verziju unatrag dok ne proradi.

Igre vecinom rade znaci upravo to-vecinom. NFS Carbon se smrzne na isti nacin kao i dxdiag,  a Splinter Cell: Pandora tomorrow tvrdi da nemam dovoljno dobar hardver i trza ocajnicki. S drugima nemam problema.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s DirectX/driverima?

Moguće je da imaš peh da ti se neke komponente jednostavno 'ne slažu', tj. da recimo matična ploča i grafička kartica (mada obije od Gigabyte-a) ne funkcioniraju kako treba zajedno. To se događa vrlo rijetko, ali bez nekog posebnog objašnjenja ako te komponente staviš u 2 različita računala, sve radi normalno. Nadam se da nije u tom stvar, jer onda moraš kupiti novu matičnu ploču recimo.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DirectX/driverima?

Malo više informacija o tvom "stroju"?


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice