Printer problem

poruka: 8
|
čitano: 1.244
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Printer problem

Zna tko koji je problem i kako riješiti naime komp mi ne radi na koji je bio spojen printer(HP DeskJet 3050),sad sam ga spojio na laptop(Acer Aspire E1-522) instalirao drivere i radi,a problem je kad upalim printer kaže mi da povežem novi printer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer problem

kako misliš da si instalirao driver.. upravo to traži OS, tj to će vjerojatno obaviti sam, pusti ga koju minutu... (ako postoji driver, treba vremena dok se skine parsto MB..).

u pravilu (ako nije izričito suprotno), kad spojiš uređaj, win detektira i tek tad daš driver.. ne prije jer se nema što instalirati, nema uređaja i install ne napravi ništa. Izuzetci postoje, tad je upravo takva procedura, započneš instalaciju (animiran ekran-crtež) ti točno kaže, 'sad priključi' ... i tad detect obavi svoje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Printer problem

napravi to sve ali kad opet oću printat moram instalirat,na compu sam upalio printer i normalno printao.

15 godina
offline
Re: Printer problem

išao si pogrešnom procedurom.. :)

problem jer teoretski-karikirano, možeš imati 100 printera i svaki radi neovisno. Ovisi kako je installer predvidio i koji driver ponudiš, jer jedan dio instalacije obavi sam win-OS-automatika.

-deinstaliraj sve od printera i ponovi, prvo sačekaš jer 90% da će OS sam sve obaviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 17:31 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Printer problem

instalirao sam kak je na uputama za printer,znači stavim instal.cd i čekam dok mi ne veli da spojim printer preko usb ili wlan.

15 godina
offline
Re: Printer problem

ali nije svejedno koji OS, automatika.. doba dinosaura i promjene u međuvremenu.

Kad jedna metoda ne daje željeni rezultat...? ili ćeš uporono ponavljati? :)

zato je pravilo (osim izuzetka :) ) da se uređaj prvo spoji, OS obavi svoje i vidiš jel radi, dali je potrebno instaliranje drivera.

zatim, ako je potrebno, koji driver (verzija, 32-64bit je jako važno kao i win xp-7-10.. jer stari driver nije certificiran za novi OS, jednostavno OS ga ignorira..) .. tad skineš driver za konkretan OS ili u safemodu npr w8-10.. (imaš restart opcija F7.. dopusti instaliranje necertificiranog drivera) .. itd. itd. itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Printer problem

evo deinstalirao sam printer i sad sam uštekao usb da traži draivere i kaže upravljački program nije pronađen.inače koristim win 7 ultimate 64bit

15 godina
offline
Re: Printer problem

jel drriver koji imaš za w7x64 .. ili skini ga.

provjeri kabel, provjeri devices-usb u sys.prop.. + ponekad malo vremena, ovih dana svi imaju probleme sa serverima (svašta se dešava, npr ratuju ljudi.. što da nema struje?).. već godinu MS maltretira s win7 updateima tako da je i to povezano (koliko će nešto čekati bez da korisnik ima ikakav info da se nešto dešava..).

zato, odeš na str. proizvođača, skineš driver (ili ga imaš na DVDu..) i pratiš što se dešava. Dovoljno da kabel nije 2.0 i imat ćeš probleme .. ili ako imaš probelmatičan 3.0 kontroler itd.

 

+ kao i dodaci koji nisu direktno vezani za printer, kao .net 2-3-4 i sl. Nije čak isto imaš li SP1 i ostale updateove uredno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 18:48 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice