Pomoc oko drivera!

poruka: 7
|
čitano: 2.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko drivera!

Imam jedan problem, upravo sam uzo gefroce 7600GS, ubacijo je i instaliso driver, u tom mi se monitor ugasio i upalio 2 puta.

Nakon toga ja radim na njemu ugasim ga i sutradan ga upalim nece da mi ude u XP. Nego prode ono punjenje stane i monitir se ugasi i PC se restaruje. Ja udem u safe mod deinstaliram driver i ude sasvim normalno u XP. Instaliro sam driver sa CD koji mi je doso. I sad vas pitam jel problem u driveru ili je ipak hardverski.

 

P.S. zna li mi neko objasniti kako se cini MASTER BOOT RECORD, i koje se naredbe koriste.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2008 10:36 (Dex).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko drivera!

Pa ako idemo nekom logikom vjerovatno imas Konflikt izmedju Drivera i jos nekog/ih software-a.Nisi napomenuo jesi li instalirao novi driver ili stari....vecinom su ti problemi sa starijim driverima....

 

Evo link za novi driver sa Nvidia-e stranice

 

http://www.nvidia.com/object/winxp_175.16_whql.html

 

Smijeh

Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoc oko drivera!

Postoji mogućnost da ti se driveri nove kartice kose sa onima sa stare.

 

Provjeri jesi li u potpunosti maknuo stare drivere prije nego instaliraš nove.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoc oko drivera!

imao sam isti problem prije dva tjedna, krepala mi je grafička (nVidia 7600GT) pa sam otišao kod susjeda da vidim dal mi radi komp s njegovom grafičkom (ATI 1950GT) i događala mi se kod njega ista stvar bez obzira što sam deinstalirao stare drivere, pa sam u safe modu napravio backup podataka i potom format c koji je riješio problem

 

zanimljiva stvar je da sam dobio zamjensku grafičku dok moju ne poprave (tj nabave novu). Dobio sam 8500GT, stavio ju u komp i sve je radilo bez problema unatoč instaliranim ATIjevim driverima.

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.6.2008 9:56 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko drivera!

Sto se tice grafulje, decki su te dobro savjetovali... provjeri jesi obrisao stare drivere, prvo u CP-u pa onda idi u Device Manager i izvrsi Uninstall u Display adapter!!

 

Sad za MBR, koliko sam razumio to "kako se radi", molio bih te da malo Googlas o tome, jer mozes sebi zeznuti particije... a MBR mozes popraviti sa Recovery consol-om na sljedeci nacin:

 

1. Ubacis cd od XP-a

2. Press any   key to boot from CD...

3. Pritisni R da dodjes do Recovery console (nakon sto Windows zavrsi sa svojim ucitavanjem)

4. Odaberi Windows instalaciju... ako imas samo jedan sistem na racunaru pisat ce ti 1. C:\WINDOWS

    tako da ces morati ukucati broj 1 (ukoliko se radi o vise sitema, biras onaj ti treba)

5. Ukucaj Administratorski passwd. (ukoliko ga nemas samo udri po Enteru)

6. Sada, ukucas komandu fixmbr, potvrdis to sto se od tebe trazi i to je u biti to!!!

 

Nadam se da je to ono sto si htio znati o MBR-u!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko drivera!

imam problem oko drivera instalirao sam windows 7 medjutim driveri mi nisu dosli, molim za pomoc moja maticna je m2n-mx

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko drivera!
Josma kaže...

imam problem oko drivera instalirao sam windows 7 medjutim driveri mi nisu dosli, molim za pomoc moja maticna je m2n-mx

M2n-mx driveri

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice