playstation 3 ylod

poruka: 13
|
čitano: 17.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
playstation 3 ylod

covjek je napisao da ima problem s tim ps 3 i da ga prodaje  za 550 kuna neznam kakv je to problem :/

disi ribo ko ti vodu mjenja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: playstation 3 ylod
PRICE 2431 kaže...

covjek je napisao da ima problem s tim ps 3 i da ga prodaje  za 550 kuna neznam kakv je to problem :/

 Ylod nastaje kada termalna pasta na GPU čipu PS 3-ke stvrdne i izgubi svoja svojstava. Tada dolazi do pregrijavanja koje uzrokuje tzv "hladani lem" odnosno GPU se pod djelovanjem temperature odlemi od ploče i zalemi.

 

Tada garažni majstori popravljaju taj kvar grijanjem u pećnici ili pištoljem za skidanje boje vrućim zrakom.

Kvar je popravljen ali ne zadugo jer se grijanjem na visoke temperature uništava pasta koja je između samog GPU-a i njegovog metalnog pokrova te se Ylod javlja sve učestalije.

 

Budući da je netko vjerojatno pokšao popraviti kvar na tom PS3,nemoj to kupovati.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
14 godina
offline
playstation 3 ylod

Ako je to konzoli prvi YLOD, ju možeš popraviti kako spada i to ovako: na CPU i GPU-u imaš one metalne pločice koje su stvarno jako zaljepljene. Njih skineš - potraži na netu "cpu ihs removal" i "gpu ihs removal", i budi oprezan da ih ne uništiš. Onda napraviš reflow CPU i GPU-a, i onda promjeniš pastu za IHS i za "vanjski" heatsink. To je onda popravljeno kak spada. Ali ako nemaš alata, ne znaš ili je već popravljan YLOD na toj konzoli, zaboravi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
playstation 3 ylod

slazem se  to je isto ko i s grafikom kad dobi artifakte treba ju ispec ali ovo je druga metoda :)

disi ribo ko ti vodu mjenja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: playstation 3 ylod
PRICE 2431 kaže...

slazem se  to je isto ko i s grafikom kad dobi artifakte treba ju ispec ali ovo je druga metoda :)

 Da se napravi kako spada uservisu bi te odrapili za min 500 kn.

 

Samo izbjegavaj Fat 60 i 80 Gb jer su oni najviše pogođeni tim problemom.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
14 godina
offline
Re: playstation 3 ylod
PRICE 2431 kaže...

slazem se  to je isto ko i s grafikom kad dobi artifakte treba ju ispec ali ovo je druga metoda :)

Znam da je druga metoda, nisam niti spominjao peć, to nemoj raditi sa konzolom. Radiš reflow koji je standardan način popravka YLOD-a, ali da to napraviš kak spada, trebaš skinuti i IHS-ove.

12 godina
odjavljen
offline
Re: playstation 3 ylod
blagus kaže...
PRICE 2431 kaže...

slazem se  to je isto ko i s grafikom kad dobi artifakte treba ju ispec ali ovo je druga metoda :)

Znam da je druga metoda, nisam niti spominjao peć, to nemoj raditi sa konzolom. Radiš reflow koji je standardan način popravka YLOD-a, ali da to napraviš kak spada, trebaš skinuti i IHS-ove.

IHS-ovi se skidaju nakon refluxanja,nikako prije. 

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
7 godina
neaktivan
offline
Re: playstation 3 ylod
Znaci meni ps3 ne radi oko tjedan dana i kad ga upalim sve dobro dok ne dode ova poruka:

The file sistem on the sistem storage is corrupted and will be restored

OK

Press the PS button to use the controller

X Enter


I onda kad ja kliknem to se ucitava i kad se ucita do kraja ne vidi se slika...ugl televizija kao da je zagasena
Pomoc, HVALA
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: playstation 3 ylod
14 godina
offline
playstation 3 ylod

 A gle Mislim da noviji modeli PS3 nemaju ovaj problem ja sam samo čuo da je prva serija PS3 60 80 GB pogođena tim problemom ali ipak sve ne znam. Ja Imam već jedno 5 godina PS3 Slim 300 GB  i radi ko Sat.  Dalibor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: playstation 3 ylod
Hvala puno
7 godina
neaktivan
offline
Re: playstation 3 ylod
Playstation mi se nece upalit evo zasto

Cannot start.
The approite system storage was not found



Pomoc
hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: playstation 3 ylod

Najvjerojetnije ti je krepo hard ... zamjena

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice