C# WPF Progress bar

poruka: 5
|
čitano: 3.576
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
C# WPF - Progress bar

Kako mogu pomoću Dispatcher timera animirati Progress bar da animacija izgleda realno? Napravio sam da mi se u tri sekunde vrijednost (Value) Progress bara povećava za 1 do maksimuma(3), ali nije realna animacija jer prikaže samo "tri slike" - 33%, 66% i 100% . 

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: C# WPF - Progress bar
k1c0 kaže...

Kako mogu pomoću Dispatcher timera animirati Progress bar da animacija izgleda realno? Napravio sam da mi se u tri sekunde vrijednost (Value) Progress bara povećava za 1 do maksimuma(3), ali nije realna animacija jer prikaže samo "tri slike" - 33%, 66% i 100% . 

Povecaj si maksimum na 300 ili 3000, izaberi interval za timer u milisekundama i onda pomeraj za 1 value do 3000 za svaku milisekundu....

 

npr.

 

dispatcherTimer1. Interval = new TimeSpan(0, 0, 0, 100);

progressBar1.Maximum = 3000;

//i onda u timer tick ubacis:

progressBar1 .Value += 1;

 

mozes se jos malo igrati sa tim pa da izgleda jos realnije. {#}

15 godina
neaktivan
offline
C# WPF Progress bar

Ne znam slobo jesi li ga ti uspio animirati, ali ja nisam. Ako jesi zalijepi ovdje Source kod cijeli i screenshot od dizajna aplikacije. Hvala !{#}

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
C# WPF Progress bar

evo ti cijeli projekt:
download

radio sam u visual studio 2010 i meni izgleda da je animinirano, jedino sto sam jos promjenio je to da je interval 1 ms.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
C# WPF Progress bar

Slobo puno hvala. Moja greška je bila u tome da sam u timer tick funkciji stavio da se vrijeme odbrojava do 0 i  nisam napisao ove petlje. {#}

k1.c0
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice