Programiranje za nekoga?

poruka: 14
|
čitano: 3.307
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje za nekoga???

Pozdrav.

 

čuo sam da puno ljudi programira za nekoga neke programe, aplikacije itd.

ja sam početnik u programiranju,ali bi htio programirati za nekoga, tj. da mi netko da zadatak da ja to napravim da steknem iskustvo.

sad, znam da to neki naplačuju, ali ja bih to radio i badava, ako treba, znači želim znanje.

po zanimanju sam tehničar za računalstvo i programirati sam počeo prije nekih 1.5 godinu. počeo sam sa c++, pa onda c# i sada objective C.

 

zanima me gdje mogu nešto tako pronaći ako je uopće nešto takvo moguće.

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
ssebastijan kaže...

Pozdrav.

 

čuo sam da puno ljudi programira za nekoga neke programe, aplikacije itd.

ja sam početnik u programiranju,ali bi htio programirati za nekoga, tj. da mi netko da zadatak da ja to napravim da steknem iskustvo.

sad, znam da to neki naplačuju, ali ja bih to radio i badava, ako treba, znači želim znanje.

po zanimanju sam tehničar za računalstvo i programirati sam počeo prije nekih 1.5 godinu. počeo sam sa c++, pa onda c# i sada objective C.

 

zanima me gdje mogu nešto tako pronaći ako je uopće nešto takvo moguće.

hvala

Možeš za mene, napravi mi program za crtanje. Dovoljni su crni potezi na bijelom polju te veličina "papira" 595 x 841 piksela. Nek sprema u .jpg formatu...

E da,mora radit na linuxu točnije Ubuntu distribuciji.

 

E sad ako želiš ozbiljno, moraš tražit posao di trebaju programere, za početak bi možda najjednostavnije (i pošto si u školi još) bilo tražit neke freelancing poslove...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2014 20:47 (zerocool12).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
Nisam u skoli, ja radim, ali čisto drugi posao, ali zelim se baviti programiranjem, i ici na faks. Na faks nisam isao zbog privatnih razloga, ali to je u planu. Da li ljudi zaposljavaju, tj. Da li mogu za nekoga raditi kao programer, jer kad bilo gdje da trazim, svi traze višu ili visoku strucnu spremu. Zbog toga prvo zelim steci iskustvo, mi slim da ce mi onda biti lakse.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
Naravno da znam za open source, ali nemam nikakva iskustva s tim, pa me zankma na koki nacin to funkcionira?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
ssebastijan kaže...
Naravno da znam za open source, ali nemam nikakva iskustva s tim, pa me zankma na koki nacin to funkcionira?

Sve pise na linkovima, svaki projekt ima svoj radni tijek. Kad se odlucis za jedan, prouci kako rade, upitaj na mail listi/IRC-u sto ti nije jasno i deri.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
ssebastijan kaže...

Pozdrav.

 

čuo sam da puno ljudi programira za nekoga neke programe, aplikacije itd.

ja sam početnik u programiranju,ali bi htio programirati za nekoga, tj. da mi netko da zadatak da ja to napravim da steknem iskustvo.

sad, znam da to neki naplačuju, ali ja bih to radio i badava, ako treba, znači želim znanje.

po zanimanju sam tehničar za računalstvo i programirati sam počeo prije nekih 1.5 godinu. počeo sam sa c++, pa onda c# i sada objective C.

 

zanima me gdje mogu nešto tako pronaći ako je uopće nešto takvo moguće.

hvala

Oprosti, ali koliko godina imaš? Naravno da je moguće "programirati za nekoga", to se zove posao.

 

Programiranje je posao kao i svaki drugi: ti radiš programe tj. programiraš, a netko te za to plaća.

Ako ti fali inspiracije, uzmi neki program i pokušaj ga napraviti sam. Recimo, napravi svoju verziju Winampa, BS playera, program koji čita i prikaziju XML datoteke, kopiraj neku igru.

 

Tek kad budeš gotov, onda ćeš shvatiti koliko si toga naučio u procesu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
imam 25 godina.
znam ja da je to posao kao i svaki drugi, ali znam da neki programeri programiraju za nekoga izvan svoga posla, znači dogovore se, i oni naprave program i isplate dogovorenu svotu.

dosad nisam imao puno dnevnog vemena za programiranje, ali sada imam pa bi se htio tome posvetiti pa zbog toga i pitam gdje mogu početi.

malo sam zakasnio s tim poslom, ali odrastao sam u okolini gdje nisam smio programirati.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
ssebastijan kaže...
imam 25 godina.
znam ja da je to posao kao i svaki drugi, ali znam da neki programeri programiraju za nekoga izvan svoga posla, znači dogovore se, i oni naprave program i isplate dogovorenu svotu.

dosad nisam imao puno dnevnog vemena za programiranje, ali sada imam pa bi se htio tome posvetiti pa zbog toga i pitam gdje mogu početi.

malo sam zakasnio s tim poslom, ali odrastao sam u okolini gdje nisam smio programirati.

Nisi niš zakasnio, knjigu u ruke i uči :S

Dugo traje dok ne dobiješ takvu logiku i navike,kasnije se svaki problem može relativno lako riješiti...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje za nekoga???
Ma nije meni to problem nauciti, kuzim ja tu logiku i nemam problema, jedini problem je taj da bi ja htio taj posao raditi za novac, ali smatram da me nitko nece zaposliti bez iskustva i bez fakulteta, posto svugdje traze visu ili visoku str. spremu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Programiranje za nekoga???
ssebastijan kaže...
Ma nije meni to problem nauciti, kuzim ja tu logiku i nemam problema, jedini problem je taj da bi ja htio taj posao raditi za novac, ali smatram da me nitko nece zaposliti bez iskustva i bez fakulteta, posto svugdje traze visu ili visoku str. spremu.

Jesi do sad napravio nekakav konkretan program koji radi nesto korisno?

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
15 godina
offline
Re: Programiranje za nekoga???

Odrastao si u okolini u kojoj nisi smio programirat?{#}

Xfire: slickman25 Steam: ryou229
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje za nekoga???
Da. Nisam smio koristiti kompjuter do zavrsetka skole jer imam takve roditelje, odrastao sam na selu i za njih je to bilo nezamislovo. Vama je to cudno, ali toga ima. Rekli su mi da moram raditi, a ne sjediti za racunalom. Vidite cega sve ima na svijetu.
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje za nekoga???
ssebastijan kaže...
imam 25 godina.
znam ja da je to posao kao i svaki drugi, ali znam da neki programeri programiraju za nekoga izvan svoga posla, znači dogovore se, i oni naprave program i isplate dogovorenu svotu.

dosad nisam imao puno dnevnog vemena za programiranje, ali sada imam pa bi se htio tome posvetiti pa zbog toga i pitam gdje mogu početi.

malo sam zakasnio s tim poslom, ali odrastao sam u okolini gdje nisam smio programirati.

Gle, sjedi i uči programirati. Ako te to interesira i želiš tjedno 20ak sati programirati, sve se može naučiti. Barem besplatne literature ima na internetu. Prva lekcija ti je "kako pronaći na internetu nešto što mi treba". Ako ne možeš naći rješenje problema, onda si u pravom problemu.

 

Što se tiče programiranja za nekoga, to se zove freelancing i imaš cijele portale posvećene upravo tome poput freelancera, elancea, odeska i slično. Naravno, možeš i osobno upoznati ljude na konferencijama/user grupama pa tako doći do posla. Glavni pokazatelj koliko si dobar je koliko iskustva imaš. A kako ti nitko neće vjerovati na lijepe oči, moraš imati dokaz. Konkretno, moraš imati nešto što si već napravio. To može biti bilo što, ali opet mora biti reprezentativno za taj posao koji tražiš. Ako te interesira web development, pokaži primjere web stranica koje si napravio. I tako dalje.

 

Žao mi je što si odrastao u takvoj sredini, ali nikad nije kasno za naučiti. Za to treba samo volje i vremena.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice