Android programiranje

poruka: 16
|
čitano: 22.730
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Želio bih naučiti programirati za android. Kopam po internetu nigdje ne nalazim ono što me zanjima. Instalirao sam "Android SDK" ali tu je problem kada stisnem "New" neznam što dalje ispunim što je potrebno piše pod listom aplikacija ime itd. Ali neznam što dalje kako programirati koj programski jezik trebam?

Arian RIčko
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje

Radi se u Javi, nađi neku dobru knjigu i zagriji stolicu, druge nema.

13 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Ne razumijem točno što te točno muči tijekom izrade projekta.

Uglavnom kao što je već prije kolega rekao uzmi knjigu u ruke, moja preporuka pošto si početnik je  "Beginning Android 2" od Mark Murphy-a.

Također možeš početi i s ovim serijalom tutorijala o programiranju za android:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2F07DBCDCC01493A&feature=plcp

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje

Ok... ima li kakva veb stranica? Nešto slično kao w3schols.com za web dizain?

Arian RIčko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
77ari kaže...

Ok... ima li kakva veb stranica? Nešto slično kao w3schols.com za web dizain?

 http://developer.android.com/index.html
Pogledaj ima li šta tu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje

Pogledati ću.

Arian RIčko
14 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Pozdrav ljudi, imam napraviti za završni rad android aplikaciju.

 

Imam nešto u planu pa me zanima koliko je to komplicirano za napraviti?

 

Znači, planiram napraviti aplikaciju koja bi javljala na kraju školskog sata koji predmet učenik ima sljedeći sat i u kojoj učionici.

NPr. Završi 1. sat, a na ekranu se pojavljuje poruka: 2. sat imate Hrvatski jezik u učionici A10!

 

To bi bilo nešto tipa raspored, ali koji javlja učeniku gdje i kada što ima da učenik ne bi trebao tražiti u onim redovima i stupcima.

 

=> trebala bi se pojavljivati samo poruka (bez alarma) i ostati 5 min na ekranu, a zatim bi aplikacija trebala ići u pozadinu u mirovanje.

 

E sad me zanima da li je to komplicirano za napraviti (meni, ili nekom boljem programeru)?

 

Da li se to može izvesti ili ima kakvih prepreka?

 

Nadam se da ću dobiti neke odgovore jer je HITNO :D

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
Naravno da je moguce, ali nisam siguran da ce to netko umjesto tebe napraviti. Znas li Javu?
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
chvarko_007 kaže...

Pozdrav ljudi, imam napraviti za završni rad android aplikaciju.

 

Imam nešto u planu pa me zanima koliko je to komplicirano za napraviti?

 

Znači, planiram napraviti aplikaciju koja bi javljala na kraju školskog sata koji predmet učenik ima sljedeći sat i u kojoj učionici.

NPr. Završi 1. sat, a na ekranu se pojavljuje poruka: 2. sat imate Hrvatski jezik u učionici A10!

 

To bi bilo nešto tipa raspored, ali koji javlja učeniku gdje i kada što ima da učenik ne bi trebao tražiti u onim redovima i stupcima.

 

=> trebala bi se pojavljivati samo poruka (bez alarma) i ostati 5 min na ekranu, a zatim bi aplikacija trebala ići u pozadinu u mirovanje.

 

E sad me zanima da li je to komplicirano za napraviti (meni, ili nekom boljem programeru)?

 

Da li se to može izvesti ili ima kakvih prepreka?

 

Nadam se da ću dobiti neke odgovore jer je HITNO :D

Pitaj nekoga na xda forumu koji rad ROMO-ve itd. Vjerojatno zna kako i to napraviti da te usmjeri .

Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 19:05 (WrongType).
14 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

nisam baš nešto dobar u programiranju, ali sam voljan učiti...

 

zanima me da li je to teško za napraviti? i koliko vremena treba za napraviti takvo što?

 

Možem me usmjeriti - di je taj x__ forum?

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Evo ti link http://forum.xda-developers.com/ sad se tu regaj i raspitaj se o tome.

Dont Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 20:37 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
chvarko_007 kaže...

nisam baš nešto dobar u programiranju, ali sam voljan učiti...

 

zanima me da li je to teško za napraviti?

 Ako si voljan samo naprijed, uči.

15 godina
offline
Re: Android programiranje
chvarko_007 kaže...

nisam baš nešto dobar u programiranju, ali sam voljan učiti...

 

zanima me da li je to teško za napraviti? i koliko vremena treba za napraviti takvo što?

 

Možem me usmjeriti - di je taj x__ forum?

Pa ne bi trebalo biti teško.

 

Skini Eclipse, Android SDK, instaliraj ADT (eclipse plugin)

 

Kako to napraviti ti je objašnjeno ovdje

http://developer.android.com/sdk/index.html

 

Problem ti je da dok korisnik ima mobitel u standby stanju (znači dok je ekran ugašen) možeš samo "aktivirati notification" da korisnika obavijestiš da nešto se treba "provjeriti". Tek nakon što korisnik upali ponovno ekran, može preko notification-a doći do ekrana gdje će vidjeti što mu je slijedeće na satu. Popati activity mislim da ne možeš samo ovako.

 

Kako dugo. Za nekog tko zna već raditi na androidu, tjedan dana, za nekog tko ne zna, a zna osnove Jave, možda 2 tjedna, za one koji ne znaju niti jedno niti drugo, ovisi o kompleksnosti aplikacije. Mjesec - dva.

 

BTW. Zašto si ljudi uzimaju završne radove iz nečeg o čemu nemaju blage ili nemaju vremena da nauče. Ako ti je HITNO sumnjam da ćeš uspjeti na vrijeme. Ako će ti trebati pomoć oko nekih stvari slobodno pitaj ovdje mogu pomoći, ali da ti radim rad, ne hvala.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 9:35 (dado2202).
16 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Može li mi itko pooći oko ovoga, mogu li se ikako ovi dugmići + i - staviti jedan PORED drugoga (slika)

IRebic
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 17:25 (IRebic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje

Stavi ih u isti LinearLayout(horizontalan).

primjer:

 

<LinearLayout android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="wrap_content"> 

 <Button android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:id="@+id/plus" android:text="+" />

 <Button android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:id="@+id/minus" android:text="-" />

</LinearLayout>

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
Nm4st3r kaže...

Stavi ih u isti LinearLayout(horizontalan).

primjer:

 

 

<LinearLayout android:layout_width="fill_parent" android:layout_height="wrap_content"> 

 <Button android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:id="@+id/plus" android:text="+" />

 <Button android:layout_width="wrap_content" android:layout_height="wrap_content" android:id="@+id/minus" android:text="-" />

</LinearLayout>

 

 

aha, hvala
i nije bio neki problem imati ih jedan ispod drugog sa samo 2 dugmića ali kad mi ih je zatrebalo još bilo je nužno(slika)

IRebic
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2012 8:49 (IRebic).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice