Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

poruka: 13
|
čitano: 6.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

Imam Amd Athlon 64 X2 7750 BE 2,7 GHz i konstantno mu je temperatura oko 80 stuonjeva! I u Idle i pod opterecenjem, zato mi je to cudno! Mjerio sam s Everest-om i uvijek 80! Nije mi jasno zasto!!

Netko mozda zna u cemu je problem? Upoznat sa slucajem? Zna rijesenje?

 

E, btw.: proc nije clockan i sobna tempreatura mi je cca. 30-35 stupnjeva!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2009 16:58 (Zely).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

skini si speedfan i tamo pogeldaj temepraturu. možeš i podesit i kojom će ti se brzinom vrtjeti cooler. ja sam tako rješio problem i sada više nema pregrijavanja

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
Probat cu, hvala!!!
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
Zely kaže...

Imam Amd Athlon 64 X2 7750 BE 2,7 GHz i konstantno mu je temperatura oko 80 stuonjeva! I u Idle i pod opterecenjem, zato mi je to cudno! Mjerio sam s Everest-om i uvijek 80! Nije mi jasno zasto!!

Netko mozda zna u cemu je problem? Upoznat sa slucajem? Zna rijesenje?

 

E, btw.: proc nije clockan i sobna tempreatura mi je cca. 30-35 stupnjeva!

pa, temperatura ti je u sobi visoka...bar ti niko nemre rec IQ sobne temperature...

a sad, temperature ti nisu jos alarmantne, ali zabrinjavajuće jesu...

malo je cudno da je stalno 80 c° i u idle i u loadu, pa mislim da je stvar do senzora, ili everesta...jer razlika u ta dva "moda" mora bitiIzlanuo se

probaj rukom iznad ventilatora, ako puse jako vruć zrak, onda je zagrijan na visoku tem. a ak je mlak zrak, ne valja senzor, ili ga krivo očitava...

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
Zely kaže...

Imam Amd Athlon 64 X2 7750 BE 2,7 GHz i konstantno mu je temperatura oko 80 stuonjeva! I u Idle i pod opterecenjem, zato mi je to cudno! Mjerio sam s Everest-om i uvijek 80! Nije mi jasno zasto!!

Netko mozda zna u cemu je problem? Upoznat sa slucajem? Zna rijesenje?

 

E, btw.: proc nije clockan i sobna tempreatura mi je cca. 30-35 stupnjeva!

temperatura zraka vani ti je 32-35C, u kući bez klime oko 28-30C evo baš se kuham.

 

 

Ali sumnjam da je ljeto krivo, prije će da bude senzor tj. 99.99% senzor, popipaj cooler vidit ćeš da je hladan u suprotnom ćeš se opeć ako držiš više od 1sec prst.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
Zely kaže...

Imam Amd Athlon 64 X2 7750 BE 2,7 GHz i konstantno mu je temperatura oko 80 stuonjeva! I u Idle i pod opterecenjem, zato mi je to cudno! Mjerio sam s Everest-om i uvijek 80! Nije mi jasno zasto!!

Netko mozda zna u cemu je problem? Upoznat sa slucajem? Zna rijesenje?

 

E, btw.: proc nije clockan i sobna tempreatura mi je cca. 30-35 stupnjeva!

Skini fino ovaj program tj 1.14 Zip 32 bit verziju i samo ga otvori pa provjeri i tu isto, jel imas obican tvornicki hladnjak ili kak jer moze bit da ti nije dobro legao na proc pa se pregrijava onda ga trebas skinut dole ocistit i ponovo stavit gore no moras i ponovo stavit pastu na proc ali ne previse paste recimo Arctic Silver i Ceramique su odlicne a mogu se kupit svugdje. Jel imas straznji ispusni ventilator na kucistu a to moras imat a pozeljno je i prednji da ti ubacuje friski zrak izvana u komp. Ak su ti stvarno tak visoke temperature onda otvori kuciste to je prva mjera i tak ga ostavi!Cool

 

http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

koju matičnu imaš? jel neka sa SB600 chipsetom?

 

@rambox: da, ali daleko je izglednije da mu matična neispravno očitava temperaturu CPU-a, jer ako bolje pogledaš, napisal je da mu i u idle-u i u load-u drži 80C. daklem, najsigurnija metoda utvrđivanja pregrijavanja procesora je da opipa hladnjak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2009 17:44 (TripperNX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

Bio problem u Everest-u kojem sam prije slijepo vjerovao! Sumnjao sam da je u tome problem ali eto...
Izmjerio sa speedfan-om i temp. uredno oko 35-37 stupnjeva u Idle a pod punim opterecenjem (FarCry2, NFS Carbon i Burnout Paradise odjednom) se penje do nekih 45-50 stupnjeva sta je super)
Hvala svima na savijetima! Problem rijesen! Moze lock na temu! ;)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2009 17:44 (Zely).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
rambox kaže...
Zely kaže...

Imam Amd Athlon 64 X2 7750 BE 2,7 GHz i konstantno mu je temperatura oko 80 stuonjeva! I u Idle i pod opterecenjem, zato mi je to cudno! Mjerio sam s Everest-om i uvijek 80! Nije mi jasno zasto!!

Netko mozda zna u cemu je problem? Upoznat sa slucajem? Zna rijesenje?

 

E, btw.: proc nije clockan i sobna tempreatura mi je cca. 30-35 stupnjeva!

Skini fino ovaj program tj 1.14 Zip 32 bit verziju i samo ga otvori pa provjeri i tu isto, jel imas obican tvornicki hladnjak ili kak jer moze bit da ti nije dobro legao na proc pa se pregrijava onda ga trebas skinut dole ocistit i ponovo stavit gore no moras i ponovo stavit pastu na proc ali ne previse paste recimo Arctic Silver i Ceramique su odlicne a mogu se kupit svugdje. Jel imas straznji ispusni ventilator na kucistu a to moras imat a pozeljno je i prednji da ti ubacuje friski zrak izvana u komp. Ak su ti stvarno tak visoke temperature onda otvori kuciste to je prva mjera i tak ga ostavi!Cool

 

http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

 

 

kakva mu korist od bilo kakvih programa ak mu je senzor sje¸an...i da je krivo legao hladnjak, proc bi se pregrijavao, i bios bi rusil kompjuter, al posto nije...

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
offline
Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

Temperature se obicno i mjere s dva programa da imas neku sigurnost ne mozes vjerovat samo jednom programu nikak ja koristim Everest i Hwmonitor. A senzori ko senzori najsigurnije je opipat rukom hladnjak dole pri dnu pa onda znas di si odma. Ak nema ventilatore na kucistu niti nist onda niti ne moze bit dobro uopce po ovakvim vrucinama i ak nema pregrijavanja onda ce bit ionak visoke temperature sigurno. Jednostavno po ljeti treba napravit posteni propuh kroz kuciste i to je to tak bi trebali svi napravit s svojim kompovima ali to tak nije uopce na to ljudi skroz zaborave obicno!Cool

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!

Može pitanje, kojoj si verziji everesta vjerovao?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
everest ultimate edition 4.10 (tek sam sad vidio da je Beta)
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
15 godina
offline
RE: Pomoć! Cpu mi se pregrijava!!
Zely kaže...
everest ultimate edition 4.10 (tek sam sad vidio da je Beta)

Tad x2 7750 nije postojao, aktualna verzija je 5.0.1.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice