Ostati na E2180 ili preci na E8400

poruka: 8
|
čitano: 3.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ostati na E2180 ili preci na E8400

Pozdrav!

Dvoumim se izmedju starog proca ili novog...

 

Trentuacno posjedujem slijedecu konfiguraciju:

Proc Intel E2180 klokan na 3.0 GHz

4 GB Kignmax ram-a

Gigabyte p35-ds3

Radeon HD4850

 

Zanima me da li bi dobio ikakvih koristi ako bi si nadogradio procesor na E8400 koji trenutacno kosta cca 1150kn (manje kad dobijem pare ako prodam stari proc za cca 250kn)

Komp koristim za apsolutno sve, gaming najvise.

 

Zanimaju me vasa misljenja,post sam iscitiao pola interneta i zakljucak je da ako imas para da se isplati....

Najveca stavka je Cache koji kod e8400 iznosi 6MB a kod ovog 1M...i naravno sto se kloka kao blesav!

 

Prijmetio sam kod prijatelja na apsolutno istoj konfiguraciji sto se tice svega osim procesora (prijatelj ima e5200 sa 2MB cache) , da mu recimo igre (GTA IV) rade puno fludinije ra razliku od mog kompa,tako da je tu ocita razlika za igranjeu kolicni cahe-a. Kao da imam osjecaj da mi CPu gusi "mocni" GPU.

 

Zanimaju me vasa misljenja te savjeti.

Hvala svima unaprijed!

 

Pozdrav, Calinjos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ostati na E2180 ili preci na E8400
Calinjos kaže...

Pozdrav!

Dvoumim se izmedju starog proca ili novog...

 

Trentuacno posjedujem slijedecu konfiguraciju:

Proc Intel E2180 klokan na 3.0 GHz

4 GB Kignmax ram-a

Gigabyte p35-ds3

Radeon HD4850

 

Zanima me da li bi dobio ikakvih koristi ako bi si nadogradio procesor na E8400 koji trenutacno kosta cca 1150kn (manje kad dobijem pare ako prodam stari proc za cca 250kn)

Komp koristim za apsolutno sve, gaming najvise.

 

Zanimaju me vasa misljenja,post sam iscitiao pola interneta i zakljucak je da ako imas para da se isplati....

Najveca stavka je Cache koji kod e8400 iznosi 6MB a kod ovog 1M...i naravno sto se kloka kao blesav!

 

Prijmetio sam kod prijatelja na apsolutno istoj konfiguraciji sto se tice svega osim procesora (prijatelj ima e5200 sa 2MB cache) , da mu recimo igre (GTA IV) rade puno fludinije ra razliku od mog kompa,tako da je tu ocita razlika za igranjeu kolicni cahe-a. Kao da imam osjecaj da mi CPu gusi "mocni" GPU.

 

Zanimaju me vasa misljenja te savjeti.

Hvala svima unaprijed!

 

 Bolja solucija ti je 8400
Jer ti ovak proc ne može baš iskoristit grafu
Benzin 20 Kn. Upaljač 7 Kn. Gledati kako škola gori, neprocijenivo ! Za sve ostalo tu je MasterCard.
15 godina
neaktivan
offline
Ostati na E2180 ili preci na E8400

Ja ti savjetujem da predes na e8400.On je poznat kao odlican overcloker.Bili mozda bio bolji izbor da za te pare uzmes quada,npr:Q8200 ili Q8400,koji kostaju identicno E8400.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ostati na E2180 ili preci na E8400

8400 definitivno, frend mi ga ima sa 9600gt, 22" monitor i sve nove igre jako dobro vrti... Da se i kloknit, i proc i ta tvoj grafa ako oces jos performansi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ostati na E2180 ili preci na E8400
besla kaže...

Ja ti savjetujem da predes na e8400.On je poznat kao odlican overcloker.Bili mozda bio bolji izbor da za te pare uzmes quada,npr:Q8200 ili Q8400,koji kostaju identicno E8400.

 Hmm bio sam razmisljao no puno ljudi je reklo da se ne isplati uzimati quadove te serije jer jednostavno nistu dorasli zadatku...
Jednog dana cu sigurno preci na 4x core ali to se nece dogoditi ubrzo...A jos i imaju manje cache-a od E serije...tako da
Evo jedne zanimljive teme sto se tice velicine cache-a
http://www.tomshardware.com/reviews/cache-size-matter,1709.html
Pozdrav, Calinjos
15 godina
neaktivan
offline
Ostati na E2180 ili preci na E8400

Ok.Tvoj izbor.Onda definitivno idi na e8400 koji ce vise i bolje iskoristit tvoju grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Ostati na E2180 ili preci na E8400

Uzmi E8400 to je vrhunski procesr.

da joj kupim 3 crvene ruže, 3 crvena.... kramfila...možda bi mi oprostila xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ostati na E2180 ili preci na E8400

Tako je, svakako se isplati.

Only God (& mod) can judge me
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice