Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

poruka: 22
|
čitano: 5.112
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

Evo izgleda da konačno USB 3.0 i SATA 3 standardi počinju osvajati mainstream tržište, Gigabayte je predstavio reviziju P55 čipseta na pločama P55A.

Novim SATA 3 kontrolerom dobije se porast performansi od 30% u odnosu na SATA 2 sučelje u HD Tach aplikaciji.

USB 3.0 portovi osim veće brzine imaju i povećan napon od 900 miliampera (500 miliampera na USB 2.0) pa se više nećemo bojati da vanjski diskovi neće dobiti dovoljno struje.

Dostupne bi tebale biti negdje u 11. mjesecu pa eto tko je razmišljao o kupovini nove socket 1156 matične, ove za uzeti.

 

Pročitajte orginalni članak i pogledajte video ovdje.

SATA 3 SATA 3
USB 3.0 USB 3.0
A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2009 15:05 (The_Goc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

Tako je trebalo biti, ali je Intel podršku za USB 3.0 na svojim chipsetima odgodio za 2011. godinu.

 

Intel Decides to Hold Off on USB 3.0 Support Until 2011 

 

P.S.

Popravljen link.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 20:06 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
klimama kaže...

Tako je trebalo biti, ali je Intel podršku za USB 3.0 na svojim chipsetima odgodio za 2011. godinu.

 

Intel Decides to Hold Off on USB 3.0 Support Until 2011 

ne radi stranica eror 404

 

a je li ta odluka konačna da odgađa za 2011.? i zar je intel jedini gazda USB 3.0 i novog sata standarda?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

USB 3.0 bi se uskoro trebao pojaviti na matičnim pločama, ali s pomoću dodatnog čipa drugih proizvođača (NEC, Marvell, PLX), pa će ploče imati npr. 12 USB 2.0 portova i 2 USB 3.0 porta.

 

Gigabyte announces its USB 3.0/SATA 6.0 Gbps P55 board line-up 

 

Asus debuts its first USB 3.0/SATA 6.0 Gbps motherboard 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2009 20:13 (klimama).
16 godina
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

evo i malo ekstremnije klik

http://downloadzona.blog.hr/ http://hardwarezona.blog.hr/
16 godina
odjavljen
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
klimama kaže...

USB 3.0 bi se uskoro trebao pojaviti na matičnim pločama, ali s pomoću dodatnog čipa drugih proizvođača (NEC, Marvell, PLX), pa će ploče imati npr. 12 USB 2.0 portova i 2 USB 3.0 porta.

 

Gigabyte announces its USB 3.0/SATA 6.0 Gbps P55 board line-up 

 

Asus debuts its first USB 3.0/SATA 6.0 Gbps motherboard 

to će uskoro i u hr?,koliko bi cjene mogle bit veće npr za gigabyte matične?

 

i kad će doć novi hardver,periferija(miševi,tipkovnice,diskovi...) sa podrškom za nova sučelja?

15 godina
odjavljen
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

Koji će nam jarac još i to? Pa stalno nešto novo izbacuju! Za 2-3 godine opet: Kupuj rajo! Ima se para!

If you have NOS,you are the BOSS!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
vexx5555 kaže...

Koji će nam jarac još i to? Pa stalno nešto novo izbacuju! Za 2-3 godine opet: Kupuj rajo! Ima se para!

Nemaš 550W napajanje nego 500W!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
klimama kaže...

USB 3.0 bi se uskoro trebao pojaviti na matičnim pločama, ali s pomoću dodatnog čipa drugih proizvođača (NEC, Marvell, PLX), pa će ploče imati npr. 12 USB 2.0 portova i 2 USB 3.0 porta.

 

Gigabyte announces its USB 3.0/SATA 6.0 Gbps P55 board line-up 

 

Asus debuts its first USB 3.0/SATA 6.0 Gbps motherboard 

Ma samo neka oni ugrade svoje čipove, dobro da se puno ne pita Intel u ovom slučaju, pojavile su se i prve cijene novih ploča - 268 australskih $ iliti oko 240 amerićanskih što je za 30 dolara skuplje od obične verzije pa mislim da se isplati dati razliku.

vexx5555 kaže...

Koji će nam jarac još i to? Pa stalno nešto novo izbacuju! Za 2-3 godine opet: Kupuj rajo! Ima se para!

Pa normalno da nećeš kupovati ako si nedavno kupio novi komp, ali nekome tko sad uzima mislim da je to pametan potez. To ti je informatika - stalno nešto novo izlazi, uglavnom USB 2.0 standard je osmišljen 2001. godine a SATA 2003. g. pa u ovome slučaju tih 2-3 godine ne drži vodu.

A i poboljšanja su znatna - USB 3.0 je 10 puta brži od dvojke i ima nova naponska poboljšanja, npr. za prebaciti GB podataka ti teoretski na njemu treba oko 2 sekunde -600 MB/s (da postoje diskovi te brzine) dok je starom bila brzina 60 MB/s - što je već dostignuto, SATA 3 daje poboljšanje od oko 30% na istim HDD-ovima.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
16 godina
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
The_Goc kaže...
Pa normalno da nećeš kupovati ako si nedavno kupio novi komp, ali nekome tko sad uzima mislim da je to pametan potez. To ti je informatika - stalno nešto novo izlazi, uglavnom USB 2.0 standard je osmišljen 2001. godine a SATA 2003. g. pa u ovome slučaju tih 2-3 godine ne drži vodu.

A i poboljšanja su znatna - USB 3.0 je 10 puta brži od dvojke i ima nova naponska poboljšanja, npr. za prebaciti GB podataka ti teoretski na njemu treba oko 2 sekunde -600 MB/s (da postoje diskovi te brzine) dok je starom bila brzina 60 MB/s - što je već dostignuto, SATA 3 daje poboljšanje od oko 30% na istim HDD-ovima.

 

A šta ako se spoji SSD hard na ploču sa SATA 6GB/s ? kolika su onda poboljšanja, vjerujem da SSD može (vrlo) lako nahranit tu propusnost za razliku od mehaničkih diskova zar ne?

16 godina
odjavljen
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

kad će doć te matične u RH?

 

hoće li te matične sa novim sata 3 i usb 3.0 ubrzat postojeću periferiju i diskove ili će izać novi tvrdi diskovi za novo sata sučelje i nova periferija(miševi,tipkovnice...) za novo USB 3.0?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

za 2 tjedna ih možemo očekivati u dućanima !

nema gaaa...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
makopos kaže...

A šta ako se spoji SSD hard na ploču sa SATA 6GB/s ? kolika su onda poboljšanja, vjerujem da SSD može (vrlo) lako nahranit tu propusnost za razliku od mehaničkih diskova zar ne?

Pa da, u biti jedino SSD može iskoristiti tu propusnost SATA3 standarda jer za HDD diskove su poboljšanja marginalna (oni prvi testovi su bili prenapuhani).

Dok je kod USB-a 3 razlika vidljiva odmah, pogotovo kod eksternih HDD-ova -

, samo za to će trebati i novi kabel za USB3.

Gigabyte je predstavio i AMD verzije matičnih, razlikuju se po -TA u oznaci modela matične.

15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

Evo test USB 3.0 performansi na dvije maticne ploce (Asus i Gigabyte)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

Evo i loših vijesti, izgleda da je Gigabyte škrtario na ovim prvim pločama sa USB-om i SATA-om 3. Kako piše ovdje dolazi do zagušenja u propusnosti pri određenim kombinacijama grafičke i novog usb-a/sata-e(sve kombinacije pogledajte u linku), praktično se prepolovi propusnost ako želite koristiti   PCIe x16 ili crossfire i nove standarde a to se događa jer nisu ugradili PLX čip koji košta dodatnih 20-25 $.

Korisna informacija za sve one koji su namjeravali kupiti matične sa novim standardima (ne znam je li ista stvar kod Asusovih modela, vjerojatno da), meni osobno je deal-breaker jer praktično poništava buduće prednosti novih standarda pa ću pričekati buduće revizije koje će imati taj PLX čip. Što se tiče AMD-ovih matičnih za njih bi se stvar trebala riješiti negdje u 4./5. 2010. izlaskom 890 chipseta(sa nativnom podrškom za nove standarde) iako su se neki modeli već pojavili, a kod Intela vjerojatno ovisi o pojedinim proizvođačima matičnih zbog Intelove politike.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
The_Goc kaže...

Evo i loših vijesti, izgleda da je Gigabyte škrtario na ovim prvim pločama sa USB-om i SATA-om 3. Kako piše ovdje dolazi do zagušenja u propusnosti pri određenim kombinacijama grafičke i novog usb-a/sata-e(sve kombinacije pogledajte u linku), praktično se prepolovi propusnost ako želite koristiti   PCIe x16 ili crossfire i nove standarde a to se događa jer nisu ugradili PLX čip koji košta dodatnih 20-25 $.

Korisna informacija za sve one koji su namjeravali kupiti matične sa novim standardima (ne znam je li ista stvar kod Asusovih modela, vjerojatno da), meni osobno je deal-breaker jer praktično poništava buduće prednosti novih standarda pa ću pričekati buduće revizije koje će imati taj PLX čip. Što se tiče AMD-ovih matičnih za njih bi se stvar trebala riješiti negdje u 4./5. 2010. izlaskom 890 chipseta(sa nativnom podrškom za nove standarde) iako su se neki modeli već pojavili, a kod Intela vjerojatno ovisi o pojedinim proizvođačima matičnih zbog Intelove politike.

jel to sigurno? onda ću odustat od čekanja tih matičnih

 

čekam nekakav pad cijena komponenti,pogotovo grafičke ali ništa....kad će to?.....***** ti nvidiu koja je sve za******

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
The_Goc kaže...

Evo i loših vijesti, izgleda da je Gigabyte škrtario na ovim prvim pločama sa USB-om i SATA-om 3. Kako piše ovdje dolazi do zagušenja u propusnosti pri određenim kombinacijama grafičke i novog usb-a/sata-e(sve kombinacije pogledajte u linku), praktično se prepolovi propusnost ako želite koristiti   PCIe x16 ili crossfire i nove standarde a to se događa jer nisu ugradili PLX čip koji košta dodatnih 20-25 $.

Korisna informacija za sve one koji su namjeravali kupiti matične sa novim standardima (ne znam je li ista stvar kod Asusovih modela, vjerojatno da), meni osobno je deal-breaker jer praktično poništava buduće prednosti novih standarda pa ću pričekati buduće revizije koje će imati taj PLX čip. Što se tiče AMD-ovih matičnih za njih bi se stvar trebala riješiti negdje u 4./5. 2010. izlaskom 890 chipseta(sa nativnom podrškom za nove standarde) iako su se neki modeli već pojavili, a kod Intela vjerojatno ovisi o pojedinim proizvođačima matičnih zbog Intelove politike.

 

 

u uuuu a taman mislio kupiti a kad ono heba ... hebemu !!

ali koliko vidim napisano je da bi do kraja mjeseca 12. trebali pustiti nove MBO sa tim novim PLX čipom ... pa tako da ćemo se  jos malo strpiti !!

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 21:00 (Comfort).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
M4X kaže...

jel to sigurno? onda ću odustat od čekanja tih matičnih

 

čekam nekakav pad cijena komponenti,pogotovo grafičke ali ništa....kad će to?.....***** ti nvidiu koja je sve za******

  Sigurno je da na Gigabyteovim matičnim grafička i USB3/SATA3 dijele propusnost, evo zaključka orginalnog testa - izgleda da je na Asusovim matičnim pločama ipak ugrađen PLX čip pa na njima ne bi trebalo biti problema. Kažu da se taj nedostatak propusnosti trenutno baš ne osjeti, ali bi se sa budućim karticama stvari mogle promijeniti - uglavnom ovisi za koje razdoblje se uzima komp, ali mi se ne sviđa ideja ograničene propusnosti. Unatoč višoj cijeni mislim da je onda pametnije uzeti Asus, ako se već ide na Intel varijantu. Mislim da već svatko tko misli uzeti novi komp navija da Nvidija konačno izbaci nove kartice Namigiva.

16 godina
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

Heh...

 ko ceka, doceka....

 Mislim na Nvuidijev chipset sa podrskom USB 3 i SATA2 ...A zar nije receno da Nvidia odustaje od razvoja chipseta i da se orijentira na Gamersku populaciju GRAFIK CARD??

 

 

Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3
izašla je u adm-u nova matična asus,jel ta sa pravim čipom i jel dobra? http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=9i872VNaAILRp8bS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

asus je od početka ugrađivao dobre čipove  ali Gigabyte nije i u njima je problem ...

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gigabyte P55A sa USB 3.0 i SATA 3

pročitao sam da je i giga.... izbacio matične sa NEC, Marvell kontrolom tako da mislim da neće biti problema s USB i SATA tj prepolavljanjem  brzine  ....

 

u principu i nisu problem kontroleri nego famozni PLX switch koji je problem .. znači ove godine voda od tih matični !!

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2009 14:10 (Comfort).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice