Problem sa laptopom...

poruka: 9
|
čitano: 3.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem sa laptopom...
pitanje

Laptop nije moj i priča sada slijedi. Naime kaže mi prijatelj da je dobio nekakav mail koji je sadržavao video datoteku i kada je gledao taj video klip negdje na pola mu se laptop smrzao (ponavljao se zvuk a slika se smrzla).

Pokušao je sa Alt F4 ugasiti klip...nije uspilo. Pokušao je sa Alt Ctrl Del otvoriti task manager...nije uspilo...

Zatim ga je ugasio pomoću Power tipke na laptopu.

Kada ga je ponovno upalio došlo mu je do one slike "loading Windows" i nakon toga nakratko plavi ekran i restart i tako u nedogled. Probao je ići i u safe mode ali nije uspilo.

 

Ja sam prvo posumnjao na memoriju i dao sam mu onaj CD na kojem ima memtest i to je sve prošlo bez problema. Kada je krenio instalirati Windowse ponovo dođe do onog dijela gdje je plavi ekran, u kutu piše Windows setup a u dnu ekrana piše Checking hard disk ili tako nešto i tu stoji i neće dalje...

Da li postoji neki način da provjeri da nije možda riknio hard disk?

 

Da nije možda nešto treće u pitanju?

 

Zahvaljujem na svakoj pomoći.

CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2008 16:09 (unique83).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom...

Ako je laptop noviji, problem pri instalaciji Windowsa se obično javlja zbog SATA drivera za hard disk. Za razliku od Viste, Windowsi XP ne sadrže SATA drivere, a taj se problem može riješiti na 3 načina:

 

1) Driveri se snime na disketu, a kada se prilikom instalacije Windowsa XP javi poruka: "Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver" pritisne se F6, a Windowsi će nešto kasnije zatražiti tu disketu s driverima.

  ili

2) SATA driveri se mogu integrirati u instalacijski CD Windowsa XP pomoću programa nLite.

  ili

3) U BIOS-u se namjesti da hard disk radi u IDE (paralelnom), umjesto AHCI (serijskom) modu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa laptopom...
autorov komentar

Nije do toga...ima Windowse sa integriranim sata driverima.

CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom...

hiren's boot cd..

puno razlicitih testova...

a noc je duga....

 

;-)

memtest...

hdd testovi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom...

probajte staviti vistu.. cisto da vidite hoce li proci instalacija..... tako cete eliminirati disk kao izvor problema....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom...

POMOOOOOĆ!
Imam problem s HP-om 6730s...
Sve radi kako treba, ali onda odjednom počne štekat ili bliže bi bilo trzat...
Npr. Gledam filmić na YouTubeu i sve radi super, kad odjednom bez ikakvog razloga sve stane (video) samo se na zvučnike čuje zadnja milisekunda (doslovno milisekunda) zvuka kako se ponavlja. Znaći nije da šteka nego stane, a zvuk se ponavlja!
To traje kako kad, prosjek je cca. pola minute!
Prvo sam mislio da se pregrije, da je problem u hlađenju, ali izgleda da nije kad mi je to napravio i hladan i zagrijan...

Ima tko kakvu ideju? Kaj bi to moglo biti!??

NO FEAR TOM's IS HERE
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa laptopom...
TOMs kaže...

POMOOOOOĆ!
Imam problem s HP-om 6730s...
Sve radi kako treba, ali onda odjednom počne štekat ili bliže bi bilo trzat...
Npr. Gledam filmić na YouTubeu i sve radi super, kad odjednom bez ikakvog razloga sve stane (video) samo se na zvučnike čuje zadnja milisekunda (doslovno milisekunda) zvuka kako se ponavlja. Znaći nije da šteka nego stane, a zvuk se ponavlja!
To traje kako kad, prosjek je cca. pola minute!
Prvo sam mislio da se pregrije, da je problem u hlađenju, ali izgleda da nije kad mi je to napravio i hladan i zagrijan...

Ima tko kakvu ideju? Kaj bi to moglo biti!??

 Flash player?
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
offline
RE: Problem sa laptopom...
autorov komentar
sasa kaže...

probajte staviti vistu.. cisto da vidite hoce li proci instalacija..... tako cete eliminirati disk kao izvor problema....

 Ne može ni vistu instalirat...
Znači vrlo vjerovatno je da je hard...
CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa laptopom...
Paolo2612 kaže...
TOMs kaže...

POMOOOOOĆ!
Imam problem s HP-om 6730s...
Sve radi kako treba, ali onda odjednom počne štekat ili bliže bi bilo trzat...
Npr. Gledam filmić na YouTubeu i sve radi super, kad odjednom bez ikakvog razloga sve stane (video) samo se na zvučnike čuje zadnja milisekunda (doslovno milisekunda) zvuka kako se ponavlja. Znaći nije da šteka nego stane, a zvuk se ponavlja!
To traje kako kad, prosjek je cca. pola minute!
Prvo sam mislio da se pregrije, da je problem u hlađenju, ali izgleda da nije kad mi je to napravio i hladan i zagrijan...

Ima tko kakvu ideju? Kaj bi to moglo biti!??

 Flash player?
 Ne, jer u igricama imam isti problem... a problem se javlja i ako nema nikakve aktivnosti..
NO FEAR TOM's IS HERE
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice