Laptop od 9000 - 12000kn;

poruka: 21
|
čitano: 6.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Pozdrav, evo prevrtio sam malo teme i vidim da u posljednjih 6 mjeseci nije bilo pitanja za laptopom u upravo ovom cjenovnom razredu, pa se interesiram za isti.

 

Nalazio sam se pred sklapanjem konfiguracije za stolno računalo, ali mi je zbog studija pogodnije prijenosno. Potreban mi je zbog nekih zahtjevnijih matematičkih alata vezano uz fakultet (MatLab) te u slobodno vrijeme za programe poput Adobe Photoshop-a, Premier-a i njima sličnih, za obradu fotografija i videa. Igre ne igram već neko vrijeme, jer mi je stolno računalo mrvu pregazilo vrijeme :) što ne znači da ne bi volio zaigrati neke propuštene "naslove". 

 

Naglasak je naravno na 17,3" ekranu, te iz neke želje, da bude u tonu aluminija (srebrni) ako je moguće. Primjećujem da HP preferira srebrne. Prijatelj mi je nedavno uzeo Toshibu Qosmio X500-12N i iznenadio sam se viđenim u svim pogledima. To je naravno za ~5000kn viši cjenovni razred od onog za koji se interesiram, ali me zanima da li se očekuju neke radikalne promjene u 2011, pa da za neki model do tada sačekam? Vidim da se sa navedenim i7 tek pojavljuje.

 

Volio bih uzeti model koji neće vrijeme pregaziti tako skoro tj. ne namjeravam kroz dvije - tri godine ponovno mijenjati isti, već sada uzeti što je moguće naprednije. Ako to očekuje viši cjenovni razred od navedenog, sačekat ću da konkurencija malo "proširi izbor" i prilagodi cijene, ako se takav sljed očekuje uskoro. Ako mislite da dolazak i7 procesora kao regularno neće biti tako skoro odnosno da neće kroz nekoliko mjeseci doći u cjenovni razred do 12000kn, onda bih se ipak odlučio uzeti stolno računalo i odgodio kupovinu prijenosnog.

 

Eto, za laptope se do sada nisam pretjerano interesirao, pa ako ste voljni dati kakav savjet, čekam :)

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Pogledaj od HP-a novi Envy, imao sam ga priliku isprobat i stvarno je wow {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 11:48 (josip-ac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

jesi razmisljao o 12'' lap + vanjski 24'' monitor?

tako dobijes portabilnost, a uz monitor i mogucnost ugodnog rada u photoshopu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Pozdrav,

 

Evo, prvo, pogledao sam novi envy i stvarno je zanimljiv :)

 

Drugo, nedavno sam za starije računalo uzeo Samsungov T220HD i zadovoljan sam dobivenim i mislim da ni to nije loša ideja. Manji ekran laptopa u kombinaciji s ovim monitorom nije loša ideja. Sve u svemu, danas sam malo čitao i tražio i mislim da sam se odlučio za nešto što mi najbolje odgovara narednih nekoliko godina. Uzeti laptop u nekoj srednjoj klasi te složiti stolno računalo u visokoj klasi. Sve skupa, mislim da u ovom prijelaznom razdoblju, nema puno modela u ovom cjenovnom razredu koji bi skoro opravdali uloženo, jer mislim da će skora primjena i7 procesora u skoro vrijeme spustiti cijene istih :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;

@sasa

 

Najbolje neki jednojezgreni netbook da ne moze 2 taba u isto vrijeme upalit {#}

The ONE and ONLY!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 20:49 (PLASMAorLCD).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;
Gerbi kaže...

Pozdrav,

 

Evo, prvo, pogledao sam novi envy i stvarno je zanimljiv :)

 

Drugo, nedavno sam za starije računalo uzeo Samsungov T220HD i zadovoljan sam dobivenim i mislim da ni to nije loša ideja. Manji ekran laptopa u kombinaciji s ovim monitorom nije loša ideja. Sve u svemu, danas sam malo čitao i tražio i mislim da sam se odlučio za nešto što mi najbolje odgovara narednih nekoliko godina. Uzeti laptop u nekoj srednjoj klasi te složiti stolno računalo u visokoj klasi. Sve skupa, mislim da u ovom prijelaznom razdoblju, nema puno modela u ovom cjenovnom razredu koji bi skoro opravdali uloženo, jer mislim da će skora primjena i7 procesora u skoro vrijeme spustiti cijene istih :)

 

PLASMAorLCD kaže...

@sasa

 

Najbolje neki jednojezgreni netbook da ne moze 2 taba u isto vrijeme upalit {#}

 

zar mislis da su samo netbook racunala sa 12'' ekranom?!?!?!

evo ti jedna zvijer od lapa!

i uz to uzme monitor.

 

i ako ide na faks nosi samo lap a doma ga spoji na monitor.

 

na ovom lapu (tj. starijoj verziji - lenovo X61) kolegica radi statističke obrade podataka u SPSS-u i MathLab-u tak od ane vidim zasto bi to bio neozbiljan uredaj. pogotovo ako s enadogradi na max. 8GB DDR3 (to mu digne cijenu za cca 2.000 kn).

13 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Istina, taj lenovo je mrcina stvarno, samo rama više utrpat {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Lijepo je znati da u "današnje" vrijeme ima ljudi koji mogu izdvojit 12k za računalo (ljubomora),,,,,mislim da ne možeš puno pogriješiti, predlažem HP

 

http://www.diskont24.com/product.php?productid=89449

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Uf,hp ima vrhunskih modela što se ultra prijenosnika tiće.Envy ili Elitebook?Da li Toshiba osvježuje svoje prijenosnike iz Portege serije?Ako se ne varam, zadnji koji sam imao u rukama(ne posjedovao, da ne dođe do zabune,il ljubomore :-)) je bio R600 koji je mnoga računala bacao na koljena.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;
alankish kaže...

Uf,hp ima vrhunskih modela što se ultra prijenosnika tiće.Envy ili Elitebook?Da li Toshiba osvježuje svoje prijenosnike iz Portege serije?Ako se ne varam, zadnji koji sam imao u rukama(ne posjedovao, da ne dođe do zabune,il ljubomore :-)) je bio R600 koji je mnoga računala bacao na koljena.

toshiba nema novosti, ali hp i toshiba ipak imaju losiju izradu i losije materijale u usporedbi sa x200/x201

13 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

ova toshiba je meni recimo mrak.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;
strahec.luka kaže...

ova toshiba je meni recimo mrak.

Ta TOSHIBA je toliko nezgrapna da mi je jednostavnije nositi nettop sa 24" ekranom.I QOSMIO je sve samo ne poslovna kategorija prijenosnika.Osim ako u opisu posla nije skupljanje "ratnog" staža u COD-u i inim igrama.

13 godina
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;
Moj PC  
4 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;

Lol taj vrti GTA IV na max sigurno {#}

13 godina
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;
Luka P. kaže...

Lol taj vrti GTA IV na max sigurno {#}

Da mislim da i uz njega dobijes i  gamerski pristojan miš...

http://www.speedtest.net/result/837433126.png
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;

koja katastrofa - pa kako to mislite nositi okolo? covjek treba dizalicu - onaj asus ima 3,85 kg?!?!?! uzas....

16 godina
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Kaj užas nek se čeliči :D A i od toga ce se rukice malo povecati ;) samo nosi ga svaki put u drugoj hahahhaha

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Asusov laptop je stvarno mrak ali place mi se kada vidim cijene iz USA

 

jedino ovaj nema 4 gb ssd

 

http://cgi.ebay.com/New-Asus-G73JH-G73-Gaming-laptop-Core-i7-ATI-HD-5870-8G-/130448769462?pt=Laptops_Nov05&hash=item1e5f5a41b6

 

Doslovno duplo skuplje ga mi platimo.....bogu za plakat

 

A evo sta bi dobili gore realno za cca 12.000

 

http://cgi.ebay.com/ASUS-G73JW-A1-i7-940XM-USB-3-0-1-5GB-NVidia-GTX-460M-/280569538420?pt=Laptops_Nov05&hash=item41533f6774

 

Mislim da nacin na koji nas ovi nasi deru na marzama i porezima nema rivala

 

Oprostite na offtopicu :/

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop od 9000 - 12000kn;

Evo, ekipa hvala vam svima na prijedlozima. Ovaj tjedan pada završna odluka :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop od 9000 - 12000kn;
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice