Asus EeePC

poruka: 105
|
čitano: 27.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

sta mislite o ovome?

totalno  sam  zagriza  za  ovi  uredjaj,premocan  je,  totalno  pwna  standardne  laptope:))))

mislim  da  ce  ga  znat  cijenit  ljudi  koji  masu  putuju!!  zato  sve  pohvale  na  ovi  uredjaj!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Meni je to bezveze.

 

Ima kuciste u koje bi stao duplo veci ekran.

 

Unutra ima hrpa praznog prostora.

 

4 GB SSD? Instaliras windowse, office, napravis 2 word dokumenta i nemas vise mjesta.


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

moras stick na njega prikopcat da bi dobio vise memorije. 4 gb, pih... za 3500 kn vec se moze kupit pristojan lap sa 60 gb diskom i tezinom manjom od 2,7 kg


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Mali rula nema sto jedino mi je reza premalena....

osim toga vrlo dobro rijesenje za povremene ali i neke jednostavnije svakodnevne radnje...

uopce nevidim nedostatke u cinjenici sto nema klasicnog HDD-a...

ionako ova vrsta prijenosnog racunala nije namijenjena za neke ozbiljnije poslove....

za nosit po vani, coolirat se, spojit se na neki od besplatnih AP-ova :) i napisat koju karticu texta...dusu dati

kupujem nerodjenom sinu da uprckava po jednostavnim menijima...linux..2thumpsUp!!!

 


...moj PTSP je jači od tvog...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
Kaiserex kaže...

za nosit po vani, coolirat se, spojit se na neki od besplatnih AP-ova :) i napisat koju karticu texta...

 Imam MP3 player koji za manju cijenu moze vise od toga :)

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
offline
Asus ee pc

Gledam ga na netu vec duze vrijeme.

Mislim da cu ga kupiti i dati starome.

On ionako samo ode net procitati novosti i igra sah.

Super mi je interface i veliki gumbi.

Uf jedva cekam!!!

 

 


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 23:06 (XPCBIT).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
ficho kaže...
Kaiserex kaže...

za nosit po vani, coolirat se, spojit se na neki od besplatnih AP-ova :) i napisat koju karticu texta...

  Imam MP3 player koji za manju cijenu moze vise od toga :)

  cisto sumnjam:))
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Bzvze...

Klasican komp, malo skuplji a 10 puta bolji. NPR. http://www.nabava.net/acer-extensa-5220-154-core-duo__21978_p.php

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
XPCBIT kaže...
Tako je Eee ,je odličan mališan,koji je iznimno povoljan.
Više o njemu možeš vidjeti u BUG 183. str 39.
Da ne odugovlačim ,sve ti tamo piše - od a do ž:)
 sjetil sam se! zivot! tako je, zivot! to ti treba.

i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
Jura Cvikeršajba kaže...

Bzvze...

Klasican komp, malo skuplji a 10 puta bolji. NPR. http://www.nabava.net/acer-extensa-5220-154-core-duo__21978_p.php

 i 5 puta veci, 2 kile tezi, ... moram jos?

i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
offline
Asus ee pc

Meni je Eee PC odlična stvar!

I uopće ga ne bi trebalo uspoređivati sa običnim prijenosnicima, nema smisla.

 


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

evo kupija sam ga!!!

joooj,squirtam  totalno,hahah:)))

premocna  stvar  i  nema  ga  smisla  uopce  usporedjivat  sa  obicnim  laptopima...

cesto  putujem  i  imam  i  obican  laptop  al  ovo  je  definitivno  imba  stvar....prijenosno  je  prije  svega  a  tek  upotrebljivo...:)))  +5+

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
@dna: Ocito nisi nikad vidio iPod touch :) (i nisam rekao da moze opcenito vise od eeePC-a, nego od onoga sto je bilo navedeno u postu koji sam citirao, da ne bi bilo zabune)

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
offline
RE: Asus ee pc

Bas je povoljan Iznenađen ne bi za to dao pare ...

16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

hehe, bash se pacam s jednim takvim, lik mi donese laptop da mu stavim win xp na to malo cudo jer s originalom dolazi linux, a gle banane nema opticki uredjaj, a prek usb-a nece bootat ni da molish krunicu na koljenim kraj njega, tak da racunaj da kupish externi opticki uredaj odmah :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc

Imaš na www.notebookreview.com upute kako instalirati XP.

Mene zanimaju ova pitanja (iako na većinu dobivam odgovor danas kad ga idem pogledati u dućan):

- hrvatska slova (čćšđž)? ima tipke / nema tipke / podržava fontove?

- trajanje baterije

- općenito kvaliteta izrade

 

Ono na što stvarno trebam odgovor:

- ima glasina da za mjesec do dva izlazi novi model, puno bolje prilagođen instalaciji windoza - kad će to doći kod nas i koliko će koštati?

Pitanje je akademsko jer mi domaći distributer to sigurno neće reći ako ima ovaj model na lageru. A i ako uopće zna jer je to u fazi glasine. No ako netko odavde ima kakav tip... 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
bero kaže...

- ima glasina da za mjesec do dva izlazi novi model, puno bolje prilagođen instalaciji windoza - kad će to doći kod nas i koliko će koštati?

Pitanje je akademsko jer mi domaći distributer to sigurno neće reći ako ima ovaj model na lageru. A i ako uopće zna jer je to u fazi glasine. No ako netko odavde ima kakav tip... 

I mene bi to zanimalo ako netko zna nešto više o tome kad će izaći novi model. Pričalo se nešto da će sljedeći model imati ekran 1024x768.
Meni treba upravo takav laptop jer često putujem i mislim ga kupiti, ali  zbog ekrana malo veće rezolucije bi se isplatilo pričekati.

16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Baš me zanima jel bi mogao pokrenuti Vistu.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
Rox kaže...

hehe, bash se pacam s jednim takvim, lik mi donese laptop da mu stavim win xp na to malo cudo jer s originalom dolazi linux, a gle banane nema opticki uredjaj, a prek usb-a nece bootat ni da molish krunicu na koljenim kraj njega, tak da racunaj da kupish externi opticki uredaj odmah :)

  evo xp stavljen maloprije, priko usb sticka,googlat,nema druge:))
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
davorsite kaže...

Baš me zanima jel bi mogao pokrenuti Vistu.


  citam da ima i takvih sado-mazo likova koji su to napravili :)
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Pa Vistu Home bi vjerojatno mogao staviti. Ne zauzima kao Ultimate a ne treba ni puno memorije. Šteta što nema veći hard.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
Slažem se sa davorsite.
Bilo bi dobro,ako bi bila Vista Home Premuim-ali to dovodi do povećanja cijene(ne previše,ali je nešto),a mislim da su u Asusu željeli proizvesti "laptop" koji će jako malo koštati,i imati one najosnovnije usluge.
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

ok je, ali ne mislim da zavrijeđuje toliko pažnje ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Dakle, uzeo sam ga, bas je zgodan i ok funkcionira ali - kao sto vjerojatno primjecujete - nisam uspio aktivirati hrvatska slova u originalnom OS-u a ne mislim instalirati XP. Trazim rjesenje pa ako netko zna... zahvaljujem unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ee pc

Mislim da je to do sistema. Možda ne podržava hrvatska slova. Instaliraj si XP.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Asus ee pc
Znaci nema HR znakova na tipkovnici?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc
branimir kaže...
Znaci nema HR znakova na tipkovnici?
  ima HR znakova!
Nisam  puno  gleda  ovi  njegov  predinstalirani  OS  al  mislim  da  ima  opcija  za  promjenu  keyboarda...ako  nadjete  da  ima  onda  stavit  slovenian  i  tribalo  bi  radit(al  kazem,nisam  siguran  jer  sam  odma  win  instalira:))  ) 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc

Ima HR znakova i sve radi. Evo : čćšžđ. Uglavnom, trik je prebaciti se u advanced mode (koji izgleda kao da imate windoze) pa onda imaš pristup svim konfiguracijskim opcijama i jednostavno odabereš Croatian.

 

Ali da je glupo da na računalu koje se prodaje kao "lagano za učenje i korištenje" iako ima HR tipke na početku nema opciju za aktivaciju HR tipkovnice - e to je zaista glupo. Naime, aktivacija advanced moda zahtijeva da kroz terminal instalirate dodatni programčić koji otlključa cijelu stvar. Dakle, nije da instaliravate nešto puno (svega 150 kb ili tako) nego je cijeli sustav na početku zaključan.


No, malo Googla sve rješava. Sve korisnike upućujem na eeeuser.com gdje ima super wiki koji sve kaže.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus ee pc

Ima hr tipke http://vilenjak.net/pics/eee/eee_keyb.jpg

Ima i hr raspored ali nisam ga nasao u easy modu Xandrosa, u advanced se lako promijeni.

 

I da, vrti vistu, ali cemu?

I da, XP se bez problema instalira, cak i bez usb cd-roma, ali cemu?

I da, eeeXubuntu je super! :)

 

Laptop je pregenijalan, a sto se tice ovih laptopa od 2.7kg, 15.4" za sitne novce mogu reci samo bwahahaha :)

 

Laptop je namjenjen kao sekundarni pc/laptop (iako ima ljudi koji ga koriste kao jedini) za ljude koji putuju, zele imati nesto na cemu mogu tipkati, surfati, mail i slicno, za ssh, auditing mreza, citanje pdf-ova, i jos puno sitnica.

 

I da, ekran je ok, rezolucija premala, ali prezivi se. Uredjaj vrijedi svaku lipu ako ga znas iskoristiti.

 

Baterija efektivno 2.5-3.5h, zavisi kako se koristi, meni je sa upaljenim kismetom (dakle wifi), gledanje filma sa brightness ekrana na pola, (da ne bljesti) nakon 1h30min pokazivao da je na pola baterije tek.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice