AAO Overclock

poruka: 12
|
čitano: 4.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AAO Overclock

Imam Acer Aspire One (intel atom n270 1,6 ghz) i htio bih ga overclockat bilo šta svejedno mi je znam da se nemože puno toga postići ali svejedno ...... recite mi jel to moram preko biosa , programa ili kako već di skinut program itd..... hvala !

Chuck Norris ne jede med,on žvače pčele !
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AAO Overclock

nevjerujem,mozes dodat do ovisno o modelu 1,5 ili 2 GB ram-a...

Procesor nevjerujem da mozes...a sve da mozes hlađenje na njemu je vise manje pasivno pa...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
15 godina
neaktivan
offline
AAO Overclock

Ne možeš OC-ati laptope (jako veliku većinu). Inače za osjetan OC bi trebao OC-ati ga na 3GHz minimalno (a to naravno nije moguće sa tim laptopom)

Propadoh na ovom forumu :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2009 15:36 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AAO Overclock
Oly_E3 kaže...

Ne možeš OC-ati laptope (jako veliku većinu). Inače za osjetan OC bi trebao OC-ati ga na 3GHz minimalno

 Ma atom se slabo oc-a, sa tekućim dušikom nisu daleko došli, kamoli sa zrakom. Oc-ati se daju samo laptopi neki bijesni koji imaju otključan bios.
MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
AAO Overclock

Ja mislim do 2.2 ili 2.3 GHz. Još jedan minus je da su jednojezgreni (autorov)...

Propadoh na ovom forumu :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AAO Overclock
Oly_E3 kaže...

Ja mislim do 2.2 ili 2.3 GHz. Još jedan minus je da su jednojezgreni (autorov)...

 netočno moj je atom od 1,6 ghz dvojezgreni
Chuck Norris ne jede med,on žvače pčele !
16 godina
offline
RE: AAO Overclock

POD A:
Overclockom netbooka nećeš dobiti apsolutno ništa, ako OC uopće uspiješ napraviti ma da sumnjam.

POD B:
Ako i uspiješ, samo ćeš izgubiti. U tom smislu da će ti baterija osjetno kraće trajati i da će ti se kompletni netbook mega jače zagrijavati.

Prije bi na tvom mjestu napravio underclock. lol


Uz to, Intel Atom n270 nije dvojezgreni. OS ga kao takvog prepoznaje zbog Hyper Threadinga, iako on fizički ima samo jednu jezgru.

Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2009 15:33 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: AAO Overclock
nicash kaže...
Oly_E3 kaže...

Ja mislim do 2.2 ili 2.3 GHz. Još jedan minus je da su jednojezgreni (autorov)...

 netočno moj je atom od 1,6 ghz dvojezgreni
 Netočno! Tvoj ATOM ima 2 logičke jezgre (kao pentium 4 sa HT tehnologijom), ali ima jednu fizičku jezgru što je bitnije ;)
Propadoh na ovom forumu :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2009 15:35 (Oly_E3).
14 godina
neaktivan
offline
AAO Overclock

sve je to lijepo i istinito, ali svejedno, kako???

imam 1000ha asusa i puno bi mi znacilo da ga overclockam pa ako moze ikakva pomoc??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AAO Overclock

Imam ASUS 1005HA i N280 (koji je brz kao pentiumi 4 na 3.4GHz) i da se preko ASUS Super Hybride Enginea (dolazi sa laptopom) dignuti frekvencija sa 1.66 na 1.7GHz (inače kod mene cijelo vrijeme radi na 1.45GHz čisto radi štednje energije)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
14 godina
neaktivan
offline
RE: AAO Overclock
Oly_E3 kaže...

Imam ASUS 1005HA i N280 (koji je brz kao pentiumi 4 na 3.4GHz) i da se preko ASUS Super Hybride Enginea (dolazi sa laptopom) dignuti frekvencija sa 1.66 na 1.7GHz (inače kod mene cijelo vrijeme radi na 1.45GHz čisto radi štednje energije)

  ja mislim da ti je tih 1.7ghz ustvari zaokruzen broj od 1.66ghz...nego, imam i ja taj SHE i brzina varira od 1.2(?)ghz pa do 1.8ghz...ali vidio sam na drugim forumima kako frajeri dizu frekvenciju i do 2.4ghz za to malo cudo...jedino je problem u svemu tome sta baterija ode brze za duplo...=P

ima i progrem setfsb i sa njime se da overclockati procesor, ali to se radi u windowsima i nije preporucljivo..

Osmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: AAO Overclock

Ma niti ne clockam laptop! Radi na najslabijm performansama kada je na bateriji (ionako služi samo da pokrene MS Office i MW Works i ostali poslovni softver, te da imam pristup internetu i na terenu)

 

BTW nije 1.7 zaokruženo za 1.66, jer se digne FSB sa 166 na 170

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life (slobodno stisnite gumb HVALA osobi koja vam je pomogla)
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2009 18:11 (Oly_E3).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice