Najbolji FPS

poruka: 142
|
čitano: 27.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Koji vam je najbolji FPS?

Zašto?

Koji po vama ima najbolji multiplayer?


H-MAN RULES!!!11
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

UT'99

najbolji CTF ikad !!!!!


Ken leeeee
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS

call o duty (svi nastavci)

ghost recon advanced warfighter 1,2

rainbow six vegas

 

jednostavno su mi se svidjeli zbog priče i grafike

a koji su tebi?


kaj ovdje treba napisat?!
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Duke Nukem

16 godina
offline
Najbolji FPS

Kako nisam strastveni gejmer i iza sebe imam tek nekoliko pređenih FPS-ova (i nisam odigrao Half Life 1), nisam najmerodavniji da kažem koji je najbolji FPS uopšte, no od onih koje sam igrao, rekao bih da je najbolji Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

 

U suštini, u pitanju je linearan FPS (sa svega par kratkih alternativnih staza između dva mesta i jednim ili dva zanimljiva skrivenija područja), no sa taman toliko začina da se izdvoji od većine: na samom početku, malo istraživanja kroz razgovor sa drugim likovima, obavljanje sitnih zadataka za njih, borba se ne vodi oružjem već pesnicama i eventualno improvizovanim noževima, a nakon toga kreće klasična pucačina, s tim što je povremeno zgodno primeniti stealth taktiku (šunjanje i skrivanje u mračnim uglovima, prikradanje s leđa, sakrivanje tela...). Zatim preokret u radnji i opet malo zadataka i tabanja, pa onda opet akcija, ali sada (iz sasvim logičnih razloga) ne možete doći ni do čega jačeg od pištolja za omamljivanje dok stražari imaju pun arsenal pa je stealth obavezan. Pri tom, tu i tamo će neki od zatvorenika na vas, u zavisnosti od određenih odluka koje ste ranije doneli, različito reagovati (ovakvih elemenata nema mnogo, no svejedno čine da se okruženje čini malo stvarnijim, ne u potpunosti skriptiranim kao u, npr, HL2). Do kraja, igra se još jednom transformiše u klasičan FPS, a dobija se i prilika da se upravlja mechom. Takođe, igra ima dva dela koja su meni bila najstrašnija igračka iskustva.

 

Od dodatnih sadržaja, sakupljajući kutije cigareta, od kojih svaka ima neko manje ili više duhovito upozorenje (cigarete su bile zamišljena kao zatvorska valuta, ali se od toga odustalo) otključavaju se razni artworci, par video klipova o igri (između ostalog, prikazano je i kako su radili motion capture za određene poteze), galerija poteza kojim se može odjednom ubiti protivnik (klasično lomljenje vrata s leđa, ubijanje stražara njegovom sopstvenom puškom... ima ih zaista mnogo i sve je moguće upotrebiti i u igri)... Takođe, ovo je bila prva igra sa commentary modom (ali su komentari, uprkos intervenciji izdavača, preobimni, iako zanimljivi). Ni tehnička strana nije ni malo loša za to vreme, igra je izašla malo posle Dooma 3 i mnogi su mislili da koristi njegov endžin, međutim Starbreeze je napravio sopstveni. Postoji i podrška za SM3, mada nisam siguran kolike vizuelne promene donosi.

 

EDIT: Još jedna od stvari koje predstavljaju osveženje u odnosu na većinu igara je i karakter glavnog lika. Ovde niste usamljeni heroj koji spašava zemlju/svet/univerzum/štagod, već robijaš koji beži iz zatvora. Pri tom niste crni i zli, borite se prvenstveno protiv manijakalnih, sadistički nastrojenih stražara, a tu i tamo ćete pomoći ponekom zatvoreniku, no daleko ste od belog. Vaš cilj je bekstvo i sve i svako ko se nađe na putu je prepreka koju valja ukloniti, bez obzira je li u pitanju naoružani stražar, ili neki nesrećnik koji se našao na pogrešnom mestu u pogrešno vreme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 16:19 (Ivan(4)).
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Qwake 4, i Doom 3 , volim te spike tipa mars,  klaustofobična situacija  , napetih situacija, to su po meni mala remek djela, koja još nisu doCoolstignuta u niti jednoj igri, do dana današnjeg , Doom3 je izašao 2004 , dan danas izgleda bolje nego pola igara, koja izađu sa navodnom "modernijom" grafikom. A Qwake 4 je jedina igra koju sam zavšio 2 puta , pa prema tome razmišljam da je ponovno počmem jednog dana kad ne bude bilo ništa zanimljivog . I cronicle of  riddick  isto bi mogao proći u tu skupinu. Šteta je što ID (tvorci Doom-a i Quakea) nerade češće igre a, možda to i je baš radi toga da ih ne zanima, kvantiteta već kvaliteta. Šteta, šteta sljedeća igra koja ID razvija ta sa tim nekim novim njihovim , Engine tech 5, pitaj boga kad će izaći.

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Ja svoj dajem Call of Dutyu, mada mi nije jasno sto su uradili promjenu u 4 nastavku, to jeste uveli novo doba, taj isti tim je mogao izdati tu istu igru pod drugim imenom, a da se Call of Duty drzi drugog svjetskog rata i onih starih puskih :D, mah jbt mogli su obraditi japance, partizane :D i slicno... bilo je materijala.. a ne po nekoliko puta iskrcavanje na normandiju


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
offline
RE: Najbolji FPS

Rune. I multiplayer.


I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Far cry

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Far Cry i Half Life 2.

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Half Life + MODVI (cs ;))

CoD2 (frendovi kriwi, zarazili me) :D

 

To je to... ali opet, ja nekako gledam vise multplayer kriterij; inace ima hrpa fps-ova sa fenomenalnim SPom, tipa RS: Vegas :P


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

hmmm...

 

Far Cry mi je jedan od najboljih sigurno ( malo su mi samo dozivljaj pokvarila ona cudovista, ali i dalje odlican )

Call of Duty 2

 

i Quake 2 za ps1 - legendarno

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Far Cry i Rainbow six Vegas.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS
unknown kaže...

call o duty (svi nastavci)

ghost recon advanced warfighter 1,2

rainbow six vegas

 

jednostavno su mi se svidjeli zbog priče i grafike

a koji su tebi?


 kad već pitaš u novije vrijeme ti igram samo ET:QW(već je stara igra al je dobra) a za najFPS bi reko SWAT(igro sam samo 4)
ne igram ti jako te FPS neg samo  taktičke i online(ve su školski praznici pa namjeravam igrati FEAR Combat)

H-MAN RULES!!!11
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

za mene je najbolji FPS COD1,COD2,COD4 i to ne u single nego u multiplayer-u preko neta ili na lan partiju

 

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Half-Life serijal. Najbolja prica u fps-u, odlicna igrivost, atmosfera, izbalansiranost, zagonetke.. A od dvojke najbolje karakterizirani likovi.

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

sto se tice timskog igranja najbolji su mi CS:S,DoD:S i TF2, sto se pak tice tipa 'ubi sve sto se krece' onda je tu najbolji stari UT

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Stari UT, a dobar je i Far Cry.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS

System Shock 2
= = = = = = = = =
Science-Fiction horror , jedna od NAJBOLJIH igra ikad napravjeni ,
igra koja je zapocnala FPS zanrove so RPG elementa, dizajnirana
od ljudi sta su stvorili "THIEF" (radi na THIEF engine)
Looking Glass Studios i Irrational Games-danasni 2K Boston/2K Australia..

mali uvod :
- - - - - - - -
Godina je 2114.. Tvoja uloga je vojnik "G65434-2" koi se budi u CRYO-kapsula
u medicinski udel na brodu "VON BRAUN"

(prvi svemirski brod sta moze da patuje sa svetlosnu-brzinu / & to go where no man has gone beforeNamigiva),
tvoja memorija je izgubjena i na niceg se ne sjecas, na samo budzenje s`tobom kontaktira
"Dr. Janice Polito" jedna od "prezivjelih" , koja ti objasnjava da je cljeli brod zahvacen sa
genetickom infekcijom i da moras da odes do cetvrtoj hali  gde se nalazi ona i da ces dobiti sve odgovore
i da ugovorite sta ce te da radite, ali lift zastaje na trechoj hali posto bio-organska materija je
izrasla i ti poprecuje put. "Dr. Janice Polito" te informira da moras naci experimentalnu hemikaliju
zvanu "Toxin-A", za da mozes unistiti parazit i produzis dalje, po nekoliko morbidnih horor momenta
uspjevas da pristignes do cetvrtoj hali i njenu kancelariju gde nadzes  "Dr. Janice Polito", ali mrtva.
Saznajes da ustvari ona uopste nije kontaktirala sa tobom, nego "AI" koja se nalazi na sami brod zvan
SHODAN. Ona te informira da "The Many" je njena kreacija da bi mogla postati BOG, ali eksperiment je
evoluirao van njene kontrole, dace ti ultimatum , ako hoces uopste preziviti moras postati njena ubistvena-alatka
koja ce unistiti sve njene buntovne kreacije, kao nagradu dobices cyber implante koi ce te napraviti "bolje bice"
i pomocice ti u misije a i nece se ona gaditi od tebe kao pojava ,
ili ona kao sta kaze:

" Your flesh is a insult to the perfection of the digital ! "   ;
" Your cybernetic implants are the only beauty in that meat you call a body."

Da ne bi dobio pcosti za SPOiLing mislim da je dosta , mozda neko bi voleo da je zaigra.Namigiva

A i nemoze se doloviti  sa reci , MORA se iskusiti...

Tko ni je igrao ovog REMEK DELO je steta i oni koji nisu se upoznali sa SS2 to je radi
slabu reklamu u 1999 god (sta je i bilo krivica za slabu prodaju) i izbrzavanje radi finansiske pricine
t.j. engine nije bio dovrsen ALI to nije sprecilo da SS2  postane kultna klasika sta svaka nova igra je COPY-CAT .
(primer : Deus EX 1 je jedina KVALITETNA kopija)

 

Jedinstvena igra  koja me prestrasila do smrti i  me tjerala da se molim da u sledeca prostorija bi imalo municija ili medpack..Smijeh

 

Bas je steta sta kvalitetnih igara nema vise i sve je u kvantiteta (so odlicne grafike) i mizernih portova od konzola..

 

Pozdrav iz Makedoniju ...

 


Sentient Hyper Optimized Data Access Network
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

GRAW najfrustrirajući single, Far Cry najzabavniji single, iako isto težak-pređen dva puta na realistic, najljepša grafika-Crysis, najbolja priča-half-life 2, najbolji multiplayer-definitivno Cod4 i Unreal tournament 2004. E da F.E.A.R. najbolji slowmotion efekti.8-)

16 godina
protjeran
offline
Najbolji FPS

Half-Life, AI je puno bolji nego kod Half-Lifea 2.

 

Još neki favoriti:

Deus Ex

System Shock2 (jedinicu bi trebao nekako pokrenuti preko DOSboxa ali onu CD verziju igre).

Thief 1,2,3

Project I.G.I 1 i 2. Zgodna stvar je prolazak metka kroz drvene i ostale slabije površine. Tako su se mogli ubijati neprijatelji. Zanimljivost igre je da je rađena na engineu Joint Strike Fighter simulatora letenja. Veliki otvoreni prostori.

Soldier of Fortune 1 i 2 The GHOUL engine Namigiva

Redneck Rampage Smijeh

 


Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS
SP: Half Life 2
MP: CS 1.6, UT, Q3: Arena
16 godina
offline
Najbolji FPS

 

Nitko nije  spomenuo F.E.A.R. i Medal of honor :airborne,meni su te dvije igrice jedne od najboljih FPS-a.Airborne-zato sto mi se jako svida mogucnost da sletis kamo zelis s padobranom i od tamo pocinjes misije,istina malo je kratka alo zato sam ju prosao na svim tezinama u zelji da osvojim sve medalje.F.E.A.R.- mi se zato dopao jer je prica odlicna a ona djevojcica je bas stravicna.da ne spominjem Half Life 2 koji mi je na kompu starom 5 god radio na medium video postavcima i grafika je bila odlicna i dan danas se nemogu nacuditi kak je to uspjelo.Crysis mi je na novom kompu takoder radio na medium postavkama ali grafika je bila tako losa ko da je igra stara barem 5,6 godina.ali su mi se dopale mogucnosti nanosuita pa je i ta igra medu mojih 4 najbolja FPS.Tu je jos i Doom 3  Quake 4,pa Advanced recon ghost fighter,ET:quake wars itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 10:44 (tommy2103).
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

COD 4 na prvom mjestu, full me odusevio

Half-life 2 i nastavci na drugom

F.E.A.R

i Far Cry

 

sve 4 su fenomenalne igre

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS

F.E.A.R. i Far cry svakako. Ima tu jos dosta igara vrijedno spomena. kao sto vidim netko je vec system shock 2 spomenuo. Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Conuter Strike 1.4,1.5,1.6 definitivno,više san na toj igri igra mapu de_dust u multiplayeru nego sve druge igre u životu skupa.


i cant wait 4 the weekend 2 begin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS
Alen kaže...

Ja svoj dajem Call of Dutyu, mada mi nije jasno sto su uradili promjenu u 4 nastavku, to jeste uveli novo doba, taj isti tim je mogao izdati tu istu igru pod drugim imenom, a da se Call of Duty drzi drugog svjetskog rata i onih starih puskih :D, mah jbt mogli su obraditi japance, partizane :D i slicno... bilo je materijala.. a ne po nekoliko puta iskrcavanje na normandiju


Apsolutno, potpisujem, od A do Ž! 
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

Half-Life serijal.

Zatim Doom 3, FarCry, Crysis.

 

MP Quake 3

 

Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2008 14:05 (MiH).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji FPS

ja bi dao cod2 i 4 ali kako neki misle da je dobra dao bi i crysisu zbog djelova u kojima možeš zapeti(kao i ja na drugom levelu)...

 

16 godina
neaktivan
offline
Najbolji FPS

kolko vidim svi nešto zapeli za crysis i cod

zar niko(bio 1 ili 2) ne igra et:qw a niti UT fanova nema baš svi vole cod


H-MAN RULES!!!11
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice