Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.301.344
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ma i ja sad nakon 5-6 godina prelazim na TO2,brzina mi bude ista ali 16 kn je jeftinije a ista usluga,bez ugovorne obveze i novi ruter,kakav si ti ruter dobio,ja imam svoj koji je moje vlasništvo i neću ga koristiti,nek stoji u ladici za svaki slučaj

dajac
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 17:23 (dajac59).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Optima telekom internet

Imam Sagem Fast 1704 koji su mi dali, od prvog dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

imo sam ga i ja ispočetka i blisno nakon godinu dana

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Svi koji imate modeme starije od 2 godine su vecinom vase vlasnistvo i bez problema mozete trazit novi koji je u vlasnistvu OT, a o ovaj stari vam ostaje doma.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
online
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Svi koji imate modeme starije od 2 godine su vecinom vase vlasnistvo i bez problema mozete trazit novi koji je u vlasnistvu OT, a o ovaj stari vam ostaje doma.

 Zašto mi onda nisu odobrili novog, tj. tražio sam zamjenu za Sagema u kojeg sam sumnjao da mi je razlog povremenog pucanja veze. Rekla mi ženska tamo da mi ne mogu odobriti jer kod njih se ne vidi nijedno pucanje. Dobro, sad otkad sam na TO2 samo jednom mi je puklo ali svejedno....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma dok god modem valja nedaju novi.
Uvijek ali uvijek prolazi, znaci da dobijete modem novi, nazovete i prijavite da vam uopce ne radi wifi, ne vidi ga ni jedan uređaj a na modemu svijetli da je upaljen, i odma ide prijava kvara, dode covac i donese modem
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

meni kad se pokvario tj.nije valjo sagem prijavio i čovjek doneso tp.link,sad kad prelazim na novu uslugu reko sam da se davno pokvario i posudio od prijatelja,oni su mi rekli da dobijam novi

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma szk prica jedno, a drugo bude, znaci ak si kurisnik usluge vise godina ofc imas modem, prelaskom na novi paket ne dobivas ga, al kad rikne dobis besplatni novi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

ja njima kažem da je rikno a on mene nema pravo njega tražiti jer je odavno moj,ako žele da i dalje budem njihov korisnik budu mi novi dali na korištenje ili ja ode drugima,svi su oni isti

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Netrazis novi modem neg prijavis kvar da ti wifi ne radi, posalju ti civijeka, dobis modem i sve 5
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Danas zvali iz Optime i rekli da ne mogu riješiti moj problem i ponudili raskid na svoj trošak uz odobrenje računa za prvi mjesec. Fer i korektno mora se priznati. Pošten odnos, ali meni treba net u to vrijeme.
14 godina
offline
Optima telekom internet

Molim za pomoć i objašnjenje. Zovem ja sada korisničku službu da pitam da li mi je dostupan Vdsl, trenutačno koristim O2TV 10 Mbps tj. imam propusnost 15 Mbps i htio bi barem paket od 20 Mbps + TV naravno (TO2TV 20Mbps). Kaže on meni da mi je dostupan Vdsl i da sam na Optiminoj centrali, ja sav vesel, ali tu počinje ili nesporazum ili sam ja najveći nesretnik na Optimi. Kažem ja njemu koji mene paket zanima i pitam ga koja mi je sada propusnost parice, a on meni kaže 15 Mbps , a ja njemu kažem da sam na adsl-u imao 15 Mbps-a tj. imam, pa kako sad na Vdsl-u imam identičnu propusnost. Pa tko je tu lud?????? Pa da li je moguće da na adsl-u i vdsl-u imaš istu propusnost parice??????????????????????

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pitanje za PC - stručnjak.  Dali zanaš zašto svaki dan brzina padne sa 10 Mb na 2Mb od 18 do 23 sata na optimi preko t com infrastrukture? Nisam jedini puno ljudima se to dešava. Margina je ok 12db down. ne puca veza. U to vrijeme skidam Nvidia drivere 300 kbps i treba sat vremana da skine a preko noći skine za 1 minutu, juotube ne radi kak treba, video 360p jedva radi. I tako svaki dan, ovaj fakometar mjeri 8Mb ali stvarna brzina nije ni blizu, speed test mjeri 2Mb u to vrijeme. Opčenito internet je skoro neupotrebljiv od 18 do 23h ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako hakometar mjeri 8 to znaci da od mislim da carnetovog servera do tebe i ide stvarno takva brzina kroz OT mrezu pa kroz HT, a kazes da kad skidaš od nekud sto su serveri van HR onda je brzina loša, to jedino znaci da neka od interkonekcija prema van zakucana do kraja, odnosno pustene ljudima velike brzine a nisu jos uvijek svi opticki vodoci kojibsu zakupljeni u uporabi.
Ono sto sigurno znam je da ih je u zadnjih nekoliko mjeseci jako puno zakupljeno radi VDSL-a jer jednostavnk sa starim propusnostima vise nemre radit, no jos uvijek nisu svi aktivni jer firme koje rade provlacenje optike nestignu tom brzinom povuc kolikobse brzo povecavaju ljudima brzine.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

Situacija kod mene, brzina bila 10 mbita, od trećeg do šestog mjeseca, nakon toga pad brzine na nekih 6-7 mbita, ali uz često pucanje.

Promijenio kućne instalacije, tehničar bio 3 dana dolazio, išao po tavanima od 7-8 susjeda, pregledao spojeve, pustio skroz drugu paricu.

Niti pomaka, margina stalno 6 te pada svaka malo uz neprestano gomilanje CRC errora, jedno vrijeme bude sat-dva stabilno ali kad krene onda puca svakih 15 minuta.

Errora čak i do 40 tisuća. Tehničar rekao da spustim profil s 10 na 4 mbita, i poslušao ga, kaže to je jedino rješenje i ništa se parametri nisu promijenili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Postoje take neke situacije di jednostavno sbe napravis i nedogodi se apsolutno nista, a sve kak treba sva mjerenja pokazuju da je sve ok al kad spojis modem nevalja.

Postji jos jedna stvar a to je da optima pusti annex M e onda bi se cak dalo navuc marginu al u tom slucaju bi nekom drugom pucalo a opet nebi znali niko zast.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
offline
Optima telekom internet

Imao ugovor koji je izisao i koji je ukljucivao najam opreme

 

produžio sad bez ugovorne obaveze i poslali mi novi router

 

zanima me dali trebam vratiti stari (ovi u sluzbi su potpuni neznalice svaki trvdi drukcije)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

a zbog čega bi ga vratio,ostavi ga sebi jer je tvoj a ovaj si sad dobio u najam,koji si imo a koji si sad dobio

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

plaćao sam najam i za ovaj sto sam dosad imao..radi se o TPlink 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

posto sam nezadovoljan sa optimom,nekorektni su,bahati,totalno su se pokvarili do zla boga,ako slučajno sad naručiš od njih neku uslugu nema šanse da je dobiješ tak brzo

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako je modem bio stariji od 2 g salje se drugi, ili ak je mjenjan pod kvarom a nije ispravno kroz nalog provedeno onda ispane da ni nepostoji.
Tak da dok te overseas ne zove da vratis drzi ga kod sebe ko backup.

Optima je dio ht grupe, zna se kak se ht ponasa.
No sad kak je ova akcija bez ugovorne obveze, jako puno ukljucenja ima a broj ljudi koji to procesira je isti, tako da to sad malo i potraje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav, nedavno sam prešla s Tcoma na Optimu, evo danas sam spojena na mrežu. Uzela sam paket do 10 Mbps (s minimalnom brzinom od 5), međutim brzina mi se kreće oko 3 Mbps. Kad smo zvali u vezi informacija za spajanje na njihovu mrežu, tražili su nas adresu i nisu jednom rječju spomenuli da nemamo mogućnost uzeti internet sa minimalnom brzinom od 5 Mbps, a kad sam zvala službu za korisnike, rečeno mi je da mi brzina interneta ne može prelazit preko 4 Mbps (sporije od Tcomovog koji je i prelazio 4 Mbps). Dal je moguće da mi brzina ne može biti veća, pošto je Tcomova prelazila 4, a vidim da i ljudi u većim zabitima od moje (živim kraj Varaždina) imaju brži internet, pa o čemu onda oni pričaju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Zadnja 3-4 dana imam problem kod učitavanja stranica. Brzina(download) je standardna, a ping se čini ok tokom dana dok navečer podivlja(ali to i nije neki problem). Stvar je u tome što se stranice sporo učitavaju, a nekad bude i samo server not found. Probao sam riješiti problem misleci da je stvar u DNS(izgleda da nije, ali može biti). Zvao SZK...oni kao i uvijek refreshali liniju i izmjenili parametre. To je radilo dobrih 2 i pol minute i opet ista situacija. Nisu ni primjetili da mi je SNR margina niska za 5 Mpbs, oko 12.0 do 13.7 max. s tim da nekad ide ispod 12.0. Prije sam imao 15.0 - 18.0

PC-Strucnjak ili netko drugi u čemu bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

Zadnja 3-4 dana imam problem kod učitavanja stranica. Brzina(download) je standardna, a ping se čini ok tokom dana dok navečer podivlja(ali to i nije neki problem). Stvar je u tome što se stranice sporo učitavaju, a nekad bude i samo server not found. Probao sam riješiti problem misleci da je stvar u DNS(izgleda da nije, ali može biti). Zvao SZK...oni kao i uvijek refreshali liniju i izmjenili parametre. To je radilo dobrih 2 i pol minute i opet ista situacija. Nisu ni primjetili da mi je SNR margina niska za 5 Mpbs, oko 12.0 do 13.7 max. s tim da nekad ide ispod 12.0. Prije sam imao 15.0 - 18.0

PC-Strucnjak ili netko drugi u čemu bi mogao biti problem?

 To nema veze s snr-om. I 12 margina je sve samo ne niska, bilo bi dobro da ti to veza ne treba nego da je to u biti zaliha od trenutno pustene brzine i maximuma.

Ako se stranice sporo ucitavaju ili ne ucitavaju to je do samog bneta ili eventualno routera. Ili su im rute prema vani preopterecene, ili im dns ne radi kako treba. Stavi googlove dns servere pa vidi onda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 21:29 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

 To nema veze s snr-om. I 12 margina je sve samo ne niska, bilo bi dobro da ti to veza ne treba nego da je to u biti zaliha od trenutno pustene brzine i maximuma.

Ako se stranice sporo ucitavaju ili ne ucitavaju to je do samog bneta ili eventualno routera. Ili su im rute prema vani preopterecene, ili im dns ne radi kako treba. Stavi googlove dns servere pa vidi onda.

 Kada sam imao testnu 10-12 Mbps margina bi bila oko 8 i nije bilo baš bajno. Znam da je ovo ok, ali nije dobro na ovih 5 Mbps kad mi je standard oko 17.0. U Optimi kažu da nema nikakvih problema, ali negdje mora postojati problem. Sumnjam da je to routera... jedino DNS ili preopterecenje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

Zadnja 3-4 dana imam problem kod učitavanja stranica. Brzina(download) je standardna, a ping se čini ok tokom dana dok navečer podivlja(ali to i nije neki problem). Stvar je u tome što se stranice sporo učitavaju, a nekad bude i samo server not found. Probao sam riješiti problem misleci da je stvar u DNS(izgleda da nije, ali može biti). Zvao SZK...oni kao i uvijek refreshali liniju i izmjenili parametre. To je radilo dobrih 2 i pol minute i opet ista situacija. Nisu ni primjetili da mi je SNR margina niska za 5 Mpbs, oko 12.0 do 13.7 max. s tim da nekad ide ispod 12.0. Prije sam imao 15.0 - 18.0

PC-Strucnjak ili netko drugi u čemu bi mogao biti problem?

 Meni je tako svaki dan od 18 do 23h. Brzina prema serveru u Hrvatskoj bude između 5-8Mbs a prema serveru van Hrvatske 1~2 Mbs. Facebook nemože otvorit moram refreshtat stalno, youtube radi na 360p max a trebao bi imat 10 Mbs.  Kažu mjeri sa hakometrom, on u to vrijeme izmjeri 8 Mbs a speed test mjeri brzinu prema austriji 1 do 2 Mbs. Zvao sam ih ali nema koristi od toga. Mogu jedino raskinut ugovor na moju štetu.

 

 btw. Još uz to kao šlag na tortu me stave na GCN šta još uspori internet,

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 4:15 (mce64).
11 godina
odjavljen
offline
Optima telekom internet

Pozdrav svima, uzeo sam u optimi paket O2 4Mbps bez ugovorne obveze 195kn/mj,  iako sam htio uzeti brzinu od 10Mbps koja kosta 215kn/mj bez ugovorne obveze, medjutim posto nisam imao liniju prije, nisu mogli izmjeriti podrzava li moja parnica 10Mbps tako da su rekli da uzmem 4Mbps pa naknadno 10Mbps, sad kada sam uzeo 4Mbps zvao sam naknadno da izmjere 10Mbps i da mi aktiviraju... I buum kaze lik mozete imati 10Mbps i mjesecna naknada je dodatnih 37 kn ako zelim bez ugovorne obveze (sa ugovorom 10Mbps je 20kn/mj vise), znaci 195 kn plus 37kn sto ispada 232kn,  koji k... Fino piše da im je paket O2 10Mbps bez ugovorne obveze 215kn/mj.. Kakva je to logika ne kuzim..mogu li ja raskinit kad god zelim ugovor s njima bez nekakvih penala, obzirom da dam uzeo bez ugovorne obveze? Mrzim kad muljaju tako..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Stux kaže...

 Kada sam imao testnu 10-12 Mbps margina bi bila oko 8 i nije bilo baš bajno. Znam da je ovo ok, ali nije dobro na ovih 5 Mbps kad mi je standard oko 17.0. U Optimi kažu da nema nikakvih problema, ali negdje mora postojati problem. Sumnjam da je to routera... jedino DNS ili preopterecenje.

 Ma neznam sto te zamara margina toliko? Ako ti margina nije dobra veza ce ti pucat, sve ostalo, ostavi tehnici da dogovara. Dok tako lamentiramo, ajde stavi i sliku podataka iz routera da vidimo kako to izgleda. I moze to bit i do routera, ako ga nisu promjenili ti prijavljuj greske, to im je prva stvar koju rade, ne bi trebalo stvarat problem. Ako je ovo drugo, tu nista nemozes napravit cekaj dok zakupe bolje linkove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 13:26 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
mce64 kaže...

 Meni je tako svaki dan od 18 do 23h. Brzina prema serveru u Hrvatskoj bude između 5-8Mbs a prema serveru van Hrvatske 1~2 Mbs. Facebook nemože otvorit moram refreshtat stalno, youtube radi na 360p max a trebao bi imat 10 Mbs.  Kažu mjeri sa hakometrom, on u to vrijeme izmjeri 8 Mbs a speed test mjeri brzinu prema austriji 1 do 2 Mbs. Zvao sam ih ali nema koristi od toga. Mogu jedino raskinut ugovor na moju štetu.

 

 btw. Još uz to kao šlag na tortu me stave na GCN šta još uspori internet,

 Da ista stvar samo šta bude tako i nakon 23h. Opterecenost linije i to je to, a ovaj CGN problem (ako je to to) možeš riješiti ovako. KLIK!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

 Ma neznam sto te zamara margina toliko? Ako ti margina nije dobra veza ce ti pucat, sve ostalo, ostavi tehnici da dogovara. Dok tako lamentiramo, ajde stavi i sliku podataka iz routera da vidimo kako to izgleda. I moze to bit i do routera, ako ga nisu promjenili ti prijavljuj greske, to im je prva stvar koju rade, ne bi trebalo stvarat problem. Ako je ovo drugo, tu nista nemozes napravit cekaj dok zakupe bolje linkove.

Sve 5, to sam usput spomenuo jer mi je znatno pala što baš i nije česta pojava, ali da nema to veze s tim kao što si i sam rekao...
Probao nekoliko drugih DNS servera, stvar je bilo bolja, ali ne toliko da bih mogao reci "e to je to".
Evo i slika
CRC (greške) bude puno veće nakon 2-3 tjedna. Ovo je sad restetirano pa je ajmo reći čisto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 15:22 (Stux).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice