Optički internet FTTH

poruka: 56
|
čitano: 39.633
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Zanima me kad bi kod nas T- COM mogao uvesti optički internet,odnosno provuč kabele,jer u Sloveniji T-2 ima najmanji paket 10GB simetrično,jednak download i upload,mislim da je cijena tog paketa 15 eura,nekih stotinjak kuna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Kod nas Iskon nudi optički vod.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2009 22:18 (macak).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH
HRVOJE345 kaže...

Zanima me kad bi kod nas T- COM mogao uvesti optički internet,odnosno provuč kabele,jer u Sloveniji T-2 ima najmanji paket 10GB simetrično,jednak download i upload,mislim da je cijena tog paketa 15 eura,nekih stotinjak kuna.

Informacija je dosta nepouzdana ali cini mi se da se po Zagrebu krenulo sa dovodjenjem optike do kuce. Pravi razlog toga nazalost nije zelja T-coma da nam omoguci vece brzine nego da preduhitre konkurenciju(detaljnije objasnjeje u jednom od brojeva Mreze), a sa brzinama budu vjerojatno pricekali...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH
macak kaže...

Kod nas Iskon nudi optički vod.

Upravo sam pogledao to,nigdje cijena ne piše,vjerovatno če biti neka paprena.

16 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Cijena vjerojatno varira ovisno o lokaciji i tehničkim mogućnostima.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optički internet FTTH

Dobro bi bilo da donesu optiku u velika naselja, pa onda sa obicnim zicama do krajnih korisnika, mislim da ADSL2+ moze da ide i do 20MB ako su bakarni vodovi do 1km.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optički internet FTTH

Živim u Puli i trenutno ugrađuju kablove po zgradi, kažu optika, ali pojma nemam oće li nam šta ponuditi i sl.

Nadajmo se najboljem (besplatni superbrzi flat za vrijeme testnog perioda ili tako nećega :D)

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Kod mene u Zg toćnije u Zapruđu sproveli su te optičke kablove i sada počinju sa spajanjem u stanove.Postavio sam to pitanje prije nekoliko dana al nisam dobio odgovor(da li netko ima informaciju kako to šljaka).Meni bi trebali to spojiti ovaj tjedan,cijena za Flat je ista i neće se mijenjati vjerojatno tek nakon isteka trenutnog ugovora,a za brzinu nisu ništa rekli.Toliko ja znam kako su mi iz HT objasnili...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

POzdrav! Nudi i metronet FTTH, bas ja spajam korisnike. Ja sam spajao jednu marketinšku agenciju kojoj treba brzi uploud slika na net. Uzeli su 20 Mbit/s simetrično i nikad ne gube vise 0d 30% posto brzine, znaci da im ne pada ispod 17 Mbit/s.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH
Ja bas spajam po puli
16 godina
offline
Optički internet FTTH

I imaš li možda kakve informacije kad bi to moglo postati funkcionalno?

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Optički internet FTTH
veki101 kaže...

POzdrav! Nudi i metronet FTTH, bas ja spajam korisnike. Ja sam spajao jednu marketinšku agenciju kojoj treba brzi uploud slika na net. Uzeli su 20 Mbit/s simetrično i nikad ne gube vise 0d 30% posto brzine, znaci da im ne pada ispod 17 Mbit/s.

Ako im brzina ne pada ispod 17 Mbit/s znači da gube 15%, a ne 30% to bi značilo da imaju 14 Mbit/s

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

a jel se zna kad ce u zapadni dio grada, stenjevec-gajnice i to, i jel mozda ono sto blizu bolnice vrapce kopaju cestu vec tjedan dana jel to moze biti postavljanje optike?

 

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH
Vido kaže...

Živim u Puli i trenutno ugrađuju kablove po zgradi, kažu optika, ali pojma nemam oće li nam šta ponuditi i sl.

Nadajmo se najboljem (besplatni superbrzi flat za vrijeme testnog perioda ili tako nećega :D)

di u puli? 

16 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Ovako

T-Com trenutno spaja privatne korisnike na FTTH (FiberToTheHome) mrezu, ALI.....

Pruzanje USLUGE brzog interneta kroz tu mrezu ce potrajat jos minimalno 5 godina, ako ne i vise i to samo za vece gradove i opcine.

O cemu se radi?

O tome da ako te se i spoji na "optiku" imas i dalje istu uslugu kao i do sad dok se KOMPLETNA infrastruktura unutar t-com-a ne promijeni da moze omogucavati svakom korisniku velike brzine i sinhroni dsl (cvorista, dslam-i media converteri itd,itd,itd).

Gornji post je tocno naveo da to rade samo da bi istisnuli konkurenciju jer po zakonu onda NE MORAJU nikoga pustit na tu optiku od alternativnih operatora.

Sto se tice Metroneta, to je samo i iskljucivo za poslovne korisnike po narudzbi, s tim da je vecina njihove optike postavljena bez pristanka vlasnika DTK mreze u RH (T-Com-a) tako da im ovi mogu po kratkom postupku "precvikat" kablove sutra.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH

U puli ti se vec stavlja samo trebas kontaktirati metronet.

14 godina
protjeran
offline
Optički internet FTTH

Za optiku treba imati i opremu kod kuće. Znači mjenjanje routera itd.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optički internet FTTH

Na Vidikovcu, ali nije u funkciji tako da zasada niš od toga.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH

Super, taman mi za dva mjeseca ističe ugovor s t-scumom :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH
veki101 kaže...

U puli ti se vec stavlja samo trebas kontaktirati metronet.

 to će biti samo ako živim u zgradi ili će ga moći koristiti i korisnici koji žive u privatnim kućama?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH
c0unt.0 kaže...

Ovako

T-Com trenutno spaja privatne korisnike na FTTH (FiberToTheHome) mrezu, ALI.....

Pruzanje USLUGE brzog interneta kroz tu mrezu ce potrajat jos minimalno 5 godina, ako ne i vise i to samo za vece gradove i opcine.

O cemu se radi?

O tome da ako te se i spoji na "optiku" imas i dalje istu uslugu kao i do sad dok se KOMPLETNA infrastruktura unutar t-com-a ne promijeni da moze omogucavati svakom korisniku velike brzine i sinhroni dsl (cvorista, dslam-i media converteri itd,itd,itd).

Gornji post je tocno naveo da to rade samo da bi istisnuli konkurenciju jer po zakonu onda NE MORAJU nikoga pustit na tu optiku od alternativnih operatora.

Sto se tice Metroneta, to je samo i iskljucivo za poslovne korisnike po narudzbi, s tim da je vecina njihove optike postavljena bez pristanka vlasnika DTK mreze u RH (T-Com-a) tako da im ovi mogu po kratkom postupku "precvikat" kablove sutra.

 

Ma nije valjda da ču na optiku čekat još 5 godina.

15 godina
offline
Optički internet FTTH

Dok u nas uvedu optiku, to će biti zaostala stvar.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Optički internet FTTH

imam Metronetovu optiku u Španskom već dosta dugo. Brzine su simetrične (dakle kod mene je i up i down po 5Mbit). Najviša ponuđena brzina je na žalost samo 20Mbit, iako infrastruktura ima propusnost 150 bez problema. Doma imaš DRG koji je neka vrsta rutera, ali ne rade svi portovi jednako dobro, pa sam spojio još jedan ruter na njega. Kroz istu infrastrukturu ide IPTV ali uslugu ne koristim jer su set-top boxovi koje su nudili pri uvođenju bili vrlo nestabilni. Ne znam kakvo je sad stanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Kod mene u ulici po sahtovima postavljaju optiku.... e sad pitanje kad to sve postave kolko im treba da idu pitat po zgradama tko to hoce a tko ne??? Ja bi da meni u stan to postave ali ne znam kak to ide... jer ih treba nazvati i reci da si zainteresiran ili kaj???

 

E da i imam pitanje kakvi trebajiu routeri za optiku???

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optički internet FTTH

Kaj nitko nista ne zna ili je pitanje glupo???

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Optički internet FTTH

ma nije glupo.

Ja ne znam

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH

Kad postave kablove po hodnicima do svakog stana u stambenoj zgradi nazove te iz t-coma i pita da li im odobravaš da ti besplatno uvedu optički kabel u stan i pita te broj telefona na koji te majstori mogu nazvati da se dogovorite u koje vrijeme mogu doći da postave kabel u stanu. Konkretno: U mojoj zgradi su postavljali kablove oko 2 mjeseca (ne rade svaki dan). Prije 20-ak dana zvali su me iz t-coma, dao sam im broj telefona. Prije 8 dana zvao me majstor i sutradan su došla dvojica i doveli mi kabel dokle sam rekao. Danas su me zvali iz t-coma i dogovorili smo da sutra dođu postaviti "kutiju" (umjesto dosadašnje utičnice koja je u zidu) koju će spojiti sa tim optičkim kablom i sa "casda" routerom nekim novim UTP kabelom umjesto usb kabela. I - to je to.

15 godina
odjavljen
offline
Optički internet FTTH

FTTH ima jednu manu u odnosu na bakar: ta kutija koju će ti postaviti radi na struju i kad nema struje, nema ni telefona.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optički internet FTTH

Evo - danas su mi postavili "kutiju" ali i novi Siemens Gigaset wlan dsl umjesto "casde". Do daljnjega... telefoniranje ide kroz stari kabel, a kroz optički samo internet i (ako hoću) max tv. Što sam ja dobio? Ništa. Navodno ću dobiti 2 mjeseca fllat promet, a to će biti (s obzirom na prijašnje iskustvo) ovih par dana do kraja mjeseca i još siječanj. I to oni računaju kao dva mjeseca. Dobio je t-com. Imaju svoj vlastiti kabel koji nisu obvezni iznajmiti drugim operaterima i mogu mi prodati veću brzinu i max tv. To im je osnovni cilj. Inače do prošlog mjeseca, 18 mjeseci sam promet plaćao Optimi koja je obećala na njihovoj stranici da će do kraja 2008. god. moj kvart priključiti na novu centralu jer sam očekivao da će učiniti ovo što je sada učinio t-com. Za to vrijeme 5 puta su mi slali neopravdano veći račun s tim da sam zadnja dva trebao pismeno slati prigovor. Prisjeli su mi i poslao ih da govore naivcima da su fer jer ja sam se duboko uvjerio da to oni nisu.

14 godina
offline
RE: Optički internet FTTH
papuk kaže...

Evo - danas su mi postavili "kutiju" ali i novi Siemens Gigaset wlan dsl umjesto "casde". Do daljnjega... telefoniranje ide kroz stari kabel, a kroz optički samo internet i (ako hoću) max tv. Što sam ja dobio? Ništa. Navodno ću dobiti 2 mjeseca fllat promet, a to će biti (s obzirom na prijašnje iskustvo) ovih par dana do kraja mjeseca i još siječanj. I to oni računaju kao dva mjeseca. Dobio je t-com. Imaju svoj vlastiti kabel koji nisu obvezni iznajmiti drugim operaterima i mogu mi prodati veću brzinu i max tv. To im je osnovni cilj. Inače do prošlog mjeseca, 18 mjeseci sam promet plaćao Optimi koja je obećala na njihovoj stranici da će do kraja 2008. god. moj kvart priključiti na novu centralu jer sam očekivao da će učiniti ovo što je sada učinio t-com. Za to vrijeme 5 puta su mi slali neopravdano veći račun s tim da sam zadnja dva trebao pismeno slati prigovor. Prisjeli su mi i poslao ih da govore naivcima da su fer jer ja sam se duboko uvjerio da to oni nisu.

Koja ti je brzina interneta preko optike?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice