Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.168.620
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
djdomi kaže...

.

imas bolju liniju nego ja, sto ne uzmes vdsl kad ti parica podrzava? tebi je pusteno 13 mbit a tv bi trebao trositi oko 5 mbit tako da ti ostane 8...jesi siguran da neki susjed nije spojen na tebe ili nesto, po ovome bi trebao imat 8 mbit

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
domac5 kaže...
djdomi kaže...

.

imas bolju liniju nego ja, sto ne uzmes vdsl kad ti parica podrzava? tebi je pusteno 13 mbit a tv bi trebao trositi oko 5 mbit tako da ti ostane 8...jesi siguran da neki susjed nije spojen na tebe ili nesto, po ovome bi trebao imat 8 mbit

Stvar je što mogu doći do 8, ali nakon par restartova rutera.

Nikako da mi 8 bude konstantno, stalno pada na 5.

Čekam da jednog dalekog dana stigne optika u kvart da mogu napokon imati normalnu brzinu.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

cekaj jesi u bijeloj ili narancastoj zoni?

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
domac5 kaže...

cekaj jesi u bijeloj ili narancastoj zoni?

Sad sam malo gledao kako stoji sve na iskon stranici.

Vidim da ima paketa od 30mbps.

Narančasta je zona.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

pa to i velim, imas sve uvjete za 30 mbit, kad te prebace s adsl2+ na vdsl bez ikakve frke ces imat punih 30 mbit i jos ce ti ostat lufta na parici, mozes zatrazit odmah, dobit ces drugi router i uzivas...

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
domac5 kaže...

pa to i velim, imas sve uvjete za 30 mbit, kad te prebace s adsl2+ na vdsl bez ikakve frke ces imat punih 30 mbit i jos ce ti ostat lufta na parici, mozes zatrazit odmah, dobit ces drugi router i uzivas...

Jel se išta dodatno plaća(spajanje ili nešto), produžuje ugovor...?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

nista se ne placa ali za ugovor neznam jel se  mora  produzit najbolje da ih nazoves i pitas, ali ako se produzuje ugovor prava prilika je da si uzmes tablet za 50 kn jednokratno, neznam oce ih bit vise poslije nove godine

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 0:36 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ja ne bih nikakve ugovorne obaveze. Ovako ako nisi  zadovoljan možeš prijeći bilo gdje, bilo kada...pa i ako konkurencija napravi bolju ponudu...

 

Tablet lako kupit na 12 rata ako ti baš treba, ionako ih ima ko dreka po dućanima

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

nezadovoljan moze bit jedino ako ima losu vezu pa ili puca ili je sporo a vidio si njegove parametre iz routera, blizu je centrali i moze imat 30 mbit bez problema, 12. je mjesec, bozicne akcije, mislis da ce imat bolju ponudu u 2. ili 3. mjesecu? pogledaj ponude od ostalih operatera jedino H1 nudi vdsl jeftinije a nemaju ni oni bas svugdje infrastrukturu, amis i ove ne racunam jer su pokrili samo par gradova u hrvatskoj, a za tablet kazem uzme pa proda, pokrije si 3-4 mjeseca racuna za internet s tim novcima

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Iskon "iskustvo"!

Evo ljudi i ja na Iskonu, Trio Star 10 paket, 10Mbit imam uvijek (i dok gledam TV), skidanje torrenta i sadržaja od 1 pa do 1,2MB/s, prije sam bio na Optimi i jednom dnevno najmanje je veza pucala, sad je super sve (vidjet ćemo dalje kroz par dana), modem je bolji x puta od ZTE na Optimi koji nije mogo bacati Wifi do sobe, ovaj pun signal u sobi drži :D

 

Prezadovoljan

 
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Iskon "iskustvo"!
djdomi kaže...
domac5 kaže...
djdomi kaže...

.

imas bolju liniju nego ja, sto ne uzmes vdsl kad ti parica podrzava? tebi je pusteno 13 mbit a tv bi trebao trositi oko 5 mbit tako da ti ostane 8...jesi siguran da neki susjed nije spojen na tebe ili nesto, po ovome bi trebao imat 8 mbit

Stvar je što mogu doći do 8, ali nakon par restartova rutera.

Nikako da mi 8 bude konstantno, stalno pada na 5.

Čekam da jednog dalekog dana stigne optika u kvart da mogu napokon imati normalnu brzinu.

Isto tako je i kod mene, imam 8 ali većinu vremena je 5-6. Ponekad skoči na 7-8, ali to je vrlo rijetko.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
iMik kaže...
djdomi kaže...
domac5 kaže...
djdomi kaže...

.

imas bolju liniju nego ja, sto ne uzmes vdsl kad ti parica podrzava? tebi je pusteno 13 mbit a tv bi trebao trositi oko 5 mbit tako da ti ostane 8...jesi siguran da neki susjed nije spojen na tebe ili nesto, po ovome bi trebao imat 8 mbit

Stvar je što mogu doći do 8, ali nakon par restartova rutera.

Nikako da mi 8 bude konstantno, stalno pada na 5.

Čekam da jednog dalekog dana stigne optika u kvart da mogu napokon imati normalnu brzinu.

Isto tako je i kod mene, imam 8 ali većinu vremena je 5-6. Ponekad skoči na 7-8, ali to je vrlo rijetko.

Meni 2x restart rutera sredi to. Ali treba svaki dan to raditi, tako da mi jako smeta.

Inače, prebacio sam se na 30/5 paket, sad se treba čekati preko mjesec dana.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
djdomi kaže...

Inače, prebacio sam se na 30/5 paket, sad se treba čekati preko mjesec dana.

Ja sam 2.12 podneo zahtjev na 20/5 paket i 11.12 su ga aktivirali.

Očekuj za tjedan i pol novi paket.

 

Meni je žao što na mojoj lokaciji nije moguće iskoristiti punu upload brzinu, od obećanih 5 mbps hvatam samo ~3.5 mbps. Bio je i tehničar na kućnoj adresi, kaže da je linija fantastična ali jednostavno da nemogu dobiti veći upload. Iako je ogromna razlika od prijašnjih 70 kb/sec, sada ipak ide oko 370 kb/sec no baš bi volio tu punu brzinu od 5xx kb/sec čisto da mogu povisiti bitrate na 4500 kada streamam na Twitchu. (Trenutno koristim 2800 bitrate, 60 fps)

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Moze mi netko u kratkim crtama objasnit kako ide prebacivanje s jednaog na drugog operatera.

Konkretno, trenutno sam na T-comu(ugovor istekao) i zelim uzet Iskonov Duo 20/5 + telefon

Znaci zanima me sljedece:

 

Kako odjaviti T-com? Nema nikakve ugovorne obveze! Pretpostavljam da se moze telefonskim pozivom sluzbi za korisnike!?

Kada odjavim T-com, koliko jos ostajem pod T-comom? Do kraja tekuceg mjeseca ili?

Kada se odjavim od T-coma, sta se desava sa mojim fiksnim brojem? Jasno mi je da mi isti ostaje, no ima li kakvih komplikacija, posto je T-com taj koji daje taj telefonski broj (valjda)!?

Kada kontaktiram Iskon koliko je potrebno da mi osposobe internet?

Da li ima kakvih dodatnih troskova kao novi korisnik?

Da li u ovih 180kn za taj paket ulazi i mjesecna naknada sto uopce imam telefonsku liniju, onih 60kn sto T-com naplacuje?

 

Totalni sam laik u ovome tako da se pitanja mozda cine glupa, ali svaka informacija je dobrodosla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

nikakve naknade ne placas, cist racun je 180 kn, za prebacivanje nema nikakve zahebancije, nazoves iskon, narucis taj paket i oni s t-comom rijesavaju sve dalje, nakon par tjedana t-com zove samo da pita jel se slazes s tim da prelazis na iskon i da odjavljujes njih i ti potvrdis i to je to...otprilike 3-4 tjedna traje cijeli postupak i imat ces t-comov internet to vrijeme, u meduvremenu ti postom stize iskonov ruter i cekas onda datum kad ti ukljuce uslugu 

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 23:44 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
domagoj05 kaže...
Da li ima kakvih dodatnih troskova kao novi korisnik?

Da li u ovih 180kn za taj paket ulazi i mjesecna naknada sto uopce imam telefonsku liniju, onih 60kn sto T-com naplacuje?

Ako se odlucis za Iskon mozes ostaviti isti broj i naknada/pretplata za liniju ti je uracunata u tih 180 KN tako da nemas brige....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 0:12 (lovac82).
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Stigao novi modem Overseasom. Kad uopće ide prebacivanje na nove pakete?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Očekuj kroz par dana aktivaciju paketa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Aktivirano..

 

 

============================================================================
    VDSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   VDSL2 Annex B
            VDSL Profile:   Profile 8b
            Traffic Type:   PTM Mode
             Link Uptime:   0 day: 0 hour: 1 minute
============================================================================
       VDSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:         5.119 Mbps       23.551 Mbps
    Actual Net Data Rate:      5.120 Mbps       23.552 Mbps
          Trellis Coding:           ON                  ON
              SNR Margin:         13.4 dB            15.8 dB
            Actual Delay:             0 ms              0 ms
          Transmit Power:        6.4 dBm          18.5 dBm
           Receive Power:        0.2 dBm           3.0 dBm
              Actual INP:        235.0 symbols     127.0 symbols
       Total Attenuation:         7.0 dB                 15.5 dB
Attainable Net Data Rate:      8.363 Mbps       37.933 Mbps
============================================================================

 

 

 

 

Promjena kabla kroz kanalicu Promjena kabla kroz kanalicu
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.12.2014 19:02 (Ziga).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
domac5 kaže...
djdomi kaže...

.

imas bolju liniju nego ja, sto ne uzmes vdsl kad ti parica podrzava? tebi je pusteno 13 mbit a tv bi trebao trositi oko 5 mbit tako da ti ostane 8...jesi siguran da neki susjed nije spojen na tebe ili nesto, po ovome bi trebao imat 8 mbit

 Zar ne ide tv preko IPTV i onda ne krade internet brzinu??? Ne kuzim se bas u to, al tako nesto su mi rekli u drugoj povezanoj temi. Ovako kako ti kazes, ako bi imao jos jedan tv prijemnik znaci da bi oba upaljena tv-a debelo krala internet brzinu.

16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

nisam baš pratio dosadašnju priču u ovoj temi, ali mislim da ti mogu ovo pojasniti.

Ako ti je ukupna propusnost veze veća od brzine koja je potrebna IskonTVu i koja je uzeta kao brzina pristupa internetu, onda nema problema.

Ukoliko je ta propusnost manja, onda si IskonTV uzme brzine koliko mu je potrebno (inaće ne bi radio kako spada, jel), i dok je upaljen, ostatak otpada na brzinu adsl-a. Dok se ugasi, on ne zauzima taj dio bandwidtha i onda bi brzina adsl-a trebala biti kao iz paketa.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Hvala na pojasnjenju, najboljem do sada. Tu propusnost mogu vidit, kad bih dobio ISKON ruter pa ukucao onaj IP na web browser, ukucao lozinku i vidio te postavke jelda? Opcenito, ima li ko pojma koji se trenutno ISKON ruteri nude pa ako moze kakav komentar ili usporedba npr. sa FRITZom od H1 telekoma. Gledam brzinu kod iskona od 10Mbits

 

EDIT: tj. ostala bi mi ista infrastruktura jer to ide preko T-coma kako je bilo do sada pa mogu i sada doci do propusnosti na nacin koji sam opisao?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 14:50 (The_Fichek).
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da, mislim da se negdje u routeru može vidjeti ta propusnost veze, ali nisam toliko stručan oko toga, tako da bolje da netko drugi kaže nešto o tome.

A i možda je ovi iz korisničke podrške mogu kako testirati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 14:52 (denix).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

O tome sam se vec raspitao i sad resetirao ruter, samo da uspim lozinku sredit, ona bi sad navodno trebala biti resetirana na nekakav serijski broj od ispod rutera. Kad nadjem stavim screenshot.

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

o cemu se tu radi kod vDSL-a? mogu li i ja to zatraziti koji nisam vezan ugovorom i imam samo internet bez telefona?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Prvo zovi i pitaj za dostupnost. Ako si u narancastoj zoni kao ja nemora znacit da mozes imat brzine vece od 10Mbits, tj. da mozes imat VDSL.

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
denix kaže...

nisam baš pratio dosadašnju priču u ovoj temi, ali mislim da ti mogu ovo pojasniti.

Ako ti je ukupna propusnost veze veća od brzine koja je potrebna IskonTVu i koja je uzeta kao brzina pristupa internetu, onda nema problema.

Ukoliko je ta propusnost manja, onda si IskonTV uzme brzine koliko mu je potrebno (inaće ne bi radio kako spada, jel), i dok je upaljen, ostatak otpada na brzinu adsl-a. Dok se ugasi, on ne zauzima taj dio bandwidtha i onda bi brzina adsl-a trebala biti kao iz paketa.

Profil koji se pušta je brzina interneta + IPTV (3Mbps). Znači ako imaš paket 5Mbps neta + IPTV, imaš profil 8Mbps (spaja se na 9600 kbps) i kad uključiš TV, net padne na oko 5Mbps. I tako je uvijek, TV uvijek uzme oko 3Mbps bez obzira na ukupnu propusnost, i tih 3Mbps ćeš dobiti na netu kad ugasiš TV.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
blagus kaže...
denix kaže...

nisam baš pratio dosadašnju priču u ovoj temi, ali mislim da ti mogu ovo pojasniti.

Ako ti je ukupna propusnost veze veća od brzine koja je potrebna IskonTVu i koja je uzeta kao brzina pristupa internetu, onda nema problema.

Ukoliko je ta propusnost manja, onda si IskonTV uzme brzine koliko mu je potrebno (inaće ne bi radio kako spada, jel), i dok je upaljen, ostatak otpada na brzinu adsl-a. Dok se ugasi, on ne zauzima taj dio bandwidtha i onda bi brzina adsl-a trebala biti kao iz paketa.

Profil koji se pušta je brzina interneta + IPTV (3Mbps). Znači ako imaš paket 5Mbps neta + IPTV, imaš profil 8Mbps (spaja se na 9600 kbps) i kad uključiš TV, net padne na oko 5Mbps. I tako je uvijek, TV uvijek uzme oko 3Mbps bez obzira na ukupnu propusnost, i tih 3Mbps ćeš dobiti na netu kad ugasiš TV.

 Koliko znam, to je u narančastoj zoni.

U bijeloj dok ugasiš TV, ne dobiješ ništa dodatno na brzini pristupa internetu. Platiš 3Mbps (ili koliko su već paketi), dobiješ 3, nema gore gašenjem TV-a

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
denix kaže...

Koliko znam, to je u narančastoj zoni.

U bijeloj dok ugasiš TV, ne dobiješ ništa dodatno na brzini pristupa internetu. Platiš 3Mbps (ili koliko su već paketi), dobiješ 3, nema gore gašenjem TV-a

 Da, u bijeloj zoni T-Com drugačije definira brzine pa nema toga.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
11 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

prešao sam na iskon, i sada sam u bijeloj zoni (brzina 10mbit/s). dakle, koristim prijašnju t-comovu infrastrukturu a na hakomovoj provjeri tel.broja piše da je na iskonu. e sad, mene zanima, što iskon treba učiniti da ja budem u narančastoj zoni? i hoće li u budućnosti moja linija gurati vdsl?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice