Gigabyte KM7600 review by vexx5555

poruka: 19
|
čitano: 6.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555

U ponedjeljak sam si kupio bežični set Gigabyte KM7600 i nakon par dana korištenja donosim vam review.

 

Dizajn1 Dizajn1
 

Dizajn2 Dizajn2
 

 

Specifikacije:

 

Ovaj bežični set radi na frekvenciji od 2.4 GHz te ima domet od 10 metara. Prijemnik je tzv. Nano i veličine je nokta. Tipkovnica je dimenzija 467*205*31,2 mm i teška je 840 grama sa dvije AA baterije dok je miš dimenzija 109*66*38,5 mm i težak je 80 grama sa dvije AAA baterije. Podržani operativni sustavi su Windows 98/2000/ME/XP/Vista/7   32/64 bit. DPI miša se može podešavati 800/1600.

 

 

Pakiranje:

 

Set je došao zapakiran u velikoj kutiji na kojoj su slike tipkovnice i miša te njihove najbitnije značajke. Sa druge strane kutije nalazimo detaljne specifikacije kao i zumirane slike određenih dijelova periferije kako bi se bolje vidjele njihove moućnosti. Dizajn kutije me stvarno iznenadio jer je tu riječ o stvarno lijepom dizajnu i fontu. Stiliziranim fontom je na prednjoj srani kutije napisano: "Enhance the comfort in lounge" što nam jasno daje do znanja gdje bi se set trebao upotrebljavati. Nakon otvaranja kutije dolazimo do kartonske bijele kutije u kojoj se ispod raznih navlaka skriva ovaj set periferija te dvije AA baterije za tipkovnicu i dvije AAA baterije za miša. Sve baterije su alkalne i marke su GP.

 

 

Gornja strana kutije Gornja strana kutije
 
Donja strana kutije Donja strana kutije
 
Specifikacije1 Specifikacije1
 
Specifikacije2 Specifikacije2
 
 

 

Tipkovnica:

 

Dizajn:   

 

Tipkovnica ima prekrasan dizaj-odlikuju ju oble i zakrivljene linije te odlično stapanje materijala. Prijelaz iz glossi crne u mat sivu je fantastičan-nije prenapadan, nema šokova za oči, dio sa glavnim tipkama je jasno istaknut a specijalne tipke čuče u pozadini stopljene u glossi crnoj plastici od koje su i same izrađene. Volume kotač ima srebrnu sjajnu površinu sa koncentričnim kružnicama po sebi i male grebene da ga lakše zakrećete. Sve je na svom mjestu, sve se čini odlično iz kojega god kuta gledali-naprosto vas ne može ostaviti ravnodušnim. Dizaj vam ne umara oči, a opet je toliko ugodan da ih ne možete odvojiti od tipkovnice. Perfektno!

 

Dizajn tipkovnice1 Dizajn tipkovnice1
 
Dizajn tipkovnice2 Dizajn tipkovnice2
 

 

Ergonomija:

 

Koliko je dizajn ove tipkovnice odličan, toliko je dobra i ergonomija. Ne preveliko ali opet udobno odmorište za dlanove pomaže vam pri korištenju na stolu dok vam veličina, oblik i težina ne smeta ako tipkovnicu držite u krilu. Kotač za volumen vam je na dohvat ruke, u odličnoj poziciji da ga ukoliko tipkovnicu držite u krilu, pomičete desnim palcem. Tipke za editiranje sadržaja (Home,Insert,End...) su zakrenute kako bi tipkovnica ostala normalne veličine zbog dodatnih tipki. Jedna Windows tipka je uklonjena (odlično!) a tipke sa strelicama su pomaknute ulijevo. Jedina loša stvar je američki layout tipki sa našim znakovima-debeli, masni ENTER i Backspace od jedne tipke nisu baš najbolje riješenje kao i tipka Ž iznad Entera. Dojam popravljaju ugodne funkcijske tipke i podebljani Space. Hod tipki je nešto kraći, no tipke su izrazito mekane pri tipkanju.

 

 
 
 
 

 

Mogućnosti:

 

Funkcijske tipke, kojih tipkovnica posjeduje 14, i volume kotač omogućuju vam odlično kontrolu bilo kojeg PC-a sa Windows operativnim sustavom i to bez ikakvih drivera!!! Znači-koristite tipke Home,Favorites,Refresh,Back,Foward,Mute,WMP,My Computer,Mail,Calculator,Play/pause,Stop, Previous i Next kao i volume kotač bez drivera i dodatnog opterećenja sustava. Fantastično!!! Tipkovnica također posjeduje reset tipku za ponovno uspostavljanje veze (nisam ni jednom morao koristiti) i indikator prazne baterije.

 

Funkcijske tipke1 Funkcijske tipke1
 
Multimedijske tipke Multimedijske tipke
 
Funkcijske tipke2 Funkcijske tipke2
 

Donja strana tipkovnice Donja strana tipkovnice
 
Baterije za tipkovnicu Baterije za tipkovnicu
 
Reset na tipkovnici Reset na tipkovnici
 

 

Ocjene:

 

Dizajn-10/10 -niti jedna tipkovnica u toj klasi nema tako dobar dizaj

Ergonomija-7/10-dojam kvari američki Enter, položaj tipke Ž i premali Backspace

Mogućnosti-10/10-driveri za dodatne funkcije ne postoje!!!

 

 

Miš:

 

Dizaj:

 

Ovaj neobičan miš je jako lijepo dizaniran-crna glossi površina je u istom tonu kao i na tipkovnici dok je siva također glossi uz dodatak crne gume na gripu za prste i kotačiću. Jedna srebrna tipka za mijenjanje DPI-ja se ističe u crnoj glossi plastici. Miš istovremeno ima agresivne linije i smirene tonove boja pa se doista teško odlučiti kakav dojam na oko on ostavlja-to ćete morati sami odlučiti.

 

 
 
 

 

Ergonomija:

 

Za razliku od tipkovnice, miš je malo manje prilagodljiv rukama korisnika-teže je naći dobar položaj dlana na njemu, no jednom kada se naviknete, biti će vam u redu. Gumeni grip je uistinu udoban, no čak vam i on ne može pomoći ako miša krivo držite. Pogrešnim načinom držanja, uzvratiti će vam bolovima u podlaktici i u prstima nakon par sati korištenja. Sve u svemu, da je miš za 10 mm širi i 5 mm viši, bio bi puno prilagodljiviji i udobniji za različite tipove šaka. Naspram tomu, duljina samog miša se pozitivno odražava na njegovu ergonomiju. Tipke su prilično dobre, imaju dobar otpor (ne možete ih slučajno pritisnuti) a kotačić je mekan i ugodan za korištenje.

 

 
 
 

 

Mogućnosti:

 

Ovaj miš nema veliku količinu mogućnosti no podešavanje DPI-ja između 800 i 1600, pohrana bežičnog prijemnika u dno miša, tipka za gašenje/paljenje i reset tipka su dobrodošle. Senzor je jako dobar i neće vas ostaviti na cjedilu ako se držite par pravila (koja su navedena u uputama za korištenje): ne rabite miš na jako tamnim podlogama ili podlogama koje su prešarene te podlogama koje su prozirne (npr. staklo). Osobno iskustvo-na crnoj podlozi Razer Goliathus kada miš miruje, pokazivač zna kružiti i drhturiti po ekranu (ne stalno, ali svejedno smeta) dok na stolu to ne radi. U prilogu dajem sliku museRate benchmarka za miša. Prosječna frekvencija je bila 125 MHz.

 

 
Prijemnik Prijemnik
 
Sad ga vidiš Sad ga vidiš
 
Sad ga ne vidiš Sad ga ne vidiš
 
Baterije u mišu Baterije u mišu
 
MouseRate MouseRate
 

 

Ocjene:

 

Dizaj: 9/10-lijep miš, ali mrvicu veći kontrast među bojama bi još poboljšao dojam

Ergonomija: 7/10-miš diktira svoj način na koji ćete ga držati

Mogućnosti: 9/10-način spemanja prijemnika i mogućnost gašenja/paljenje miša je dobrodošla ali za ocjenu 10 fali pokoja bočna tipka

 

Osobno:

 

Dojam:

 

Predobar set sa hrpu mogućnosti za malo novaca-to se traži!! Osim amerikaniziranih tipki na tipkovnici i diktatorske ergonomije miša nemam nikakvih zamjerki-imam jedino preporuke i hvale! Logitech i Microsoft bi trebali ponešto naučiti o postavljanju cijena svojih bežičnih setova jer je Gigabyte sa KM7600 napravio predobar posao. Way to go, Gigabyte!!!

 

Ocjena-18/20

 

Ocjenjivanje:

 

Tipkovnica-27/30

Miš-25/30

Osobno-18/20

Cijena-20/20

 

Ukupna ocjena: 90/100

 

Cijena: 189 kn

 

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2011 16:50 (vexx5555).
Moj PC  
18 0 hvala 12
15 godina
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555

Napisao si se bome, svaka čast na trudu, no previsoke su ocjene.

Koju bi onda ocijenu dodijelio vrhunskoj tipkovnici ili mišu? 100/30?

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555
dobar review no ovo napominjanje di si kupio mis i link doticnog ti nije trebao, jer ispada ko jedna velika reklama. Ja jos nisam vidio da netko drugi u svojim reviewima stavlja link na trgovinu di je predmet kupljen
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555

Zgodno, ali nije potrebno {#}

 Review o tipkovnici WTF???

Ne kažem da se nisi potrudio, ali ono...

[SLOBODNO STISNEŠ HVALA ONOME TKO TI JE POMOGAO]
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555

Slike ubačene. Umro sam dok se uploadalo.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
Hyperion kaže...

Napisao si se bome, svaka čast na trudu, no previsoke su ocjene.

Koju bi onda ocijenu dodijelio vrhunskoj tipkovnici ili mišu? 100/30?

 Možda sam malo i previše. No treniram za PCChip, pa nije za odmet.

 

Iskreno da ti kažem, ukupan zbroj ocjena je i mene iznenadio-očekivao sam puno manje.

microman kaže...
dobar review no ovo napominjanje di si kupio mis i link doticnog ti nije trebao, jer ispada ko jedna velika reklama. Ja jos nisam vidio da netko drugi u svojim reviewima stavlja link na trgovinu di je predmet kupljen

 Pa i u BUG-u piše odtkud roba dolazi-tako sam i ja napravio. Da li oni reklamiraju? Ja mislim da ne.

 

Ako netko nađe u nekoj drugoj trgovinu po nekoj drugoj cijeni, ja ću to staviti u review.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 23:56 (vexx5555).
14 godina
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555

Odličan review! Stvarno super cijena, bravo za Gigabyte. Inače, KM7600 imaš za kupiti i u Protisu.

 

Ako može prijedlog, bilo bi dobro da si naveo tvrdoću i hod tipki na tipkovnici, kao i tvrdoću kotačića na mišu.

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 23:51 (mata_87).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
mata_87 kaže...

 

Ako može prijedlog, bilo bi dobro da si naveo tvrdoću i hod tipki na tipkovnici, kao i tvrdoću kotačića na mišu.

 Dobar prijedlog. Ubacit ću to u review.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
microman kaže...
dobar review no ovo napominjanje di si kupio mis i link doticnog ti nije trebao, jer ispada ko jedna velika reklama. Ja jos nisam vidio da netko drugi u svojim reviewima stavlja link na trgovinu di je predmet kupljen

Pa sta ima veze! neznam zasto ti to smeta!

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555
vexx: Bug reklamira trgovinu koja im ustupi hardware,periferiju,itd. To je kompenzacija posto im je doticna trgovina besplatno dala predmet na testiranje. Dakle svako ubacivanje linka trgovine i njeno naglasavanje je reklama.

Tpg: svako reklamiranje je protiv pravila ovog foruma, ako vazi za jedne vazi za sve. A vidim da je i vexx izbrisao link i info u kojoj trgovini je komplet kupljem. Predpostavljam zbog vise sile.
Pravila su pravila
I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
Uostalom, ovo je tema o KM7600 a ne o reklamama.
Nećemo u {#}
Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2011 0:25 (vexx5555).
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555
vexx: Nisam ja pisao pravila niti pazim da se doticni postuju

No bacanje linka i info di se predmet kupi u reviewu ima vecu tezinu.
Takoder koliko znam Bug je vlasnik BOL-a i foruma i jedino on ima pravo reklamirati nekog ili nesto.
Znam to jer sam i ja poslao upit dal bi smio stavit link i info tegovine di su kupljeni predmeti za koje sam pisao review. Naravno odgovor je bio negativan i kao sta rekoh ako pravila vaze za jedne,vaze za sve
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
microman kaže...
vexx: Nisam ja pisao pravila niti pazim da se doticni postuju

No bacanje linka i info di se predmet kupi u reviewu ima vecu tezinu.
Takoder koliko znam Bug je vlasnik BOL-a i foruma i jedino on ima pravo reklamirati nekog ili nesto.
Znam to jer sam i ja poslao upit dal bi smio stavit link i info tegovine di su kupljeni predmeti za koje sam pisao review. Naravno odgovor je bio negativan i kao sta rekoh ako pravila vaze za jedne,vaze za sve

hebeš pravila!

 

nećemo više u {#}

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
15 godina
neaktivan
offline
Gigabyte KM7600 review by vexx5555
sto se tice reviewa zaboravio si spomenut najbitniju stvar, a to je kakav hod imaju tipke i koliko su mekane ili tvrde.
Nadalje ni test misa sa onim benchmarkom koji mjeri input lag nebi bio los
i na kraju krajeva ocjene su pretjerano visoke, pitam se kakve ocjene bi dobio jedan higj end logitech set?
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555

Raja nikad neće biti zadov(o)lj(e)na:

- ako staviš preniske ocjene - pljuješ po gigabyteu

- ako staviš previsoke ocjene - nisi u životu vidio tipkovnicu osim te

- ako imaš svoje mišljenje - kriv si jer te cijeli svijet ne razumije

- ako se slažeš sa tuđim mišljenjem - kriv si jer si dio kolektiva i kopiraš druge

 

 

Uglavnom, bolje da otvoriš blog/web/news-flash sa reviewima nego da ih bacaš ovdje.

 

Aj da je pitao bar: "Kakva je ergonomija baterije za sada, dali baterija drži ili skoro mjenjaš" itd...

"Kakav je domet, recimo iznad 5m, dali postoji 'ghosting' tj. ponavljanje znakova tipa 'ffoorruumm' "

 

Nwm, što bi rekao Kurt:

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2011 20:09 (Drago).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
Hod tipki je nešto kraći, no tipke su izrazito mekane pri tipkanju.
microman kaže...
sto se tice reviewa zaboravio si spomenut najbitniju stvar, a to je kakav hod imaju tipke i koliko su mekane ili tvrde.
Nadalje ni test misa sa onim benchmarkom koji mjeri input lag nebi bio los
i na kraju krajeva ocjene su pretjerano visoke, pitam se kakve ocjene bi dobio jedan higj end logitech set?

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
microman kaže...
Nadalje ni test misa sa onim benchmarkom koji mjeri input lag nebi bio los
i na kraju krajeva ocjene su pretjerano visoke, pitam se kakve ocjene bi dobio jedan higj end logitech set?

 Ovo prvo ću uvrstiti-kao i uvijek otvoren sam za prijedloge i nije mi bed dodati par stvari u review.

 

A za ovo drugo ću ti reći LOL. Što tebi znači high-end set? G700+G19?

 

Od bežičnih Logitech periferija je tu MX5500 Revolution kojega sam isprobao i fantastičan je-ali ga nisam koristio i ne znam njegove mane. Ovaj set sam upoznao i znam što mu je plus a što mu je minus i mogu reći da je cijena minorna naspram onoga što nudi. Usporediti set od 1000 kn i onaj od 200 kn nema smisla jer se zna što je "bolje". Ja ne dajem ocjenu tako dda mi jeftinija stvar bude lošija od skuplje-ocjenu uzmi kao omjer cijene i onoga što za tu cijenu dobiješ-prema njoj se vidi da nečeš baciti novac u vjetar. Ja od skupih stvari očekujem da su besprijekorne i da mi se samo jedanput desi da mi npr. MX5500 revolution izgubi vezu sa prijemnikom, imao bi vrlo malu ocjenu-u to budi siguran. Uostalom pogledaj moj stari review CM Cosmos S-a i vidjet češ da sam bio sitničav jer omjer cijene i dobivenoga nije najbolji. Ja u reviewu ne pravdam svoju kupovinu-ako je šrot, reći ću da je šrot. Ako sam zadovoljan, reći ću da sam zadovoljan.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555
Don Kihoty kaže...

 

 


jer ionako će ti Microdick, ovaj Microman kenyati u offtopicu i zanemariti ono bitno...

Za ovo ću se praviti da nisam ništa vidio, no netko tvojih godina bi trebao znati barem osnove kulturne konverzacije. Nažalost odgoj je očito negdi zakazao.

 

Što se reviewa tiče nemam zamjerke, jedino me je ono reklamiranje tvoga microwebshopa zasmetalo. Ako ti nešt u vezi toga nije jasno obrati se Miri modaratoru da ti pojasni pravila, a koliko znam vec si imao lekciju u svezi reklamiranja na ovom forumu.

 

Vexx: Za onaj hod tipki se ispričavam nisam vidio da si vec bio napisao. Što se pak ocjena tiče i dalje mislim da su previsoke pošto se ovdi radi o Best Buy segmentu, a ne preformance. Al ok tvoj review tvoje ocijene.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2011 15:50 (microman).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte KM7600 review by vexx5555

Pogledaj datum, dan, i vrijeme kad je napisano, pa će ti biti jasno...

 

A uvjek mi žena kaže "ne diraj PC kad si pijan"...

 

 

Sorry Microman, nemoj da ti se diže na prazno. {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice