XFX 4890 Overclocking

poruka: 32
|
čitano: 4.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

Trenutno mi je gpu clock na standardnih 850 Mhz,a memorija na 975. Zelio bih podici gpu na 880 ili vise MHz i zanima me koliko bih trebao podici memoriju? Kolko bi mi se povisile temperature kad bih gpu stavio na nekih 900MHz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

Na koliko su ti temperature sad?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Nisu bas nesto. Vent mi je na auto i kod 50%, temp je 60, znaci u idle. Mislilm da je to previse, ali mislim da neki blagi overclock ne bi nista promijenio.

16 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

Povisi onda na 880 i vrti furmark kojih 90-120min i prati temperature, ako ne bude nikakvih problema onda ostavis

 

EDIT: inace ako nemas Vapor-X verziju ili bilo koji bolji aftermarket cooler onda bolje nemoj OC-at 4890....

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 16:59 (AA-d00d).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Na kolko da stavim memoriju? Pa mislim da nema potrebe za furmarkom jer kad se graficka pregrijava vent automatski povecava brzinu i tako da nema prevelike opasnosti. Furmark dosta optereti graficku, a ja ne igram bas zahtjeve igre vec samo cod.

14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking
cod2 rules kaže...

Na kolko da stavim memoriju? Pa mislim da nema potrebe za furmarkom jer kad se graficka pregrijava vent automatski povecava brzinu i tako da nema prevelike opasnosti. Furmark dosta optereti graficku, a ja ne igram bas zahtjeve igre vec samo cod.

onda nema potrebe clockati, zar ne?

16 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking
cod2 rules kaže...

Na kolko da stavim memoriju? Pa mislim da nema potrebe za furmarkom jer kad se graficka pregrijava vent automatski povecava brzinu i tako da nema prevelike opasnosti. Furmark dosta optereti graficku, a ja ne igram bas zahtjeve igre vec samo cod.

 

Ne kuzis, ako ti prođe furmark onda je 100% stabilno.

Osobno ne znam koliki je OC potencijal 4890 ali pretpostavljam da je nizak (pogotovo referentne), dizi taktove malo po malo i testiraj svaki put da budes 100% siguran

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking
wrathchild kaže...
cod2 rules kaže...

Na kolko da stavim memoriju? Pa mislim da nema potrebe za furmarkom jer kad se graficka pregrijava vent automatski povecava brzinu i tako da nema prevelike opasnosti. Furmark dosta optereti graficku, a ja ne igram bas zahtjeve igre vec samo cod.

onda nema potrebe clockati, zar ne?

 

valjda hoce 1000fps lock =P

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Ne mislim clockat zbog coda vec zbog benchmarkinga. Kad bih stavio vent na 100% kolko bih onda mogao clockati?

14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Za kolko da dizem memoriju?

15 godina
protjeran
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

XFX-ice nemaju Vapor-X.

Ja bi ju sigurno puknuo na 1GHz da imam..:P

To čisto bih probao jer znam da idu dobro te HD4890 gore, a kad se već ona XXX edition prodaje tvornički sa clockom jezgre na 1000MHz!

Pogledaj pa odluči. Imaš CCC ikonicu od drivera u system tray i tamo klikni na Ati overdrive i pomakni slider na 1000, memoriju na 1100, klik na apply i klikni na Test custom clocks!

Ako nakon tri minute testiranja piše Passed to ti je to.

Pukni vent na Manual 50% i testiraj kao je AA-d00d rekao sa Furmarkom sat vremena da vidiš ako se pregrijava.

Mis da ne bi smjele prelaziti nekakvih 80° po meni. Ako ne samo vrati default u Ati overdrive otprije ili clockaj na manje frekv

free speech for the dumbxD
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 17:13 (stoncin3).
16 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking
cod2 rules kaže...

Za kolko da dizem memoriju?

 

Ajde pukni GPU na 900 a memoriju na 1000...

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

1. Opcija UREDI

 

2. Moras viditi na koliko % ti se vrti vent. dok si u igri... ako ti je sad na 50ak, neznan koliko je u igri

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Evo sve sam stavio kako si rekao. Za sad je stabilno, pisalo je passed. Jos samo da furmark odvrtim. Ako bi doslo do pregrijavanja, hoce li se komp autmatski ugasit, da slucajno grafa ne izgori xD?

15 godina
protjeran
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Prati temperature u Furmark prozoru.

Imaš gore lijevo podatke o grafi i temp!

free speech for the dumbxD
14 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

valjda ti je u BIOSu namjesteno da se comp gasi kad se pređe određena temperatura

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Kako da vent stavim? Da sem povecava brzinu ili da je stalo isto?

15 godina
protjeran
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

stavi na manual pa onda 60

free speech for the dumbxD
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Hoce li se te postavke nakon restarta kompa spremiti ili ce sve biti na default? (mislim na gpu i memoriju)

16 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

Ako stisnes "Apply" i ako ti je CCC u startupu onda ce se taktovi automatski podici svaki put dok dodjes u Win

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
XFX 4890 Overclocking

Jedno pitanje off topic.A zašto bi uopće clocko tu grafu mislim da je i više nego dovoljna za sve nasloveCool

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

Ne stavljaj ventilator na 100% jer ce se cut ko avion i krrepat brzo, digni je na 950/ neznam koliko ti je memorija ugl daj memoriji 100 mhz vise nego na def, pokreni furmark na extreme burning modu i nek ti bude max rezolucija i fullscreen, u furmarku ti pisu temperature, ako ti s furmarkom ne prede 90 nema problema jer to znaci da u igrama nece povise 80, furmark je exstremno opterecuje pa se zato grije, nakon toga dizes joj dok ti se kod ne pocnu pojavljivat greske po ekranu, ako imas problema s temperaturama morat ces se malo potrudit, rastavit graafu ocistit prasinu i stavit novu termalnu, ja kad sam na svoju 4670 stavio artic cermaiqe pastu izgubio sam 10c, originalna pasta je uzasna, jos ako ti ima prasine izgubit ces i vise, vjerujem da ces potegnut oko 150 mhz vise na memoriji i gpu, moja 4670 je isla sa 750/1000 na 880/1100, ta ce i vise, ako neznas rastavljat cistit i mijenjat pastu imas tutoriale na netu,ugl pastu mazes u sloju tankom ko papir po cijelom gpu a staru polako skidaj alkoholom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking
Promatrač kaže...

Jedno pitanje off topic.A zašto bi uopće clocko tu grafu mislim da je i više nego dovoljna za sve nasloveCool

 

 

pa ljepo je reko da oce veci clock zbog bencha, a da inace igra cod Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 17:49 (Toni2000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Neka. Pa i ja sam svoju malo izmasirao nakon par mjeseci guštanja kad je još bila nova..Cool Sad kad sam je prošao uzduž i poprijeko na stocku sam je i clocknuo sa 725 na 870 jezgru i memoriju sa 1000 na 1225MHz i opet na stock cooleru.

I sad se lijepo igra Metro 2033 na Very High sa 25-30FPSCool

free speech for the dumbxD
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 18:34 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Evo, nakon 1 sata furmarka temperatura nije presla 80 stupnjeva na 1000 MHz gpu-a i 1100 MHz memorije. Ukljucen mi je maunal fan control i vent je na 60%. Zadovoljan sam clockom i hvala svima koji su mi pomogli. Sad cu vidjet ima li kakvog znacajnijeg poboljsanja u unigine tropics benchu!

14 godina
neaktivan
offline
XFX 4890 Overclocking

Sad sam odvrtio unigine tropics bench i rezultati su isti, ne razumijem zasto. Znate li vi zbog cega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Ajde provjeri u catalystu ako ti je clock još uvijek stabilan? Ili si možda dirao postavke u benchu pa namjestio neku na high ili extreme ili mijenjao rezoluciju monitora?

free speech for the dumbxD
14 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Rijeseno. Na 1000 MHz gpu i 1100 MHz mem nije stabilno. Ne zeli pokrenuti tropics bench. Stavit cu manje frekvencije.

15 godina
protjeran
offline
RE: XFX 4890 Overclocking

Čudno. Prošao je test 1h Furmarka, a onda nije stabilno. Probaj sniziti samo memoriju za 5-10MHz pa odvrti tropics, ako ne onda snizi GPU za 5-10MHz. Igraj se malo dok ne stabiliziraš clockove. Sinkroni rad! Kužiš?

free speech for the dumbxD
16 godina
neaktivan
offline
RE: XFX 4890 Overclocking
stoncin3 kaže...

Čudno. Prošao je test 1h Furmarka, a onda nije stabilno. Probaj sniziti samo memoriju za 5-10MHz pa odvrti tropics, ako ne onda snizi GPU za 5-10MHz. Igraj se malo dok ne stabiliziraš clockove. Sinkroni rad! Kužiš?

 

Pa zato i velim 90-120min, mozda cak i duze sto je OC veci.

Glupi su ti staticki alati, isto je kao i kod CPU; Prime mogu vrtit 8h stabilno dok mi CPUStabTest relativno brzo nađe "grešku" (nakon 1-2h mi se prekine test ako dođe do toga)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 22:55 (AA-d00d).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice