POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

poruka: 67
|
čitano: 7.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Dakle prodao sam svoga 955be i nabavio 1055t i sad sam se malo bacio na oc-anje , ovo mi je prvi put da na ovoj ploci clockam fsb-om pa sam naletio na neke poteskoće , dakle ovako , u biosu sam fsb postavio na 284mhz i cpu mnozitelj na x14 da dobijem 4ghz , ugasio sam tubo core control da mi sve jezgre rade na 4ghz , i onda sam spustio mnozitelj memorije , northbridgea i ht-linka , tj vratio sam ih na default postavke da ih fsb ne vuće gore , napon sam mu dao 1.5v što je bivšem vlasniku proca bilo dovoljno za stabilnih 4ghz , prvo sam dobio par bsodova instantno , onda mi se uspio startat ali mi je u winsima samo napon bio dignut , proc je ostao na 2.8ghz , tako da ne mogu se snac , jel mi moze pomoc netko tko je koristio ovu plocu i proc

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
athlon64 kaže...

Dakle prodao sam svoga 955be i nabavio 1055t i sad sam se malo bacio na oc-anje , ovo mi je prvi put da na ovoj ploci clockam fsb-om pa sam naletio na neke poteskoće , dakle ovako , u biosu sam fsb postavio na 284mhz i cpu mnozitelj na x14 da dobijem 4ghz , ugasio sam tubo core control da mi sve jezgre rade na 4ghz , i onda sam spustio mnozitelj memorije , northbridgea i ht-linka , tj vratio sam ih na default postavke da ih fsb ne vuće gore , napon sam mu dao 1.5v što je bivšem vlasniku proca bilo dovoljno za stabilnih 4ghz , prvo sam dobio par bsodova instantno , onda mi se uspio startat ali mi je u winsima samo napon bio dignut , proc je ostao na 2.8ghz , tako da ne mogu se snac , jel mi moze pomoc netko tko je koristio ovu plocu i proc

ostavi se toga...imas i viska jezgri...EDIT: i kao drugo imas i topice o tome...nisi mora novu temu radit :S

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 15:34 (Burn_n_Die).
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Burn_n_Die kaže...
athlon64 kaže...

Dakle prodao sam svoga 955be i nabavio 1055t i sad sam se malo bacio na oc-anje , ovo mi je prvi put da na ovoj ploci clockam fsb-om pa sam naletio na neke poteskoće , dakle ovako , u biosu sam fsb postavio na 284mhz i cpu mnozitelj na x14 da dobijem 4ghz , ugasio sam tubo core control da mi sve jezgre rade na 4ghz , i onda sam spustio mnozitelj memorije , northbridgea i ht-linka , tj vratio sam ih na default postavke da ih fsb ne vuće gore , napon sam mu dao 1.5v što je bivšem vlasniku proca bilo dovoljno za stabilnih 4ghz , prvo sam dobio par bsodova instantno , onda mi se uspio startat ali mi je u winsima samo napon bio dignut , proc je ostao na 2.8ghz , tako da ne mogu se snac , jel mi moze pomoc netko tko je koristio ovu plocu i proc

ostavi se toga...imas i viska jezgri...

prvo , zelim samo ispprobat koliko ide , drugo smatram da onaj tko ne digne proc koliko moze bez dizanja napona je lud , jer su to potpuno besplatne preformanse , ako ne dizes napon apsolutno ne skodi procu.edit:  pa kao da mi 955 nije imao snage na bacanje , ali sam hardwraš i volim kopat po hw-u i gust mi je clockat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 15:35 (athlon64).
13 godina
protjeran
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
athlon64 kaže...
Burn_n_Die kaže...
athlon64 kaže...

Dakle prodao sam svoga 955be i nabavio 1055t i sad sam se malo bacio na oc-anje , ovo mi je prvi put da na ovoj ploci clockam fsb-om pa sam naletio na neke poteskoće , dakle ovako , u biosu sam fsb postavio na 284mhz i cpu mnozitelj na x14 da dobijem 4ghz , ugasio sam tubo core control da mi sve jezgre rade na 4ghz , i onda sam spustio mnozitelj memorije , northbridgea i ht-linka , tj vratio sam ih na default postavke da ih fsb ne vuće gore , napon sam mu dao 1.5v što je bivšem vlasniku proca bilo dovoljno za stabilnih 4ghz , prvo sam dobio par bsodova instantno , onda mi se uspio startat ali mi je u winsima samo napon bio dignut , proc je ostao na 2.8ghz , tako da ne mogu se snac , jel mi moze pomoc netko tko je koristio ovu plocu i proc

ostavi se toga...imas i viska jezgri...

prvo , zelim samo ispprobat koliko ide , drugo smatram da onaj tko ne digne proc koliko moze bez dizanja napona je lud , jer su to potpuno besplatne preformanse , ako ne dizes napon apsolutno ne skodi procu.edit:  pa kao da mi 955 nije imao snage na bacanje , ali sam hardwraš i volim kopat po hw-u i gust mi je clockat.

ako su ti vec zelje potrazi pod topicom overclock amd procesora i ne radi temu asebnu :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Neznam kako izgleda bios od asrocka jel je dugo nisam imao doma, samo znam da ima dosta stvari koje trebaš pogasiti da bi dobio neku stabilnost u cijeloj priči. C'n'Q, turbo , te još par opcija, ali problem je u tome što nisi digao napon ploči 1000%. Iskreno davno nisam ocao svog pa ne pamtim, ali idi korak po korak dok ne dobiješ stabilnost, ne treba joj nešto extra puno, ali joj treba.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
imba kaže...

Neznam kako izgleda bios od asrocka jel je dugo nisam imao doma, samo znam da ima dosta stvari koje trebaš pogasiti da bi dobio neku stabilnost u cijeloj priči. C'n'Q, turbo , te još par opcija, ali problem je u tome što nisi digao napon ploči 1000%. Iskreno davno nisam ocao svog pa ne pamtim, ali idi korak po korak dok ne dobiješ stabilnost, ne treba joj nešto extra puno, ali joj treba.

a digao sam cpu napon , a napon nb-atj ploče nisam , i da lool cool and quiet sam zaboravio ugasit

14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Kao što rekoh , tu ti je problem. Hvala je dovoljno. Lp

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
14 godina
neaktivan
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

ugasio sam c&q ali opet kad napumpam fsb da proc dode do 4ghz , bsod-a mi najkasnije kod loadanja programa pri paljenju windowsa , gurao sam cpu napon do 1.525 i sve je isto , uostalom proslom vlasniku je 1.5v bilo dosta za 4 ghz pa stvarno bi mi trebao netko ko ima ovu ploču mi rec sto bi trebao radit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 16:30 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

moraš dignuti i napon HT sabirnice. naravno, preko FSB-a se nejde copy/paste postavki,

nego OC-aš korak po korak, kad naletiš na zid, vidiš gdje koči, pa dalje...

 

najbolje da odmah lupiš FSB 450 i množitelj na 10 -> 4.5GHz.. {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Don Kihoty kaže...

moraš dignuti i napon HT sabirnice. naravno, preko FSB-a se nejde copy/paste postavki,

nego OC-aš korak po korak, kad naletiš na zid, vidiš gdje koči, pa dalje...

 

najbolje da odmah lupiš FSB 450 i množitelj na 10 -> 4.5GHz.. {#}

zašto napon ht-a? njega nisam clockao xd? njemu sam vratio mnozitelj , hoces rec da bez obzira na to kad se dize fsb mora se i ht i nb napon ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 20:08 (athlon64).
14 godina
protjeran
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Probaj pa ćeš vidjeti...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

HT napon ja nisam dirao još, možda sam ga digao trun prilikom "ekstremnog" clockanja no tek toliko bezveze.

 

1,5V za 4GHz , to je očito lošiji primjerak. Većina ide sa 1,45V, a bolji i sa 1,425/1,4V.


Ja mogu sa 1,45V vozit na 4-4,1GHz, te 1.2V stavim za CPU-NB napon jer dignem frekvenciju IMC-a na ~2,6GHz.

HT napon, NB napon i ostalo nediram.

 

Imam upaljen LLC za CPU napon, ostali LLC-ovi su isključeni.

 

 

4GHz ti je bespotrebno, rađe nađi neki optimum na 3,8GHz (meni treba 1,371V za to, a za 4GHz 1,45V što je ogromna razlika za 200MHz) jer ti za to to treba puno manji napon, a takt ti je samo 200MHz manji od 4GHz. Razlika u performansama je u igrama neprimjetna, a u benchmarcima sića.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 23:59 (Hyperion).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Hyperion kaže...

HT napon ja nisam dirao još, možda sam ga digao trun prilikom "ekstremnog" clockanja no tek toliko bezveze.

 

1,5V za 4GHz , to je očito lošiji primjerak. Većina ide sa 1,45V, a bolji i sa 1,425/1,4V.


Ja mogu sa 1,45V vozit na 4-4,1GHz, te 1.2V stavim za CPU-NB napon jer dignem frekvenciju IMC-a na ~2,6GHz.

HT napon, NB napon i ostalo nediram.

 

Imam upaljen LLC za CPU napon, ostali LLC-ovi su isključeni.

 

 

4GHz ti je bespotrebno, rađe nađi neki optimum na 3,8GHz (meni treba 1,371V za to, a za 4GHz 1,45V što je ogromna razlika za 200MHz) jer ti za to to treba puno manji napon, a takt ti je samo 200MHz manji od 4GHz. Razlika u performansama je u igrama neprimjetna, a u benchmarcima sića.

nisam ja rekao da cu ga drzat na 4ghz , to samo da probam koliko povuće , drzat cu ga na onoliko koliko moze bez diranja napona , dakle kad dizem fsb , sta bi jos trebao podignuti ? mislim nesto mi uzrokuje instantno bsodanje vec kod paljenja pa pokusavam otkrit sta?

15 godina
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Si snižavao takt memorije pri clockanju?

 

Računica ide ovako.

 

4GHz = 14 x   285MHz

 

Ram množitelj trebaš staviti na 5,33x, napon ram-a na 1,65-1,75V, latencije ram-a na 9-9-9-24.


Dobit ćeš frekvenciju ram-a od 1520MHz, ovo je s pretpostavkom da ti ram-i mogu dogurat sa 1,65V i 9-9-9-24 do 1600MHz? Jel mogu?

 

Ako ne mogu onda moraš množitelj spustit na 4,00x.


Bez dizanja napona nećeš dogurat preko 3,4-3,5GHz, ja ti preporučam da doguraš do 3,8GHz jer za to ti nebi trebao tražit preko 1,4V.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 0:25 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Hyperion kaže...

HT napon ja nisam dirao još, možda sam ga digao trun prilikom "ekstremnog" clockanja no tek toliko bezveze.

 

1,5V za 4GHz , to je očito lošiji primjerak. Većina ide sa 1,45V, a bolji i sa 1,425/1,4V.


Ja mogu sa 1,45V vozit na 4-4,1GHz, te 1.2V stavim za CPU-NB napon jer dignem frekvenciju IMC-a na ~2,6GHz.

HT napon, NB napon i ostalo nediram.

 

Imam upaljen LLC za CPU napon, ostali LLC-ovi su isključeni.

 

 

4GHz ti je bespotrebno, rađe nađi neki optimum na 3,8GHz (meni treba 1,371V za to, a za 4GHz 1,45V što je ogromna razlika za 200MHz) jer ti za to to treba puno manji napon, a takt ti je samo 200MHz manji od 4GHz. Razlika u performansama je u igrama neprimjetna, a u benchmarcima sića.

Pa ti imas 1075 a on 1055 ako se ne varam?

LoL acc THCJoshi
15 godina
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Jonja kaže...

Pa ti imas 1075 a on 1055 ako se ne varam?

Razlika je minorna, svega što moj ima množitelj veći za 1 tj. 15x, a x6 1055T ima x14.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
14 godina
protjeran
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Hypo, stavi LCC na MAX 50%, na 100% radi takve gluposti i oscilira da nema veze s vezom,

više štete nego koristi...

 

Anway, za MAX OC na XS-u LCC -> OFF.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Don Kihoty kaže...

moraš dignuti i napon HT sabirnice. naravno, preko FSB-a se nejde copy/paste postavki,

nego OC-aš korak po korak, kad naletiš na zid, vidiš gdje koči, pa dalje...

 

najbolje da odmah lupiš FSB 450 i množitelj na 10 -> 4.5GHz.. {#}

A to sam mu ja napisao odma, pa je nastavio ispitivati što mu stvara probleme, a nije niti probao. 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
15 godina
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Don Kihoty kaže...

Hypo, stavi LCC na MAX 50%, na 100% radi takve gluposti i oscilira da nema veze s vezom,

više štete nego koristi...

 

Anway, za MAX OC na XS-u LCC -> OFF.

Nemam ja podešavanje u postotcima, samo ENABLED, DISABLED, AUTO.

 

Do 1,5V mora biti uključen jer napon nebude ni blizu onom postavljenom u biosu.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Hyperion kaže...

Si snižavao takt memorije pri clockanju?

 

Računica ide ovako.

 

4GHz = 14 x   285MHz

 

Ram množitelj trebaš staviti na 5,33x, napon ram-a na 1,65-1,75V, latencije ram-a na 9-9-9-24.


Dobit ćeš frekvenciju ram-a od 1520MHz, ovo je s pretpostavkom da ti ram-i mogu dogurat sa 1,65V i 9-9-9-24 do 1600MHz? Jel mogu?

 

Ako ne mogu onda moraš množitelj spustit na 4,00x.


Bez dizanja napona nećeš dogurat preko 3,4-3,5GHz, ja ti preporučam da doguraš do 3,8GHz jer za to ti nebi trebao tražit preko 1,4V.

jesam ne brini , memoriju sam vratio na 1140mhz da budem siguran da ona ne guši , napon ram-a sam ostavio na auto , također sam pazio da nb i ht ostanu u granicama normnale , tj 2020mhz a stock je 2000 ali nisam dirao ni jedan napon osim cpu-a tj nisam takao nb/ht , ugasio sam c&q , asus tubo core i spread spectrum , ali jos uvjek mi bsod-a najkasnije kad boota windowse.

Don Kihoty kaže...

Hypo, stavi LCC na MAX 50%, na 100% radi takve gluposti i oscilira da nema veze s vezom,

više štete nego koristi...

 

Anway, za MAX OC na XS-u LCC -> OFF.

sto je LCC , ja to nisam vidio?

14 godina
neaktivan
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

evo sad idem u bios , sve lijepo postavim za 3.6 ghz , ne diram mu napon, sve vratim na normalne postavke , idem save and restart i prvo mi komp stoji i nece da se pali i na debbugeru pise 20 , onda ga ugasim pa upalim i pokrene se ali kaze wroong bios settings press del to cgane settings or bios will continue to boot ,ja ga pustim da boota , on ude u windowse , cpu-z kaze da je proc na 2800mhz , upalim prime , on stoji na 2800 mhz i pokazuje mi da mi je fsb 200 , nikako nece da mi loada viši fsb , ne shvacam zasto EDIT: i da sve mnozitelje je spremilo , samo fsb ne da povise 200 , dakle sad mi ht i nb rade na 1600mhz , memorija takoder nekih 1000  jer je njihove mnnozitelje spremilo ali fsb povise 200 nije podiglo

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 10:50 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3


Bez dizanja napona nećeš dogurat preko 3,4-3,5GHz, ja ti preporučam da doguraš do 3,8GHz jer za to ti nebi trebao tražit preko 1,4V.

ali stock mu je 1.4v? hoces rec da sa stock naponom mogu do 3.8ghz? i evo sad sam opet kopao po bosu , kad stavim fsb 220 i nista ne diram sve bude ok , malo oc-a memoriju , ht link i nb ali sve je u redu , i proc povuce malo gore i spremi fsb , idem 260 , spustim taktove svega dole da me ne guši , idem save , komp se ugasi , opet se upali i debugger se zaustavi na 20 i sve stoji , ugasim ga , upalim , kaze wrong cmos settings , cekam ga 8 sekundi , on nastavi boot , udem u winse , fsb resetiran na 200 a ostale postavke spremljene , sad sam pokusao nb napon na 1.2 ali to ne pomaze , cak i da mu treba dodat jos napona bootao bi al bi bio nestabilan , a on stalno resertira fsb radi neprihvaćenih cmos postavki , wtffff????

15 godina
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

A koji ti je bios na matičnoj?

 

Velim ti 3,6GHz i stock napon je samo za zlatne primjerke, a tvoj to nije.

Stock napon je 1,35V.

 

LLC stands for Load Line Calibration, on ti stabilizira napon. Ja recimo na 1,35V u biosu dobivam u cpu-z očitanje od 1,296V ili čak i manje, nesjećam se dobro. Sa LLC-om iznos napona je puno bliži 1,35V.

 

Kod visokih napona se preporuča gašenje LLC-a.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2011 12:43 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Hyperion kaže...

A koji ti je bios na matičnoj?

 

Velim ti 3,6GHz i stock napon je samo za zlatne primjerke, a tvoj to nije.

Stock napon je 1,35V.

 

LLC stands for Load Line Calibration, on ti stabilizira napon. Ja recimo na 1,35V u biosu dobivam u cpu-z očitanje od 1,296V ili čak i manje, nesjećam se dobro. Sa LLC-om iznos napona je puno bliži 1,35V.

 

Kod visokih napona se preporuča gašenje LLC-a.

evo bio mi je 2.40 , sad sam probao 2.50 ali više manje ista stvar , meni je stock napon 1.4 , to mi bios postavlja po defaultu , ovako sad, isprobavao sad svega i svaćega zadnjih sat vremena i sve je završtavalo ili vraćanjem fsb-a na 200mhz ili rušenjem pri paljenju , i sad sam zadnje probao asrockov automatski overclocking i dozivio sam omanj srćani kad sam vidio da je za fsb 260 stavila na nb 1.3v , pa ta ploča bi ubila sama sebe , suicidalno natrojena lol  , i vidio sam da je dirala i mgpu napon i takt i jos neke gluposti , ugl više manje svaki pokusaj fsb-a povise nskih 230 zavrsi instantnim bsodom i nikako mi nije jasno zasto , a LLC nisam vidio iako moram rec primjetio sam da mi se ploca stalno igra s naponima i vidio sam u loadu overvota na 1.44 cak ( cpu-z ocitanje ) , dakle zakljucak je da ja definitivno nesto krivo radim i nikako mi nije jasno sta , koliko napona bi na ht i nb trebalo dodavat za takav fsb?

15 godina
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

E šta nisi uzeo ASUSA, recimo ovaj moj model.

 

Automatski OC na ASUSU je trenutačno najbolji od svih. Čak sam ga i ja probao i savršeno mi ga je OC-ao na 3,8GHz baš koliko sam ja našao savršenu frekvenciju ručno, samo što sam ja to bolje uglančao sa malo manjim naponima i većim taktom memorije.

 

Taj auto OC je došao i do 4GHz i tu sam dobio BSOD, nakon reboota je smanjio frekvenciju na 3,8GHz i tako ostavio. Ja sam očekivao da će krenut sa OC-anjem ispočetka zbog BSOD-a, ali ne zapamtio je što je radio i tako zaključao najbolje postavke.

 

Nema razloga da dobiješ BSOD, nemoj odmah dignut frekvenciju procesora sa 2,8GHz na 3,6GHz idi po 100-200MHz.

 

I pazi da ti HT Link neprelazi ~2,2-2,3GHz.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Hyperion kaže...

E šta nisi uzeo ASUSA, recimo ovaj moj model.

 

Automatski OC na ASUSU je trenutačno najbolji od svih. Čak sam ga i ja probao i savršeno mi ga je OC-ao na 3,8GHz baš koliko sam ja našao savršenu frekvenciju ručno, samo što sam ja to bolje uglančao sa malo manjim naponima i većim taktom memorije.

 

Taj auto OC je došao i do 4GHz i tu sam dobio BSOD, nakon reboota je smanjio frekvenciju na 3,8GHz i tako ostavio. Ja sam očekivao da će krenut sa OC-anjem ispočetka zbog BSOD-a, ali ne zapamtio je što je radio i tako zaključao najbolje postavke.

 

Nema razloga da dobiješ BSOD, nemoj odmah dignut frekvenciju procesora sa 2,8GHz na 3,6GHz idi po 100-200MHz.

 

I pazi da ti HT Link neprelazi ~2,2-2,3GHz.

zato šta su me forumaši natjerali na asrocka , moj izbor je bila m4a89gtd pro , ali sad to nije vazno , nemam razloga ali jos uvjek dobivam bsod , jeli tebi podignut nb i ht napon????? i da li bi memoriji napon trebao ostaviti na auto ili da ga ja postavim na 1.65

15 godina
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
athlon64 kaže...

zato šta su me forumaši natjerali na asrocka , moj izbor je bila m4a89gtd pro , ali sad to nije vazno , nemam razloga ali jos uvjek dobivam bsod , jeli tebi podignut nb i ht napon????? i da li bi memoriji napon trebao ostaviti na auto ili da ga ja postavim na 1.65

A njih je DK nagovorio XD

 

CPU-NB napon ilitiga napon memorijskog kontrolera u procesoru mi je podignut sa 1.150V na 1.21V

HT napon je na defaultu

 

Napon memorije stavi na 1,65V, nemoj na AUTO držat.

 

Jel ti ta memorija podržana u listi podržanih memorija?

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
14 godina
neaktivan
offline
Re: POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3
Hyperion kaže...
athlon64 kaže...

zato šta su me forumaši natjerali na asrocka , moj izbor je bila m4a89gtd pro , ali sad to nije vazno , nemam razloga ali jos uvjek dobivam bsod , jeli tebi podignut nb i ht napon????? i da li bi memoriji napon trebao ostaviti na auto ili da ga ja postavim na 1.65

A njih je DK nagovorio XD

 

CPU-NB napon ilitiga napon memorijskog kontrolera u procesoru mi je podignut sa 1.150V na 1.21V

HT napon je na defaultu

 

Napon memorije stavi na 1,65V, nemoj na AUTO držat.

 

Jel ti ta memorija podržana u listi podržanih memorija?

je podrzana je , okej onda necu auto , idem se jos malo igrat , ugl ic cu 100 po 100mhz pa ce mi bit lakse odredit sto ga gasi.

15 godina
protjeran
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

Eh, nikada na AsRokici nije bilo kruha od extremnog klokanja nisu bile za to a dal ce bit bas i nevjerujem.Jedna Asus-ica ili Gigica u tom cjenovnom rangu pere u klokanju te Asrokice.

zvoneXP
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
POMOć: oc phenoma 1055t na asrock 890gx ex3

evo sad sam išao sa 10 po 10mhz i ovako , došao sam stabilno do 240 , dakle proc na 3360mhz sve radi ko bebica , probam 250 ,  ude uu windowse i tamo pri kraju loadanja programa bsod , dakle bas imam osjecaj kao da necemu fali napona , probao nb do 1.25 , ne cini razliku , dodao procu malo , ne cini razliku , jesi siguran da ht ne treba dirat? nešto je baš žedno napona a neznan šta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice