Overclock CPU-a vs overclock grafe !!

poruka: 37
|
čitano: 7.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!

Mislim da bi to trebao biti drugi nivo, a postavke su sve na maxed out osim AA koji je nula. Nije mi možda reprezentativan nivo za općeniti gameplay, ali je bitno da je isti dio testiran sa obje grafe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 11:21 (itomic009).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!

Aha, mislio sam da si našao neki time demo.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!
Budokai kaže...
itomic009 kaže...

  Inače u velikoj su manjini igre koje su baš izrazito CPU zahtjevne i koje profitiraju clcokanjem procesora kao što je quad core koji je već na 3.2Ghz. To još dolazi do izražaja u MMO igrama. Inače, vrijedi pravilo da za igranje je dovoljno imat quad core na 3.0Ghz+ i što bolju grafu to se "bolje" igraš{#}. To u prijevodu znači da ako imaš Athlon II X4 ili Q6600 @3,2Ghz sa recimo HD 5770 i hoćeš se igrat na 1080p sa visokim grafičkim postavkama. Nećeš mjenjat procesor na i5 ( misli se naravno na što kraći put do boljih performansi ), nego ćeš mjenjat grafu jel ćeš tako dobit neusporedivo više nego da nadogradiš CPU.

 iz iskustva znam da ovo nije "potpuno" tocno. (to s grafickom i stoji ali ... !!)

kvalitetan cpu kao sto je sandy i5 osigurava stabilan FPS, stabilan i bolji min FPS, te kod njega nema throtlanja sto rusi FPS.

 

probaj odigrat igru Crysis s Q8400 na 4 ghz i Sandy i5 na 3.3 pa ces vidjet o cemu pricam.

isto to vrijedi i za Athlon II X4.

Na višim rezolucijama se više troši grafička nego procesor. Npr. ja imam i3 540 pa mi nije ni na kraj pameti nadograditi tu malu zvijer. Uvijek bi rađe nadogradio karticu nego preocesor jer ovaj moj dere sve igre na 1080p.

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!
MARKOZD15 kaže...

Na višim rezolucijama se više troši grafička nego procesor. Npr. ja imam i3 540 pa mi nije ni na kraj pameti nadograditi tu malu zvijer. Uvijek bi rađe nadogradio karticu nego preocesor jer ovaj moj dere sve igre na 1080p.

i3 na 4GHz je dovoljan za bilo koji singleGPU.

Ofc.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!
mate960 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Na višim rezolucijama se više troši grafička nego procesor. Npr. ja imam i3 540 pa mi nije ni na kraj pameti nadograditi tu malu zvijer. Uvijek bi rađe nadogradio karticu nego preocesor jer ovaj moj dere sve igre na 1080p.

i3 na 4GHz je dovoljan za bilo koji singleGPU.

Nije dovoljan za novu HD 7970, GTX 580. Ali bi bez problema iskoritio snagu jedne HD 6970/GTX570. Ja na ljeto kupujem HD 6950 ili neku iz serije 7xxx koja je u rangu nje.

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!
MARKOZD15 kaže...

Nije dovoljan za novu HD 7970, GTX 580. Ali bi bez problema iskoritio snagu jedne HD 6970/GTX570. Ja na ljeto kupujem HD 6950 ili neku iz serije 7xxx koja je u rangu nje.

Sto se tice ovog, u pravu si.

 

Meni je u planu pricekat Ivy Bridge, pa dotad mozda i Kepler osvane. Moglo bi to sve pasti u moje kuciste {#}

Ofc.
13 godina
offline
Re: Overclock CPU-a vs overclock grafe !!
Budokai kaže...

 iz iskustva znam da ovo nije "potpuno" tocno. (to s grafickom i stoji ali ... !!)

kvalitetan cpu kao sto je sandy i5 osigurava stabilan FPS, stabilan i bolji min FPS, te kod njega nema throtlanja sto rusi FPS.

 

probaj odigrat igru Crysis s Q8400 na 4 ghz i Sandy i5 na 3.3 pa ces vidjet o cemu pricam.

isto to vrijedi i za Athlon II X4.

I 2500K na 4ghz i Athlon II X4 na 3,4 ghz u kombinaciji sa HD 6970 i GTX 570 daju isti framerate sto se tice min,avg i max FPS-a.I u Crysisu i u ostalih 99% igri.Iznimke su CPU bound igre.Pricam o 1680*1050 i 1920*1080 jer na tim rezolucijama grafa vodi glavnu ulogu.Na 1280*1024 se osjeti razlika izmedu Athlona i I5 2500K jer Athlon kao slabiji CPU nemoze pratiti HD 6970 zbog enormnog povecanja FPS(jer se radi o malo rezoluciji pa grafa daje vise slicica).Tako da nisi u pravu,imao sam i Athlona i imam I5.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice