Težak problem sa kompom

poruka: 30
|
čitano: 5.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom
pitanje

...Kupio sam komp u Techno Max-u u četvrtom mjesecu 2008. godine. Ova konfa:

 

                              Kućište CoolerMaster,Centurion 5

                              Napajanje Raptoxx 500W,Professional Series

                              MB MSI K9A2 CF-F, AM2+ Phenom,4x DDRII 1066,790x,ATX

                              CPU AMD Phenom 9500 BOX,2.2 GHz,socket AM2+,quad core

                              Memorija DDRII 2GB 800MHz PQI CL5 128*8

                              HDD WD 400GB,7200 rpm,16MB,S-ATA II

                              VGA MSI NV 8800GT,DDRIII 512MB,256bit,TV-OUT,2 DVI,OverClock,GAmeBundled

 

 

 

 Došao kući, stavio originalni cd od windowsa xp pro,kada ono hard prepoznaje samo 160 gb, a ne 400 koliko bi trebao.Došao sam u trgovinu i oni su stavili i svoje testne windowse i uvjerili se da uistinu ne prepoznaje 400gb,te su mi istog dan uzeli stari komp i za dva dana dali novi. OK .

 

Došao kući , sav sretan , windowsi prepoznaju hard disc od 400 gb... I tako bio je komp kod mene,i jednog je dan, ja ga upalim,kada ono iskre frcaju i dim izlazi iz kućišta.[nisam ništa overclockirao,ništa dirao po kompu] . Dobro , odnesem ga ja opet u Techno Max, informatičari pogledaju šta je bilo,lijepo i ljubazno im objasnim,oni ga pošalju na servis u Zagreb gdje su mu zamijenili napajanje.

 

Ok,ponovo sav sretan instaliram windowse,komp radi,i tako možda dva tjedna. E,sada počinju problemi...Komp se prilikom rada jednostavno zamrzne.Pa onda nekakav disc read error occured.Probam ponovno instalirati windowse,pokušam izbrisati particiju,čekam i čekam-ono niš,zablokirao se.Pokušam na quick format,ne želi,javlja neki error... OK,pozovem čovjeka koji se još više od mene kuži u kompove , mučili smo se četiri sata (donio je neke svoje windowse,čak i vistu originalnu koju posjeduje) , mi probamo instalirat , ono zamrzne se,pa onda u BIOS-u ne prepoznaje hard disc,cd-dvd drive...Ne želi formatirati disc niti obrisati particiju...

 

Odnesem ga ja opet u trgovinu,oni ga šalju u Zagreb,testiraju ga i pošalju natrag u Rijeku jer nisu našli nikanve greške...

 

Ja uspijem instalirati windowse,ali opet isti problemi... Zamrznu se i gotovo. Ja već polako gubim živce...

 

Odnsem ga opet , opet ide u Zg,bilo je to 11.02.2009. I tamo rade neke testove.Ja se dogovori sa gospodinom Marićem,koji je glavni u Zagrebu na servisu da će mi promijeniti matičnu.Čekam kao budala četiri tjedna,komp stigne opet u Techno Max u Rijeku,kada mi prodavači kažu da nije ništa promijenjeno jer da priliom testiranja nije bilo nikakvih problema...Meni već para na uši izlazi...

 

Zovem ja gospodina Marića,i kaže on meni da donesem windowse tamo da mi informatičari instaliraju windowse...

 

Ja ono,već naživciran,kažem njemu da ako je računalo u redu,zašto ga onda on ne uzme??

 

Kaže on meni da će mi oni ne mogu dati novo računalo , jer je kao kućište korišteno (valjda zbog prašine) i da mi mogu jedino promijeniti sve komponente u kućištu. Ja onako naivan,prihvatim to.

 

Nakon još  mjesec dana, (znači komp je bio tamo dva mjeseca,znam da bi trebao stići u roku od mjesec dana,aali oni su ga poslali nakon testiranja i onda ga opet uzeli natrag da bi promijenili komponente )  ja danas onako,već pomalo lud i prolupao zbog njih svih , dođem u Techno Max , kad ono informtičar jutros instalirao windowse,da bi provjerio kako radi.Uspio ih je instalirati,i komp je radio u redu jutros.Dođem ja tamo,on upali komp,pojavi se zelena livada na monitoru,ok , mislim komp napokon radi...I on ga restrarta jer je morao formatirati particiju na kojoj su bili njihovi windowsi,i komp se zaledi.On stavi Linuxovu pomoć,niš opet se zaledi,restarta ga a on ni da uđe u BIOS.

 

Ja već dobio PTSP,skoro dobi srčani udar...LUD , LUD...

 

 

I ništa,zvao on tog Marića,a vraga Marić već jede bakalar ...

 

Kažu oni meni da nazovem u utorak ili da će oni nazvati mene...

 

E,sada ja mislim da ili ih tužim,ili da mu kažem da mi da komp koji sada vrijedi onoliko koliko sam prije platio ovaj MAXi Play Gamer X4. ( pet tisuća i nešto kuna,samo konfiguracija) . Ne znam stvarno više što da radim,da nazovem udrugu za zaštitu potrošača ili da ih tužim ili da im stvarno kažem da ja ponovo tu konfiguraciju ne želim primiti , nego da mi sada daju onu koja sada toliko košta...

 

 

             Ljudi molim vas , dajte neke savjete , ne znam više šta da radim , jer ovu konfu od prije stvarno više ne želim prihvatiti. hvala vam na pomoći...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2009 11:09 (gta_4).
15 godina
offline
Težak problem sa kompom

Gle ovako imas problem sa maticnom chipset si se jako zagrijao i on vuce svaku komponentu za sobom tako da odlaze imao sam takav problem na starom kompu uzrok to je losa maticna MSI gle ili im reci neka ti stave nekakvu gigbyte plocu kvalitetniju.A drugo ovo sto su tebi radili to nije primjereno njima odi se zali udruzi potrošac ili nekome sefu trgovine direkotru i reci im sta ti rade al ja ti samo kazem uzrok ti je maticna imas predobre komponente koje ta maticna jedva drzi ja bi ti preporucio da instaliras everst i da nam kazes temeraturu al posto ti komp neradi neznam.

16 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

Zasto ti ne nazoves g.Marića pa mu ljepo kazes to sto i nama, ako ti ne zamjeni racunalo za ispravno ili ne vrati novce da ces ga tuziti i zaliti se udruzi za zastitu potrosaca.

 

Mislim da bi ti bilo pametno nazvati udrugu za zastitu potrosaca, objasniti situaciju i oni ce ti dati konkretne zakonske naputke.

Po mogucnosti preporuci bih da g.Mariću prvo saspes sve po spisku, sa ljubaznoscu neces nista kod nas dobiti.

 

Kad ovako pises koliko puta si ga nosio na popravak i koliko si cekao, vec mi pocinje bijes izazivati, mada nije moje racunalo.

 

Mislim da bi nakon treceg kvara vec morali zamjeniti racunalo, barem je tako u "hebenom" civiliziranom ostatku europe, a kod ovih nasih "mamlaza" pomaze jedino palica po glavi.

 

'Bem ti takvu drzavu"... posteno platis toliku svotu novca, i onda ne mozes koristiti racunalo pola godine.

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 19:55 (croart).
15 godina
offline
Težak problem sa kompom

Slazem se sa kolegom!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
autorov komentar
croart kaže...

Zasto ti ne nazoves g.Marića pa mu ljepo kazes to sto i nama, ako ti ne zamjeni racunalo za ispravno ili ne vrati novce da ces ga tuziti i zaliti se udruzi za zastitu potrosaca.

 

Mislim da bi ti bilo pametno nazvati udrugu za zastitu potrosaca, objasniti situaciju i oni ce ti dati konkretne zakonske naputke.

Po mogucnosti preporuci bih da g.Mariću prvo saspes sve po spisku, sa ljubaznoscu neces nista kod nas dobiti.

 

Kad ovako pises koliko puta si ga nosio na popravak i koliko si cekao, vec mi pocinje bijes izazivati, mada nije moje racunalo.

 

Mislim da bi nakon treceg kvara vec morali zamjeniti racunalo, barem je tako u "hebenom" civiliziranom ostatku europe, a kod ovih nasih "mamlaza" pomaze jedino palica po glavi.

 

'Bem ti takvu drzavu"... posteno platis toliku svotu novca, i onda ne mozes koristiti racunalo pola godine.

 Ma već sam ga zvao i dogovori se s njime da to sve promijeni,ali već i sumnjam da su komponente uopće promijenili ( oni tvrde da jesu,ali ja im vjerujem) .
16 godina
offline
Težak problem sa kompom

Takvih slucajeva ima dosta a Tehnomax nije renomirana firma za racunala i to je istina tamo se komp ne kupuje uopce ali sad kako je tako je nek drugi znaju no to se ionako vec zna nista kod njih ne valja a pogotovo servis!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
15 godina
offline
Težak problem sa kompom

trazi kutije i papire da su ti stavili bez toga neuzimaj

15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
autorov komentar
rambox kaže...

Takvih slucajeva ima dosta a Tehnomax nije renomirana firma za racunala i to je istina tamo se komp ne kupuje uopce ali sad kako je tako je nek drugi znaju no to se ionako vec zna nista kod njih ne valja a pogotovo servis!!!Cool

 a, da,kasno sam saznao da je tako sa Technomaxom...vjerojatno samo loša sreća..Plač
15 godina
offline
RE: Težak problem sa kompom

Neke se komponente tu ne vole baš ili ne valjaju.Ti bi treba ući u dućan i kazati šefu da ako ti ne da druge nove komponente,šta su ti trebali odavno zamjenit,počet češ bacat najskuplje plazme od reda.Ja bi sigurno poludija tako.Šta ti bi pa si iša u štetomaxa kupovat?

Kako vidiš gori li svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 20:10 (dery).
15 godina
offline
Težak problem sa kompom

Nikad nemoj uzimat msi marke uzimao sam napajanje od 550 w i riknulo mi za  mjesec dana sva sreca da mi nije nis povuklo

15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom
autorov komentar

ne znam isplati li se uopće više sa tom konfiguracijom petljat,pa oni tvrde da su sve novo stavili,ama baš sve osim kućišta...a ja došao danas , nije radio ni 10 sati,on se već počne lediti.Mislim da bi im trebao jako,jako zaprijetiti i reći im da više ne želim tu konfu,nego da sada oću konfu koja trenutno košta isto kao i ova u vrijeme kupnje...

16 godina
offline
Težak problem sa kompom

Tu se meni cini da je problem bio u napajanju prvo pa od tuda one iskre i dim a ostalo ide na racun maticne a poslije i hard diska jasno i to ti je to, jednostavno receno pokusavaju te prevarit i preveslat s tim otezanjem da ti osposobe komp koji je ustvari i bio lose slozen to sigurno treba se obratit udruzi Potrosac to nije lose ako nista ne uspije drugo!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
offline
RE: Težak problem sa kompom
rambox kaže...

Tu se meni cini da je problem bio u napajanju prvo pa od tuda one iskre i dim a ostalo ide na racun maticne a poslije i hard diska jasno i to ti je to, jednostavno receno pokusavaju te prevarit i preveslat s tim otezanjem da ti osposobe komp koji je ustvari i bio lose slozen to sigurno treba se obratit udruzi Potrosac to nije lose ako nista ne uspije drugo!!!Cool

 To bi i trebao učiniti, pa čovječe to je nevjerovatno, ja s gta_4 idem u razred i znam, sve mi je to potanko isprićao, stvarno nije uredu od TechnoMaxa da ti ne vraćaju komp 2 mjeseca, žali se udruzi, prijeti TechnoMaxu, ako treba unajmi i odvjetnika jer koliko ja znam kupac je uvijek u pravu.
Glup si koliko si glup. Bolje 5 minuta ispast da si glup, nego cijeli život živjeti kao budala.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
autorov komentar
gta_4 kaže...

ne znam isplati li se uopće više sa tom konfiguracijom petljat,pa oni tvrde da su sve novo stavili,ama baš sve osim kućišta...a ja došao danas , nije radio ni 10 sati,on se već počne lediti.Mislim da bi im trebao jako,jako zaprijetiti i reći im da više ne želim tu konfu,nego da sada oću konfu koja trenutno košta isto kao i ova u vrijeme kupnje...

 da , i još lik kaže , kada se komp počeo blokirati u trgovini, : "hmm..pa ne znam baš,vjerojatno je onda stvar u kućištu,jer su sve komponente promijenjene... "                    


pa mislim ono,pa ja ako oću mogu stavit komponente u wc školju,one bi svejedno radile... kakvu vezu to kućište ima sa komponentama??
15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
autorov komentar
Dodinho kaže...
rambox kaže...

Tu se meni cini da je problem bio u napajanju prvo pa od tuda one iskre i dim a ostalo ide na racun maticne a poslije i hard diska jasno i to ti je to, jednostavno receno pokusavaju te prevarit i preveslat s tim otezanjem da ti osposobe komp koji je ustvari i bio lose slozen to sigurno treba se obratit udruzi Potrosac to nije lose ako nista ne uspije drugo!!!Cool

 To bi i trebao učiniti, pa čovječe to je nevjerovatno, ja s gta_4 idem u razred i znam, sve mi je to potanko isprićao, stvarno nije uredu od TechnoMaxa da ti ne vraćaju komp 2 mjeseca, žali se udruzi, prijeti TechnoMaxu, ako treba unajmi i odvjetnika jer koliko ja znam kupac je uvijek u pravu.
 lako je tebi,Dorjane,kada ti kupuješ komponente u Vemilu,a ja išao kupovati u Technomaxu;joj,koja pogreška...Smijeh


Ma obratiti ću se ja i udruzi za zaštitu potrošača,neće oni mene za nos vući... I strogo mu zaprijetiti da sada želim novu konfu,a ne više tog MAXi Play Gamera X4.Sada bih mu mogao stvarno reći da mi  umjesto ove konfiguracije da drugu u vrijednosti pet tisuća kuna,neku noviju i bolju, jer ako su oni bezobrazni,zašto onda i ja ne bih bio bezobrazan?

-- jer kako Dodo kaže: "kUPAC JE UVIJEK U PRAVU" 


Živio kupac!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 20:45 (gta_4).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
gta_4 kaže...
gta_4 kaže...

ne znam isplati li se uopće više sa tom konfiguracijom petljat,pa oni tvrde da su sve novo stavili,ama baš sve osim kućišta...a ja došao danas , nije radio ni 10 sati,on se već počne lediti.Mislim da bi im trebao jako,jako zaprijetiti i reći im da više ne želim tu konfu,nego da sada oću konfu koja trenutno košta isto kao i ova u vrijeme kupnje...

 da , i još lik kaže , kada se komp počeo blokirati u trgovini, : "hmm..pa ne znam baš,vjerojatno je onda stvar u kućištu,jer su sve komponente promijenjene... "                    


pa mislim ono,pa ja ako oću mogu stavit komponente u wc školju,one bi svejedno radile... kakvu vezu to kućište ima sa komponentama??
 Isuse boze!!! Pa ja ne mogu vjerovati koji su to debili...
No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom

Nema ti druge ,zali se ,to ti je najbolje a i moci ces dobiti bolju konfu

15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

Posto nisi punoljetan(tako ti barem pise u profilu),povedi nekoga starijeg(oca,brata,moze i susjeda).

Neka se oni s njima razracunaju,sam nemas previse sansi da dobijes novu konfu.

Udruga za zastitu jedva ceka poziv kao tvoj,da mogu oblatiti ducan.

Iskreno,neznam zasto si toliko cekao?

Pravac u udrugu!Cool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
autorov komentar
Lion King kaže...

Posto nisi punoljetan(tako ti barem pise u profilu),povedi nekoga starijeg(oca,brata,moze i susjeda).

Neka se oni s njima razracunaju,sam nemas previse sansi da dobijes novu konfu.

Udruga za zastitu jedva ceka poziv kao tvoj,da mogu oblatiti ducan.

Iskreno,neznam zasto si toliko cekao?

Pravac u udrugu!Cool

 a čekao sam da mi daju nove komponente iz Zagreba kako ni oni u trgovini mogli složiti u staro kućište (mislio sam da nisu djeca,da će dobiti nove komponente i staviti ih normalno u kućište,a ne se natezati i igrati mačke i miša sa mnom).Javiti ću se i udrugi za zaštitu potrošača,i da,pošto nažalost nisam punoljetan roditelji (a možda i susjeda nagovorim) "pozabaviti" će se , pa možda dobijem novu,bolju konfu,ali prvo udruga pa onda ostalo....
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 22:59 (gta_4).
15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

a vid vraga...ja sam mislio da su ovakve price karakteristicne samo za hg spot, a sad je jos i tehnomax??!?!

svi oni gledaju samo kako da te prevare a sad sto ce prodat to nije na njima...ja kod hg spot slao komp na servis i vratili ga oni za mjesec dana i pitam ja sta je? oni kazu "proradio sam od sebe"

dobro je netko gore rekao - sa ljubaznoscu ne mos nista postic

CPU-Q6600@2.4 MBO-EVGA nForce 750i SLI VGA- Gainward HD 4870 PSU-Fortron 650W RAM-2x2 GB Mushkin Redline Series Razer Krait, Benq 2200HD
15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
GeForce kaže...

a vid vraga...ja sam mislio da su ovakve price karakteristicne samo za hg spot, a sad je jos i tehnomax??!?!

svi oni gledaju samo kako da te prevare a sad sto ce prodat to nije na njima...ja kod hg spot slao komp na servis i vratili ga oni za mjesec dana i pitam ja sta je? oni kazu "proradio sam od sebe"

dobro je netko gore rekao - sa ljubaznoscu ne mos nista postic

 A karakteristične su i za Procesora, dvaput su mi dali pokvarene zvučnike, prvi put su mi dali pokvarene koji su tribali ić na servis bez ikakvih papira i uputa, drugi put mi dali "nove" ja sritan dolazin doma kad ono indikator neće ni da se upali... ma.. zvali me da ih neće dobivat i da nadoplatin 50 kn za nove il da ih vratin. Zaključak: ostala in 2 pokvarena zvučnika i našli naivca koji ih je kupija
AMD Athlon 64 X2 4800+ GeCube x1650 ddr3 512, PCI x16 2048 mb ASUS M2N-SLI
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Težak problem sa kompom

1."Nabavi" odvjetnika i posalji ga tamo ili nek im se javi

2. Trazi povrat novca

 

Ne nasedaj na "jos samo ovaj put"

Ako vec ne moze novo onda trazi da ti sklope ekvivalent sa Intelom

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom
autorov komentar

ne znam više stvarno što da radim... u ponedjeljak trgovine ne rade,pa ću u utorak zvati gospodina Marića i ispričati mu što se dogodilo sa novim komponentema,te mu reći da želim da mi se vrati novac kojim sam kupio MAXi Playi Gamer X4 te ću si time kupiti noviju i bolju konfiguraciju, a ako bude odbio zvati ću udrugu za zaštitu potrošača,a ako ni to ne bude dovoljno slijediti će tužba...
 
valjda i treba biti bezobrazan,da bi se nešto postiglo kako valja... Osmijeh

15 godina
protjeran
offline
Težak problem sa kompom

ja sam se s njim navlačio sa napajanjem raptoxx bilo je neispravno

nisam dobio novo slali su 2 puta u zagreb i oba puta napajanje je bilo ispravno

tako kaže njihov servis i na kraju sam pop..š....ukrali biciklo

15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

Imo sam i ja msi matićnu pa sam ju prodo i uzeo gigabyte-ovu matićnu. I u vemilu sam se jedanput žalio na hard disk i zamjenili mi ga sa drugim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2009 13:33 (vedrann).
15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

Oni tebe zajebavaju. Imao sam slican problem prije dosta godina ali sa Videorekorderom (isto bile takve drame).

 

Otidi u TechnoMax i dobro im zaprijeti tuzbom i udrugom potrosaca.

Garanciju valjda jos imas pa trazi zamjenu cijelog compa, jer svi ti odlasci na servis su uzalud. Kad ih serviser primi njemu se neda zaj....ti sa compom, drze ga par dana pa vrate natrag sa izgovorom da je sve u redu. Prosao sam to. Zalosno je koliko malo razumijevanja imaju. Najvaznije budi uporan. Ako ti ludis zbog njih neka i oni lude zbog tebe.

15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

Samo ti lijepo zaprijeti udrugom potrošača,vjeruj mi samo će frcat nove komponente,i to ćeš birat koje da ti ugrade. Doduše sad imaš i udrugu prodavača ako se ne varam i za to ti trebaju argumenti koje ti i imaš po ovome svemu kaj si naveo,tako da deblji kraj dobivš ti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 17:05 (miljac007).
15 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

imam pitanje el je moguce igrat call of duty 5 sa grafickom ati radeon hd2600pro agp directx10

15 godina
neaktivan
offline
RE: Težak problem sa kompom
autorov komentar
axelox kaže...

Oni tebe zajebavaju. Imao sam slican problem prije dosta godina ali sa Videorekorderom (isto bile takve drame).

 

Otidi u TechnoMax i dobro im zaprijeti tuzbom i udrugom potrosaca.

Garanciju valjda jos imas pa trazi zamjenu cijelog compa, jer svi ti odlasci na servis su uzalud. Kad ih serviser primi njemu se neda zaj....ti sa compom, drze ga par dana pa vrate natrag sa izgovorom da je sve u redu. Prosao sam to. Zalosno je koliko malo razumijevanja imaju. Najvaznije budi uporan. Ako ti ludis zbog njih neka i oni lude zbog tebe.

 da,imam garanciju,ali ako opet tražim istu konfu,pa već su mi zamijenili sve komponente ( kada sam došao tamo sve je već bilo novo) i opet se zablokirao...  evo,kontaktirao sam udrugu za zaštitu potrošača u rijeci,pa ću vidjeti što će dalje biti , ali odustati neću!
14 godina
neaktivan
offline
Težak problem sa kompom

dakle htio sam čisto vidjeti šta mi je sa starim kompovima(tri ih imam stara) i da vidim da se može iskoristiti
a sada ću nabrajati u kojem je kompu šta problem
1.se gasi nakon 5 sekundi
2.se gasio ali sam izvadio procesor, pa vratio i sada se ne gasi ali nema slike, ali nečuje se ni onaj zvuk kod paljenja da prihvača grafičku
3.i u trećem kompu je problem što sam izvadio žice na matičnoj koje se povezuje sa paljenjem kompa,restartom i slično, te sada neznam kako su išle

hvala unaprijed

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice