Smrtnost od COVID-19 virusa zaključana tema

poruka: 299
|
čitano: 19.607
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

cijepljen si i protiv ospica, boginja, , šarlaha, kozica ...oj ima toga još, dok si bio malecki

Kad sam to rekao, ovih se spomenutih sigurno sjećam - ove drugi si ti sad izmislio. Zašto to radiš, nemam pojma.

 

 Nisam izmislio.

 

To su obvezna cjepiva za djecu.

 

https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/12/Provedbeni_program_obveznog_cijepljenja_u_2021.pdf

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 14:30 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Zaporožac kaže...

 Nisam izmislio.

 

To su obvezna cjepiva za djecu.

Aha, to su valjda ona koja primiš kada još nisi niti svjestan ničega oko sebe. Ospice sam, doduše, davno prebolio i toga se sjećam. Moguće je da ta koja si naveo nisu ranih devedesetih niti bila obvezna za djecu, nemam pojma iskreno.

 

U tom slučaju, mea culpa - spomenuo sam isključivo cjepiva protiv boleština kojih se sjećam iz imunizacijske knjižice (ili kako se to već zvalo - onaj komad kartona).

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 14:33 (pr0n_addict).
15 godina
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

Nastavi li Izrael overdoziranje Palestina će se oslobodit bez ispaljenog metka.Sljepci još nisu progledali, kako ovo eksperimentalno cjepivo ima samo jednu svrhu,  niti će i nakon 4,5... bocke

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
dery kaže...

Nastavi li Izrael overdoziranje Palestina će se oslobodit bez ispaljenog metka.Sljepci još nisu progledali, kako ovo eksperimentalno cjepivo ima samo jednu svrhu,  niti će i nakon 4,5... bocke

I sad sam ja kao u istoj ladici skupa s ovim likom? Mojne me batje.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 14:34 (pr0n_addict).
16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

1. Napisao si "Za Covid, prirodni imunitet je bezvrijedan. Ne poznaje ga." i onda "Prikazuje kako preboljeli od Covida ili cijepljeni imaju neku sigurnost vezano uz Deltu." (u članku je dodatno spomenuta i moguća zaštita od omikrona) - je li onda bezvrijedan ili nije? Which one is it?

 

2. Eto, s obzirom da je pandemija u punom jeku, nemam na što pametnije trošiti novac pa ga kurim na serološke testove. Ukratko. /s
Možda nema u ovom trenutku težinu, ali tko zna hoće li nekada biti dovoljan određen broj antitijela pa da me covidiani puste na miru. Ne pogađa me baš taj izdatak sredstava.

Točno. Prirodni imunitet ne poznaje Covid.

Kad se tijelo izbori s infekcijom (ako, naravno preživi) onda zna nadalje što je to. Tome služe cjepiva.

AKo želiš trošiti, korisnije je da doniraš.

pr0n_addict kaže...

Cijepljen sam tik pred koronu cjepivom protiv bjesnoće zbog ozbiljnijeg ugriza psa lutalice.

Ako sada imam 30 godina, koliko sam imao 2019. godine? Bio sam tada mali i nitko me ništa nije pitao ili?

Čekaj, proridni imunitet ništa?

Kao ni sva prethodna cjepiva?

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Old Iggy kaže...

1 .Točno. Prirodni imunitet ne poznaje Covid.

Kad se tijelo izbori s infekcijom (ako, naravno preživi) onda zna nadalje što je to. Tome služe cjepiva.


2. Čekaj, proridni imunitet ništa?

Kao ni sva prethodna cjepiva?

1. Slobodno onda objaviš svoj znanstveni rad na temu bezvrijednosti prirodnog imuniteta po preboljenju bolesti uzrokovane SARS-CoV-2 virusom. Ne sumnjam da će ti proći peer-review.

Mislim da se uopće nismo razumjeli. Neupitno je da nisam imao nikakav prirodni imunitet prije nego sam prebolio koronu već sam ga stekao nakon preboljenja iste. O tome govori i linkani članak.

 

Cijeli ovaj circlejerk od postova se tiče toga treba (ili pak mora) li se netko cijepiti unatoč činjenici što ima sasvim pristojnu razinu antitijela stečenih preboljenjem korone? To je sve.

 

2. Bjesnoću nisam nikada u životu prebolio (malo tko to preživi, koliko znam). Preventivno sam cijepljen protiv bolesti koja je, valjda se slažeš, za red veličine ubojitija od bilo koje varijante ovog korona virusa.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:03 (pr0n_addict).
15 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
dery kaže...

Nastavi li Izrael overdoziranje Palestina će se oslobodit bez ispaljenog metka.Sljepci još nisu progledali, kako ovo eksperimentalno cjepivo ima samo jednu svrhu,  niti će i nakon 4,5... bocke

I sad sam ja kao u istoj ladici skupa s ovim likom? Mojne me batje.

 Čak nisi ni u ladici u odvodu si.Zar ne vidiš kako te jebu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:12 (dery).
16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

1. Slobodno onda objaviš svoj znanstveni rad na temu bezvrijednosti prirodnog imuniteta po preboljenju bolesti uzrokovane SARS-CoV-2 virusom. Ne sumnjam da će ti proći peer-review.

Mislim da se uopće nismo razumjeli. Neupitno je da nisam imao nikakav prirodni imunitet prije nego sam prebolio koronu već sam ga stekao nakon preboljenja iste. O tome govori i linkani članak.

 

Cijeli ovaj circlejerk od postova se tiče toga treba (ili pak mora) li se netko cijepiti unatoč činjenici što ima sasvim pristojnu razinu antitijela stečenih preboljenjem korone? To je sve.

 

2. Bjesnoću nisam nikada u životu prebolio (malo tko to preživi, koliko znam). Preventivno sam cijepljen protiv bolesti koja je, valjda se slažeš, za red veličine ubojitija od bilo koje varijante ovog korona virusa.

Znači, slažeš se da moraš preboljeti ili cijepiti se da bi dobio neki imunitet?

10 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Cijepljen sam tik pred koronu cjepivom protiv bjesnoće zbog ozbiljnijeg ugriza psa lutalice.

Ako sada imam 30 godina, koliko sam imao 2019. godine? Bio sam tada mali i nitko me ništa nije pitao ili?

 Zašto nisi išao na prirodni imunitet? 

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
dery kaže...

 Čak nisi ni u ladici u odvodu si.Vidiš kako te jebu.

Ma jok, svi se skupa vrtimo u krug i ponavljamo jedno te isto. Teški gubitak vremena.

 

Ne postoji baš ništa što itko ovdje može napisati, a da će onom drugom promijeniti mišljenje ili da će ga barem potaknuti na razmišljanje. Apsolutno ništa.

Što se tiče korone, između nas su istovremeno Maginot i Siegfriedova linija. Jedino je šteta kada se to počne prelijevati i na druge sfere. Al' znaš kako se kaže? Bez njih sto godina, ako treba.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Old Iggy kaže...

Znači, slažeš se da moraš preboljeti ili cijepiti se da bi dobio neki imunitet?

Apsolutno da se na ta dva načina stječe imunitet, to nisam nikada niti doveo u pitanje. Pa tko voli neka se igla, ja sam to drukčije riješio.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Entry Point kaže...

 Zašto nisi išao na prirodni imunitet? 

Kakav to prirodni imunitet ako, kao što sam rekao, nisam nikada prije niti prebolio bjesnoću koja je naspram korone fakat stvarna HC ubojica?

Jel' vi ljudi opće čitate postove, ne kužim vas?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
Old Iggy kaže...

Znači, slažeš se da moraš preboljeti ili cijepiti se da bi dobio neki imunitet?

Apsolutno da se na ta dva načina stječe imunitet, to nisam nikada niti doveo u pitanje. Pa tko voli neka se igla, ja sam to drukčije riješio.

A isto tako onda znaš da i jednom i drugom pada efikasnost u roku od par mjeseci, kao i novim mutacijama?

12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Old Iggy kaže...

A isto tako onda znaš da i jednom i drugom pada efikasnost u roku od par mjeseci, kao i novim mutacijama?

Znači onda imamo dva smjera - boosteri svaka dva mjeseca (što se čak ni Bourli ne sviđa, vjerovao ili ne) ili preboljenje svaka dva mjeseca uz vjerojatno sve slabije i slabije varijante? Kažem opet, kome se igla neka izvoli.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
Entry Point kaže...

 Zašto nisi išao na prirodni imunitet? 

Kakav to prirodni imunitet ako, kao što sam rekao, nisam nikada prije niti prebolio bjesnoću koja je naspram korone fakat stvarna HC ubojica?

Jel' vi ljudi opće čitate postove, ne kužim vas?

Ne moras prebolit bjesnocu da bi dobio imunitet. Nas imunoloski sustav je fascinantan i ima odgovor na doslovno svaku bolest koju mozes dobit. Primarni i Sekundardni odgovor je bitan. Problem kod bjesnoce je slican kao i kod korone kod nekih ljudi. Tijelo ne stigne reagirat, napravit antitijela i djelovat. Virus se prebrzo siri sustavom i doslovno ga zgazi. 

 

Sta se tice korone. Ako postoji cjepivo, trebalo bi ga primit... osim naravno ako unazad 6mj nisi prebolio. Strah od primitka jednog malog dijela virusa bi trebalo biti puno manje od primanja kompletnog virusnog genoma. 

 

Problem kod COVIDa je kaj djeluje kroz cijelu godinu. Nema nekakvu sezonsku pojavu kao gripa. 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...

Znači onda imamo dva smjera - boosteri svaka dva mjeseca (što se čak ni Bourli ne sviđa, vjerovao ili ne) ili preboljenje svaka dva mjeseca uz vjerojatno sve slabije i slabije varijante? Kažem opet, kome se igla neka izvoli.

Nikome se ne sviđa i nitko ni ne govori o svaka dva mjeseca.

Problem je što nitko ni nema mogućnost prognoze razvoja virusa u budućnosti. Za sada se ispostavlja da docjepljivanje "funkcionira", a i to je pitanje koliko će u skoroj budućnosti.

16 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
sexytoiletpaper kaže...

https://www.worldometers.info/coronavirus/  -  smrtnost Covida je cca 1,5%. Broj do kojeg si ti dosao je postotak preminule populacije svijeta koji iznosi 721 osobe na 1milijun ljudi u svijetu i to ne racuna jesu li imali covid ili ne.

Jos jednom si uspio dokazati da si intelektualno sposoban kao jedan blago nadprosjecan velebitski kamen.

Prika moj to ti je prosječna globalna smrtnost (zasad) ove pandemije i u nju su uračunati službeni brojevi svih koji su umrli sa/od/možda korone br.19 uz napomenu da je taj broj uzet kao neki prosjek. Dakle uzeo otprilike raspon od min. 2 i max. 8 milijuna mrtvih od ovog virusa. Mislim da je tako najpoštenije, jer još uvijek ne znamo ukupni raspon smrtnosti ove pandemije kao u prethodnim i lakše ih je usporediti.

 

Da nisi možda greškom uzeo tvz. case mortality rate!?

 

Cansee kaže...

Nikakve mjere ne mogu utjecati širenje pandemije? Šta je sa karantenom? Jel se možemo međusobno zaraziti ako smo fizički odvojeni? 

 

Uopće ne možeš znati da se virus širi neometano, odnosno možemo pretpostaviti da bi se bez ikakvih mjera širio još brže. 

 

Osim toga nisu problem mjere, već ljudi. Kada bi ljudi ozbiljno nosili maske, bez čeprkanja prljavim rukama oko usta, očiju i nosa, kada bi se uvijek održavala fizička distanca, kada bi se izbjegavalo rukovanje i ljubljenje, kada bi se ruke temeljito prale i dezinficirale, i uz ograničenje kretanja, i kada bi to sve uredno prakticiralo preko 90% ljudi, imali bi sigurno bolju situaciju nego sada, i općenito bolju situaciju tokom cijele pandemije i sigurno bi manje ljudi umiralo.

 

Više puta sam vidio ljude kako guraju prst pod masku, poližu ga i onda okreću papir s tim odvratnim prstom. Dakle to poništava sve moguće mjere koje najstručniji stožer na svijetu može smisliti. Isto tako sam također vidio hrpetinu ljudi kako odlažu naočale na pultove, šaltere, šankove, po pekarama i onda ih nakon nekog vremena vraćaju na oči. Također ti đabe sve mjere.

 

Ja se slažem da ne vidim nešto smisla u ovim mjerama da kafić može raditi do 22h umjesto do 23h, ali ove osnovne mjere su majka i njih se treba pridržavati kad god vlada zaraza.

 

The Mjere jesu probleme, jer nemaju nikakvi ili imaju zanemarivi utjecaj na širenje virusa kroz populaciju. To se je znalo od prvog dana Nulte godine, jer su sve te mjere isprobane u prethodnim pandemijama ili u eksperimentima. Dakle maske, karantena, kućni pritvor, blokada granice, propusnice, dezinfekcija površina, aspurdno hvatanje kontakata ili brojanje zaraženih, itd. nisu učinkovite i eventualno se mogu upotrebijeti prije što virus uđe u populaciju. Kad jednom uđe više ga ništa ne može zaustaviti i pandemija ide svojim prirodnim tijekom.

 

Također ova pusta cjepiva nisu 'sterilizirajuća', pa ni tako se ne možeš zaustaviti širenje virusa. Ovo cjepivo možemo usporediti sa onim bućkurišem koje smješaju prije sezone gripe i tako bi trebalo upotrebljavati. Cijepe se po svojoj volji ugrožene skupine ljudi prije sezone bolesti i to je to.

 

Jedina učinkovita mjera da se ne zaraziš virusom je život u HAZMAT odjelima i steriliziranom skloništu ispod zemlje. Naravno cijelo vrijeme virus nigdje nije pobjegao, već te strpljivo čeka van tog okruženja. Pitanje je želiš li tako bijedno živjeti do svoje smrti? Zapravo pitanje je jesi normalan ili nenormalan pripadnik ljudske vrste?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:43 (memulica).
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
SimeKZ kaže...

Ne moras prebolit bjesnocu da bi dobio imunitet. Nas imunoloski sustav je fascinantan i ima odgovor na doslovno svaku bolest koju mozes dobit. Primarni i Sekundardni odgovor je bitan. Problem kod bjesnoce je slican kao i kod korone kod nekih ljudi. Tijelo ne stigne reagirat, napravit antitijela i djelovat. Virus se prebrzo siri sustavom i doslovno ga zgazi.

Boldano - postoji li onda opcija da se poseban fokus stavi na deduciranje što je točno uzrok takve reakcije kod tih nekih ljudi, a da se ostale (pogotovo one koji su već prešmrcali tu kugu) jednostavno ostavi na miru nakon evo skoro dvije godine mrcvarenja?

Bi li takav pristup bio prihvatljiv?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:44 (pr0n_addict).
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
SimeKZ kaže...

Ne moras prebolit bjesnocu da bi dobio imunitet. Nas imunoloski sustav je fascinantan i ima odgovor na doslovno svaku bolest koju mozes dobit. Primarni i Sekundardni odgovor je bitan. Problem kod bjesnoce je slican kao i kod korone kod nekih ljudi. Tijelo ne stigne reagirat, napravit antitijela i djelovat. Virus se prebrzo siri sustavom i doslovno ga zgazi.

Boldano - postoji li onda opcija da se poseban fokus stavi na deduciranje što je točno uzrok takve reakcije kod tih nekih ljudi, a da se ostale (pogotovo one koji su već prešmrcali tu kugu) jednostavno ostavi na miru nakon evo skoro dvije godine mrcvarenja?

Bi li takav pristup bio prihvatljiv?

Naravno. 

 

Postoji nesto sta se zove Vogralikov lanac. Unutar Vogalikovog lanca postoji virulencija i kolicina virusa. Tako da je u vecini slucajeva to uzrok slabije reakcije kod odredenih ljudi. 

 

A tko tebe tocno mrcvari i sa cim? Zbog toga jer se traze nekakve osnovne higijenske navike? Nadam se da shvacas da i kod infekcije gripom bi se trebao ponasat u skladu kako se danas ponasamo kod COVIDa. Odnosno, tokom zimskih vremena cesce prati ruke, pa cak i nosit maske u zatvorenim prostorima. Ne se nakljukat sa MaxiFluom i hodat koda ti nista nije. 

 

Jedini prihvatljiv pristup je manjak pametovanja onih koji nisu dio struke. Kako su poceli ''hapsit'' zbog gluposti na fejsu, na takav nacin i svakog tko siri dezinformacije i teorije zavjere treba istim postupkom. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
SimeKZ kaže...

Naravno. 

 

Postoji nesto sta se zove Vogralikov lanac. Unutar Vogalikovog lanca postoji virulencija i kolicina virusa. Tako da je u vecini slucajeva to uzrok slabije reakcije kod odredenih ljudi. 

 

A tko tebe tocno mrcvari i sa cim? Zbog toga jer se traze nekakve osnovne higijenske navike? Nadam se da shvacas da i kod infekcije gripom bi se trebao ponasat u skladu kako se danas ponasamo kod COVIDa. Odnosno, tokom zimskih vremena cesce prati ruke, pa cak i nosit maske u zatvorenim prostorima. Ne se nakljukat sa MaxiFluom i hodat koda ti nista nije. 

 

Jedini prihvatljiv pristup je manjak pametovanja onih koji nisu dio struke. Kako su poceli ''hapsit'' zbog gluposti na fejsu, na takav nacin i svakog tko siri dezinformacije i teorije zavjere treba istim postupkom. 

Joj, ne da mi se više - malo vas se previše sjatilo. Satima se prepucavamo - ode mi produktivnost u tri krasne. Već sam pisao o tome kako se inače ponašam što se tiče higijene i sličnog, ne ponavlja mi se jedno te isto.

Točka prijepora je to nesretno cjepivo i isključivo cjepivo, ništa više (što se mene tiče). Nadam se samo da se ovi naši debilčeki neće ugledati na manijakalne Austrijance.

 

Ovo s hapšenjem ne znam kako bih komentirao. Ako te to veseli, go for it.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 16:04 (pr0n_addict).
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
SimeKZ kaže...

Naravno. 

 

Postoji nesto sta se zove Vogralikov lanac. Unutar Vogalikovog lanca postoji virulencija i kolicina virusa. Tako da je u vecini slucajeva to uzrok slabije reakcije kod odredenih ljudi. 

 

A tko tebe tocno mrcvari i sa cim? Zbog toga jer se traze nekakve osnovne higijenske navike? Nadam se da shvacas da i kod infekcije gripom bi se trebao ponasat u skladu kako se danas ponasamo kod COVIDa. Odnosno, tokom zimskih vremena cesce prati ruke, pa cak i nosit maske u zatvorenim prostorima. Ne se nakljukat sa MaxiFluom i hodat koda ti nista nije. 

 

Jedini prihvatljiv pristup je manjak pametovanja onih koji nisu dio struke. Kako su poceli ''hapsit'' zbog gluposti na fejsu, na takav nacin i svakog tko siri dezinformacije i teorije zavjere treba istim postupkom. 

Joj, ne da mi se više - malo vas se previše sjatilo. Satima se prepucavamo - ode mi produktivnost u tri krasne. Već sam pisao o tome kako se inače ponašam što se tiče higijene i sličnog, ne ponavlja mi se jedno te isto.

Točka prijepora je to nesretno cjepivo i isključivo cjepivo, ništa više (što se mene tiče). Nadam se samo da ovi naši debilčeki neće ugledati na manijakalne Austrijance.

 

Ovo s hapšenjem ne znam kako bih komentirao. Ako te to veseli, go for it.

Previse nas se sjatilo? Kojih tocno? 

Ja tebi u niti jednom trenutku na govorim sta trebas a sta ne trebas. Ja ti samo kazem sta trenutni podaci i istrazivanja kazu. 

Da li ces ti poslusat, to je na tebi. Samo mi je glupo da uopce ulazis u raspravu oko necega sta ne razumijes.

Nitko nije manijakalan. Samo je problem u danasnjem stanju uma. Smatrate da ako imas internet da si najpametniji na kugli zemaljskoj. No, ne razumijes da za protumacit procitano treba imat znanja... a ne izvlacit zakljucke iz guzice.

 

Zalosno je da netko provodi godine i godine obrazovanja, istrazivanja i na kraju posveti zivot odredenoj struci. Da.bi ga netko na internetu pljuvao i govorio kako on nema pojma o cemu govori.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
SimeKZ kaže...

Previse nas se sjatilo? Kojih tocno? 

Ja tebi u niti jednom trenutku na govorim sta trebas a sta ne trebas. Ja ti samo kazem sta trenutni podaci i istrazivanja kazu. 

Da li ces ti poslusat, to je na tebi. Samo mi je glupo da uopce ulazis u raspravu oko necega sta ne razumijes.

Nitko nije manijakalan. Samo je problem u danasnjem stanju uma. Smatrate da ako imas internet da si najpametniji na kugli zemaljskoj. No, ne razumijes da za protumacit procitano treba imat znanja... a ne izvlacit zakljucke iz guzice.

 

Zalosno je da netko provodi godine i godine obrazovanja, istrazivanja i na kraju posveti zivot odredenoj struci. Da.bi ga netko na internetu pljuvao i govorio kako on nema pojma o cemu govori.

Ako sam rekao da poduzimam sve preporučene mjere predostrožnosti, odgovorno se ponašam (pogotovo u slučaju zaraze) i preuzimam rizik na sebe u slučaju razvoja teže bolesti bez namjere da opterećujem zdravstveni sustav te nikome ne govorim mora li se ili ne mora cijepiti (kako tko želi, meni je svejedno), a zauzvrat samo tražim da me se jednostavno pusti na miru po pitanju pikice. Tražim li možda previše?

 

Drži se ti svoje struke i znanja, neće ti to nitko ukrast. Nikome nisam rekao da nema pojma niti ikoga pljujem, ne razgovaram se tako.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
15 godina
online
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
SimeKZ kaže...

Zalosno je da netko provodi godine i godine obrazovanja, istrazivanja i na kraju posveti zivot odredenoj struci. Da.bi ga netko na internetu pljuvao i govorio kako on nema pojma o cemu govori.

 Tandemi Selak-Raspudići su uspješno skrenuli raspravu sa znanstvenih činjenica na "truthizme" o osobnim izborima, pa je rasprava i besmislena.

 

Ti raspravljaš o faktorima koji fizički utječu na virus, on raspravlja o političko-emocionalno-ideološkim paradigmama.

No nitko ne želi priznati da im je prihvatljivi cilj ubiti "potreban" broj ljudi u nadi da će to vratiti nekakv život prije pandemije.

Počelo je sa "nosim istu masku mjesecima samo ju izvučem iz zadnjeg džepa, nitko to ne kontrolira" - kao da netko kontrolila nosiš li iste posrane gaće mjesecima ili godinama.

Problem je što čak "potreban broj mrtvih" - nemoguće definirati, čak da i to uvaživo kao neku racionalnu teoriju.

 

Osim ljudi kojima su smrti tih ljudi apsolutno prihvatljive postoji i dio onih koji su umorni od svega, no i oni žive u iluziji da će virus tako nešto uvažiti.

Stanovit je broj ljudi koji su u početku odmah dali virusu neka antropomorfološka obilježja pa su pozitivno-krivo mislili da će "junačka borba i vjera" utjecati na virus.

 

Dio tih ljudi sada, kad "junaštvo i vjera" naravno nisu imali utjecaja kojem su se nadali, defatistički pokušavaju racionalizirati sa "vragom" opet se ufajući da će virus poslušati argument "junački smo vjerovali, zašto nas ne pustiš na miru!".

 

 

Eto, ona je gotova sa Covidom - ali primjeti promjenu - publika plješće.

Ovo je tako infantilna logika, samo je problem što to veoma utječe na stvarnost.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Smrtnost od COVID-19 virusa

Ah, meni svejedno tko se cijepio i tko nije, davno se pokazalo da smo malo previše nade polagali u ljude. Samo nek mene i moju obitelj ne ugrožavaju svjesno. Ako se to dogodi, onda mogu garantirati onom tko je to napravio da ga neće virus ubiti.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
wyks kaže...

 Tandemi Selak-Raspudići su uspješno skrenuli raspravu sa znanstvenih činjenica na "truthizme" o osobnim izborima, pa je rasprava i besmislena.

 

Ti raspravljaš o faktorima koji fizički utječu na virus, on raspravlja o političko-emocionalno-ideološkim paradigmama.

No nitko ne želi priznati da im je prihvatljivi cilj ubiti "potreban" broj ljudi u nadi da će to vratiti nekakv život prije pandemije.

Počelo je sa "nosim istu masku mjesecima samo ju izvučem iz zadnjeg džepa, nitko to ne kontrolira" - kao da netko kontrolila nosiš li iste posrane gaće mjesecima ili godinama.

Problem je što čak "potreban broj mrtvih" - nemoguće definirati, čak da i to uvaživo kao neku racionalnu teoriju.

 

Osim ljudi kojima su smrti tih ljudi apsolutno prihvatljive postoji i dio onih koji su umorni od svega, no i oni žive u iluziji da će virus tako nešto uvažiti.

Stanovit je broj ljudi koji su u početku odmah dali virusu neka antropomorfološka obilježja pa su pozitivno-krivo mislili da će "junačka borba i vjera" utjecati na virus.

 

Dio tih ljudi sada, kad "junaštvo i vjera" naravno nisu imali utjecaja kojem su se nadali, defatistički pokušavaju racionalizirati sa "vragom" opet se ufajući da će virus poslušati argument "junački smo vjerovali, zašto nas ne pustiš na miru!".

 

 

Eto, ona je gotova sa Covidom - ali primjeti promjenu - publika plješće.

Ovo je tako infantilna logika, samo je problem što to veoma utječe na stvarnost.

 

 

Uopće nisam umoran od pandemije kao takve, meni se život ustvari minimalno promijenio u odnosu na "staro normalno".

Ono što mi se ne sviđa (što me ustvari možda i umara u posljednje vrijeme) jest taj jedan izraženo autoritaran, kolektivistički pristup (mi na prvoj crti obrane protiv onih tamo zmazanih antivax sebičnjaka iz Mordora), MSM fear mongering, ljigavi i licemjerni političari, nelogičnosti, nedosljednosti, konstantni pritisci na ovo ili ono, ... (ima toga koliko hoćeš).

 

Dapače, sve to mi se skupa istinski gadi.

 

A virus, tu je gdje je, ne ide nikud i ostaje na nam da vidimo koliko ćemo dugo biti u ovako jednoj poprilično šizofrenoj pat poziciji, da ne kažem u konstantnom grču.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
15 godina
online
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
Dapače, sve to mi se skupa istinski gadi.

 

A virus, tu je gdje je, ne ide nikud i ostaje na nam da vidimo koliko ćemo dugo biti u ovako jednoj poprilično šizofrenoj pat poziciji, da ne kažem u konstantnom grču.

 Koga boli kurac što ti misliš?

 

Što je osnovno pitanje ovdje?

Da li će te virus ubiti ili neće.

 

Podaci pokazuju da će prosječnog čovjek virus daleko rjeđe ubiti ukoliko se cijepi. Sa opaskom da to nije 100% točno, niti je vremenski beskonačno.

 

Sad ti meni jednakim metodama dokaži kako tvoje "mišljenje i osjećaj prisile" mjerljivo utječu na virus.

 

Postavi test, organiziraj grupe ljudi ovisno o osjećaju prisile, napravi kontrolne grupe, pa ih sve zarazi virusom.

Ako dokažeš da je osjećaj prisile mjerljivo utjecao na ishod zaraze, tj. uspiješ li dokazati da je "visok osjećaj prisile" rezultirao većom ili manjom smrtnošću od virusa u odnosu na grupu koja je imala "nizak osjećaj prisile" - čestitam, napiši rad i dobiti ćeš Nobelovu nagradu.

 

A sad objasni i kako misliš dokazati da bi nepostojanje mjera pozitivnije utjecalo na širenje i posljedice virusa od trenutačne razine širenja i posljedica virusa.

Jer koji je cilj ako uvažimo metodu u kojoj bi ukinuli sve mjere?

Kako bi mjerio uspješnost te metode?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 17:02 (wyks).
15 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Entry Point kaže...

Ah, meni svejedno tko se cijepio i tko nije, davno se pokazalo da smo malo previše nade polagali u ljude. Samo nek mene i moju obitelj ne ugrožavaju svjesno. Ako se to dogodi, onda mogu garantirati onom tko je to napravio da ga neće virus ubiti.

 Tebe necjepljeni ugrožavaju ahahahaha,mass hipnoza radi svoje. 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
pr0n_addict kaže...
SimeKZ kaže...

Previse nas se sjatilo? Kojih tocno? 

Ja tebi u niti jednom trenutku na govorim sta trebas a sta ne trebas. Ja ti samo kazem sta trenutni podaci i istrazivanja kazu. 

Da li ces ti poslusat, to je na tebi. Samo mi je glupo da uopce ulazis u raspravu oko necega sta ne razumijes.

Nitko nije manijakalan. Samo je problem u danasnjem stanju uma. Smatrate da ako imas internet da si najpametniji na kugli zemaljskoj. No, ne razumijes da za protumacit procitano treba imat znanja... a ne izvlacit zakljucke iz guzice.

 

Zalosno je da netko provodi godine i godine obrazovanja, istrazivanja i na kraju posveti zivot odredenoj struci. Da.bi ga netko na internetu pljuvao i govorio kako on nema pojma o cemu govori.

Ako sam rekao da poduzimam sve preporučene mjere predostrožnosti, odgovorno se ponašam (pogotovo u slučaju zaraze) i preuzimam rizik na sebe u slučaju razvoja teže bolesti bez namjere da opterećujem zdravstveni sustav te nikome ne govorim mora li se ili ne mora cijepiti (kako tko želi, meni je svejedno), a zauzvrat samo tražim da me se jednostavno pusti na miru po pitanju pikice. Tražim li možda previše?

 

Drži se ti svoje struke i znanja, neće ti to nitko ukrast. Nikome nisam rekao da nema pojma niti ikoga pljujem, ne razgovaram se tako.

Ja opet nisam nista tebi govorio direktno. 

 

Zivis u kolektivu. Reci to ljudima koji ne mogu primit cjepivo i nemoj zaboravit one koje je virus ''pustio'' na vjecni mir. 

 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
online
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
Entry Point kaže...

Ah, meni svejedno tko se cijepio i tko nije, davno se pokazalo da smo malo previše nade polagali u ljude. Samo nek mene i moju obitelj ne ugrožavaju svjesno. Ako se to dogodi, onda mogu garantirati onom tko je to napravio da ga neće virus ubiti.

 Sa pravno-političko-ideološkog aspekta, nije bitno, jer prisila ni ne postoji.

 

No nije svejedno, jer bi u protivnom virus morao svjesno reagirati na samo postojanje prisile - a to je bajka u kojoj ljudi sa jako malo razuma žive.

Razlika je samo što jedni naivno i emocionalno žive u toj iluziji, jer se ufaju u maksimu da će nešto biti bolje jer tako vjeruju, dok su se drugi okrenuli ciničnoj racionalizaciji i bešćutnosti, misleći da ih to čini pametnijima, iako je to u stvarnosti tek jednako naivan i glup obramnbeni mehanizam od nečega što ne mogu kontrolirati.

 

Postojanje prisile može utjecati ukoliko se administrira aktivna supstanca koja utječe na virus, ali tad je srž u aktvinoj supstanci, a ne u samom činu prisile, dok nepostojanje ne može utjecati nikako, ali idioti samom činu dodjeluju zasluge.

Može postojati i situacija u kojoj postoji čin prisile, ali susptanca ne djeluje, al tad opet nije kriv/zaslužan čin već je do fizičkih aposobnosti te supstance.

 

No, nepostojanje prisile/mjere ne može biti mjerilo, jer je tada sve rezultat virusa i događaja koji nisu bili ni ljudski inicirani, ni ljudski manipulirani.

 

U takovm sustavu, oni koji zagovaraju ukidanje mjera moraju dokazati točno kako će se virus ponašati i jasno reći što bi bio prihvatljivi cilj, a to nije moguće, jer da možemo sa sigurnošću reći tijek ponašanja virusa, ne bi imali niti jedan virus.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Smrtnost od COVID-19 virusa
wyks kaže...

 Koga boli kurac što ti misliš?

 

Što je osnovno pitanje ovdje?

Da li će te virus ubiti ili neće.

 

Podaci pokazuju da će prosječnog čovjek virus daleko rjeđe ubiti ukoliko se cijepi. Sa opaskom da to nije 100% točno, niti je vremenski beskonačno.

 

Sad ti meni jednakim metodama dokaži kako tvoje "mišljenje i osjećaj prisile" mjerljivo utječu na virus.

 

Postavi test, organiziraj grupe ljudi ovisno o osjećaju prisile, napravi kontrolne grupe, pa ih sve zarazi virusom.

Ako dokažeš da je osjećaj prisile mjerljivo utjecao na ishod zaraze, tj. uspiješ li dokazati da je "visok osjećaj prisile" rezultirao većom ili manjom smrtnošću od virusa u odnosu na grupu koja je imala "nizak osjećaj prisile" - čestitam, napiši rad i dobiti ćeš Nobelovu nagradu.

 

A sad objasni i kako misliš dokazati da bi nepostojanje mjera pozitivnije utjecalo na širenje i posljedice virusa od trenutačne razine širenja i posljedica virusa.

Jer koji je cilj ako uvažimo metodu u kojoj bi ukinuli sve mjere?

Kako bi mjerio uspješnost te metode?

 

I govorim za sebe - proteklu sam zarazu pregrmio bez problema (i to "bubonic plague" deltu, no less), bez ikakvog cjepiva. Vidi čuda, imam više života nego mačka boktemazo.

Govorim da se mene kao takvog pojedinca u ovoj specifičnoj situaciji pusti na miru po pitanju prisile na cijepljenje. I to je sve. Ne može se sve tretirati na jednak način - mlado, staro, zdravo, bolesno, preboljeli, covid virgini, gigavaxxed, unvaxed, ...

 

Uopće ne pričam o općoj populaciji niti se bavim drugim ljudima, jednorozima ili Marsovcima. Govorim isključivo iz svoje perspektive. Hoće li drugi viriti Bourli i sličnim pajacima (ili ovima s druge strane spektra, za koje virus ne postoji i sve bi ukinuli - jednako su mi ekstremni)  iz rektuma ili ne me baš briga.

 

Ne utječe moje niti ičije mišljenje na virus, odakle ti to? Pitanje je koliko je trenutna pat pozicija održiva, unatoč virusu. Virus neće nigdje, a naše društvo je već sad u banani - nakon samo par godina.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 17:20 (pr0n_addict).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice