Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.384.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Gle to ti je 50-50 da ce proc granicu. Ako se uspijes dogovorit s njima da na kutiju ne stave naljepnicu "eksploziv" onda prolazi granicu i nece ti otvarat paket. Najlakse ti je narucit u Sloveniju ako imas nekog tamo.. I odes autom po to. :)

Sto se tice rokanja.. Ostalo mi je DumBuma, par komada Cobri 6 i svasta nesto :)
Ko nije probao boxeve od Klaseka ne zna sto propusta. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Evo djecaci sitnice.. Ovaj Diktator box 50mm 25 pucnjeva za nista para. ODLICAN. Otvara se na nebu kao 3" shell.

Ne da mi da odmah stavim slike tak da isprike na duplom postu. :)
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
cobra5 kaže...
Gle to ti je 50-50 da ce proc granicu. Ako se uspijes dogovorit s njima da na kutiju ne stave naljepnicu "eksploziv" onda prolazi granicu i nece ti otvarat paket. Najlakse ti je narucit u Sloveniju ako imas nekog tamo.. I odes autom po to. :)

Sto se tice rokanja.. Ostalo mi je DumBuma, par komada Cobri 6 i svasta nesto :)
Ko nije probao boxeve od Klaseka ne zna sto propusta. :D

 

znači otvaraju pakete iako je slanje unutar EU?

čujem da jedan momak iz Blata dosta naručuje s bombashopa i sličnih i da mu uredno dolazi

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Stvar toga je da pakete na kojima stoji naljepnica eksplozivno ili zapaljivo otvaraju.. Ocito ekipa iz Bombashopa salje robu kao neovisan tj obicni paket.

U principu, to se ne isplati narucivat.. Postarina je 20€ i jos je glava u torbi da ce proc granicu. Cijena jednog 3" shella je 6.5€ +...

Zaleti se do Osinow Dolnya di se Delove Rane prodaju ko poli salama :D
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

hahaha da evo odma se zalijećem...

 

javi ako ideš ti prije mene pa se dogovorimo

 

inace osim sto sam u potrazi za jeftinijim shippingom koji btw raste, koliko vidim digli su za 3 eura i na bombashopu...

u potrazi sam i za talijanskim stvarčicama, po jačini za curice... slobodno mi se smijte :D

 

najbolje što sam zasad našao je ovo:

http://www.pyrofans.eu/index.php?a=sklep&p=1081

http://www.pyrofans.eu/index.php?a=sklep&p=52

http://www.pyrofans.eu/index.php?a=sklep&p=51

 

bilo bi super kad bi se što od ovog dalo nabavit doma tu da se ne mučim...

navijači di ste?

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

btw novi fp3 sa CE oznakom nema više 3g, nego 2.1g koliko mogu pročitat...

slijedi razdoblje nešto slabije pirotehnike, đukele će moć odahnut :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Mislim da je ova godina zadnja sto se tice prodaje petardi kod nas. :) ako ce se i moc nesto kupit bit ce u rangu V. Pirata
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Evo malo cu prokomentirati Orion, na FB su objavili da ce petarde ove godine biti kao i pretprosle godine, serija extreme, sto su objasnili da ce biti kao i F2  tj 120dB na 8m. Ostavio sam im komentar kako nece biti kao i pretprosle godine jer su tada bile f3, a sada ce bit f2 te da zato ni nisu u katalog stavili podatak nem/nec i zazelio im sretnu prodaju nakon cega su me blokirali i obrisali moj komentar...

 

Cisto da znate sto lopovi rade, navuci ce opet klince s obecanjem o jakim petardama, a od toga nista, nema vise f3 u prodaji, bit ce slabe kao i prosle godine.. mene nece 2x prevarit

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Evo malo cu prokomentirati Orion, na FB su objavili da ce petarde ove godine biti kao i pretprosle godine, serija extreme, sto su objasnili da ce biti kao i F2  tj 120dB na 8m. Ostavio sam im komentar kako nece biti kao i pretprosle godine jer su tada bile f3, a sada ce bit f2 te da zato ni nisu u katalog stavili podatak nem/nec i zazelio im sretnu prodaju nakon cega su me blokirali i obrisali moj komentar...

 

Cisto da znate sto lopovi rade, navuci ce opet klince s obecanjem o jakim petardama, a od toga nista, nema vise f3 u prodaji, bit ce slabe kao i prosle godine.. mene nece 2x prevarit

 Ma o čemu ti pričaš. Orion od 2011 god. ima smeće od petardi i to doslovce. A za ovu sezonu ćemo vidjeti. Po zakonu više nema prodaje III razreda. Sa time je gotovo.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Mislim da nemamo sta gledat, npr zeus extreme i u starom i novom katalogu isti ean broj sto znaci 0.45g baruta po komadu sto znaci smece

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Orion je od 2011 pao na niske grane, bar što se tiče petardi. O Rimskim svijećama da i ne govorim. To im je trebalo zabranit prodavat. Imaju dobre neke rakete i vatromete, ali ne puno. Stvarno mi nije jasno tko kupuje njihove proizvode. Klinci ne, jer ne mogu. Očito naivni tatice, a pogotovo mamice. To sam se uvjetio ne jednom, a prodavač proda samo da se toga riješi. Dobi proviziju i to je to.

Mirnovec je tu bolji. Petarde osjetno bolje. Rimske bolje, vatrometi dobri do vrlo dobri, rakete isto tako. Možda cijena malo više, ali uvijek se neđe nešto na akciji.

Jorge sa petardama možda malo mršav sa predvodnicom FP3 koja će ove godine biti slabija, ali dobre. Možda iznenadi Ex1, Ex2 i Ex3. JC05 solidna. Vatrometi, rakete vrlo dobre, Rimske odlične kao i razne fontane.

Weco sa petardama loš, no to ni ne čudi, kada im to nisu glavni artikli. Vatrometi odlični, rakete jako dobre, Rimske solidne.

Sve u svemu Orion daleko na zadnjem mjestu, a nekad mi je bio zastupljen 60-70%. U zadnje svije godine velika NULA.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 22:56 (Cobra33).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
odlična analiza, hvala
11 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ajme meni  sad će počet moji sinovi onu poznatu "tata jes kupija petarde" 

 

MISCREATED
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

neka, navuci ih na petarde pa neće imat za drogu 

 

edit: gdje se može i može li se uopće ovako nešto nabaviti? ako ide izvana, jel bude problema sa carinom?

 

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 8:59 (Hornet_93).
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Prošle godine sam složio tako dobar vatromet da je ISIL preuzeo odgovornost za njega.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Pozz, gdje je najbolje trenutno kupiti dobar vatromet?
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Potvrđeno, orion petarde 0.45g flasha dakle isto smeće ko prošle godine

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Orion je od 2011 pao na niske grane, bar što se tiče petardi. O Rimskim svijećama da i ne govorim. To im je trebalo zabranit prodavat. Imaju dobre neke rakete i vatromete, ali ne puno. Stvarno mi nije jasno tko kupuje njihove proizvode. Klinci ne, jer ne mogu. Očito naivni tatice, a pogotovo mamice. To sam se uvjetio ne jednom, a prodavač proda samo da se toga riješi. Dobi proviziju i to je to.

Mirnovec je tu bolji. Petarde osjetno bolje. Rimske bolje, vatrometi dobri do vrlo dobri, rakete isto tako. Možda cijena malo više, ali uvijek se neđe nešto na akciji.

Jorge sa petardama možda malo mršav sa predvodnicom FP3 koja će ove godine biti slabija, ali dobre. Možda iznenadi Ex1, Ex2 i Ex3. JC05 solidna. Vatrometi, rakete vrlo dobre, Rimske odlične kao i razne fontane.

Weco sa petardama loš, no to ni ne čudi, kada im to nisu glavni artikli. Vatrometi odlični, rakete jako dobre, Rimske solidne.

Sve u svemu Orion daleko na zadnjem mjestu, a nekad mi je bio zastupljen 60-70%. U zadnje svije godine velika NULA.

 Ne bih ja rekao uopšte da je tako. Pa Magnum XXL je bio dobar iz 2012-te, za svoju kategoriju predobar, naravno nećemo ga poredit sa Topovskim. A što se mirnovca tiče, ja što sam uzimao iz te dvije pirotehnike, uvijek mi je Orion bio jači. Evo primijer, taj Magnum je bio jači i od Mege, i od Benga, možda kao Zenga, koju sam kupio jednom i proklinjao dan što sam bacio 7,50 km (3,80 eura) na to, jači čak od Shocka (možda u BiH izvoze neke degenerike od petardi gdje je jaje starije od kokoši, ali svejedno). Taj Shock je bio iz 2015-te, pa mislim da je malo slabiji bio i od Crne Udovice Orion, eto koliko je sati. Tenkovska od 2011-te ništa, Zolja čak iako su je oslabili 2012-te jača primijetno od direktnog konkurenta Zenge... Poskok duplo slabiji od Magnuma... Napominjem, imao sam Orionove petarde završno sa 2015. god. proizv. Da, 3. razred Mirnovca je odličan, ali govorim o 2. razredu sada.

 

Evo da sad pokusam iz svog iskustva poredati od najslabije do najjace te petarde koje sam imao, ne racunajuci pirate i CE sranja:

poskok, silver mirnovec, velika mega, atomic power, veliki bang stari, shock 2015, crna udovica orion, magnum xxl 2012, veliki bang 2015, zenga, big bang extra, zolja 2012, zolja 2011, tnt dinamit, super top 2012.

Boldirao sam petarde koje su mi zvučale isto po jačini, tako da možda neki drugi redoslijed među njima ne bi bio pogrešan, takođe 3. razred ne pominjem, to je drugo nesto.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2017 22:25 (Rock'n'Metal).
11 godina
offline
Pirotehnika P&O

iz moga iskustva orion je svake godine sve veće i veće smeće što se tiće petardi 3. razreda. prošla godina mi je bila zadnja da sam od njih kupio i ne planiram više. mirnovec je bolji, ali čini mi se da to nije više ko nekad.

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Pa dobro, prosle godine je bilo sta je bilo, nazalost, ali kazem za ranije. Eto, poredao sam po jacini, i realno, meni je isto zvucala zenga kao i magnum. Shock primijetno slabiji, tenkovska koja bi trebala da bude konkurent super topu nije mu ni do gležnja (novija izdanja)... Itd, u svakom slučaju tu gdje živim mi se nije isplatilo uzimati Mirnovec nikako, ali izgleda da ću morati, jer su i kod nas stigle te CE...

LONG LIVE ROCK N ROLL!
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Btw, naišao sam danas u prodaji novu Zolju, 3. razred, a ima i nekih Extreme petardi, pa ću i to da isprobam...

 

Za sad, ispalio dvije, po meni ladno pucaju kao one iz 2011-te, manje više, malko jače od onih iz 2012-te, uopšte me nije razočarao, bez obzira na to što nisam očekivao ništa senzacionalno. Ali po ovome što sam čuo i vidio, te 3. razred petarde Orionove komplet su kao što su i bile. Mada izgledom su jednake prošlogodišnjim, samo što su punjene običnim bijelim gipsom, ne onim oker, što je, pretpostavljam, bolje.

 

Evo i slika da ne bude da lažem  Inače, ovdje piše da ima 1 g baruta, i stvarno kad sam je rastavio ima 1 g. Šta to onda govori?

Nove petarde F3 = stare petarde 2. razred (po jačini);

Nove petarde F3 imaju 1g barutra, nove EXTREME F2 imaju pola g. Što znači:

Nove EXTREME F2 petarde će pucati otprilike duplo slabije nego stare petarde. Što znači Orion serenda. E kad bi mogle i kod vas da se kupuju f3, to bi bilo to, ne bi bio bačen novac, i bile bio to petarde dostojne svog imena, ali... 

PS. Uskoro slijedi i video pa da se uvjerite u sve ovo, a ove sedmice ću da isprobam takođe najvjerovatnije Zeus Extreme, pa da vidimo kako ona radi.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 23:11 (Rock'n'Metal).
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

U RH se F3 neće prodavat koliko ja znam, dakle i te su samo za BIH/SRB tržište

 

U RH samo ove F2 0.45g flash baruta od Oriona, bit će i nekih s više grama ali crnog baruta što je bezveze, za Jorge i Mirnovec jos treba vidjeti

 

Znači šverc za bilo što jače, ili iz BIH ili iz SLO ili preko neta narudzba iz EU :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Orion ide kako Europa kaže,Mirnovec znam da je prošle godine prodavao zalihu od pretprošle,tak da su bile solidne,Jorge me oduševio s FP3 (uspoređujući s drugima),evo sad ko prati Mirnovec na fejsu vidim da će proizvoditi vatromet u HR i neke petarde bu pojačali??Sve u svemu tu su karabit i tetak iz Njemačke ak zagusne....

Daniel Omar Ilić
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

U RH se F3 neće prodavat koliko ja znam, dakle i te su samo za BIH/SRB tržište

 

U RH samo ove F2 0.45g flash baruta od Oriona, bit će i nekih s više grama ali crnog baruta što je bezveze, za Jorge i Mirnovec jos treba vidjeti

 

Znači šverc za bilo što jače, ili iz BIH ili iz SLO ili preko neta narudzba iz EU :D

 Da, izgleda da, posto ce se kod vas vise prodati 2. razreda, Orion na to i racuna, pa je nama isporucio vec neke kolicine F3, vidim skoro sve petarde vec imaju da se nadju iz 3. razreda (mada sad je zeznuto sto ako hoces da ne bacis lovu u vjetar, moras prije nego kupis da smoris prodavaca koje petarde su koje godiste, jer imamo sad 3 vrste, tj serije: CE iz 2016-te (koje su jako jeftine, tipa 1,5 € za zolju, tnt, oko 1,5-2€ za magnum, topovski je 2, granata 2,5... "Prevedeno" sa KM na eure ;) ), pa onda ima ovogodisnje F3 i ovogodisnje F2, tacno se moras pribrati i skoncentrisati prije nego udjes u pyroshop

 

No dobro, kod nas bar ima naci stogod jako. Sta fali zivjeti u nasem tamnom vilajetu? 

LONG LIVE ROCK N ROLL!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 21:59 (Rock'n'Metal).
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Evo i videa 

Kao što sam rekao, to je ono što sam ja i prije doživljavao kao Zolju, istina nakon oslabljenja, ali ovo je sasvim u redu. Ovo i pirat su nebo i zemlja, razlikuje se od prošlogodišnje zolje kao Mercedes ML od Jugića.

 

I sad ispada da ja nešto reklamiram svoj kanal, nije to, nikad do sad to nisam ni radio, samo hoću da vam pomognem da znate kakve su to petarde prije nego što odete i kupite. Ponavljam, za koji dan ću snimiti i Zeus EXTREME, pa da vidimo šta ona može. A poznato je da sve iz 2. razreda (extreme serija) imaju jednaku gramažu, tako da kako bude eksplodirao taj Zeus, tako će se ponašati i sve iz 2. razreda. 

LONG LIVE ROCK N ROLL!
11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Jel zna netko gdje u Rijeci ima za kupiti petarde na crno...ako ne može ovdje, onda neka barem na PM pošalje? 

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Dečki, gdje je najbolje kupiti vatromete i petarde? u obzir dolaze i van hrvatske trgovine

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 18:26 (kicmabrajker).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
kicmabrajker kaže...

Dečki, gdje je najbolje kupiti vatromete i petarde? u obzir dolaze i van hrvatske trgovine

 http://bfy.tw/FQ3s

 

ove su dobre i jeftine :)

 

https://ozozon.com/en/product/13892/

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 13:09 (bArut pLahor).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Gle u ZG sam neznam jesi dobio odgovor,sam znam da ima WECO pirotehnika u Rijeci 

http://www.weco-pirotehnika.hr/ 

Čujem da imaju odlične vatromete,a onak solidne petarde.....

Uglavnom,krenuo sam opet s fušanjem petardi (krenula sezona rođo moj),pa izrađujem aluminijev prah...

Uglavnom,na nekoj stranici sam vidio da je otrovno udisati aluminijev oksid odnosno kad smiksam foliju i vodu u blenderu postoji li opasnost od trovanja (ako budem prerađivao hranu), posjedujem dobro znanje kemije al taj tekst koji sam čitao o Aluminijevu prahu bio je na engleski pa me možda malo zbunio,tak da vam ne bude čudno ako iznesem krivu činjenicu...

 

A kaj da ti velim stariiii mooooojjjj
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

pa ovako aluminij sam po sebi nije otrobvan a tako ni njegova folija i nebi trebalo imati nikakvih opasnosti po zdravlje. ovo o cemu si čitao to je aluminijev oksid i to ti je hrđa na aluminiju jer kada bilo koji metal oksidira on zapravo hrđa . samo pazi da nema aluminij hrđu i sve je ok preporucam da temeljito ocistis blender nakon miksanja jer bi moglo zavrsit malo aluminija u hrani a pretpostavljam da to nezelis 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice