Operacija očiju

poruka: 94
|
čitano: 41.095
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Sunburn kaže...
zeroname kaže...
Sunburn kaže...

Mmmda, osim sta se kod PRKa "rana" pojavljuje usred roznice i cijeli sama za sebe i ceka se epitelizacija a kod LASIKa se rana nalazi kruzno oko reza i brze cijeli. Pretpostavljam da si bio na PRK zahvatu pa objasni malo kakav je to osjecaj kad ti je roznica razderana, ja znam jer sam se odrapio polutvrdom lecom kad sam ih tek poceo nositi.

Nisam bio ali sam dosta citao o tome jer planiram otici na operaciju u toku nekoliko godina , naravno da sve ima svoje prednosti i mane. Npr PRK se preporuca sportašima vojnicima i policajcima. U SAD je jedino PRK dopusten ukoliko je netko vojnik i zeli popraviti vid. Sto se mene tice bolje je pricekati jos 4-5 godina mozda unaprijede postojece metode!

Ovo ti je krivo. Air Force i SpecOps su promjenili smjernice i sad dozvoljavaju i LASIK, cekali su se rezultati studija i sad kad se pokazalo sigurnim moze i LASIK. Iako da, nekada je jedino PRK bio dozvoljen.

Vidim da puno znas o ovome , da li postoje jos neke metode a da su sigurnije. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 22:09 (zeroname).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Za sada u standardnoj upotrebi na žalost ne, samo PRK i LASIK. Pojavljuju se varijacije na temu u njima ali same operacije nove koliko znam ne.

Vi veri veniversum vivus vici
16 godina
offline
Re: Operacija očiju
Sunburn kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Meni se vid pogoršao podosta zadnje 2 godine, ne znam je li zbog monitora ili genetski (inače skoro svi nose naočale u obitelji, bližoj i daljoj). 

Ovime se može riješiti i kratkovidnost i dalekovidnost?

 

A za onog gore i 1.3, šta je to moguće hh.

I to ostane tako? - ili se smanji, smeta li nečemu? Možeš dignut na recimo 5.0 haha.

Vjerojatno genetski. Da, moguce je 1.3. Kad budes sljedeci put kod okulista gledaj osim slova i one brojeve sa strane, vidjet ces da idu od 0.1 do 1.0 i onda nesto sitno preko. S obzirom da je to nastalo tako da se racuna normalan vid u populaciji na ogromnom broju uzoraka morali su korigirati i na drugu stranu a ne samo na losije. I ne, ne mozes dignut na 5.0 {#}

 

N3N0 kaže...
Ma vrati se to s vremena na vrijeme, pogotovo ako je genetski? Nego, kolika je cijena???

Tesko se vrati. Preporuka je da se ceka s operacijom makar iza 22 godine, neki kazu i iza 25 jer oko do tada jos raste i mijenja se, a upravo je "prevelika" ili "premala" ocna jabucica uzrok kratkovidnosti i dalekovidnosti. Cijena u Svijetlosti je kad sam ja bio s popustom bila 6000 kn/oko, pise ti gore. Za druge ne znam.

Kolega, malo prelistati bilo koji priručnik ili udžbenik iz anatomije, i doznat ćeš da je oko organ koji NE RASTE, odnosno iste je veličine kod rođenja kao i kod 90-godišnjeg starca...

dakle, s čime se rodiš s time i umreš...

 

 

Prodajem zjake...povoljno! A ako sam ti pomogao - stisni HVALA..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Prolistah priručnik iz oftalmologije i oko raste. Pogotovo kod npr. progresivne miopije koja se javlja, citiram, "greška postupno povećava tj. progredira tokom cijelog života zbog trajnog rasta očne jabučice."

 

Raste ti nesto sitno, pricamo o mm ali dovljno da radi refrakcijske greske. 

Vi veri veniversum vivus vici
12 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Nije to nista opasno,do sad sam imao 3 operacije ociju..ne radi se bas o dioptriji al jos je gore od toga,uspavaju vas,ne osjetis nista

16 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Sunburn kaže...

ThirdEye pametno prica i sve je na mjestu - nuspojave POSTOJE, svatko tko vam kaze da ih nema vas laže. Na žalost, one je jedan od tih kojima se to dogodilo. Ja sam imao sreću da budem jedan od onih kojima se nije. Pričali smo već i na pp. Ne znam gdje je on bio niti je bitno gdje sam ja bio - liječnici koji to rade (vjerujem) imaju licence i iskustvo (klinika gdje sam ja operiran je klinika koja radi postdiplomske specijalizacije iz oftalmologije za MedRi). Nazalost u medicini nikad nista nije 100% i sr*nja se događaju. Što se tiče smrada - da, to je smrad spaljenog tkiva, ali nemojte si odmah zamišljat zagoreno meso - nije baš tako. ThirdEyeu želim sreću i da se opravi. Sve najbolje!!

 

@zeroname

Ne bubaj. PRK je operacija sa jednakom stopom uspjeha, istim ili višim stopama nuspojava (zavisi opd istraživanja do istraživanja, čekaju se metanalize), a debelo je invazivnija zbog čega i postoji taj duži period oporavka. LASIK kakav je takav je je naprednija, novija i manje invazivna tehnika od PRK. Što se tiče bavljenja sportom - Krav Maga i BJJ kojima se bavim se ne slažu s tom izjavom, štoviše, drago im je da nemam više leće pa im se mogu bolje posvetiti.

 

  krav maga i bjj nisu udaralačke vještine, nemaju veze s   npr boksom ili muay thaijem...

daaaleko je manja šansa da će tebe netko pogodit direktom ili krošeom, ili laktom u glavu blizu oka nego mene...

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Third Eye kaže...
angel of fire kaže...
N3N0 kaže...
Vid im prije sigurno nije bio bolji bez naocala xD. Poslije godina nosenja naocala sigurno se tesko priviknuti na savrsen vid...

  Pa to baš i nije logično, jer bi i s naočalama trebali imati savršen vid, bar dok gledaju s njima...kad se ima leće ista je stvar kao i da se nema optičko pomagalo, pa mi nije trebalo vremena da se naviknem na njih, PROGLEDAO sam kao ljudi zdravih očiju taj čas...

Inače, ne bih riskirao operacijom, majka je razmatrala i tu opciju, al sva sreća pa se nije na to odlučila...(tada sam imao 12-13 god).

 

Ne možeš imati s naočalama savršen vid jer same naočale su ti ispred na nosu, stalno klize, ovisno i o kakvim greškama, tipa veći astigmatizmi se ni ne mogu savršeno ispraviti sa naočalama, u kutovima vidiš mutnije, stalno se mrljaju, izgubljen periferni vid, tak da sa naočalama ne možeš nikako postići kako kažu savršeni vid. Svejedno šta ti je majka razmatrala, sa 12-13godina ni ne možeš obaviti tu proceduru, to se preporuca sa 20-25+godina kad se dioptrija zaustavi, tj. kad se zaustavi razvijanje i sama deformacija oka.

  meni je dioptrija stabilna od 10-te god...+ 3 i ni sim ni tam vec 8 godina...

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
angel of fire kaže...

  meni je dioptrija stabilna od 10-te god...+ 3 i ni sim ni tam vec 8 godina...

Ne mora svima biti, u pubertetu kao i svi ostali dijelovi tijela, i očne jabučice rastu, skupa s lećama, i mogu mijenjati oblik, kao napomenuto gore.

~
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 1:09 (Proz0r).
13 godina
offline
Operacija očiju

Meni komp ubio oči. Prije sam imao savršen vid. Ali visim i eto.

 

Koliko sam čuo ako kaniš na operaciju onda nebi trebao biti za račlunalom cijele dane nakon operacije. Normalno do 3h za kompom. Večina provodi oko 8h.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
angel of fire kaže...

  krav maga i bjj nisu udaralačke vještine, nemaju veze s   npr boksom ili muay thaijem...

daaaleko je manja šansa da će tebe netko pogodit direktom ili krošeom, ili laktom u glavu blizu oka nego mene...

I vezano za ovo, ne znam za BJJ, ali kod Krav Mage su jako velike šanse da pobereš šaku ili lakat blizu oka ili prste u oko. I ima veze s boksom, imaš razne udarce koji ciljaju na glavu, koriste se krošei, direkti, aperkati i tako. Mogao bi se educirati malo prije nego što pišeš o stvarima koje ne poznaješ.

~
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 1:10 (Proz0r).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
Proz0r kaže...
angel of fire kaže...

  krav maga i bjj nisu udaralačke vještine, nemaju veze s   npr boksom ili muay thaijem...

daaaleko je manja šansa da će tebe netko pogodit direktom ili krošeom, ili laktom u glavu blizu oka nego mene...

I vezano za ovo, ne znam za BJJ, ali kod Krav Mage su jako velike šanse da pobereš  šaku ili lakat blizu oka ili prste u oko. I ima veze s boksom, imaš razne udarce koji ciljaju na glavu, koriste se krošei, direkti, aperkati i tako. Mogao bi se educirati malo prije nego što pišeš o stvarima koje ne poznaješ.

  ja sam mislio da je krav maga samo onesposobljavanje protivnika bez da ga se udara...

my bad, ja treniram Muay Thai, ove kozmetičke vještine me ne interesiraju previše pa ono...  {#}

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Opet, educiraj se prije nego baljezgaš, Krav Maga je stvorena s ciljem da onesposobi napadača u bilo kakvoj stvarnoj situaciji, napravljena je tako da se može direktno primjeniti na stvarne situacije, sagledavajući svaki aspekt zadane situacije. Teško se može nazvati "kozmetičkom vještinom", za razliku od, recimo, Karatea. Stvarno bih cijenio da ne širiš dezinformacije za koje misliš da su istina, a da se čak nisi ni potrudio provjeriti.

~
16 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Nemoj se osjećati ugrožen...

Sve 5...{#}

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

Nemam zašto, na mene ne utječe to što ti ne znaš što je Krav Maga, ali ljudi imaju krive predodžbe o mnogo vještina radi ovakvih izjava. Naravno da je sve 5, samo drugi put provjeri to što pišeš ;)

~
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 23:42 (Proz0r).
13 godina
offline
Operacija očiju

U zadnje vrijeme razmišljam o lećama pa me zanima da li vam se dioptrija povećala nošenjem leća(kod kratkovidnih)?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 19:13 (dustY).
14 godina
offline
Re: Operacija očiju
dustY kaže...

U zadnje vrijeme razmišljam o lećama pa me zanima da li vam se dioptrija povećala nošenjem leća(kod kratkovidnih)?

Meni je, ali kroz pubertet.

Međutim, leće su tu samo pomogle, tj. taj rast su daleko umanjile...

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Re: Operacija očiju
DamageHigh kaže...
dustY kaže...

U zadnje vrijeme razmišljam o lećama pa me zanima da li vam se dioptrija povećala nošenjem leća(kod kratkovidnih)?

Meni je, ali kroz pubertet.

Međutim, leće su tu samo pomogle, tj. taj rast su daleko umanjile...

Da,za razliku od naocala lece sprijece ili jako umanje rast dioptrije.Svakako preporucam.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Operacija očiju

Ja sam jedno vrijeme nosio leće ali sam presto. Stalno sam imo osjećaj kao da me nešto žulja u oku. Imam dioptriju -0.5 i -1.25

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 19:54 (cuspajz).
14 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

imam toliko mana na tijelu ali hvala Bogu da su mi oči jedina vrlina

13 godina
offline
Operacija očiju

Jel se moze nosit samo 1 leća?

13 godina
offline
Re: Operacija očiju
dustY kaže...

Jel se moze nosit samo 1 leća?

Anyone?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
dustY kaže...
dustY kaže...

Jel se moze nosit samo 1 leća?

Anyone?

meni prijatelj nosi samo jednu jer na jedno oko nema dioptrije, a na drugo je skoro slip. 

 

Sad kako je to medicinski, neupucen sam jer nemam takvih problema.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
zoharbizo kaže...
DamageHigh kaže...
dustY kaže...

U zadnje vrijeme razmišljam o lećama pa me zanima da li vam se dioptrija povećala nošenjem leća(kod kratkovidnih)?

Meni je, ali kroz pubertet.

Međutim, leće su tu samo pomogle, tj. taj rast su daleko umanjile...

Da,za razliku od naocala lece sprijece ili jako umanje rast dioptrije.Svakako preporucam.

SAmo polutvrde leće mogu mooožžda umanjiti rast dioptrije, ak je neka mizerna dioptrija, ali polutvrde leće su dosta neudobne leće i treba se osoba naviknuti na njih. Stoga ako govoriš o mekanim lećama, nažalost one ne pomažu u sprjecavanju ili rastu dioptrije. Iako ništa to nije sigurno, tko zna kada bi tebi morali stavljati polutvrde leće da ih konstantno nosiš. Ako si se već razvio, ako ti je oko jednostavno tako krenulo, neće nijedna leća sprijeciti rast dioptrije dok ne prijeđeš godine oko 22-25 kad  sve staje. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
dustY kaže...

Jel se moze nosit samo 1 leća?

Pa ako na jednom oku nemaš dioptriju, a na drugom imaš zašto ne bi mogao nositi jednu leću, o svašta. Malo logike.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
zeroname kaže...
Sunburn kaže...

Mmmda, osim sta se kod PRKa "rana" pojavljuje usred roznice i cijeli sama za sebe i ceka se epitelizacija a kod LASIKa se rana nalazi kruzno oko reza i brze cijeli. Pretpostavljam da si bio na PRK zahvatu pa objasni malo kakav je to osjecaj kad ti je roznica razderana, ja znam jer sam se odrapio polutvrdom lecom kad sam ih tek poceo nositi.

Nisam bio ali sam dosta citao o tome jer planiram otici na operaciju u toku nekoliko godina , naravno da sve ima svoje prednosti i mane. Npr PRK se preporuca sportašima vojnicima i policajcima. U SAD je jedino PRK dopusten ukoliko je netko vojnik i zeli popraviti vid. Sto se mene tice bolje je pricekati jos 4-5 godina mozda unaprijede postojece metode!

Nema tu prednosti i mane, ako završiš loše više nemaš nikakvih prednosti shvaćaš? Lako je prije operacije imati pozitivan stav i misliti nema šanse da se meni nešta dogodi, a šta ako tebe baš opali problem? Zasad ako meni ovo ne riješe ja sam čisti slučaj uz još neke da je ova procedura zapravo velika lutrija na vlastitim očima, unatoč što te pregledaju, unatoč pitanjim ai odgovorima da novi laseri riješavaju probleme noćnog vida koje su kakti inducirali samo laseri prije 10g na prvoj generaciji lasera, unatoč svemu tome da ja dobijem te komplikacije. Znaci unatoč novim metodama, renomiranoj klinici, iskusnom kirugu, i novom laseru sa novim wavefront metodama ja sad ne mogu gledati tv lagodno niti voziti auto cim krene sunce zalaziti i bliži se mračak.

I svejedno ti je lasik ili prk, mislim uz lasik imaš i potencijalne komplikacije oko poklopca, al vjerujem da sve te komplikacije kao oko poklopca kao i infekcije su više oko kirurga i stručnosti vezane, znaci ak je sve sterilno, ak kapaš poslije i paziš se dok sve ne zaraste jako su mizerne šanse za nešta popout infekcije ili da pomakneš poklopac. Ali očito ova druga strana, gdje kirurg obavi istu proceduru a ono neki dio na rožnici nije dobro obrađen i sad se miješa kad se zjenica raširi miješa se dio na korigiranom dijelu gdje upada svjetlost i na onom loše korigiranom i dobiješ katasrofa vid kad god se zjenica širi. A kad nam se zjenice šire, pa prakticki su zjenice široke sigurno 70% na dan, jer smo u uredima s a normalnim osviejtljenjima, u sobama, i tako, jedino ako izađeš van kad udari sunce onda ti zjenica bude veličine zna sezama.

 

PRk je samo drugaciji inicjalni dio prije laser, kao što je lasik isto, kod prk ne rade poklopac nego ti sastružu prednji dio na rožnici te epitelne celije kak god, i to se obnovi, al i dalje ti laser mora spržiti određeni dio tkiva, znaci taj dio radi kao i kod lasika i dalje mora maknuti taj dio tkiva da bi se svjetlost fokusirala kako treba.  A što se tice čekanja, nisam siguran da li ce se unaprijedit, vidim da ima nekih čudnih novih varijacija u testiranjima, ali odavno se to moglo unaprijedit, meni se cini samo da laseri psotaju sve brži i kakti precizniji, ali ja nisam dobio dobar vid na 21.st današnjem preciznom laseru, tko garantira da će sljedeci laser sve raditi kako treba, pa i ove lasere reklamiraju sa velikim optičkim zonama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
DmL kaže...
Luciano kaže...

Nosim kontaktne leće skoro 30 godina i meni su postale sastavni dio života;-)

Pošto očito imaš puno iskustva sa nošenjem leća, zanima me jesi li tijekom nošenja dobivao upale oka, infekcije i sl.?

I sam nosim mekane leće, počeo sam prije 2 godine, ali od toga sam sigurno jedno 5-6 puta imao upale, pa ih nisam smio nositi oko tjedan - 2. Liječnik mi je davao kapi, masti za oko i prošle bi upale.

 

Ali prije možda 8 mjeseci, dobio sam upalu, otišao na bris oka, i ustvrdili da imam neku tvrdokornu, ne lako rješivu bakteriju. Od toga dana, nisam nosio leće, jedino bi ih neki put stavio, ali dobio sam sve jače crvenilo oka, i pojavila se kao nekakva bol oka tijekom nošenja leća.

Cijelo ovo ljeto ih nisam nosio, cijelo vrijeme naočale, da bi početkom 9. mjeseca otišao u privatnu ordinaciju. Stavljao sam kapi, pa mi je rekla da počnem nositi leće, prvo rjeđe, 1-2 na tjedan, a onda sve češće.

Počeo sam tako, negdje polovicom 11. mjeseca, i stavljao ih dvaput na tjedan. Ovaj tjedan skoro svaki dan ih stavljao, ali bol se nekako i dalje javlja, crvenilo ne više kao prije, dosta manje, ali je prisutno.

Ne znam što više učiniti, otići kod drugog privatnog specijaliste? Bol oka kao da je manja, prije se javljala i dok nisam nosio leće, samo samo ponekad tijekom nošenja leća.

 

Ne želim odustati od nošenja, u odnosu na naočale su mil. puta bolje.

 

Možda ne vodiš higjenu o lećama kako bi trebao, leće su rizik od infekcija ako ne paziš oko svega, znaci čiste ruke prije stavljanja, ne spavanje u lećama, uvijek mijenjati otopinu za leće i čistiti posudu, pogoto sa mekim lećama koje su udobne, al se za njih najviše naslaga i hvata. Ili uzmi skuplju soluciju kao jednodnevne leće ili postroži higjenu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2012 3:24 (Third Eye).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju
zeroname kaže...

Moj savjet je da nikako ne idete na LASIK operaciju jer ima puno nedostataka tj kasnije vam oko ima problema sa vlaženjem , nemožete se baviti sportom , morat paziti na udarce. Bolje je ici na PRK ,oporavak je duži (oko mjesec dana ) ali je operacija manje invazivna i ima manje posljedica!

 

Loš savjet, laser i dalje mora "pržiti" tkivo. I PRK ima svojih nedostataka, pogotovo kod većih dioptrija. I od PRK postoje ljudi koji imaju problem sa suhim okom, jer ipak laser je radio po rožnici, očito dovoljno da uznemiri živce koji služe za vlaženje očiju.  I znam osobu sa kojom sam stupio u kontakt na isti dan nakon operacije, operirao je -1.5, mizernu dioptriju, inzistirao je na prk, ima užasan noćni vid i sve te vezane probleme, toliko o tome.

14 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

Ne znam za lasersku, ali ako vam očale smetaju, istog trena odite do doktora i zatražite leće!

 

Mene skroz promijenilo. Nemate pojma koliko vam se samopouzdanje digne kad više ne morate pričati s ljudima kroz stakeni okvir (kako poetski). Ili za sport... napokon u nogometu igrati glavom, trčati brže (vjerojatno) i igrati s manje straha da će vas netko zdimiti.

 

I možete preko njih nositi sunčane naočale isto {#} ili one lažne hipsterske.

 

Mislim svakako, moj savjet je da probate s lećama. Tehnologija je toliko napredovala, šteta je još uvijek koristiti naočale {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Operacija očiju

To je u redu sa lećama, ali neki ljudi ne podnose leće. Ja sam isprobavao dosta leća i nisam se mogao naviknuti, oči su mi se sušile dosta, jednostavno mi nije bilo ugodno, a tek stavljanje, nekad mi odmahs jedne kako treba, nekad zapinje, grebe ovo ono, izgubih živce. Pa sam više nosio naočale. Tak da nekima super odgovaraju leće nekima ne, vjerojatno ljudi koji imaju bolji suzni film mnogo lakše leće podnose jer leće isušuju oko. Ja npr prema schrimerovom testu sam imao 8mm suzni film, dok sam vidaio da neki imju izmjereni i 14-16mm. Što više to bolje.
I da, uz leće treba higjena, znaci mijenjati otopinu, paziti na čistoću ruku, ne spavati sa lećama, biti rigorozan oko toga. Ja sam zaradio neku malu infekciju i svrbež jer nisam održao higjenu rigorozno.

 

A ako se ne mogu podnositi leće, zaista se treba naviknuti na naočale i iskeširati malo više para za bolji okvir i kvalitetna stakla. JEr ono ako ti je dioptrija stala i stabilna, naočale mijenjaš svakih 5g, ako i tad. Naočale su najsigurnije za korekciju koliko god limita imale i iritantne bile najsigurnije su.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2012 20:38 (Third Eye).
12 godina
neaktivan
offline
Operacija očiju

LASIK MD After the procedure, some patients may experience an optical effect called a “halo” or a “starburst” around lights at night or in dim light. For the large majority of patients, these effects are temporary. These symptoms occur due to residual water in the eyes that is eventually absorbed. Glare and halos are more likely to occur in patients with high levels of nearsightedness, farsightedness or with larger-than average pupil size. A survey dated April 2010 by USAEyes, an independent, non-profit public health organization that certifies refractive surgeons based upon patient outcomes, found that 91% of patients found that their night vision post-op was as expected, better or much better than prior to surgery. As is the case with any surgery, there are potential risks and possible complications, but as research has shown, LASIK has been found to be safe and effective while providing high rates of patient satisfaction.

 

Znaci 10% ili više pacijenata završi sa lošim vidom u slabijem osvijetljenju? Ma opcenito sa uništenom kvalitetom vida. Ljudi moji 10%. Na 100 ljudi operiranih 10 izađe sa problemom, ali zapravo tko zna pravu brojku, ljudi sa lošim ishodom znaju govorit da im je super, unatoc tome što su nešta izgubili.

To je odgovor od LASIK MD Canadske klinike. Po tom istraživanju oni zaključuju da je lasik siguran? Pa za nešta što ti čeprka po oku, tvom vidu, tvojoj psihi na kraju i životu postotak bi trebao biti 99.99%. Drugo je infekcija i ostale komplikacije koje dođu zbog lošeg kirurga ili lošeg pacijenta koji se ne brine o očima 24 sata nakon operacije. Ovaj dio sa 10% gdje ce ljudi završit sa problemom je random, i nema razloga, kad samih pitao za razlog, nema razloga, ne daju odgovor za taj trajni dio. Katastrofa, u kakvom mi to svijetu živimo kad je ovo legalno. Izbor je jednostavan, ne bit naivan, ne vjerovat ljudima u bijelim kutama, jer ti ljudi rade u privatnim klinikama, rade za dobranu lovu. Da je ta procedura tako sigurna, ocito bi odavno i opća medicina uložila lovu za neki laser i ljudima korigirala oči preko zdravstvenog. Ovdje plačaš dobrane pare da bi dobio vid natrag, nije ovo plasticna kirurgija, niti je to kirurgija za površnost, možda je neki tako vode, al ljudi samo žele vdijeti i biti slobodni od ikakvih pomagala, samo do tog nacina se dolazi uz invazivan i jako neprirodan naćin. Ja i dalje ne vidim dobro, prokleto mi nedostaje pogledat neki film navečer ili odigrat nešta. Bježite, to ako je jednoj osobi prošlo dobro i savršeno ne znaci da ce vama. Kad evoluira ta tehnologija, kad izađu na vidjelo prave brojke, i kad budu mogli ljudima reci razlog radi tih nuspojava, a ne pa eto događa se. Ne ide mi u glavu da te klinike i dalje iskaču i nudi se ta usluga ako nisu našli riješenja za te nuspojave.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice