Jeste li znali...

poruka: 110
|
čitano: 26.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Jeste li znali...

Nisam naišao na ovakvu temu, pa sam pomislio da bi ju bilo dobro otvoriti kako bismo proširili svoj "spektar" znanja, pa krenimo, kada ja napišem Jesteli znali (to i to) netko drugi isto tako napiše neku zanimljivost.

Nemojte pisati više toga odjednom kako bi svi došli do izražaja, i prije svakog posta pogledajte te da li je netko već napisao vašu željenu poruku.

 

Pa krenimo.


Jeste li znali da čovjek na dan izgovori oko 5000 riječi, no od toga 80% priča sam sa sobom.

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
offline
Jeste li znali...

Evo jedna od mene...

 

Jeste li znali da ljudi koji piju kavu imaju seksulane odnose češće od ljudi koji ne piju kavu?

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
15 godina
offline
Jeste li znali...

Odlicna tema,svaka cast autoru.

Jeste li znali da je Clint Eastwood napisao mnoštvo pjesama za filmove u kojima je glumio, a neke je i otpjevao?


Jeste li znali da je Kennedy bio prvi i jedini katolički predsjednik SAD-a?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 14:48 (luckyluke).
15 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Evo i od mene:

 

Jeste li znali da su stripovi o Paji Patku zabranjeni u Finskoj jer ne nosi gaće?

 

Jeste li znali da bez sline nema okusa hrane... Okus hrane osjetimo tek kad se pomiješa sa slinom. Osim na jeziku, osjeti se nalaze i na obrazima.

 

Jeste li znali da mozak živi bez tijela najmanje 10 minuta?

 

Jeste li znali da je apsolutno čisto zlato tako mekano da se može oblikovati rukama?

 

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 15:03 (Fićo_CoD 5).
15 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da je Alfred Hitchcock u mnogim svojim filmovima glumio u cameo ulogama?

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
14 godina
offline
Jeste li znali...
Jeste li znali da se zrak pretvara u tekućinu na -190 °C?
Jeste li znali da neki Eskimi koriste hladnjake kako bi spriječili potpuno smrzavanje hrane?
Jeste li znali da svaka ptica svakoga dana mora pojesti hranu makar polovicu svoje težine kako bi preživjela?
Jeste li znali da 96% svijeća kupuju žene?
Jeste li znali da je kazna za ubijanje mačke prije 4.000 godina u Egiptu bila smrt?
Jeste li znali da 23% svih kvarova na fotokopirkama uzrokuju ljudi koji sjedaju na njih i fotokopiraju svoje stražnjice?
Jeste li znali da se svake godine u SAD-u dogodi preko 40,000 nezgoda povezanih sa WC-om?
Jeste li znali da je nemoguće kihnuti otvorenih očiju?
Jeste li znali da je Muhammad Ali počeo boksati od 12 godine, nakon što mu je bicikl bio ukraden pa mu je jedan od policajaca savjetovao da nauči boksati?
Jeste li znali da vaše tijelo u sekundi stvori i ubije oko 15 milijuna krvnih stanica?
Jeste li znali da badbintonska loptica doseže brzinu i do 180 km/h?
Jeste li znali da Pingvini žive i u Africi?
15 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Jetse li zanli da zaavljhuujći nobniečoj mćoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima zansntevknia sa Cmbargeida, njie vžano kjoim su roedsljdoem npiasnaa slvoa u rčijei, jdieno je btino da se pvro i zdanje sovlo nlaaze na sovm msjteu. Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote čtiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa što ljduksi mzoak ne čtia savko slvoo poesnbo, ngeo rčijei prmraota kao clejniu. Oavj preomećaj je šljiavo nzavan tipoglikemija.

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 18:07 (Fićo_CoD 5).
15 godina
offline
Jeste li znali...

Bravo ljudi to se cijeni, kada se odazovete na temu?

 

Ovo znate mozda ali ipak...

 

Jeste li znali da je Goebbelsova žena ubila svoju djecu zato što nije mogla zamisliti njihov život u državi bez Hitlera (kako su ga oni zvali Fuhrer).

 

Usput, takvi ljudi se zovu fanatici.

 

BTW Fićo ovo za pisanje nisam znao, ja taj tekst mogu pročitati bez problema, fascinanto. Kako to da ljudi mogu takvo što...:)

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 15:17 (4ucker).
15 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Aristotel je tvrdio da je Zemlja središte svemira, a ne Sunce jer:

 

1 Ako se Zemlja vrti oko svoje osi (što je potrebno u heliocentričnom

sustavu kako bi se objasnila dnevna kretanja neba i objekata) zašto objekti

ne odlete sa Zemlje? 

2 ako se Zemlja okreće oko Sunca zašto za sobom ne ostavlja ptice u letu?

 

Belji se

 

Najduži napad štucavice!

Charles Osborne (SAD) štucao je ukupno 68 godina bez prestanka! I to isprva 40 puta u minuti a kasnije se prorijedilo na 20 puta u minuti! Umro je godinu dana nakon što je prestao štucati i to od čira na želucu.

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 15:23 (Fićo_CoD 5).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...
Fićo_CoD 5 kaže...

...da zaavljhuujći nobniečoj mćoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima zansntevknia sa Cmbargeida, njie vžano kjoim su roedsljdoem npiasnaa slvoa u rčijei, jdieno je btino da se pvro i zdanje sovlo nlaaze na sovm msjteu. Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote čtiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa što ljduksi mzoak ne čtia savko slvoo poesnbo, ngeo rčijei prmraota kao clejniu. Oavj preomećaj je šljiavo nzavan tipoglikemija.

fino napisano sve sam skuzio sta si reko-Cool stvarno fora stvar

Moja graficka je 100% pamuk!!
15 godina
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da je Coca Cola originalno bila zelena.(misli se na flašu)

Prodajem orginalne Everest akitvacijske kljuceve.Nikad koristeni od pouzdanog dobavljaca.
16 godina
online
RE: Jeste li znali...
4ucker kaže...

Jeste li znali da čovjek na dan izgovori oko 5000 riječi, no od toga 80% priča sam sa sobom.

 

Mislim da je tocno da prosjecan muskarac za dan izgovori 7000 rijeci.

A osjecna zena za dan izgovori 20000 rijeci.

 

 

Jeste li znali da je jezik najjaci misic u covjekovom tijelu!

 

 

 

luckyluke kaže...

Jeste li znali da je Coca Cola originalno bila zelena.(misli se na flašu)

Misli se na pice ;D

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 15:22 (goodye).
15 godina
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da Tajpan (lat. Oxyuranus), koji živi u sjeveroistočnoj Australiji i Novoj Gvineji jedna od najotrovnijih zmija na svijetu jer otrov od samo jedne od tih zmija može ubiti više od 125 000 miševa.

 

Jeste li znali da je ljudsko oko toliko osjetljivo da po mraku može vidjeti zapaljenu svijeću na udaljenosti od 1,6 kilometara.

 

Jeste li znali da čovjek uima više od 600 mišića, a gusjenica prosječne veličine ima ih više od 2000.

 

Jeste li znali da nit paučine može biti čvršća od čelične niti iste debljine.

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da u svemiru nema zvuka.

 

Tj nema zraka kojim se zvuk prenosi, tako da sve one efektne eksplozije u SF-ovima bi trebale biti prikazane kao njeme.

 

Jeste li znali da su prve elektronički navođene bombe razvili nacisti, a kontratehnologiju ometanja signala su razvili Amerikanci i to sa sveučilišta Stanford (čini mi se).

 

Znanstvenici koji su se bavili razvojem ove tehnologije (ometanja signala), nakon rata su i dalje radili u tim "spinoff" odjelima sveučilišta, nakon proteka nekog vremena od tih spinoff-ova su se razvili Intel i AMD.

 

 

Random chance seems to have operated in our favor.
14 godina
protjeran
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali ako bilo kako ozljedite čovjeka na svom posjedu ispod koljena da Vas ne može osuditi niti jedan sud na svijetu?Cool

Skype: internet.gospodin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...
Spock kaže...

Jeste li znali da u svemiru nema zvuka.

 

Tj nema zraka kojim se zvuk prenosi, tako da sve one efektne eksplozije u SF-ovima bi trebale biti prikazane kao njeme.

 

Jeste li znali da su prve elektronički navođene bombe razvili nacisti, a kontratehnologiju ometanja signala su razvili Amerikanci i to sa sveučilišta Stanford (čini mi se).

 

Znanstvenici koji su se bavili razvojem ove tehnologije (ometanja signala), nakon rata su i dalje radili u tim "spinoff" odjelima sveučilišta, nakon proteka nekog vremena od tih spinoff-ova su se razvili Intel i AMD.

 

 

Tj nema medija (kojim se zvuk prenosi) - zvuk prolazi i kroz vodu :)

captain_soap_McTawish kaže...
Jeste li znali da se zrak pretvara u tekućinu na -190 °C?
Jeste li znali da neki Eskimi koriste hladnjake kako bi spriječili potpuno smrzavanje hrane?
Jeste li znali da svaka ptica svakoga dana mora pojesti hranu makar polovicu svoje težine kako bi preživjela?
Jeste li znali da 96% svijeća kupuju žene?
Jeste li znali da je kazna za ubijanje mačke prije 4.000 godina u Egiptu bila smrt?
Jeste li znali da 23% svih kvarova na fotokopirkama uzrokuju ljudi koji sjedaju na njih i fotokopiraju svoje stražnjice?
Jeste li znali da se svake godine u SAD-u dogodi preko 40,000 nezgoda povezanih sa WC-om?
Jeste li znali da je nemoguće kihnuti otvorenih očiju?
Jeste li znali da je Muhammad Ali počeo boksati od 12 godine, nakon što mu je bicikl bio ukraden pa mu je jedan od policajaca savjetovao da nauči boksati?
Jeste li znali da vaše tijelo u sekundi stvori i ubije oko 15 milijuna krvnih stanica?
Jeste li znali da badbintonska loptica doseže brzinu i do 180 km/h?
Jeste li znali da Pingvini žive i u Africi?

Jeste li znali da se Muhammad Ali prije zvao Cassius Marcellus Clay, Jr. ?  :P

 

 

Jeste li znali da je tvrtka Apple dobila ime Apple jer su Steve Jobs i Steve Woznaik napravili prvo Apple računalo u garaži punoj jabuka?

Macintosh je vrsta jestive jabuke u SAD-u.

4chan always finds a way!
15 godina
protjeran
offline
Jeste li znali...

Predator bespilotna letjelica srusila se blizu kosova ko b2 bombarder,slike necu stavljat  .

 

 

 

 

 

DA MI NE DODJE VOJSKA NA VRATA....   salim se ofc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAPETAN PRICE
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 18:37 (CAPETAN PRICE).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...

Jeste li znali da mačke prilikom trčanja mogu da ostvare brzinu  rada nogu od 26 koraka u sekundi.

Jeste li znali da pčele imaju 5 očiju .

Jeste li znali da je Bruce Lee studirao filozofiju na sveučilištu u Washingtonu .

Jeste li znali da prosječna osoba napravi dnevno oko 18000 koraka .

Jeste li znali da Amerikanci potroše približno 25 milijardi dolara na pivo Smijeh

 

RIDER
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...
CAPETAN PRICE kaže...

Jestel znali da se predator americka bezpilotna letjelica srusila blizu kosova 

 

 

 

 

I da se B2 nevidljivi americki bombarder takodjer srusio evo dokaz Sve ove slike sam ja licno uslikao u Beogradskom muzeju zrakoplovstva.Jeste li znali TO???

Znao sam za "nevidljivi"(moš mislit nevidljiviIzlanuo se), ali za Predator ne. Ali moram te ispraviti. Nije se srušio B2 Spirit nevidljivi, već F117 Nighthawk nevidljivi avion u Buđanovcu, Srbija.

 

Citat sa Wikipedije:

 

"One F-117 has been lost in combat with the Army of Yugoslavia. On 27 March 1999, during the Kosovo War, the 3rd Battalion of the 250th Air Defence Missile Brigade under the command of Colonel Zoltán Dani, downed an F-117A, callsign "Vega 31", AF serial number 82-0806, with a Yugoslav-improved version of the Soviet Isayev S-125 'Neva' (NATO name SA-3 'Goa') anti-aircraft missile system. According to NATO Commander Wesley Clark and other NATO generals, Yugoslav air defenses detected F-117s by operating their radars on unusually long wavelengths, making the aircraft visible to radar for brief periods."

 

Ovdje je i potpuni članak.

 

Šteta, bio sam u Beogradu nedavno, a nisam išao u Muzej Avijacije. Nema veze, otići ću drugi put.

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
15 godina
protjeran
offline
RE: Jeste li znali...
AlienWare1 kaže...
CAPETAN PRICE kaže...

Jestel znali da se predator americka bezpilotna letjelica srusila blizu kosova 

 

 

 

 

I da se B2 nevidljivi americki bombarder takodjer srusio evo dokaz Sve ove slike sam ja licno uslikao u Beogradskom muzeju zrakoplovstva.Jeste li znali TO???

Znao sam za "nevidljivi"(moš mislit nevidljiviIzlanuo se), ali za Predator ne. Ali moram te ispraviti. Nije se srušio B2 Spirit nevidljivi, već F117 Nighthawk nevidljivi avion u Buđanovcu, Srbija.

 

Citat sa Wikipedije:

 

"One F-117 has been lost in combat with the Army of Yugoslavia. On 27 March 1999, during the Kosovo War, the 3rd Battalion of the 250th Air Defence Missile Brigade under the command of Colonel Zoltán Dani, downed an F-117A, callsign "Vega 31", AF serial number 82-0806, with a Yugoslav-improved version of the Soviet Isayev S-125 'Neva' (NATO name SA-3 'Goa') anti-aircraft missile system. According to NATO Commander Wesley Clark and other NATO generals, Yugoslav air defenses detected F-117s by operating their radars on unusually long wavelengths, making the aircraft visible to radar for brief periods."

 

Ovdje je i potpuni članak.

 

Šteta, bio sam u Beogradu nedavno, a nisam išao u Muzej Avijacije. Nema veze, otići ću drugi put.

 Ma otkud ja znam :) davno sam to sliko i zaboravio ime po sata trazio po netu

P R E D A T O R P R E D A T O R
 

CAPETAN PRICE
15 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

jeste li znali da je margarin izvorno stvoren radi debljanja purana, i kada su purani uginuli, dodali su boju i neke jesitve stvari, te je orginalno bio bijele boje. I ono najgore, margarin je tek 1 molekulu udaljen od toga da bude plastika i ima 27 sastojaka kao i boje. 

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da oči bebe ne proizvode suze do 6-8 tjedana starosti?

Štakor može izdržati bez vode dulje od deve.

Komarci imaju zube.

 

Tko je to tamo
14 godina
protjeran
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da slonovi nikad ne spavaju?Osmijeh

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...
CAPETAN PRICE kaže...
AlienWare1 kaže...
CAPETAN PRICE kaže...

Jestel znali da se predator americka bezpilotna letjelica srusila blizu kosova 

 

 

 

 

I da se B2 nevidljivi americki bombarder takodjer srusio evo dokaz Sve ove slike sam ja licno uslikao u Beogradskom muzeju zrakoplovstva.Jeste li znali TO???

Znao sam za "nevidljivi"(moš mislit nevidljiviIzlanuo se), ali za Predator ne. Ali moram te ispraviti. Nije se srušio B2 Spirit nevidljivi, već F117 Nighthawk nevidljivi avion u Buđanovcu, Srbija.

 

Citat sa Wikipedije:

 

"One F-117 has been lost in combat with the Army of Yugoslavia. On 27 March 1999, during the Kosovo War, the 3rd Battalion of the 250th Air Defence Missile Brigade under the command of Colonel Zoltán Dani, downed an F-117A, callsign "Vega 31", AF serial number 82-0806, with a Yugoslav-improved version of the Soviet Isayev S-125 'Neva' (NATO name SA-3 'Goa') anti-aircraft missile system. According to NATO Commander Wesley Clark and other NATO generals, Yugoslav air defenses detected F-117s by operating their radars on unusually long wavelengths, making the aircraft visible to radar for brief periods."

 

Ovdje je i potpuni članak.

 

Šteta, bio sam u Beogradu nedavno, a nisam išao u Muzej Avijacije. Nema veze, otići ću drugi put.

 Ma otkud ja znam :) davno sam to sliko i zaboravio ime po sata trazio po netu  

Jeste li znali što su srbi izjavili na pitanje zašto su ga srušil?

 

"Pa oprostite nismo znali da je nevidljiv" Smijeh

Random chance seems to have operated in our favor.
15 godina
offline
Jeste li znali...

Evo jedna zanimljivost o jednom avionu poput Predatora:

 

Jeste li znali da je prvi špijunski avion prizveden 1965. godine točnijeg imena Lockheed SR71 Blackbird postavio svjetski rekord u brzini od čak preko 3331kmh! Bio je dugačak 32 metra, a prva probna vožnja tog aviona je bila 1962. dok je on još bio u razvojnom stadiju te se kroz svoju povijest nazivao još i kao:

Lockheed A-12

Lockheed M-71

Lockheed YF-12

Te naravno zadnji i najbolji Lockheed SR-71 Blackbird.

 

Evo i slike:

Lockheed SR-71 Blakcbird Lockheed SR-71 Blakcbird

 

Usput, mene jednostavno fasciniraju takvi tipovi aviona ratnih/izviđačkih nije bitno.

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 20:56 (4ucker).
16 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

Jeste li znali da Djeca koju roditelji isuviše štite imaju slabiji mozak!

IRebic
16 godina
neaktivan
offline
Jeste li znali...

evo, ovdje ima jedna kolekcija činjenica...

 

http://www.dysan.net/weird/show/646.html

IRebic
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...
4ucker kaže...

Evo jedna zanimljivost o jednom avionu poput Predatora:

 

Jeste li znali da je prvi špijunski avion prizveden 1965. godine točnijeg imena Lockheed SR71 Blackbird postavio svjetski rekord u brzini od čak preko 3331kmh! Bio je dugačak 32 metra, a prva probna vožnja tog aviona je bila 1962. dok je on još bio u razvojnom stadiju te se kroz svoju povijest nazivao još i kao:

Lockheed A-12

Lockheed M-71

Lockheed YF-12

Te naravno zadnji i najbolji Lockheed SR-71 Blackbird.

 

Evo i slike:

 

Usput, mene jednostavno fasciniraju takvi tipovi aviona ratnih/izviđačkih nije bitno.

I mislim da i dan-danas Blackbird drži taj rekord, ili on ili Lockheed X12

Ajd' biž' kućć'! :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jeste li znali...
AlienWare1 kaže...
4ucker kaže...

Evo jedna zanimljivost o jednom avionu poput Predatora:

 

Jeste li znali da je prvi špijunski avion prizveden 1965. godine točnijeg imena Lockheed SR71 Blackbird postavio svjetski rekord u brzini od čak preko 3331kmh! Bio je dugačak 32 metra, a prva probna vožnja tog aviona je bila 1962. dok je on još bio u razvojnom stadiju te se kroz svoju povijest nazivao još i kao:

Lockheed A-12

Lockheed M-71

Lockheed YF-12

Te naravno zadnji i najbolji Lockheed SR-71 Blackbird.

 

Evo i slike:

 

Usput, mene jednostavno fasciniraju takvi tipovi aviona ratnih/izviđačkih nije bitno.

I mislim da i dan-danas Blackbird drži taj rekord, ili on ili Lockheed X12

Jeste li znali da ima i odličan film s Clint Eastwoodom di otme oteti SR-71 od rusa i pobjegne u njemu.

Random chance seems to have operated in our favor.
15 godina
offline
Jeste li znali...

Da, da, to sam zaboravio napisati Lockheed i dana danas drži rekord u brzini.

X-12 je isto dobar ali SR-71 je legenda. :)

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice