Mac mini

poruka: 29
|
čitano: 14.470
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Mac mini

sve che ti bit na snow leopardu extra brzo...ništa sporije od recimo macbookpro-a... što se tiche montazhe u iMoviu bez problema, vjerovatno prebrzo na ono šta si navika....  a ako te zanima Final Cut Studio ili koji profi programi... grafichka bi mogla bit usko grlo....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mac mini

Da se nadovežem na postojeću temu, i ja, eto, razmišljam o prelasku na "tamnu stranu" :-), ali meni više treba za razvoj softvera... Zapravo, zanima me razvoj aplikacija za iPhone, a imam već i jedan cross platform projekt koji bih volio vidjeti i na Macu... Jel' netko ima iskustva s Xcode na Mac Mini? Jel' mi to dovoljno za početak, ili da ciljam na nešto jače?

Zoran
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mac mini

Pa dignes OSX u nekakvom virtualizacijskom softveru i ustedis hrpu novaca?

I'm going woo woo
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac mini

Ma da, ali se virtualno okruženje pokazalo stvarno (pre)sporim na prosječnom računalu poput mojeg (Core Duo, 3GB RAM - tako kažu, ja ne bih nikada eksperimentirao s nelicenciranim kopijama operativnih sustava ;-) ), a ionako mi treba još jedno računalo... Imam samo dva, pa se osjećam nekako insuficijentno ;-).

Osim toga, pokazuje se da u jednoj "modernoj" obitelji treba isto toliko računala koliko ima članova obitelji dovoljno mladih/starih da mogu savladati klikanje mišem i utipkavanje adresa tipa miniclip ili youtube... U mom slučaju magični broj je 4.

Zoran
16 godina
neaktivan
offline
Mac mini

Za sve to gore je mini sasvim dovoljan. Zaboravi neko igranje pod windowsima. Ja sam ga jedno vrijeme koristio kao pomoćni komp za posao ( CS4 ) i premda se može raditi nije bogznakakvo iskustvo za veće i kompleksnije fajle.

 

Prednosti, malen nema ga viditi, nečujan, adekvatan za gotovo sve kućne i office poslove.

 

Mane, neznam zapravo, svakako mu maxati ram na 4Gb, mislim da je ovaj jeftiniji 2.26 http://www.apple.com/macmini/specs.html sasvim dovoljan, samo maxati ram pod obavezno. Disk lako dodaš neki externi kasnije na fw 800 ( brže ) ili usb2.

 

Obzirom da ti treba i monitor vrijedi razmisliti i o manjem iMacu.

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mac mini

Da, definitivno se ne mislim igrati, ne radim to niti pod Windowsima (niti pod Linuxom). Nekad sa mse trudio makar pokretati demo igre s BUG CD-a, da ne ispadnem baš totalni tudum ako netko u društvu spomene neki popularni naslov... No, to je već previše offtopic.

Htjedoh priupitati još za preporuku prodavaonice iliti shopa u Zagrebu gdje bi se Macovi mogli i razgledati, isprobati, a prodavači imaju živaca za nas koji smo gluplji negoli izgledamo ;-)? Vidim da ima iStyle, MComputers, pretpostavljam i Apcom? Cijena mi čak i nije bitna da bude apsolutno najniža, 200 Kn gore dolje nije neka frka, to vidim i po webu, nego sam već ostario i slabijih živaca, pa volim kad mi se podilazi i ostavlja dobar umjetnički dojam :-).

Zoran
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac mini
zjankovic kaže...

Da, definitivno se ne mislim igrati, ne radim to niti pod Windowsima (niti pod Linuxom). Nekad sa mse trudio makar pokretati demo igre s BUG CD-a, da ne ispadnem baš totalni tudum ako netko u društvu spomene neki popularni naslov... No, to je već previše offtopic.

Htjedoh priupitati još za preporuku prodavaonice iliti shopa u Zagrebu gdje bi se Macovi mogli i razgledati, isprobati, a prodavači imaju živaca za nas koji smo gluplji negoli izgledamo ;-)? Vidim da ima iStyle, MComputers, pretpostavljam i Apcom? Cijena mi čak i nije bitna da bude apsolutno najniža, 200 Kn gore dolje nije neka frka, to vidim i po webu, nego sam već ostario i slabijih živaca, pa volim kad mi se podilazi i ostavlja dobar umjetnički dojam :-).

Imaš iStyle u vlaškoj ... trebali bi ih imati. Inače ako ti nije must novo, vjerojatno imaš uščuvanih primjeraka na oglasima po njuškalu ili http://www.jabucnjak.hr/oglasi/hardver.html vjerujem da neki imau još uvijek i original pakiranje i ostalo ... :D

 

jači mini je 6400 sa pedeveom, a osnovni iMac je 9500  ( sa jačim procom, HD ekranom, proširivim ramom, većim diskom, kamerom, tipkovnicom i magic mišem etc ) ... dakle teško da se isplati jači mini uzimati, iako se po meni ne isplati ni osnovni iMac pretjerano nego samo 27 inčni.

 

 

A.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mac mini
artfull kaže...

Za sve to gore je mini sasvim dovoljan. Zaboravi neko igranje pod windowsima. Ja sam ga jedno vrijeme koristio kao pomoćni komp za posao ( CS4 ) i premda se može raditi nije bogznakakvo iskustvo za veće i kompleksnije fajle.

 

Prednosti, malen nema ga viditi, nečujan, adekvatan za gotovo sve kućne i office poslove.

 

Mane, neznam zapravo, svakako mu maxati ram na 4Gb, mislim da je ovaj jeftiniji 2.26 http://www.apple.com/macmini/specs.html sasvim dovoljan, samo maxati ram pod obavezno. Disk lako dodaš neki externi kasnije na fw 800 ( brže ) ili usb2.

 

Obzirom da ti treba i monitor vrijedi razmisliti i o manjem iMacu.

Apple kaze da je maximum 4Gb al nikad nije tako sto se memorije tice kod Apple-a - maximum je 8Gb - http://eshop.macsales.com/shop/mac-mini/ inace i ova stranica ti je jedna od boljih za kupnju dodatne opreme - kroz 5-6 dana ti dodje roba...inace vidjet ces da ima stvarno cool stvari ne samo za Apple racunala.

16 godina
offline
RE: Mac mini
Beeri kaže...
artfull kaže...

Za sve to gore je mini sasvim dovoljan. Zaboravi neko igranje pod windowsima. Ja sam ga jedno vrijeme koristio kao pomoćni komp za posao ( CS4 ) i premda se može raditi nije bogznakakvo iskustvo za veće i kompleksnije fajle.

 

Prednosti, malen nema ga viditi, nečujan, adekvatan za gotovo sve kućne i office poslove.

 

Mane, neznam zapravo, svakako mu maxati ram na 4Gb, mislim da je ovaj jeftiniji 2.26 http://www.apple.com/macmini/specs.html sasvim dovoljan, samo maxati ram pod obavezno. Disk lako dodaš neki externi kasnije na fw 800 ( brže ) ili usb2.

 

Obzirom da ti treba i monitor vrijedi razmisliti i o manjem iMacu.

Apple kaze da je maximum 4Gb al nikad nije tako sto se memorije tice kod Apple-a - maximum je 8Gb - http://eshop.macsales.com/shop/mac-mini/ inace i ova stranica ti je jedna od boljih za kupnju dodatne opreme - kroz 5-6 dana ti dodje roba...inace vidjet ces da ima stvarno cool stvari ne samo za Apple racunala.

Hvala svima na odgovorima!

Inače, nekako mi je najviše za oko zapeo ovaj:

 

Ali daleko je to od Mac Minija, čime je i započeta tema :-). Kaže Apcom: 15,619.00 Kn! (Inače, to je prigovor na iStyle web: nema cijena). Ništa ne odlučujem dok ne vidim/opipam/omirišim uživo! ;-). Mislim da sam pročitao da ovaj 27"/i5 iMac još nije stigao, pa za sada čekam...

 

 

Zoran
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac mini
zjankovic kaže...
Beeri kaže...
artfull kaže...

Za sve to gore je mini sasvim dovoljan. Zaboravi neko igranje pod windowsima. Ja sam ga jedno vrijeme koristio kao pomoćni komp za posao ( CS4 ) i premda se može raditi nije bogznakakvo iskustvo za veće i kompleksnije fajle.

 

Prednosti, malen nema ga viditi, nečujan, adekvatan za gotovo sve kućne i office poslove.

 

Mane, neznam zapravo, svakako mu maxati ram na 4Gb, mislim da je ovaj jeftiniji 2.26 http://www.apple.com/macmini/specs.html sasvim dovoljan, samo maxati ram pod obavezno. Disk lako dodaš neki externi kasnije na fw 800 ( brže ) ili usb2.

 

Obzirom da ti treba i monitor vrijedi razmisliti i o manjem iMacu.

Apple kaze da je maximum 4Gb al nikad nije tako sto se memorije tice kod Apple-a - maximum je 8Gb - http://eshop.macsales.com/shop/mac-mini/ inace i ova stranica ti je jedna od boljih za kupnju dodatne opreme - kroz 5-6 dana ti dodje roba...inace vidjet ces da ima stvarno cool stvari ne samo za Apple racunala.

Hvala svima na odgovorima!

Inače, nekako mi je najviše za oko zapeo ovaj:

 

Ali daleko je to od Mac Minija, čime je i započeta tema :-). Kaže Apcom: 15,619.00 Kn! (Inače, to je prigovor na iStyle web: nema cijena). Ništa ne odlučujem dok ne vidim/opipam/omirišim uživo! ;-). Mislim da sam pročitao da ovaj 27"/i5 iMac još nije stigao, pa za sada čekam...

 

 

da, cijene imaš na apcomu, iStyle će biti iste, možda dobiješ 3% popusta 

 

27, pa i ovaj 21 su super, al računaj da 27 nećeš viditi u hrvatskoj barem 30 do 60 dana još. Svakako odi u vlašku ili negdje i isprobaj uživo.

A.
16 godina
neaktivan
offline
Mac mini
ADM?
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mac mini

Ti mora da se salis... dat toliko novaca za to? Wtf!?

I'm going woo woo
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Mac mini

Pa mek mini... faking preskupo!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac mini

I ja planiram prijeći na odgriženu stranu :D Postoji li nešto tipa MacBook od 5000 kuna?

Možeš varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude svo vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Mac mini
i542 kaže...

I ja planiram prijeći na odgriženu stranu :D Postoji li nešto tipa MacBook od 5000 kuna?

 

Nažalost ne, kod nas je najjeftiniji macbook 7300kn (white)

15 godina
neaktivan
offline
Mac mini

Mozda u oglasniku, u ducanu jos uvijek nista ispod 7k kn.Izlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 16:01 (Lion King).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac mini

aha... a preko amazona ili tako nešto?

Možeš varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude svo vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mac mini
Alex55 kaže...

Ne! Cool

 

Amazon (koliko ja znam) prodaje brand-new proizvode (kao da si ušao u najobičniju trgovinu i kupio neki proizvod). Mi mislimo da pogledaš oglase za rabljene Mac-ove na Njuškalu i sličnim portalima (ili novinama)...

duh :D mislio sam, ima li tamo nešto jeftinije ili moram plaćati cestarinu poštarinu carinu i harač pa mi dođe na isto?

Možeš varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude svo vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mac mini

apple store is down :)

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac mini
Alex55 kaže...

Znate, malo sam gledao cijene Mac-ova po zemljama članicama Europske Unije i došao da zaključka - u svakoj državi gdje je valuta Euro cijena svakog Mac-a je ista.

 

U Švicarskoj je cijena daleko jeftinija nego u EU, a u Norveškoj su cijene iste kao i u HR (možda je razlika u kojih par kuna).

 

Pogledaj cijene u Švedskoj, cuo sam da su tamo cijene skoro pa kao u Americi

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac mini

imam 2.pitanja u vezi Mac minia

1.Posto je na ovdje na Balkanu skup moga bih naruciti iz Kanade,da li postoje kakvi adapteri ono za struju ili sta vec i ovdje u regionu i koliko kosta odprilike?

2.Posto bi mi taj Mini koristio u 95% za kancelarijske radove(za apoteku) hoce li mi predstavljat problem instalacije XPa? I ako se moze inst XP moze li da se on automatski boota kada se pali Mini da se nebira koji ce se sitem bootat.

I got my weed from the west,my pills form the east....Young Money
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mac mini
radi i na našoj i na USA/canada struji (pretpostavljam da je ista u USA i can) pogledaj na el requirements na apple.com/macmini

xp nije problem instalirati. možeš stavit da ti se boota u xp.
A.
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Mac mini

ma nako mislio sam nekih 2-3 semice nako radi znatizelje da isporbam OS X,pa onda XP i na posao

I got my weed from the west,my pills form the east....Young Money
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mac mini
Nyxem kaže...

ma nako mislio sam nekih 2-3 semice nako radi znatizelje da isporbam OS X,pa onda XP i na posao

ako misliš zbog razlike i struji, ne treba ti adapter.

 

inače napraviš dual boot pa imaš i win i OSX i bootaš se što ti treba. Ili možeš instalirati parallels5 i onda instalirati XP da ti se vrti unutar prozora, sve radi bez greške i možeš vrtiti sisteme kako ti paše i fajle među njima.

 

 

A.
16 godina
neaktivan
offline
Mac mini
parallels su oko 200-250 kn original. Boot Camp se isporucuje sa sistemom i omogućuje instalaciju windowsa u bilo kojem trenutku uz OSX i onda
najnormalnije samo biras u koji OS se bootas.
A.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mac mini

moze mi netko dat stranicu aplle od švedske (mislim na cijene jer nisam mogao nac) vidio sam da je netko gore napisao da je jeftino skoro kao u americi pa posto mi otac ide gore svako ljeto pitat cu ga da mi kupi ako je nesto jeftinije nego tu..

pOtPiS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mac mini

evo uspio sam pronac cijenu najjeftinijeg mini maca je 5500 kruna a to je oko 5000kn sve isto kao i tu..

pOtPiS
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2011 20:36 (marino15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mac mini

Ja imam Mac mini iz 2010, danas sam upgredao memoriju na maximalnih 8 giga i savjet ne ici po memoriju u Apple ducan jer ce vas oderati, kad sam iso mjenjat memoriju unutra je bila samsung 2x po 1 gigu ja  sam za nekih 350 kn u HG spotu kupio 2 x 4 giga kingston memorije i sam promjenio , proc je dual core 2.26 hard nije prevelik a ako ce mi treba externi imam 160 gb. Veceras sam kupio Mac OS x Lion i radi ko vekerica, brz ko zec ventilator mi se lagano skroz cuje na nekih 1500, 1600 rpm . Ja sam mjenjo laptop za ovaj mac i nije mi zao niti trunke, definitivno bi ga prporucio da si ga ljudi kupe jer ama bas nikakvih problema nemam sa njim.

http://www.forum-drugaciji.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 0:11 (tiksa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac mini

zanima me dali ce raditi kakag usb hub na miniju ali starom radi se o g4 modelima jos..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice