Rainmeter Tutorial.

poruka: 7
|
čitano: 9.244
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Rainmeter Tutorial.

Nisam nasao slicnu temu na forumu, pa evo neki tutorial o rainmeteru.

 

Rainmeter je gadget koji prikazuje na desktopu: vrijeme, kalendar, zauzece diska, zauzece procesora, memorije, itd.

 

 

Dakle svi koji zele rainmeter mogu ga skinuti tu: 

http://rainmeter.net/RainCMS/

 

 

kad skinete 32 ili 64 bit verziju instalirate ga.

 

nakon sto instalirate, pocetni skin za rainmeter bit ce primjer: gnometer  (slika 1)

 

ako vam se gnometer ne svidja i zelite drugi izgled (skin)

mozete iskljuciti gnometer, tako da odete u system tray -> pa na rainmeter ikonu Desni klik -> pa na Configs ->  zatim  na gnometer (slika 2)

i tamo iskljucujete sto zelite. odnosno ono sto ne zelite na desktopu samo maknete kvacicu sa njega ovdje je primjer sat/clock  (slika 3)

 

na taj isti nacin ukljucujete/iskljucujete ono sto zelite da vam se prikazuje na desktopu i sa bilo kojim drugim skinom.

primjer: enigma, simple rainmeter, corner calendar itd.

 

Kako promijeniti izgled rainmetera!?

 

ako zelite drugaciji izgled, tu imate raznih skinova.

 

http://customize.org/rainmeter

 

nakon sto skinete skin koji vam se svidja potrebno je da ga raspakirate/extract sa winrarom ili nekim drugim programom.

i taj raspakirani folder kopirate/zalijepite u:

 

windows xp: \My Documents\rainmeter\skins

win vista i 7: \Documents\rainmeter\skins

 

nakon sto to uradite otidjete na: system tray -> rainmeter desni klik pa refresh All.

nakon toga opet odete na:  system tray -> rainmeter -> configs i tu ce biti vas novi skins. (pisat ce onako kako se zove taj skins koji ste skinuli.)

u ovom primjeru vidite na slici (slika 4)  "simple rainmeter" tad ostaje da ukljucite ono sto zelite: sat, kalendar,vrijeme,winamp itd. ukljucujete onako kako sam gore naveo sa gnometerom samo oznacite kvacicu i to je to.

 

mozete istovremeno imati raznih skinova ukljuceni. npr: cut calendar, gnometer, simple rainmeter itd. to ovisi o vama sta ste skinuli i sta vam se svidja.

 

eto nadam se da ce nekome pomoci ovaj totorial {#}

naravno postoji jos mogucnosti i podesavanja rainmetera al ovo je ukratko.

ako nekome nije jasno i ne zna, "kako sta" ovdje moze pitati...

 

ako sam nesto zaboravio ili pogrijesio pisite da ispravim.

 

 

 

 

(slika 1) (slika 1)
(slika 2) (slika 2)
(slika 3) (slika 3)
(Slika 4) (Slika 4)
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 16:03 (mario1990).
 
14 0 hvala 14
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rainmeter Tutorial.
mario1990 kaže...

Nisam nasao slicnu temu na forumu, pa evo neki tutorial o rainmeteru.

 

Rainmeter je gadget koji prikazuje na desktopu: vrijeme, kalendar, zauzece diska, zauzece procesora, memorije, itd.

 

 

Dakle svi koji zele rainmeter mogu ga skinuti tu: 

http://rainmeter.net/RainCMS/

 

 

kad skinete 32 ili 64 bit verziju instalirate ga.

 

nakon sto instalirate, pocetni skin za rainmeter bit ce primjer: gnometer  (slika 1)

 

ako vam se gnometer ne svidja i zelite drugi izgled (skin)

mozete iskljuciti gnometer, tako da odete u system tray -> pa na rainmeter ikonu Desni klik -> pa na Configs ->  zatim  na gnometer (slika 2)

i tamo iskljucujete sto zelite. odnosno ono sto ne zelite na desktopu samo maknete kvacicu sa njega ovdje je primjer sat/clock  (slika 3)

 

na taj isti nacin ukljucujete/iskljucujete ono sto zelite da vam se prikazuje na desktopu i sa bilo kojim drugim skinom.

primjer: enigma, simple rainmeter, corner calendar itd.

 

Kako promijeniti izgled rainmetera!?

 

ako zelite drugaciji izgled, tu imate raznih skinova.

 

http://customize.org/rainmeter

 

nakon sto skinete skin koji vam se svidja potrebno je da ga raspakirate/extract sa winrarom ili nekim drugim programom.

i taj raspakirani folder kopirate/zalijepite u:

 

windows xp: \My Documents\rainmeter\skins

win vista i 7: \Documents\rainmeter\skins

 

nakon sto to uradite otidjete na: system tray -> rainmeter desni klik pa refresh All.

nakon toga opet odete na:  system tray -> rainmeter -> configs i tu ce biti vas novi skins. (pisat ce onako kako se zove taj skins koji ste skinuli.)

u ovom primjeru vidite na slici (slika 4)  "simple rainmeter" tad ostaje da ukljucite ono sto zelite: sat, kalendar,vrijeme,winamp itd. ukljucujete onako kako sam gore naveo sa gnometerom samo oznacite kvacicu i to je to.

 

mozete istovremeno imati raznih skinova ukljuceni. npr: cut calendar, gnometer, simple rainmeter itd. to ovisi o vama sta ste skinuli i sta vam se svidja.

 

eto nadam se da ce nekome pomoci ovaj totorial {#}

naravno postoji jos mogucnosti i podesavanja rainmetera al ovo je ukratko.

ako nekome nije jasno i ne zna, "kako sta" ovdje moze pitati...

 

ako sam nesto zaboravio ili pogrijesio pisite da ispravim.

 

 

 

 

A ako želim da mi startna traka bude ista kao u windowsima a pozadina i svi ostali gadgeti budu na desktopu,kako to napraviti?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rainmeter Tutorial.
Pa ostanu ti...
AMD Ax2 6400+ 3.5GHz | 4GB 800MHz | Gainward 8800GT 1024MB | 250GB HDD | ASUS M2N32-SLI Deluxe Wireless | Samsung 203B
13 godina
neaktivan
offline
Rainmeter Tutorial.

Sad se je dosta tog obnovilo i nije sve isto kao i prije, pa jel biš mogao obnovit tut jer ne kužim baš kako treba.

 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rainmeter Tutorial.

Znam otvaram ponovno temu, al me zanima kako u skinu illustro u Feeds stavit da mi daje nove  vijesti iz s Bug.hr.

[url=http://www.worldoftanks.com][img]http://ovocnari.eu/sig2@500276670-GeneralPag@eu@2@1@11111111111111@1111111111111@01001@hr@0.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rainmeter Tutorial.

Ovako imam 1 problem...instaliram sve pravilno...skin i sve...al kad zelim aktivirati pojavi se ovo !

(3 slike)

jel znate u cem je problem?!

Prvo se ovo pojavi Prvo se ovo pojavi
Pa onda nakon OK ovo Pa onda nakon OK ovo
i Ovo na kraju! i Ovo na kraju!
Error 404 Not Found
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rainmeter Tutorial.

Jel zna neko kako da uvecam skin?

 

Pronadem i skinem skin ali mi je nekako presitno.Kako da ga povecam?

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice