Problem Dlink 584t

poruka: 7
|
čitano: 5.289
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem Dlink 584t
pitanje

Imam problem sa ADSL routerom Dlink DSL-584t (istekla garancija, posto ekipa iz HT kad zamjenjuje uredjaj  racunaju garanciju od vremena kad je kupljen stari modem), inace zamjenjen prije 6mj. umjesto Kasde linija mi je dosta losa.

Jucer mi je pao(fizicki), nakon toga mi se nije htio spojiti na net, dok je konfiguriranje radilo, nakon HW reseta vise nije RADIO :(  tj. ne radi dsl nema signala na Ledicama, nemoze mu se pristupiti na 192.168.1.1 probao i 0.1

Napominjem da kao HUB radi tj pinganje izmedju dva stroja radi i prijenos filova

 

da li mozda ima netko kakvu ideju kako mu pristupiti ??

 

Neznam sto mi je raditi po svemu mi se cini da je CRKO :(

 

Sto uzeti kao zamjenu Zyxel P-660 HW-D3 uz produzenje od 18mj ili D-Link DSL-G684T na 2g. (wlan bi mi dobro dosao)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2008 11:15 (PretaHR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem Dlink 584t

Pa mislim da će ti odgovarat ovaj D-Link. Iako ljudi govore da se često kvare i da su nepouzdani,ja sam se susreo s dosta njih i nikad nisam naišao na neki problem. Ipak,nemoj ovo shvatit kao bezrezervnu preporuku.

16 godina
neaktivan
offline
Problem Dlink 584t
prihvaćeno rješenje

Iako nikad prije nisam čuo za Zyxel imam ga već skoro 2 godine i mislim da je jako dobar ADSL router. Kako imam dosta prijatelja koji se ne kuže u te stvari svako malo nekome nešto instaliravam. Susretao sam se sa par modela Zyxela i nisam primjetio nekih problema. S druge strane, Dlink niti mi se previše sviđa, djeluje mi smješno i kod nekih frendova sam primjetio pucanje veze i blesiranje. Ja toplo preporučam Zyxel

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem Dlink 584t
southy kaže...

Iako nikad prije nisam čuo za Zyxel imam ga već skoro 2 godine i mislim da je jako dobar ADSL router. Kako imam dosta prijatelja koji se ne kuže u te stvari svako malo nekome nešto instaliravam. Susretao sam se sa par modela Zyxela i nisam primjetio nekih problema. S druge strane, Dlink niti mi se previše sviđa, djeluje mi smješno i kod nekih frendova sam primjetio pucanje veze i blesiranje. Ja toplo preporučam Zyxel

 Potpisujem. Također koristim ZyXEL router (wlan) vec neko vrijeme i zadovoljan sam.NIKADA NIKAKVIH problema nisam imao.Podešavanje je smiješno jednostavno.
16 godina
offline
RE: Problem Dlink 584t

prije par mjeseci bili su mi zyxel i d-link na mjerenju doma,donjeli su 2 zyxela ikod oba dva problem je bio u dodatnim sumovima(6db),sto bi u prijevodu znacilo zyxel je uvjek dobar za brzine od 2Mbit/s + maxtv,za 8Mbit/s + maxtv samo u slucajevima udaljenosti od centrale do 1500m(u slucaju ako je parica ok) i 16Mbit/s + maxtv gotovo nikada,a i bes maxtv vrlo rijetko,a za maxtv hd i na 8Mbit/s i na 16Mbit/s gotovo nikako,s druge strane d-link nema tih problema ali se bar kod mene kvari kao u pravilu svakih 6 mjeseci.

 

moj savjet ti je da probas prijaviti kvar mozda ti zamjene ako imas srece sadasnji modem i bes potpisivanja novoga ugovora,kolko sam primjetio t-com ima "fazu" uljudnosti i razumjevanja u zadnjih mjesec dana pa mozda i prodje,

inace po meni izbor izmedju zyxela i d-linka ovisi o tome dali potpisujes novi ugovor(d-link ce se gotovo sigurno pokvariti,sto i nije neki problem na pocetku ugovora) ili ti ga mjenjaju u toku ugovora.

 

dlink:

+

kvaliteta veze sa centralom

jednostavnost konfiguracije

mogucnost koristenja orginal firmwara i rucno konfiguriranje postavki za maxtv

 

-

sklon kvarovima

nemogucnos iskljucivanja modema jer nema on/off prekidaca

sto bi mogao i biti uzrok cestim kvarovima

 

zyxel

+

trajnost

 

-

dodatni sumovi

kod nekih firmwarea poteskoce sa w-lanom

nesto teza konfiguracija modema

osudjenost na t-comov firmware

 

p.s. ovo su moja osobna iskustva

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2008 7:53 (cromen).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem Dlink 584t
PretaHR kaže...

...da li mozda ima netko kakvu ideju kako mu pristupiti ??

 

Neznam sto mi je raditi po svemu mi se cini da je CRKO :(

 

Sto uzeti kao zamjenu Zyxel P-660 HW-D3 uz produzenje od 18mj ili D-Link DSL-G684T na 2g. (wlan bi mi dobro dosao)

 Jesi probao možda firewall ugasiti i antvirusne programe, oni znaju nekad zablokirati pristup, bez obzira što ping prođe. Ova dva uređaja su ti ok, sad možda prednost ima zyxel, ali uostalom imaš granciju dvije godine tako da nije problem ako se nešto pokvari..
15 godina
neaktivan
offline
Problem Dlink 584t

Ja imam D-ling g684t sa originalnim i najnovijim firmwareom i jedanput sam namjestio postavke i uvijek radi i kad nestane struje. Port forward radi super. Ako uzmes od t-coma moras stavljat original firmware  zato sto na t-comovom neradi port forward. Modem je dobar i uvijek radi bez greske.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice