Laptop + monitor problem

poruka: 6
|
čitano: 5.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Laptop + monitor problem
pitanje

Imam asusov laptop F5Mseries sa grafikom Ge Force 6100 256mb i samsungov VGA monitor od 19''.

Priključio sam ih te restartirao komp. boot screen se prikazao na oba zaslona ali nakon njega se monitor ugasio a zaslon na laptopu

nastavio raditi normalni. (isto se dogodilo nakon nekoliko restartiranja)

vulerious - technofreak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop + monitor problem

Pa trebalo bi u diplay properties vjerojatno odrediti ponašanje "drugog" ekrana.

Odrediti hoće li on biti aktivan ili ne, hoće li prikazivati kloniranu sliku ili služiti kao proširenje desktopa...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop + monitor problem

imaš 2 rješenja:

1. Kod Windows XP - desni klik na desktop > properties (u Visti - Personalize), pa odaberi Settings ( u Visti Display Settings). Trebalo bi ti prikazati 2 monitora s oznakama 1 (to je ovaj od laptopa) i 2 (vanjski koji si spojio). Desni klik na broj 2 i odaberi Attached. Možeš potom odabrati koji monitor želiš da ti bude primarni koji sekundrni ili želiš rastegnuti sliku na oba monitora.

 

2. U većine laptopa postoji tipka Fn (obično negdje lijevo dolje na tipkovnici). Na nekoj drugoj tipki bi trebalo biti nacrtano nešto slično monitoru (obično na jednoj od onih od F1 do F12). Stiskajući istovremeno tipku Fn i onu na kojoj je nacrtan monitor možeš se prebacivati između ta 2 monitora ili istovremeno slati istu sliku na obadva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2008 18:43 (klimama).
16 godina
offline
RE: Laptop + monitor problem
prihvaćeno rješenje
klimama kaže...

 

2. U većine laptopa postoji tipka Fn (obično negdje lijevo dolje na tipkovnici). Na nekoj drugoj tipki bi trebalo biti nacrtano nešto slično monitoru (obično na jednoj od onih od F1 do F12). Stiskajući istovremeno tipku Fn i onu na kojoj je nacrtan monitor možeš se prebacivati između ta 2 monitora ili istovremeno slati istu sliku na obadva.

 Mislim da je to pravi odgovor, samo sto ces to morat malo dulje drzat (fn+ta neka tipka)!
Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
neaktivan
offline
Laptop + monitor problem

moguce da ti je rezolucija prevelika za vanjski monitor. Probaj smanjit pa vidi

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop + monitor problem
Assassin kaže...
klimama kaže...

 

2. U većine laptopa postoji tipka Fn (obično negdje lijevo dolje na tipkovnici). Na nekoj drugoj tipki bi trebalo biti nacrtano nešto slično monitoru (obično na jednoj od onih od F1 do F12). Stiskajući istovremeno tipku Fn i onu na kojoj je nacrtan monitor možeš se prebacivati između ta 2 monitora ili istovremeno slati istu sliku na obadva.

 Mislim da je to pravi odgovor, samo sto ces to morat malo dulje drzat (fn+ta neka tipka)!
 meni na hp-u je to kombinacija FN+F4(na toj tipki mi je nacrtan ko mali monitor,ili tak nekaj)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice