Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.071
|
čitano: 4.677.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vezano za Dell Alienware AW3423DWF, zapeklo mi par stavki u donjem lijevom dijelu i to usred igre Wolfenstein II.

Izašao, odradio pixel refresh i sve nestalo.

 

Inače monitor star niti dva mjeseca.

 

EDIT: izgleda da je to nekakav bug u Wolfenstein 2 igri, jer vidim na netu da nisam jedini.

Jednostavno se pojavi, pa nestane.

Tako da ipak nije do monitora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2024 22:18 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zabranjeniples kaže...

Vezano za Dell Alienware AW3423DWF, zapeklo mi par stavki u donjem lijevom dijelu i to usred igre Wolfenstein II.

Izašao, odradio pixel refresh i sve nestalo.

 

Inače monitor star niti dva mjeseca.

Malo jezivo za 1000€....

maximum effort
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Malo jezivo za 1000€....

 Nije ipak do monitora, izgleda nekakav bug u Wolfenstein 2 igri.

 

2 godine
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav svima

 

kupujem monitor za home office i odlučio sam se za 27" 2k

većina uporabe će biti programiranje, Office, surfanje, nešto light gaminga

 

za sada suženi izbor izgleda ovako:

Acer Nitro XV272UV - 235 €

Gigabyte G27Q - 239 €

Dell G2724D - cca 250 € nakon Diners popusta + 5%

 

najviše naginjem Aceru pa me zanima je li to ok ili ima nešto još bolje van ova tri

 

i, kad sam već tu, koliko "smisla" ima zakrivljeni 27"? nijedan od ova tri gore nije zakrivljen, ali me zanima

zvuči mi da se korisnost zakrivljenog ekrana skuži tek za >32"

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dell ili Acer....krivo, zakrivljenost se više kuži odnosno gadnija je na manjoj dijagonali....čista fizika

2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti

da da, znam da se više kuži na manjoj dijagonali, zato i kažem da mi nema smisla ispod 32", tj. više volim "razvučeniju" zakrivljenost :)

 

hvala na komentaru za Dell ili Acer, mislim da ide Acer

2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti

i da, još jedno pitanje

kako kupujete monitore? u trgovini ili online narudžbom?

pitam zbog mrtvih piksela, čini mi se da je bolje naručiti online pa vratiti unutar 14 dana ako se primjete mrtvi pikseli

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Online svakako, Acer je dobar ako imaš lake ruke na stolu....stand mu nije najbajniji i primjetna je trešnja ekrana nakon primjene sila na stol.

2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti

baš sam razmišljao treba li mi Vesa nosač/ruka za monitor za stol, izgleda da da

thx

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako ga uzmeš vidjet češ, ne mora biti da ti bude potreban, lako ga kasnije uzmeš. Sretno

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

trebam preporuku za novi monitor. Trenutno iman neki ausov 27" 2k 144hz. Uglavnom za igranje countera. Zelja je da jma vise od 240hz refresh rate, brzi odziv. 

Zapelo mi je ovo za oko: https://www.hgspot.hr/monitor-dell-alienware-aw2725df-27-qd-oled-qhd-2560x1440px-360hz-0-03ms-hdr400-freesync-pro-hdmi-2-1-dpx2-usb-hub-pivot

 

Nisan siguran jeli mi treba veci monitor, nisan siguran kako je igrat na širem ekranu pa ako ko ima koji savjet.. thx

 

Edit: Treba mi i freesync, imam rtx 7900 xtx

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2024 21:49 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zikko kaže...

Pozdrav,

 

trebam preporuku za novi monitor. Trenutno iman neki ausov 27" 2k 144hz. Uglavnom za igranje countera. Zelja je da jma vise od 240hz refresh rate, brzi odziv. 

Zapelo mi je ovo za oko: https://www.hgspot.hr/monitor-dell-alienware-aw2725df-27-qd-oled-qhd-2560x1440px-360hz-0-03ms-hdr400-freesync-pro-hdmi-2-1-dpx2-usb-hub-pivot

 

Nisan siguran jeli mi treba veci monitor, nisan siguran kako je igrat na širem ekranu pa ako ko ima koji savjet.. thx

 

Edit: Treba mi i freesync, imam rtx 7900 xtx

 Pa odličan 2K monitor ti je zapeo za oko.Jedine dvije mane su mu slabije osvjetljenje i VRR brightness flickering kod igranja kad FPS padnu nisko.Većinom se žale korisnici Nvidia kartica sa opcijom G-Sync-on.Ako ti treba veći monitor računaj da će ti trebati i više šuške.

 Ja sam se brzo prilagodio na 32" nebih više natrag na 27".

 https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw2725df

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2024 6:13 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Za igranje fps naslova ti bude super ta 27ca, ne na večega pogotovo za CS.

 

 

koji procesor imaš??

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2024 7:54 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zikko kaže...

Pozdrav,

 

trebam preporuku za novi monitor. Trenutno iman neki ausov 27" 2k 144hz. Uglavnom za igranje countera. Zelja je da jma vise od 240hz refresh rate, brzi odziv. 

Zapelo mi je ovo za oko: https://www.hgspot.hr/monitor-dell-alienware-aw2725df-27-qd-oled-qhd-2560x1440px-360hz-0-03ms-hdr400-freesync-pro-hdmi-2-1-dpx2-usb-hub-pivot

 

Nisan siguran jeli mi treba veci monitor, nisan siguran kako je igrat na širem ekranu pa ako ko ima koji savjet.. thx

 

Edit: Treba mi i freesync, imam rtx 7900 xtx

 Ne treba ti taj monitor za CS, uzmi sebi  ZOWIE XL2566K 360hz / 540hz (1080p). Ako igras na blizu monitoru i 27" ce ti biti preveliko. Meni osobno 27" zaobljeni nikako nije pasao, sranje ali sto se tice CS jer samo to igram. Za ostale igre je sigurno druga prica.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam AMD Ryzen™ 7 7800X3D.

Prelazak sa 21" na 27" mi je bia malo tezak, al sad se razmisljam o 32" no nisan siguran u to. 1080p nebi uzima, jednostavno mi to izgleda ruzno na 27" a pogotovo onda na 32". Udaljenost od monitora kad igram mi je cca 25-30cm, nisan zalipljen za njega ka pro igraci al nisan ni daleko.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da se možda nisi zeznuo? :D 25-30cm je baš ono preblizu 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kolega ti je savjetovao 25 inch i 1080p, što je ok. Bojim se da ti 32 bude previše 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo izmjeria, 35cm kad san koncentriran i aktivan (30% sesije) a nekih 80cm ostatak. Pro igraci (nisam ni blizu niti imam cilj bit) stoje na 20ak cm

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ko to mjeri uopče, u prvi mah sam mislio da su neke druge mjere, uzmi šta hočeš prijatelju

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zikko kaže...

Evo izmjeria, 35cm kad san koncentriran i aktivan (30% sesije) a nekih 80cm ostatak. Pro igraci (nisam ni blizu niti imam cilj bit) stoje na 20ak cm

 onda svakako 32"

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj dell monitor nemogu nac u hrvatskoj za kupit, izbaci mi samo hg spot koji nema zaliha. Preporuke nekih drugih ducana ili monitora?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

lg c3 ili neki 4k monitor tipa predator ips ili nesto slicno do 900.950 €

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

lg c3 ili neki 4k monitor tipa predator ips ili nesto slicno do 900.950 €

 A bajica traži monitor da ga gledi sa 35cm i za CS a ti mu preporučiš 42ku....to bi bilo jako zgodno 

4 dana
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, u potrazi sam za monitorom do nekakvih 600€ (-/+20ak €) sada imam Alienware AW2720HFA, i hocu da uzmem neki 1440p monitor 32" , nisam neki heavy gamer, odigram CS, i to je manje vise to, monitor ce biti spojen na Alienware m16r1 sa 4070 grafikom. Tip panela mi nije bitan, samo bi da ima barem 144hz refresh rate jer sam sada navikao na 240hz.

 

DELL G Series G3223Q

ASUS ROG Strix XG32VC

MSI MAG 325CQRXFDE

 

Ako vi imate neki monitor za prreporuciti samo dajte, i bitno mi je da je prodavnica u HR. 

Hvala na pomoci.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja bi išao od ova 3 na 1. Msi ili 2. Asusa

 

 

4 dana
offline
Koji monitor kupiti

Ne mora nuzno biti jedan od ta tri monitora, ako imate bolju sugestiju pisite, bitne su specifikacije koje sam gore naveo,ako je bitno, radim remote od kuce, ured nije pretaman...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

lg 32 4k oled 240hz  ako novci nisu problem

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

Stigao mi Samsung OLED G8, 34", 1440p ultrawide, 175 Hz, curved

U njemačkim dućanima je na akciji i još k tome sam ga dobio bez PDVa, tako da nisam razmišljao ni sekunde.

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-oled-g8-g85sb-s34bg85

 

Čitao sam o dosta loših iskustva sa Samung monitorima, najviše sa kontrolom kvalitete. Čak i ovdje na forumu.

Ali za sad nikakvih problema. Ako bude nešto, javim ovdje za ostale zainteresirane.

 

Konkurencija mu je bila Alienware AW3423DWF.

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/samsung-odyssey-oled-g8-g85sb-s34bg85-vs-dell-alienware-aw3423dwf/34904/35256

Ali za ovu cijenu nisam ni vidio rabljene Alienware, a njega nisam mogao dobiti novog, tako da nisam trebao mnogo razmišljati.

 

Išao sam s 1080p, 60 Hz (tj 75 oveclockirano) na 175Hz, 1440p, OLED, HDR.

Mislim da nema uopće smisla uspoređivati. Nebo i zemlja. Boje, HDR, brzina.. prekrasno

 

Kad se približim monitoru, VIDI se OLED fringing. Sva sreća, ne sjedim tako blizu na kojoj udaljenosti se vidi, tako da sam presretan! :D

Koliko mi je poznato, softverki je ovo moguće srediti, jer je slična stvar i s LCD monitorima, i tamo je Microsoft sredio finging u Windowsima. Moguće da će kad tad biti i za OLEDe...

 

Monitor je full Samsung smart TV. Ima daljinski, Netflix, aplikacije, povezan je s mobitelom. Istina, ne znam hoću li kad to koristiti, ali eto, ako zatreba tu je.

Steam and EA: CyberDemonVZ
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 dana
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

lg 32 4k oled 240hz  ako novci nisu problem

 Pa dobro, napisah da do nekih 650€ cca :D da pare nisu problem lakse bi nasao monitor :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice