Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

poruka: 47
|
čitano: 10.278
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Evo kako je sad u novom broju BUG-a bila tema o linux live CD distribucijama vrlo me zainteresiralo pa sam odlučio si skinut jednu(slax) i koristit kao live distribuciju preko USB-a (sharkoon od 8GB) Da vidim kako to izgleda jer nikad nisam u životu vidio linux a jako mi se svidjelo to što je dobra zaštita za online bankarstvo/kupnju mada to ne koristim Belji se.Uglavnom otišao na njihovu stranicu, skinuo slax(kao iso datoteku), skinuo UNetbootin-universal Netboot installer te preko njega odabrao ISO datoteku i USB na koji će mi kopirat i odradio posao. Samo da napomenem da je prije toga USB formatiran  ponovo u FAT32 te nakon toga sam stavio Slax na njega.


Kad sam restartao komp, odabrao u boot-menu da diže sa USB-a i čekam, čekam i pojavila se ova poruka
"SYSLINUX 3,72 2008-09-25 CBIOS COPYRIGHT (C) 1994-2008 H. PETER ANVIN

Could not fin kernel image : linux

Boot:"

 

I dolje di pise "boot:" kad god bi pritisnuo enter samo bi nastavi osa porukom "Could not fin kernel image : linux". Malo sam guglao i koliko sam skužio nije problem u USB-u ili matičnoj jer on očito počne bootat sa usb-a nego da je negdje drugdje problem... Nadam se da će te mi uspjet riješit problem jer bih baš htio vidjet kako sve to izgledaOsmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Da dodam i ja svoje pitanje, mene zanima Damn Small Linux, na stranicama kaze da se moze pokrenuti pod Windowsima, kako? Mountanje imagea nije proradilo...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
...najvjerovanije je da ti nesto nije ok sa disrtribucijom linuxa...:(...trebao bi probati ponovo downloadati slax...ali probaj i puppy linux...on mi se najvise svidja...a i manje zauzima...
ljdasli
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
...moze proraditi pod virtualnom masinom...npr. Sun Virtual box...sve je krajnje jednostavno podesiti tako da ne bi trebao imati problema...
ljdasli
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
...jeli proradilo?...xD
ljdasli
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

hmm, probat ću opet skinut možda bude radilo...evo sad vidim na njihovoj stranici ima i neki slax za usb skinut dal možda i to da probam? A što se tiče zauzeća to mi nije problem 200MB na 8GB nije praktički ništa, mogao bi stavit čak i ove veće od 700MB al ova mi zapela za oko jer kako BUG-ovci kažu da nudi dosta u njoj a opet nije ogroman i još se može preko USB-a nadograđivat pa mi je zato pao izbor na slaxNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Moze i bez VMware i VirtualBox.. http://www.pendrivelinux.com/run-damn-small-linux-in-windows/

 

Na ovoj stranici imate kako strpati koji linux na USB: http://www.pendrivelinux.com/

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 14:26 (nesto222).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
...puppy ti se mnogo brze boot-a...pa zbog toga...a mozes ga nadograditi da bude kao slax...ja sam mislio da se VMware placa...
ljdasli
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Imao sam i ja problema sa Mandrivom, al sam skontal na kraju. Evo, pogledaj ovu moju temu, pa možda nađeš nešta slično i za Slax (nisam ga nikad koristio, pa ne znam), pa probaj nešto iskombinirat.

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

hmm, probat ću opet skinut možda bude radilo...evo sad vidim na njihovoj stranici ima i neki slax za usb skinut dal možda i to da probam? A što se tiče zauzeća to mi nije problem 200MB na 8GB nije praktički ništa, mogao bi stavit čak i ove veće od 700MB al ova mi zapela za oko jer kako BUG-ovci kažu da nudi dosta u njoj a opet nije ogroman i još se može preko USB-a nadograđivat pa mi je zato pao izbor na slaxNamigiva

Slax for USB je upravo ono što ti treba.

Raspakiraš TAR datoteku na USB i pokreneš boot batch skriptu i od nje dobiješ bootabilan USB sa Slax-om.

Provjereno radi.. koristim ga i sam. Namigiva

 

Pozdrav.

 

EDIT: Da budem precizniji.. kad raspakiraš TAR datoteku imat ćeš dva foldera. Boot i Slax. U Boot folderu ti se nalazi bootinst.bat koji pokrećeš ako radiš bootabilni usb pod Windowsima, a bootinst.sh ako radiš pod linuxima.

I pazi da ne pokrećeš batch niti s jedne druge lokacije osim direktno s USB-a. Jer bi mogao imati problema sa zapisivanjem MBR-a na krivi disk.

Tako da znaš.

 

I btw. ako se ne varam Vista (na Sedmici nisam probao), bootinst baš i ne radi uvijek kako spada zbog UAC-a, tako da je najoptimalnije napraviti USB ili na XP-u ili na nekoj od linux distribucija.

Ako zapneš evo i male pomoći.

 

 

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 16:29 (Prometej).
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Evo sad sam došao kući pa ću malo probat vaše savjete...sad sam trenutno skidam opet slax ali korsiteći isključivo Unetbootin, pa možda on automatski skida baš tu verziju za USB koju si napisao da treba skinut. Kad završi ću probat pa javim dal radiNamigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Prometej kaže...

 

EDIT: Da budem precizniji.. kad raspakiraš TAR datoteku imat ćeš dva foldera. Boot i Slax. U Boot folderu ti se nalazi bootinst.bat koji pokrećeš ako radiš bootabilni usb pod Windowsima, a bootinst.sh ako radiš pod linuxima.

I pazi da ne pokrećeš batch niti s jedne druge lokacije osim direktno s USB-a. Jer bi mogao imati problema sa zapisivanjem MBR-a na krivi disk.

Tako da znaš.

 

I btw. ako se ne varam Vista (na Sedmici nisam probao), bootinst baš i ne radi uvijek kako spada zbog UAC-a, tako da je najoptimalnije napraviti USB ili na XP-u ili na nekoj od linux distribucija.

Ako zapneš evo i male pomoći.

 

 

Sad sam probao preko ovog bootinst.bat i opet je javljao istu grešku, imate još kakvih ideja da to proradi ili ću morat neku drugu verziju probat?

 

*EDIT*: evo slika što dođe nakon što otvorim bootinst.bat i prisnem any key sa nastavak....

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 19:32 (Stoja).
16 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

Sad sam probao preko ovog bootinst.bat i opet je javljao istu grešku, imate još kakvih ideja da to proradi ili ću morat neku drugu verziju probat?

 

*EDIT*: evo slika što dođe nakon što otvorim bootinst.bat i prisnem any key sa nastavak....

Koji FileSystem imas na USB-u?

Treba biti FAT ili FAT32.. Nisam siguran provjeri..

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 19:49 (nesto222).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

Sad sam probao preko ovog bootinst.bat i opet je javljao istu grešku, imate još kakvih ideja da to proradi ili ću morat neku drugu verziju probat?

 

*EDIT*: evo slika što dođe nakon što otvorim bootinst.bat i prisnem any key sa nastavak....

Da otprilike sam na to mislio kad sam govorio o problemu kreiranja boot disk-a pod Vistom.

Probaj pokrenuti Command Prompt kao administrator i prebaci se na particiju gdje je bootinst.bat (ako se podaci sa slike nisu promijenili to bi bilo J:\boot\),

pa pokušaj ponovno pokrenuti bootinst.bat.

 

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 19:49 (Prometej).
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Napisao u prvom postu da je fat32 i svaki put prije nego sam ubacivao slax sam ga formatirao, probao sam i sa exfat ali to ne radi kao i ntfs...Plač

 

Eda ja sam na win7 ,to sam zaboravio rećSramim se

 

*EDIT* evo kad sam krenuo preko cmd-a i upisao "J:\boot\bootinst dobio sam ovo na slici

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 19:56 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

Napisao u prvom postu da je fat32 i svaki put prije nego sam ubacivao slax sam ga formatirao, probao sam i sa exfat ali to ne radi kao i ntfs...Plač

 

Eda ja sam na win7 ,to sam zaboravio rećSramim se

FAT32 je ok opcija za Slax.

 

No ako zakaže i metoda iz prethodnog posta, probaj sa My Slax Creator opcijom.

Osobno je nisam isprobao, jer nisam imao potrebe za njom, ali eto neki ljudi su imali uspjeha pod Vistom (vjerojatno ista vrijedi i za Windows 7).

UTERE SED NE ABUTERE!
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

hmm probao preko ovog programa i novi problemi se otvarajuPlač Ne može mi mountati image sliku javlja error sa slike

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

hmm probao preko ovog programa i novi problemi se otvarajuPlač Ne može mi mountati image sliku javlja error sa slike

Jesi pokušao pokrenuti program kao administrator?

Dakle ono klik desna tipka miša run as administrator, a ne kao admin account.. ?

UTERE SED NE ABUTERE!
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

jok opet ista priča i kad ga kao admin pokrećemMršti se Neznam što me taj slax toliko mrzi nisam mu ništa skrivio xD

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 20:08 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

jok opet ista priča i kad ga kao admin pokrećemMršti se Neznam što me taj slax toliko mrzi nisam mu ništa skrivio xD

Ma ne mrzi te Slax, Windowsi mrze konkurenciju.. :-)

To je problem do Windowsa Viste i Sedmice.. Na XP-u cijeli taj proces radi besprijekorno..

A ne znam zašto tebi tolike muke zadaje.. Postovi koje sam ti slao, su pomogli drugima, a zašto tebi neće.. ne znam :(

 

UTERE SED NE ABUTERE!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Stoja kaže...

hmm probao preko ovog programa i novi problemi se otvarajuPlač Ne može mi mountati image sliku javlja error sa slike

 

Ja ti nemogu pomoči kada ne koristim bas windowse, ja ti preproučujem normalno koristenje linuxa, ili ga montiraj na usb ili ga instalrian na drugu particiju (dualbot uz windowse) . 

 

Fedora 11 Leonidas Kde 4.2
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
double facepalm
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Katana kaže...

Ovaj softver nisam do sada vidio, valjda zato što kao i linuxuser ne koristim windowse kao primarni OS, ali svakako djeluje obećavajuće.

Znam ljude kojima bi to (možda) moglo biti od pomoći.

UTERE SED NE ABUTERE!
15 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Prometej kaže...

Ma ne mrzi te Slax, Windowsi mrze konkurenciju.. :-)

Ima i tu neke logike hehehe....baš su neki al sredit ćemo mi to već nekakoCool

 

 

linuxuser kaže...

Ja ti nemogu pomoči kada ne koristim bas windowse, ja ti preproučujem normalno koristenje linuxa, ili ga montiraj na usb ili ga instalrian na drugu particiju (dualbot uz windowse) . 

 

Ma htio sam ovo probat zbog te ideje kako imaš OS na USB-u i možeš ga koristit bez da uopće pristupa hardovima pa ga čini odličnom zaštitom protiv gamadi na netu dok mi dualboot nije potreban jer mi je sdmica odlična, al nju nemogu nosit na USB-u i pokrenut je direktno snjega, a čak i da se sa sedmicom to može opet nam treba zaštita jer bi opet neki virusić mogao uletitBelji se

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Ako zakaže i ovaj prijedlog koji ti je Katana dao, ako ne želiš biti uporan sa Slax-om, a želiš Linux na USB-u probaj s nekim drugim malim distribucijama linuxa.

Uz Slax, meni je osobno najdraži Puppy Linux, a neki su ti već preporučili Damn Small Linux

 

UTERE SED NE ABUTERE!
15 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Katana kaže...

Eto i to sam probao i opet ne radiPlač Za danas je dosta, sutra ću još malo pokušavat ako vi se sjetite još čega ako ne idem na drugu verziju...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Puppy Linux je odličan sa USB-a,mali ,brz ,i za ono što ukratko treba za Linux-USB je odilčan.Osobno njemu daje glas.

 

Private
15 godina
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a
Danas cu probat taj puppy linux, nadam se da cu imat vise srece snjim.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Ma te minimalne distribucije kao pupy, slackware i druge bile su popularne za starija računala i zato jer su mogle stati tada na usb stick (koji je bio hmm 100mb, 200mb veičine)

A sada se prodajeju jeftinije verzije od 8gb takoder se nade i 16, 32, i 64 malo skuplje

Hoču reći, zašto ne montirati ubuntu/mint i dignete ga kao live ako imate jak komp i dovolno veliki usb stick. Takoder preporucujem ubuntu/mint zatgo jer ima veliku bazu tutorijala i večina korisnika ga koristi i lako ti može pomoči ako imas neki problem. Ja mislim da čes prije odustati od neke manje poznate distribucije jer nemaš znanje ni večinu korisnika da ti pomogne u tome.

 

Početnici ako nesto nije jasno preporučujem wiki.open.hr 

Fedora 11 Leonidas Kde 4.2
15 godina
offline
Problem sa boot-anjem linuxa preko USB-a

Evo danas sam skinuo ubuntu 9.10 i pomoću neetbootina sam ga stavio na USB(formatirao ga u fat32 prije) i opet sam dobio onaj isti eror prilikom boot-anjaPlač Imate li kakvih ideja zašto čak ni ubuntu neće se bootat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice