Preporuke PSU-a za OC-an stroj

poruka: 47
|
čitano: 6.418
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Ovako doslo vrijeme da promjenim napajanje..

 

Inace moj zeus jos uvijek radi super bez poteskoca, ali je garancija pri isteku, pukla su mi 2 sata (psu to harddrive konektora) i tako doslo vrijeme da ga prodam..

 

E sad, ne znam sta uzet sa obzirom na moj stroj..

 

Inace stroj je oc-an proc na 4.01 ghz i tako cijeli sistem pomalo..

 

U obzir dolaze inf. ducani iz zagreba. Linsk,Adm, Feniks i tako..

 

Pare nisu problem.. Ali opet nebih htio ici iznad 1100kn ako bas nemoram..

 

Ja sam osobno gledo nekoliko napajanje do te cijene i niti jedno mi ne pruza to sta mi pruza Zeus, pa eto ako ima neka preporuka..

 

Ugl ja takoder ne izbjegavam mogucnot nadogradnje kompa na "bolje" volim eksperimentirat za komponentama.. tako da racunajte na to

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Corsair HX 750W ili TX 850 . jedan i drugi mogu drzati 2x HD5970 (ako si to mislio pod buduce nadogradnje) a ako vec mozes izdvojiti soma i kusur i za PSU onda uzmes ovaj HX

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 8:48 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
AA-d00d kaže...

Corsair HX 750W ili TX 850 . jedan i drugi mogu drzati 2x HD5970 (ako si to mislio pod buduce nadogradnje) a ako vec mozes izdvojiti soma i kusur i za PSU onda uzmes ovaj HX

 

Iz prve ruke sam cuo da se hx gasi pri opterecenju od 950w. a to mi bas ne znaci puno

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
toxic kaže...

 

Iz prve ruke sam cuo da se hx gasi pri opterecenju od 950w. a to mi bas ne znaci puno

 

750W snage u samom kucistu mislis da ti nece biti dosta (a kamoli 950)?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 9:05 (Lud ko puška).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
AA-d00d kaže...
toxic kaže...

 

Iz prve ruke sam cuo da se hx gasi pri opterecenju od 950w. a to mi bas ne znaci puno

 

750W snage u samom kucistu mislis da ti nece biti dosta (a kamoli 950)?

 

A cuj ako mi je neko reko da se ono gasi pri tom opterecenju znaci ne moze izdrzat to.. a npr moj zeus se ne gasi onda cemu ici na to napajanje kuzis..

 

 

16 godina
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

dovoljno i previse je corsair 750W

Treba li operirati i vaše računalo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Cek vi preporucujete corsair zato sta ste culi da je on najbolji? jer ste citali reviewe? ili to znate iz prve ruke..

 

Ugl.. i ja sam cuo sve naj o corsairu, nisam ga imao ali sam takoder iz prve ruke cuo da u principu je on dobar dok se ne preoptereti tada dolazi do problema nije bas ono sta pise na reviewima..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
toxic kaže...

 

Ugl.. i ja sam cuo sve naj o corsairu, nisam ga imao ali sam takoder iz prve ruke cuo da u principu je on dobar dok se ne preoptereti tada dolazi do problema nije bas ono sta pise na reviewima..

 

 

ako si cuo iz prve ruke onda si nađi nešto drugo npr enermax ili sl... nisam čuo niti imam iskustva da se gase pri opterečenju

Treba li operirati i vaše računalo?
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 9:11 (igy).
14 godina
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Ako nećeš još i automobil paliti sa napojnom dovoljno ti je 600 W ali po mogućnosti sa "single +12V rail-om".

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
igy kaže...
toxic kaže...

 

Ugl.. i ja sam cuo sve naj o corsairu, nisam ga imao ali sam takoder iz prve ruke cuo da u principu je on dobar dok se ne preoptereti tada dolazi do problema nije bas ono sta pise na reviewima..

 

 

ako si cuo iz prve ruke onda si nađi nešto drugo npr enermax ili sl... nisam čuo niti imam iskustva da se gase pri opterečenju

Pa ugl. ako se to desava 1 covjeku nemora i drugima, pa ja bi jos iskustva prije nego kupim napajanje ak kuzis..

 

Napajanje nije stvar koja se kupuje sam tak, to je stvar koju ci imat najmanje do isteka garancije..

 

Sad zato sta je corsair tolko razvikan ne znaci da je za mene i najbolji...

 

Ja takoder znam da mi je bilo koje "kvalitetno" napajanje od 600 w pa nadalje dosta za ovu konfu kaj imam.. jel neka daju dosta vise pri opterecenju neka se gase i tako..

 

Nemoram ja kupit bas corsaira..

 

Al jbga ako mi 100 ljudi kaze odi na corsaira sta cu..

 

Napomena : napajanje pod obavezno mora imat najmanje 1 x 8 pin za grafu +minimalno  2 x 6 pin za grafu..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 9:18 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Iz vlastitog iskustva i ne znam vise koliko komada prodanih bezrezervno preporucujem Corsair. Osobno imao modele 450, 650, 750, 1000 u raznim kombinacijama hardwera, a sada trenutno 550. Rade stravicno dobro, podnose daleo veca opterecenja od nazivnih, naravno govorimo o stvarnim opterecenjima.

A inace ako mislis ga opterecivat sa 950W onda uopce neznam sta razmisljas o 750 W napajanju? Jednostavno kupi 1000W.

 

Evo ti i OVO pa se igraj malo sa izracunima

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 10:22 (miki1981).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
miki1981 kaže...

Iz vlastitog iskustva i ne znam vise koliko komada prodanih bezrezervno preporucujem Corsair. Osobno imao modele 450, 650, 750, 1000 u raznim kombinacijama hardwera, a sada trenutno 550. Rade stravicno dobro, podnose daleo veca opterecenja od nazivnih, naravno govorimo o stvarnim opterecenjima.

A inace ako mislis ga opterecivat sa 950W onda uopce neznam sta razmisljas o 750 W napajanju? Jednostavno kupi 1000W.

 

Evo ti i OVO pa se igraj malo sa izracunima

ko je reko da razmisljam o 750w napajanjima??

 

inace moj zeusek moze bez pardona podnest opterecenje od 920w sam tak..

 

pa isto to ocekujem od istog modela corsaira al se on gasi ili ne?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 11:47 (toxic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Pa rekao si da ne bi isao preko 1100 kn, a to znaci ili 750 modularni ili 850 obicni, mozda 950 obicni, ovisi iz kojeg ducana.

 

A zasto mijenjas napajanje ako je tvoje dobro? I ne, corsair 750 se isto nece ugasit na 920W, barem nije ni jedno koje sam ja imao, iako ih nisam nikad ni tjerao preko 950 na vise od par minuta jer mi to nema ni smisla. Ako vec kupujem kvalitetno napajanje onda cu ako mi treba 920W kupit napajanje od 1000W ili ako mi treba 600 kupit napajanje od 750 ili 650 ako sam bas u stisci s lovom.

 

Ali ponavljam, ako si zadovoljan sa svojim napajanjem i ako ti radi odlicno, zasto ga onda mjenjati...uostalom, ako ga i ides mjenjati pa uzmi onda istu marku kad imas iskustva vec s njom.

14 godina
neaktivan
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

hx620 je meni držalo hd4890 u cf onda če ti hx 750 sve živo

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
AA-d00d kaže...

Corsair HX 750W ili TX 850 . jedan i drugi mogu drzati 2x HD5970 (ako si to mislio pod buduce nadogradnje) a ako vec mozes izdvojiti soma i kusur i za PSU onda uzmes ovaj HX

ne lupaj gluposti molim te TX750w ni u snovima ne može držati 2x HD 5970 1 HD 5970 u full loadu troši 350w dook bi TX850w možda i mogao ali Corsair HX1000w milaaa majka

14 godina
protjeran
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

TX750w bi bio dovoljan za HD 5970 i i5 mada zbog klokanja ja bi išao na TX850

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
windows_7 kaže...
AA-d00d kaže...

Corsair HX 750W ili TX 850 . jedan i drugi mogu drzati 2x HD5970 (ako si to mislio pod buduce nadogradnje) a ako vec mozes izdvojiti soma i kusur i za PSU onda uzmes ovaj HX

ne lupaj gluposti molim te TX750w ni u snovima ne može držati 2x HD 5970 1 HD 5970 u full loadu troši 350w dook bi TX850w možda i mogao ali Corsair HX1000w milaaa majka

ajde vec smo dokazali da nisi bas tu mjerodavan, a i sumnjam da te vise neko slusa... ti toxic corsair je superkvalitetan tako nda neces falit ni s jednim, ali ja bih ipak isao na modularno. Ako ti Corsair moze sa 450W gonit 9800SLI bez problema onda tebi ne treba nista povise 750W

14 godina
protjeran
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

ee jarane uzmi corsair TX950w jeftiniji je i od 750HX znam da je previše ali ovakva prili se ne smije propustiti !!!

meni svi na forumu zamjerate zato što stavim veće napajanje ali to je uvijek bolje zbog buduće nadogradnje !!!!!!!!!!!!!!!!! i ostajem pri svojim VEĆIM NAPAJANJIMA !!!

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
windows_7 kaže...

ee jarane uzmi corsair TX950w jeftiniji je i od 750HX znam da je previše ali ovakva prili se ne smije propustiti !!!

meni svi na forumu zamjerate zato što stavim veće napajanje ali to je uvijek bolje zbog buduće nadogradnje !!!!!!!!!!!!!!!!! i ostajem pri svojim VEĆIM NAPAJANJIMA !!!

Jarana na forumu nema!

Pročitaj ovaj tekst.

 

World championships: 7, GP started: 251, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,377
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Stabilnih 650W je više nego dosta za taj stroj.

 

TX650w je više nego dovoljan.

 

Također je ovom napajanju cijena pala, sasvim ok, goni dvije 4890HD bez beda, tako da mora

i 5970HD bez frke.

 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.023

 

Ako oćeš Cors modularca, ne trebaš preko ovoga:

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.757.013

 

Koje god uzmeš, nećeš fulati.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
protjeran
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Pa Don Kihoty zar ne troši HD5970 više od HD4890? Znam za HD4870 koliko ide struje, ali HD4890 je malo "jača" od nje.

loss of interest question wonder ways of fear they pull me under
16 godina
offline
Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Ovo je pravi zilavko, onda XFX, Seasonic. Ja bi uzeo na tvom mjestu Seasonic, ne bi mi palo na pamet stavit LC Power na takav stroj... (svaka cast svemu, al brand je brand)

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 18:30 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
windows_7 kaže...

ne lupaj gluposti molim te TX750w ni u snovima ne može držati 2x HD 5970 1 HD 5970 u full loadu troši 350w dook bi TX850w možda i mogao ali Corsair HX1000w milaaa majka

 

trebas se ti jos kruha najesti da bi prestao pricati gluposti kao u ovih 13 dana od kad si na forumu...

 

@toxic: ako ga ti mislis opterecivat preko 900W na duge staze onda jbg, 1kW ti ne gine

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 18:57 (AA-d00d).
16 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
AA-d00d kaže...
windows_7 kaže...

ne lupaj gluposti molim te TX750w ni u snovima ne može držati 2x HD 5970 1 HD 5970 u full loadu troši 350w dook bi TX850w možda i mogao ali Corsair HX1000w milaaa majka

 

trebas se ti jos kruha najesti da bi prestao pricati gluposti kao u ovih 13 dana od kad si na forumu...

 

@toxic: ako ga ti mislis opterecivat preko 900W na duge staze onda jbg, 1kW ti ne gine

Ma pitanje je kolko dugo ce te sve komponente bit full opterecene da neka vec navedena kvalitetna napajanja ne bi mogla izdrzat kao sto je njegov Zeus izdrzao.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
toxic kaže...

Cek vi preporucujete corsair zato sta ste culi da je on najbolji? jer ste citali reviewe? ili to znate iz prve ruke..

 

Ugl.. i ja sam cuo sve naj o corsairu, nisam ga imao ali sam takoder iz prve ruke cuo da u principu je on dobar dok se ne preoptereti tada dolazi do problema nije bas ono sta pise na reviewima..

 

 

E ovako, Corsair su ti zapravo rebrandirana Seasonic ili CWT napajanja (zapravo stave ćak i malo kvalitetnije komponente u njega), znači da ovaj model tx750 će ti biti ok.

http://manutd-cro.com/forum/index.php
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 19:48 (IN_trance001).
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
stoncin3 kaže...

Pa Don Kihoty zar ne troši HD5970 više od HD4890? Znam za HD4870 koliko ide struje, ali HD4890 je malo "jača" od nje.

Pročitaj što sam napisao. Polako ovaj put... Dakle malo gore iznad.

 

Batista kaže...

Ovo je pravi zilavko, onda XFX, Seasonic. Ja bi uzeo na tvom mjestu Seasonic, ne bi mi palo na pamet stavit LC Power na takav stroj... (svaka cast svemu, al brand je brand)

Imaš tri najjača branda na svijetu: Seasonic, CWT i Enermax.

Corsair je brandirani Seasonic i CWT (high end modeli su CWT, kao i HX1000).

XFX je Seasonic.

LC Power je CWT.

Sapphire je Enermax.

 

Sad se ja pitam gdje si svoje znanje pobrao. jesi ti naučio da je Corsair dobar? Jesi se ikad pitao tko ga proizvodi?

Jesi ikad pomislio da LC-Power radi ista tvrtka kao i (većinu) Corsaira? Samo je kraće jamstvo, ali i povoljnija cijena.

Dakle ne plaćaš ime. Ako pogledaš, u Njemačkoj je uz naravno Enermax, LC-Power drugi najjači brand.

 

Meni to dovoljno govori. Nisi nikad u ruci držao ni jedan LC-Power. A osobno sam ih ugradio u dvije godine preko 300 komada,

samo jedan neispravan Super Silent 600W. Tvornička greška.

Dok sam Seasonicovih CX400 imao dvije kutije (20 komada) sa tvorničkom greškom.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
Don Kihoty kaže...

Imaš tri najjača branda na svijetu: Seasonic, CWT i Enermax.

Corsair je brandirani Seasonic i CWT (high end modeli su CWT, kao i HX1000).

XFX je Seasonic.

LC Power je CWT.

Sapphire je Enermax.

 

Sad se ja pitam gdje si svoje znanje pobrao. jesi ti naučio da je Corsair dobar? Jesi se ikad pitao tko ga proizvodi?

Jesi ikad pomislio da LC-Power radi ista tvrtka kao i (većinu) Corsaira? Samo je kraće jamstvo, ali i povoljnija cijena.

Dakle ne plaćaš ime. Ako pogledaš, u Njemačkoj je uz naravno Enermax, LC-Power drugi najjači brand.

 

Meni to dovoljno govori. Nisi nikad u ruci držao ni jedan LC-Power. A osobno sam ih ugradio u dvije godine preko 300 komada,

samo jedan neispravan Super Silent 600W. Tvornička greška.

Dok sam Seasonicovih CX400 imao dvije kutije (20 komada) sa tvorničkom greškom.

Sad je Sancho Panza na redu... Ovak... Corsair - nitko ga nije spomenuo i rekao da nije dobar... Uz to ima dobru reputaciju i cijenim ga kao brand. Nisam drzao niti jedan LC-power ? Ne znam od kud tebi takva informacija da se mozes tako izlijat... Vidim da velis da si ih ugradio x komada, a daj mi reci kolko si ih vlastitim rukama popravio ? (bilo koji brand) - to ti samo govorim da malo ohladis da ne budes u zabludi da ti samo nesto ovdje znas o racunalima... Najlakse je izvadit psu i puknut novi i rec eh sad sam ja majstor jer sam promjenio napajanje... Ovo kad sam rekao da ne bi stavio LC - power medju takve komponente - to nisam rekao da LC power ne valja, nego zbog same njegove reputacije. Toxic ima V10, HD5970, Xaser... Itd.. Sad da izbaci Silverstone i ugradi LC-power... Pa moze dakako, ali u svemu skupa to ne daje neki dojam... I jos nesto - zar mislis da ljudi nisu procitali sve tvoje silne postove o kvaliteti LC-powera da ne bi zapamtili da ga radi CWT ? Ma daj covjece, nisu svi glupi oko tebe.

14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj

Zašto bih ih popravljao kad su sva bila ispravna?

 

Popravljao sam svog Corsa VX550, od zamijene šrot ADDA hladnjaka,

do lemljenja dvije diode koje si mi zagorčavale život.

 

Ali sad radi super.

 

Besides, hvalim ono što mi se ne vraća na reklamaciju. Reklamacija je trošak svake firme.

Tako i moje. Cors 20 komada u startu neipsravno,a CX400 je možda najkvarljiviji Corsair model.

Nemam pojma zašto, na testeru daje uredne napone, ali ni jedna ploča ga ne može pokrenuti (niti on ploču).

 

Sad, kako i zašto, ne znam. Rastavljati nisam smio zbog jamstva.

 

Imam doma i Supe Silent 600W i VX550, po kvaliteti su gotovo jednaki,

s tim da je VX500 duplo skuplji, ali i snažniji, no ja tu snagu sa svojom konfom nikad neću iskoristiti.

 

S druge strane, SS600W ima tiši vent. YateLoon je super. Osobito na Silent Giant, tamo je 140mm, blaženstvo.

 

Nisam popljuvao ni jednu firmu, samo sam napomenuo, da koji god da uzme, neće fulati.

 

Jer 600kn nije jeftino ni za LC Powera... A uperi mi prst u osobu koja će se žaliti da u svojem kućištu drži

CWT, Enermax i Seasonic...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
offline
RE: Preporuke PSU-a za OC-an stroj
Don Kihoty kaže...

Zašto bih ih popravljao kad su sva bila ispravna?

 

Popravljao sam svog Corsa VX550, od zamijene šrot ADDA hladnjaka,

do lemljenja dvije diode koje si mi zagorčavale život.

 

Ali sad radi super.

 

Besides, hvalim ono što mi se ne vraća na reklamaciju. Reklamacija je trošak svake firme.

Tako i moje. Cors 20 komada u startu neipsravno,a CX400 je možda najkvarljiviji Corsair model.

Nemam pojma zašto, na testeru daje uredne napone, ali ni jedna ploča ga ne može pokrenuti (niti on ploču).

 

Sad, kako i zašto, ne znam. Rastavljati nisam smio zbog jamstva.

 

Imam doma i Supe Silent 600W i VX550, po kvaliteti su gotovo jednaki,

s tim da je VX500 duplo skuplji, ali i snažniji, no ja tu snagu sa svojom konfom nikad neću iskoristiti.

 

S druge strane, SS600W ima tiši vent. YateLoon je super. Osobito na Silent Giant, tamo je 140mm, blaženstvo.

 

Nisam popljuvao ni jednu firmu, samo sam napomenuo, da koji god da uzme, neće fulati.

 

Jer 600kn nije jeftino ni za LC Powera... A uperi mi prst u osobu koja će se žaliti da u svojem kućištu drži

CWT, Enermax i Seasonic...

Meni se takodjer svidja po peformansama, modularnosti i cijeni naravno - metatron ozeanos koji si gore linkao, ali radje si kupim Seasonic pa da mi na njemu pise Seasonic. Nego budi jos malo online da te kontaktiram preko PM-a...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice