Napajanje problem

poruka: 36
|
čitano: 6.971
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje problem
Kupio sam napajanje i sada ne radi, 50 puta sam sve provjerio u cemu je prob?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanje problem

Jesi ga ukljucija u struju ?

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem
Zajeb kaže...

Jesi ga ukljucija u struju ?

 Da

11 godina
offline
Re: Napajanje problem

Bilo bi korisno kada bi naveo koje napajanje si uzeo i tocne komponente na kojima si ga stavio. Na R9 280 i ovo sto je pod tvoj pc?

12 godina
offline
Re: Napajanje problem
tireN1337 kaže...
Kupio sam napajanje i sada ne radi, 50 puta sam sve provjerio u cemu je prob?

 Klasicno trolovsko pitanje!

Zajeb kaže...

Jesi ga ukljucija u struju ?

 Kolega prepoznaje trtola i zahebava ga.

tireN1337 kaže...

 Da

 Trol ne "prepoznaje" zahebanciju i odgovara u nadi da ce se tema rasplamsati......

 

Kolega 21 mjesec si sa nama,pa te necu prijaviti,ali pripazi malo kada otvaras nove teme koje vec postoje i nameces takva pitanja,poprilicno glupa i bez detalja u nadi da ce ti netko pomoci.

 

Kupio si napajanje koje ne radi?

Garancija!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem
Milka30 kaže...
tireN1337 kaže...
Kupio sam napajanje i sada ne radi, 50 puta sam sve provjerio u cemu je prob?

 Klasicno trolovsko pitanje!

Zajeb kaže...

Jesi ga ukljucija u struju ?

 Kolega prepoznaje trtola i zahebava ga.

tireN1337 kaže...

 Da

 Trol ne "prepoznaje" zahebanciju i odgovara u nadi da ce se tema rasplamsati......

 

Kolega 21 mjesec si sa nama,pa te necu prijaviti,ali pripazi malo kada otvaras nove teme koje vec postoje i nameces takva pitanja,poprilicno glupa i bez detalja u nadi da ce ti netko pomoci.

 

Kupio si napajanje koje ne radi?

Garancija!

 Krivo je bilo spojeno za front panel gdje se stisce power button

10 godina
neaktivan
offline
Napajanje problem

Spojio sam psu tester na napajanje koje koristim i primjetio sam jednu pomalo čudnu stvar,tester na 12V1 prikazuje 12.2 a na 12V2 12.3 brine me jeli to uredu jer na svim videima koje sam gledao na youtubu voltaže na ove na 12V1 i 12V2 su iste

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanje problem
Postal kaže...

Spojio sam psu tester na napajanje koje koristim i primjetio sam jednu pomalo čudnu stvar,tester na 12V1 prikazuje 12.2 a na 12V2 12.3 brine me jeli to uredu jer na svim videima koje sam gledao na youtubu voltaže na ove na 12V1 i 12V2 su iste

A mogao si navesti točan model napajanja, ako ništa.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem

 

Ovo napajanje ima jedan 12V rail u pitanju je model  MS Platinum 600V7 http://hr.ms-start.com/proizvodi/napajanja/ms-platinum-600-v7-atx-2-31-ppfc-napajanje ,u pitanju je klasični digitalni  tester  kao taj sa slike, naponi su uredu samo me malo bunilo to što na 12v1 prikazuje 12.2 a na 12v2 12.3.Isprobao sam i na starom Codegenovom napajanju koje sam donedavno koristio i još uvijek radi samo što je ventilator vremenom postao prebučan pa ga više ne koristim,a nisam ni pokušavao da ga spajam jer sam u međuvremenu  izmjenjao neke komponente tako da bi vjerovatno bilo knap jer u pitanju je neki stari model od 450W koji nema ni 6-pin PCI priključak za grafiku pa sam koristio dodatni priključak preko molexa.Koliko sam primjetio na tom starom Codegenovom i na 12v1 i na 12v2 prikazuje 11.9 .Na tester sam spojio sve osim molex priključka koji mi ionako nije važan jer ga sad nizašta ne koristim i sve tri lampice na testeru su svjetlile zeleno(3.3V,12V i 5V) pošto sam u međuvremenu još tražio po youtubu našao sam neke snimke gdje je isti slučaj i to bi trebalo biti ok npr. na ovom videu 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem
Valentin17 kaže...
Postal kaže...

Spojio sam psu tester na napajanje koje koristim i primjetio sam jednu pomalo čudnu stvar,tester na 12V1 prikazuje 12.2 a na 12V2 12.3 brine me jeli to uredu jer na svim videima koje sam gledao na youtubu voltaže na ove na 12V1 i 12V2 su iste

A mogao si navesti točan model napajanja, ako ništa.

 

Ovo napajanje ima jedan 12V rail u pitanju je model  MS Platinum 600V7 http://hr.ms-start.com/proizvodi/napajanja/ms-platinum-600-v7-atx-2-31-ppfc-napajanje ,naponi su uredu samo me malo bunilo to što na 12v1 prikazuje 12.2 a na 12v2 12.3.Isprobao sam i na starom Codegenovom napajanju koje sam donedavno koristio i još uvijek radi samo što je ventilator vremenom postao prebučan pa ga više ne koristim,a nisam ni pokušavao da ga spajam jer sam u međuvremenu  izmjenjao neke komponente tako da bi vjerovatno bilo knap jer u pitanju je neki stari model od 450W koji nema ni 6-pin PCI priključak za grafiku pa sam koristio dodatni priključak preko molexa.Koliko sam primjetio na tom starom Codegenovom i na 12v1 i na 12v2 prikazuje 11.9 .Na tester sam spojio sve osim molex priključka koji mi ionako nije važan jer ga sad nizašta ne koristim i sve tri lampice na testeru su svjetlile zeleno(3.3V,12V i 5V) pošto sam u međuvremenu još tražio po youtubu našao sam neke snimke gdje je isti slučaj i to bi trebalo biti ok npr. na ovom videu 

na 09:34

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 23:28 (Postal).
14 godina
offline
Napajanje problem

MS napajanja su smeće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje problem
softwaremaniac kaže...

MS napajanja su smeće.

 To sam pročitao na više mjesta,  ta konstatacija mi ne pomaže jer nisam pitao o kvaliteti napajanja već o voltažama koje isporučuje,nema svako novca za brendirana napajanja ja ga imam 4 mjeseca i za sada nisam imao nikakvih problema što se tiče rada,sistem je stabilan samo je nešto bučnije.Kad budem u prilici kupiću nešto kvalitetnije neki Xilence ili neki Seasonic. 

15 godina
offline
Re: Napajanje problem
Xilence i kvaliteta 😂
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
Postal kaže...

 ...za sada nisam imao nikakvih problema što se tiče rada...

 Stara izreka kaže da nitko nema problema do trenutka kad se problemi pojave. Nije da će ti to previše koristiti, ali zgodno je napisati.

vocap, bičz?
12 godina
offline
Napajanje problem

imao sam ms platinum 400w pa mi se komp poceo restarat sam od sebe nisam siguran da li je bilo napajanje ali evo "so far so good "kupio na njuskalu cx430 nemam vise brige.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje problem

imam pitanje pa da ne otvaram novu temu..

znaci kad upalim komp normalno radi samo ne baca sliku na monitor nego na njemu pise "power saving mode". Sad jel to znak da je napajanje otišlo ili?

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Napajanje problem
stipee98 kaže...

imam pitanje pa da ne otvaram novu temu..

znaci kad upalim komp normalno radi samo ne baca sliku na monitor nego na njemu pise "power saving mode". Sad jel to znak da je napajanje otišlo ili?

 Ako ne čuješ beep od POST-a, onda vjerovatno memorija ili grafička nemaju dobar kontakt.

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje problem

gledam si uzet novu matičnu i procesor pa da nebi bilo da ni napajanje nevalja. hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanje problem
stipee98 kaže...

imam pitanje pa da ne otvaram novu temu..

znaci kad upalim komp normalno radi samo ne baca sliku na monitor nego na njemu pise "power saving mode". Sad jel to znak da je napajanje otišlo ili?

To znači da postoji neki problem u komunikaciji između monitora i grafičke kartice.

Prvo provjeri da svi konektori čvrsto sjede u svojim utorima, možeš probati s drugim kabelom, onim koji povezuje monitor i grafičku karticu,

možeš probati izvaditi vanjsku grafičku karticu van iz računala i probati spojiti kabel iz monitora na integriranu grafičku karticu otraga na matičnoj ploči (ako imaš), možeš probati izvaditi RAM

i staviti ga u drugi utor na matičnoj ploči, ako imaš više modula RAMa, probaj jedan po jedan i u svim utorima matične ploče, probaj izvaditi

CMOS bateriju s matične ploče na par minuta, probaj negdje posuditi drugi monitor, a onda i drugu grafičku karticu za probu.

Ako ne radi niti sa drugim monitorom, drugom grafičkom karticom i drugim video kabelom, vjerojatno je problem u matičnoj ploči, evenualno u

RAM memoriji.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 20:05 (Valentin17).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
fer-de-lance kaže...

 Ako ne čuješ beep od POST-a, onda vjerovatno memorija ili grafička nemaju dobar kontakt.

 Kako se voliš praviti pametan. Čovjek lijepo kaže da mu se ispiše poruka o prelasku na način rada za uštedu energije - očito zbog preslaba napajanja - a ti kompliciraš želeći ispasti pametan. Nisi uspio.

vocap, bičz?
7 godina
online
Re: Napajanje problem

Ahahahaha....

Pametnjakovićko.

To monitor ide u low power  mode jer  ne dobiva videosignal....

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
fer-de-lance kaže...

To monitor ide u low power  mode jer  ne dobiva videosignal....

 Kako bi monitor mogao znati da je njegovo napajanje preslabo, tj. neispravno? Daj razmisli prije negoli napišeš nešto. 

vocap, bičz?
7 godina
online
Re: Napajanje problem
Arendelle kaže...
fer-de-lance kaže...

To monitor ide u low power  mode jer  ne dobiva videosignal....

 Kako bi monitor mogao znati da je njegovo napajanje preslabo, tj. neispravno? Daj razmisli prije negoli napišeš nešto. 

 Power saving mode na monitoru primarno služi da se u slučaju kad čovjek ugasi  PC a zaboravi ugasiti monitor aktivira  standby mode s najmanjom potrošnjom energije.

Bez toga proizvod  ne može dobiti potvrdu o energetskom razredu, jer su uvjeti za certifikat takvi.

Ista je   stvar kad  PC ne daje videosignal, monitor ide u mod najmanje potrošnje energije.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
fer-de-lance kaže...

 Power saving mode na monitoru primarno služi da se u slučaju kad čovjek ugasi  PC a zaboravi ugasiti monitor aktivira  standby mode s najmanjom potrošnjom energije.

Bez toga proizvod  ne može dobiti potvrdu o energetskom razredu, jer su uvjeti za certifikat takvi.

Ista je   stvar kad  PC ne daje videosignal, monitor ide u mod najmanje potrošnje energije.

 Vidim da nagađaš, a ja se ne želim tako igrati. Sretno ti u posvemašnjem neznanju koje iskazuješ.

vocap, bičz?
7 godina
online
Re: Napajanje problem
Arendelle kaže...
fer-de-lance kaže...

 Power saving mode na monitoru primarno služi da se u slučaju kad čovjek ugasi  PC a zaboravi ugasiti monitor aktivira  standby mode s najmanjom potrošnjom energije.

Bez toga proizvod  ne može dobiti potvrdu o energetskom razredu, jer su uvjeti za certifikat takvi.

Ista je   stvar kad  PC ne daje videosignal, monitor ide u mod najmanje potrošnje energije.

 Vidim da nagađaš, a ja se ne želim tako igrati. Sretno ti u posvemašnjem neznanju koje iskazuješ.

 Ahahahaha...

Ja sam 100% siguran da je tak.

Uostalom, upali PC i dok radi ištekaj kabel od grafičke kartice.

I pojavila ti se bude nakon par sekundi ista  poruka na monitoru.

A po tebi to je poruka koju PC telepatski šalje monitoru...

Svašta ću od tebe pročitat....

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje problem

kolko sam skuzio Arendelle jedini njen zadatak na forumu je da ostale provocira tak da joj ne moras nis govorit 

 
2 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Napajanje problem

Meni je baš zabavan/na...

(ili kak se već piše)

Draga osoba, dobra ko kruh, samo kaj ju ljudi ne kuže...

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Napajanje problem
fer-de-lance kaže...

Meni je bašzabavan/na...

(ili kak se već piše)

Draga osoba, dobra ko kruh, samo kaj ju ljudi ne kuže...

 Kaj ne kuže,disocijativni poremećaj identiteta?

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
7 godina
online
Re: Napajanje problem

Ah, čuj, ako je stvarno žena, onda se još dobro i ponaša...

Ne treba ljude odmah spaljivat na lomači.

Vidio sam i puno gorih divljakuša...

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 21:45 (fer-de-lance).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanje problem
fer-de-lance kaže...

I pojavila ti se bude nakon par sekundi ista  poruka na monitoru.

 Misliš, ona koju neću vidjeti jer će me stresti struja? Dobar pokušaj. Mogla bih te prijaviti policiji.

vocap, bičz?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice