Stigli su Windowsi 10

poruka: 273
|
čitano: 38.071
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli su Windowsi 10".
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

mrxa, ti si imao piratsku 7-icu ili 8-icu i ovim partisovim načinom si dobio 10-ku i ostaje piratska?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 18:41 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Ako prelazim sa Win 7 32-bit na Win 10 64-bit trebam li prvo napraviti upgrade na 32-bit da dobijem ključ i kasnije instaliram 64-bit verziju s tim ključem ili mogu odma skinut ISO za 64-bit pa napraviti clean install sa Win 7/8.1 ključem?

Hoće li ključ za Win 10 32-bit raditi i za 64-bit?

The difference between stupidity and genius is that genius has its limits.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
chutac kaže...

mrxa, ti si imao piratsku 7-icu ili 8-icu i ovim partisovim načinom si dobio 10-ku i ostaje piratska?

 

Imam original i ovime dobivaš ono što bi dobio za par dana tj. kada bi došao na red za update. Ovo je samo prečac.

I update ide preko windows updatea a ne preko torrenta ili slično...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
13 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Onda ništa za mene, ja sam 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
OneSpy kaže...

Napravio sam upgrade s Win 7 koji je legalno preuzet preko DreamSparka 2011. godine (account sam dobio na faksu, imam ključ), no aktivacija mi trenutno ne radi.

Čudno mi je također da mi je disableana ikona baterije u settingsima i ne mogu ju enableati, a radi se o laptopu. 

 Ako još uvijek imaš Dreamspark account možeš tamo skinuti Win 10 i dobiješ novi ključ.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 18:50 (DanielDJ994).
16 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10
  • If you upgraded to Windows 10 on this PC by taking advantage of the free upgrade offer and successfully activated Windows 10 on this PC in the past, you won't have a Windows 10 product key, and you can skip the product key page by selecting the Skip button. Your PC will activate online automatically so long as the same edition of Windows 10 was successfully activated on this PC by using the free Windows 10 upgrade offer.

 

 

Znaći ako se radi clean instal treba prvo upgrejdati na desetku, skinuti desetku na usb iili dvd i kod instalacije skip kad pita za kljuć i kasnije će se sami aktivirati...

 

ajme koma je microsoft

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

@kizo2703  može brzi savjet jer nemam preveć vremena za "istragu" i proceduru.  Imam od jednog poznanika laptop koji je imao na sebi predinstaliran win8.  Tu se svega naknadno događalo,pa je izgleda hdd temeljito pobrisan + skrivena OS particija...te vrti neki 7-gulaš.

Kakva je tu situacija...može li se što instalirat od desetke i kako saznat ključ...jeli mbo laptopa gdje evidentiran sa nekadašnjim ključem, pa da se sad to potegne na desetku?

Malo mi je mozak overloaded od drugih briga i pomalo botelnekam na ovoj temi kada je ovakav kupus u pitanju...naprosto jel nekad legalno prijavljeni stroj moguće opet aktivirat,al nema OEM particije?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Stigli su Windowsi 10
duhonja kaže...

Kako ne..imas W10 ISO datoteku...

 U windows update nestala mi ova ikona za nadogrdnju win 10 i sad je sve kao i prije. Mogu skidati nadogradnje za win 8.1 . U taskbaru i dalje stoji ikona win 10 i kad kliknem na nju kao javiće mi kad bude spremna nadogradnja za mene? Još nekome tako?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 20:05 (movie).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
torrente kaže...

@kizo2703  može brzi savjet jer nemam preveć vremena za "istragu" i proceduru.  Imam od jednog poznanika laptop koji je imao na sebi predinstaliran win8.  Tu se svega naknadno događalo,pa je izgleda hdd temeljito pobrisan + skrivena OS particija...te vrti neki 7-gulaš.

Kakva je tu situacija...može li se što instalirat od desetke i kako saznat ključ...jeli mbo laptopa gdje evidentiran sa nekadašnjim ključem, pa da se sad to potegne na desetku?

Malo mi je mozak overloaded od drugih briga i pomalo botelnekam na ovoj temi kada je ovakav kupus u pitanju...naprosto jel nekad legalno prijavljeni stroj moguće opet aktivirat,al nema OEM particije?

 Ako je laptop originalno došao s Osmicom, ključ je (vjerojatno?) u BIOS-u/UEFI-ju. Najbolje bi bilo ponovno instalirati Osmicu, napraviti sve updatee i onda pokrenuti upgrade na Desetku.

 

Možda da probate ovako

 

Za key: Windows Product Key Viewer

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 20:37 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
mrxa1 kaže...

Prenosim sa partis.si obavijest za sve kojima ne iskače opcija nadogradnje a ne žele preko ISO downloada ili media creationa:

 

"Operacijski sistem Windows 10 je med nami. Ker se je Microsoft tokrat odločil za postopno nadgradnjo, posodobitev še ni na voljo sleherniku. V kolikor se prenos namestitvene datoteke na našem računalniku ni sprožil sam, ga v sodelovanje prisilimo.

Izpolnjevati moramo nekaj pogojev. Do nadgradnje so upravičeni lastniki različic Windows 7 SP1 ter Windows 8.1, ki imajo na računalniku nameščene vse dosedanje popravke. V prvem koraku, če tega še nismo storili, rezerviramo brezplačno posodobitev z izbiro ustrezne ikone v desnem spodnjem delu namizja (Get Windows 10). Nato preverimo, ali imamo vklopljene samodejne posodobitve, ter izbrišemo vsebino imenika C:\Windows\SoftwareDistribution\Download.

V ukazni vrstici Comand Prompt (Cmd) kot Administrator vpišemo direktivo wuauclt.exe /updatenow. Po nekaj minutah bo Windows Update pričel s prenašanjem želene datoteke. Po uspešno zaključenem prenosu lahko posodobitev normalno zaženemo.

Več slik na spodnji povezavi."

 

Da znam, slovenski je ;)

I da, radi na ovaj način...

 Meni ne radi na taj način. Pokrene se update, skinu se windowsi, ali kad treba doći do instalacije baci mi error.

12 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

movie i meni se tako ensto poj**lo ali ima jednostavno rjesenje.

onim windows media ytolom skines verziju wind 10 koja odgovara upgerjdu na tvoj win, stavis taj iso na usb npr sa rufus programom.

nakon toga samo sa usb pokreni setup iz windowsa i on ce odraditi normalan updejt.

 

plus nakon toga mozes uvjeg generisati bootabialn usb opet sa preaktiviranim win 10 na tvoj system

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Imam i ja pitanje u vezi windowsa 10. Pošto imam piratsku verziju windowsa 8.1 pro iso skinut sa media creation toolom i aktiviranu sa Microsoft Toolkitom ja znači bolje da nenadograđujem ili? Pošto koliko sam skuzio da jos nema nikakvog toola. Dali imam kakva jeftina varjanta da kupim legalan 8.1 ključ ili jedina varjanta je da kupim onog za 800kn?

ili da prijeđem na Linux pošto ne igram nikakve igrice samo surfanje i gledanje hd filmova?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 20:23 (Rocker747).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Stigli su Windowsi 10
Ja sam rekorder po broju pogrešaka pri pokušaju instalacije. Inače pokušao je još jučer instalaciju ali bez uspjeha?

http://gyazo.com/d4c4c5598e5d5750f58df34540d86c84
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
ojpi kaže...

 Meni ne radi na taj način. Pokrene se update, skinu se windowsi, ali kad treba doći do instalacije baci mi error.

 

Ne znam, meni iz prve prošlo...evo jedan video isprike (nije inače moja furka ali ovo je dobrooo) 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
torrente kaže...

@kizo2703  može brzi savjet jer nemam preveć vremena za "istragu" i proceduru.  Imam od jednog poznanika laptop koji je imao na sebi predinstaliran win8.  Tu se svega naknadno događalo,pa je izgleda hdd temeljito pobrisan + skrivena OS particija...te vrti neki 7-gulaš.

Kakva je tu situacija...može li se što instalirat od desetke i kako saznat ključ...jeli mbo laptopa gdje evidentiran sa nekadašnjim ključem, pa da se sad to potegne na desetku?

Malo mi je mozak overloaded od drugih briga i pomalo botelnekam na ovoj temi kada je ovakav kupus u pitanju...naprosto jel nekad legalno prijavljeni stroj moguće opet aktivirat,al nema OEM particije?

OEM particija je u ovom slučaju nepotrebna, jer ona sadrži samo image za onaj bezvezni restore (koji samo vraća ono OEMovsko smeće, pa bolje da je nema). Key je u SLIC tablici, njega se ne da obrisati (jer je u BIOSu/UEFIju), tako da bi upgrade morao proći. Napravite upgrade, skini instalaciju sa Media Creation Toolom i onda napravi clean install.

 

Ovo je valjda jedno od rijetkih normalnih pitanja na Win10 temama... Bravo!

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Dogradio, a sad mi traži da aktiviram Windowse 10 Pro mada sam imao Windows 8.1 Pro legalne. Pokušao i neće, jel netko zna rješiti problem ili ima isti problem?

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Miha LA kaže...

Dogradio, a sad mi traži da aktiviram Windowse 10 Pro mada sam imao Windows 8.1 Pro legalne. Pokušao i neće, jel netko zna rješiti problem ili ima isti problem?

Moguće da su aktivacijski serveri pali.

 

Btw, jel vi prijavljujete ove specijalce koji traže crackove/loadere i pitaju kako nadograditi njihov Ultimet Blek edišn? Vidim da se to niš ne briše...

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Navali narode dok je vruće.

Zovite me box
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Evo šefa danas u nekom Kenijskom selu...tu će napravit mali tulum večeras u znak proslave izlaska win10.  Čak ima i nekoliko domaćih win insajdera sa malim skromnim netboocima koji vrte zadnje buildove.  Možete mislit koji šok su doživjeli

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Ako nekome forca upgrade na hrvatskom

 

 

Odaberite drugu metodu (create media), skinite english iso i onda samo mountajte (mozete u osmici cak bez programa)....runajte setup i samo keep all files

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Treba li se upisati email adresa ili ne?Prilikom rezervacije postoji opcija "Skip email confirmation" i kada to stisnem piše da ne moram više ništa raditi i da ću dobiti obavijest kada je windows 10 spreman za mene.Hoće li mi tako sigurno doći obavijest da mogu upgreadati ili ipak treba upisati email adresu???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Doći će ti sigurno, ne brini, neće Bill zaboraviti na tebe... Svi mi smo mu važni!

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

A zašto onda uopće upisivati email ako može i bez toga?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Novosti, informacije, MS account za sync između više PCja i WP telefona, OneDrive i tako dalje... Jako koristan acc.

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

A da to sam i mislio

11 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Napravio udapte i sve proslo u redu, al drivere za graficku ne mogu nikako instalirati, skinuo novu verziju za win 10 ali nece

jel neko imao problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Skinuo na dva laptopa i na oba radi vrhunski... odlično

 

....prethodno su bili Win 8.1

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

kod mene jos ništa...nikako da dobim opciju instal :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
FakeDeath kaže...

kod mene jos ništa...nikako da dobim opciju instal :S

 

... pa klikni desnom tipkom na znak za Windowse (dolje desno) i imaš opciju za update..

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 22:56 (ssax).
15 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Napravljen update s 8.1 na 10 Pro :) sve radi tip-top.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice