Povrat uređaja

poruka: 3
|
čitano: 676
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Raskid ugovora sklopljenog na daljinu

Pozdrav ekipa, dakle radi se o slijedećem.

Kolega je kupio mobitel preko web shopa te vratio u zakonskom roku.

Dolazimo do problema da je on obavijestio prodavača preko maila a ne pismenim putem.

Sad, prodavatelj na stranici ima navedene uvjete ali nisu dobro definirani.

Citiram

"Zamjena reklamiranog proizvoda
Kupac može zamijeniti kupljeni proizvod u roku od 7 (sedam) dana od primitka na adresu dostave"

"Prodavatelj će odobriti povrat robe kupcu nakon opravdane reklamacije zaprimljene isključivo pismeno kroz obrazac za reklamacije (preuzmite ga ovdje)"

Kad se otvori link piše obrazac za raskid ugovora a ne reklamacije😰

Idemo dalje, do podnaslova otkazivanje ugovora

Otkazivanje ugovora
Kupac može otkazati ugovor ne navodeći za to razlog u roku od četrnaest (14) radnih dana. Rok otkazivanja ugovora počinje teći od dana kada je kupac primio proizvod. Kupac mora obavijestiti trgovca o otkazivanju ugovora pismenim putem na prosellmobile@gmail.com

Tako je uradio kolega i sad ga prodavatelj obaviještava da mora poslati pismenim putem(poštom ispunjeni obrazac).

Prvo, obrazac mu stoji na krivom podnaslovu, drugo nema na webu definirani automatski obrazac kao Sancta Domenica.

Pošto je krajnji rok za dostavu papira sutra(14 dana) sumnjam da će poštom dobiti.

U svakom slučaju uređaj je na adresi prodavatelja dostavljen, mailom je isti obaviješten, treba samo izvršiti izvršiti povrat sredstava što on očito odugovlači.

0 0 hvala 0
6 godina
Povrat uređaja

Ma vratit ce ti ne brini. Bitno da je poslan raskid unutar 14 dana. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
Re: Raskid ugovora sklopljenog na daljinu
Strelok kaže...
Dolazimo do problema da je on obavijestio prodavača preko maila a ne pismenim putem.

Ne zamaraj se glupostima. Nebitno je sto oni pisu, bitno je da on njih obavijesti o raskidu na vrijeme na nacin da oni tu obavijest prime i da on moze kasnije dokazat da ih je obavijestio.

Zakon o zastiti potrosaca, cl. 33

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 14 dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 32. ovoga Zakona.
(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.
(3) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.
(4) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme ako je obavijest o raskidu upućena unutar roka iz stavka 1. ovoga članka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice