Prati me radnik isp-a

poruka: 25
|
čitano: 4.334
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Prati me radnik isp-a

Mislim da neko prati šta radim na internetu. Poznam nekoga ko radi u m:tel-u ( moj ISP ), danas smo pričali i zaključio sam da zna o meni puno toga. Šta da radim, da me više ne može pratiti? Ipak, neću nikoga prijavljivati, postoji li drugo rješenje, tako da ne može da vidi šta radim na internetu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
mjau_mjau kaže...

Mislim da neko prati šta radim na internetu. Poznam nekoga ko radi u m:tel-u ( moj ISP ), danas smo pričali i zaključio sam da zna o meni puno toga. Šta da radim, da me više ne može pratiti? Ipak, neću nikoga prijavljivati, postoji li drugo rješenje, tako da ne može da vidi šta radim na internetu?

 Hm, nema anonimnosti na internetu. Ima na neke načine ali ne postoji 100% anonimsnost kad si online. Da prati te, Google, Facebook, BUG i svaka stranica koju posjetiš bilježi tvoju IP adresu, MAC i sve ostale podatke koje mogu dobiti. Što misliš kako se oglasi koji ti se pojavljuju na FB-u čine baš kako su za tebe namjenjeni, slučanjo? Nope. Dakle primjer jedan. Link u inbox za smještaj u Novom Sadu koji nisam ni otvorio jer sam znao o čemu se radi, idući dan FB reklama, najpovoljniji smještaj u Novom Sadu.

13 godina
offline
Prati me radnik isp-a

Koristi VPN. Jest da ćeš imati sporiji internet tj. manju brzinu i veći ping, ali je tvoja veza enkriptirana i ISP te ne može pratiti. Po meni, najbolji besplatni i anonimni VPN je CyberGhost.

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Prati me radnik isp-a

Jesi kakve sumnjive aktivnosti radio, torrenti i khmm "dokumentarci" neprimjereni.? Ako ga poznajes... pitaj ga u cemu je problem i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
mjau_mjau kaže...

Mislim da neko prati šta radim na internetu. Poznam nekoga ko radi u m:tel-u ( moj ISP ), danas smo pričali i zaključio sam da zna o meni puno toga. Šta da radim, da me više ne može pratiti? Ipak, neću nikoga prijavljivati, postoji li drugo rješenje, tako da ne može da vidi šta radim na internetu?

- misliti je khmm.. znati.

- ISP svakako ima mogućnost. Zloupotreba je kažjiva. Prijavi. .. zapravo čemu pitanje/tema kad od tog odustaješ. Onako malo, nek se piše? Skoro pa trollanje.

.. ili kakvo drugo rješenje bi želio?

 

Marko :D kaže...

Koristi VPN. Jest da ćeš imati sporiji internet tj. manju brzinu i veći ping, ali je tvoja veza enkriptirana i ISP te ne može pratiti. Po meni, najbolji besplatni i anonimni VPN je CyberGhost.

- katastrofalan odgovor/razmišljanje.. jednako kao da kažeš 'bježi i skrivaj se od policije..'. I to netko tko formalno zagovara (pravo) na anonimnost, nepraćenje i sl.. ??

- ako ISP krši zakone, mora biti kažnjen, preduvijet je da ga se prijavi. Nikad ništa se neće napraviti ako ne prijavimo ovakve stvari.. a želimo zaštitu, pravo i sl.? Tko se u ovakvom slučaju (recimo da je 'uvjerljiv'.. a možda obična patka, brbljamo-teoretiziramo..), treba skrivati? Korisnik? Razmisli i vidjet ćeš kvaku22 u svojim stavovima, bar kako ih proklamativno iznosiš. Budi bar dosljedan (ako si već talibanac.. a alufolijom) :)) .. jednak odgovor je ovih dana aktualan, politički pamfleti na mail=spam. Jednak odgovor ako želimo nešto bolje, urednije.. ne bijeg/skrivanje. Razmisli.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
ihush kaže...

- katastrofalan odgovor/razmišljanje.. jednako kao da kažeš 'bježi i skrivaj se od policije..'. I to netko tko formalno zagovara (pravo) na anonimnost, nepraćenje i sl.. ??

- ako ISP krši zakone, mora biti kažnjen, preduvijet je da ga se prijavi. Nikad ništa se neće napraviti ako ne prijavimo ovakve stvari.. a želimo zaštitu, pravo i sl.? Tko se u ovakvom slučaju (recimo da je 'uvjerljiv'.. a možda obična patka, brbljamo-teoretiziramo..), treba skrivati? Korisnik? Razmisli i vidjet ćeš kvaku22 u svojim stavovima, bar kako ih proklamativno iznosiš. Budi bar dosljedan (ako si već talibanac.. a alufolijom) :)) .. jednak odgovor je ovih dana aktualan, politički pamfleti na mail=spam. Jednak odgovor ako želimo nešto bolje, urednije.. ne bijeg/skrivanje. Razmisli.

U politici privatnosti i u uvjetima korištenja ISP-a lijepo piše što, kako i zašto, pa neka to pročita. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 11:43 (Marko :D).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prati me radnik isp-a
ihush kaže...

Marko :D kaže...

Koristi VPN. Jest da ćeš imati sporiji internet tj. manju brzinu i veći ping, ali je tvoja veza enkriptirana i ISP te ne može pratiti. Po meni, najbolji besplatni i anonimni VPN je CyberGhost.

- katastrofalan odgovor/razmišljanje.. jednako kao da kažeš 'bježi i skrivaj se od policije..'. I to netko tko formalno zagovara (pravo) na anonimnost, nepraćenje i sl.. ??

- ako ISP krši zakone, mora biti kažnjen, preduvijet je da ga se prijavi. Nikad ništa se neće napraviti ako ne prijavimo ovakve stvari.. a želimo zaštitu, pravo i sl.? Tko se u ovakvom slučaju (recimo da je 'uvjerljiv'.. a možda obična patka, brbljamo-teoretiziramo..), treba skrivati? Korisnik? Razmisli i vidjet ćeš kvaku22 u svojim stavovima, bar kako ih proklamativno iznosiš. Budi bar dosljedan (ako si već talibanac.. a alufolijom) :)) .. jednak odgovor je ovih dana aktualan, politički pamfleti na mail=spam. Jednak odgovor ako želimo nešto bolje, urednije.. ne bijeg/skrivanje. Razmisli.

Jesi kad probao što prijaviti?

Kakav je bio ishod?

13 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
axos kaže...

Jesi kad probao što prijaviti?

Kakav je bio ishod?

Pa o tome ti on i piše. Ako ćemo svi tako rezonirati onda možemo očekivati samo gore stvari.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a

- zašto bi ja prijavio? što bi prijavio? .. (mada znam na što aludiraš, da.. ''ali'', stvari se mijenjaju, postoji npr HAKOM, zakoni, AZOP, .. dok se to ne pokuša, njurgati ili alufoliju na glavu?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 12:51 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prati me radnik isp-a
mario.L_hr kaže...
axos kaže...

Jesi kad probao što prijaviti?

Kakav je bio ishod?

Pa o tome ti on i piše. Ako ćemo svi tako rezonirati onda možemo očekivati samo gore stvari.

 Ako se prijavitelja tretira kao kriminalca možemo očekivati samo manje prijava. Jer nitko ne želi da se njega maltretira.

Dosta ljudi je odustalo od prijava poučeni iskustvom.

I ja bi kao neki kolege radije koristio VPN (ukoliko riješava problem).

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 11:52 (axos).
14 godina
offline
Prati me radnik isp-a

ISP može vidjeti svašta o tebi, ali zaposlenici nemaju pravo na bilo koji način iznositi ili koristiti te podatke. Tako nešto je grubo kršenje internih pravila i taj bi momentalno dobio otkaz, a vjerojatno bi ga  i ISP tužio za pretrpljenu štetu. Podaci bi trebali biti dostupni jedino organima gonjenja uz sudski nalog.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
axos kaže...

 Ako se prijavitelja tretira kao kriminalca možemo očekivati samo manje prijava. Jer nitko ne želi da se njega maltretira.

Dosta ljudi je odustalo od prijava poučeni iskustvom.

I ja bi kao neki kolege radije koristio VPN (ukoliko riješava problem).

Zato što postoje agencije kojima se takve stvari trebaju prijavljivati. Zato što ISP-i nisu u povlaštenom položaju i imaju obavezu odgovora u točno određenom roku. Koji su to ljudi koji su odustali (ili si to samo usput naveo)? Ja sam preko HAKOM-a uspio riješiti problem s providerom u moju korist.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
axos kaže...
mario.L_hr kaže...
axos kaže...

Jesi kad probao što prijaviti?

Kakav je bio ishod?

Pa o tome ti on i piše. Ako ćemo svi tako rezonirati onda možemo očekivati samo gore stvari.

 Ako se prijavitelja tretira kao kriminalca možemo očekivati samo manje prijava. Jer nitko ne želi da se njega maltretira.

Dosta ljudi je odustalo od prijava poučeni iskustvom.

 - ma da? Daj nešto konkretno, primjer, argument, (dokaz?) .. kog se to tretira kao kriminalca? Tko je prijavio neko takvo praćenje (osim političara&Maminja..)?? Evo sad Kosorica (nije IT nego na vratima).. i što je posljedica, odnosno tko je kriv-nevin (maminjo je naravno čist ko suza). :)). Slavko Linić kad se zamjerio Milanoviću? Ili govorimo o juzeru-ISPu i (hipotetskoj) osobi koja u priči zloupotrebljava pristup podacima. ISP mora biti kažnjen, osoba je sporedna.. i to juzer mora pokrenuti (ili šutiti i skrivati se, alufolija, vpn, ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Prati me radnik isp-a

Konkretno ne problemi s ISP nego prijava krađi i takvog kriminala. Ispitivanja od sto godina kao da si ti to napravio, i na kraju nikom ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 14:20 (axos).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prati me radnik isp-a

jednostavno guglaj par dana stvari tipa "shemale anal fart creampie" i pusti covjeku nek odgleda par videa.. ne da ce te prestat pratit nego ce vjerojatno i prec na drugu stranu ceste kad te vidi 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prati me radnik isp-a
neznalica90 kaže...

jednostavno guglaj par dana stvari tipa "shemale anal fart creampie" i pusti covjeku nek odgleda par videa.. ne da ce te prestat pratit nego ce vjerojatno i prec na drugu stranu ceste kad te vidi 

 Mislim da je vrijeme da deaktiviram svoj profil na Bug-u

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
10 godina
neaktivan
offline
Prati me radnik isp-a

Hvala na odgovorima i savjetima. Sad znam šta da radim.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
neznalica90 kaže...

jednostavno guglaj par dana stvari tipa "shemale anal fart creampie" i pusti covjeku nek odgleda par videa.. ne da ce te prestat pratit nego ce vjerojatno i prec na drugu stranu ceste kad te vidi 

 A Buck angel?

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prati me radnik isp-a
mjau_mjau kaže...

Hvala na odgovorima i savjetima. Sad znam šta da radim.

 Sad vide i ovu temu na bugu. Znaju sve planove

11 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a

Nema razloga da VPN bude znacajno sporiji, VPN overhead na transportu ne smatram posebno velikim smanjem brzine (u mom slucaju manje od 10%).

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a

Neki VPN-ovi imaju limitiranu brzinu interneta.

11 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a

Ok, u nekomercijalnom svijetu. U komercijalnom svijetu ograničen si samo linkom VPN rutera ili ukoliko se radi o provideru koji je u oversellu tada si ograničen i njihovim throthlingom. IMO VPN provider koji ti ne omogucava koristenje cijelog tvog linka nije vrijedan spomena.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
offline
Re: Prati me radnik isp-a
axos kaže...

Konkretno ne problemi s ISP nego prijava krađi i takvog kriminala. Ispitivanja od sto godina kao da si ti to napravio, i na kraju nikom ništa.

- svašta... ISP je odgovoran (za svoje djelatnike). Da je u pitanju policija, bilo što.. ne rješavaš stvar s konkretnom osobom nego 'firmom'.. a oni s osobom.

nema razlike, da ti susjed razbije prozor, netko ošteti auto, ne rješavaš ti stvar s osobom (ako nema dogovora), nego kroz institucije koje to rješavaju. Lanac.

- krađa?

- što nikom ništa?

kao i ovi talibanci koji imaju VPN pa je to ok.. :)) tko god želi/treba može (i koristi VPN), no u ovoj temi nije pitanje VPN-tehnologija, nego što kad netko koristi pristup/mogućnost, zlupotreba, zakon, .. i kako reagirati. VPN je sporedan, jednostavno takva osoba mora biti kažnjena, uklonjena, ISP također kažnjen za propust ili ukoliko odreagira može bez kazne (ali odgovoran je i nema razloga da prođe bez kazne, jer je upravo to morao spirječiti.. pa teoretski i prije nego je korisnik to primijetio). Ista pravila, ISP, policija, netko treći (javni servisi, trgovci, konobari, zetovci..).

 

dok se građani tako ne ponašaju, možemo li njurgati o nefunkcioniranju pravnog sustava? Želimo li svoja prava? (VPN s tim nema baš nikakve veze kao što ni promjena operatera nije dio odgovora).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Prati me radnik isp-a
Je kolega, samo vidis u sto se ljudi polako pretvaraju... Toliko su ljeni i inertni te misle da bu sve njihove probleme rijesio netko treci nakon kaj uloze minutu truda da online natipkaju kuknjavu.

Moja borba sa amisom je trajala 8 mjeseci. Prebacivali su odgovornost izmedju amisa i hta, i vozali me unedogled. Tek nakon kaj sam uspio stupiti u kontakt sa pravim vlasnicima su se stvari pokrenule. Za ht su to bili dionicari duetsche telekoma, a za amis su u to doba bili nekakvi fondovi iz lihtenstajna..( tada )...
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Prati me radnik isp-a

Pa sto zna o tebi? Sto je rekao? Nemoze on tebe zvat i govorit vidim da posjecujete tu i tu stranicu ako je tako nesto bilo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice