Xbox One izdvojena tema

poruka: 1.758
|
čitano: 546.436
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xbox One

Čini se da će ipak konzola tražiti vezu s internetom.

 

http://kotaku.com/xbox-one-does-require-internet-connection-cant-play-o-509164109

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xbox One

 

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Xbox One

ja ne znam kaj im je ta glupost sa tv-om trebala

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox One
Arnold Layne kaže...

ja ne znam kaj im je ta glupost sa tv-om trebala

Meni se iskreno čak i sviđa xbox one.Jedino mi je bilo glupo šta su više govorili o tv-u nego o samim igrama i o samoj konzoli,ali i tako i ovako za nekoliko tjedana bit će opet neka "prezentacija" o novim exkluzivama itd.Fora je to,zašto samo imati "gaming" konzolu ako možeš imati nešto više.Ja mislim da to nema PS4,nisam siguran ali ja mislim da ne.

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
14 godina
offline
Re: Xbox One
funky boy kaže...
Arnold Layne kaže...

ja ne znam kaj im je ta glupost sa tv-om trebala

Meni se iskreno čak i sviđa xbox one.Jedino mi je bilo glupo šta su više govorili o tv-u nego o samim igrama i o samoj konzoli,ali i tako i ovako za nekoliko tjedana bit će opet neka "prezentacija" o novim exkluzivama itd.Fora je to,zašto samo imati "gaming" konzolu ako možeš imati nešto više.Ja mislim da to nema PS4,nisam siguran ali ja mislim da ne.

Fora za amerikance -.-

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
14 godina
offline
Re: Xbox One
Ima za 3500kn preorder na zavvi.com ako cijena padne placate onda nizu cijenu! Za carinu i ostale gluposti nebrinite konzola stize iz EU
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Xbox One

Možda ga i uzmem kada izađe.Mislim da bi to moglo biti super iskustvo ne samo za igranje nego i svačega drugog!Xbox mi se oduvijek sviđao(još od one "fete" jedinice),usto su prvi počeli sa online(govorim na konzolama) pa je naravno igra Halo bila najpopularnija u tome.MS naravno da je nastavio tzv. iskustvo plaćanja xbox live-a jer je Halo i brojne druge osvajalo "srca" fanova.Kada su osnovali x360 isto tako je bila odlična konzola dok se nije pojavio PS3 koji je imao besplatan online i onda većina ljudi okrenuli leđa MS!To je valjda moralo biti tako!Za ovaj xbox one zašto igrati samo igre ako možeš puno fora stvari raditi s time,pa ne kužim zašto ste napisali postove:"koji će mi K to za tv".Neko to voli jer će neko kupiti konzolu samo radi toga a ne radi igranja igara.Da malo je bilo glupo šta je samo prezentiro o tv-u ali za 2 tjedna biti će još jedna prezentacija koja će opširnije opisati i samu konzolu!Xbox one ako bude balansirana cijena sa PS4,ja ga sigurno uzimam jer to ne vjerujem da će PS imati....

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Xbox One

je8ate, pa igre su ostavili za e3... tada će se vidjet jel dobro ili je sranje. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xbox One

zanima me znali se okvirna cijena xboxa kad ce izac..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox One
tomislavivic kaže...

zanima me znali se okvirna cijena xboxa kad ce izac..??

pre-order je 400 funti u zavviju

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
offline
Re: Xbox One

Izlazi prije bozica :-)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Xbox One

Ma majko sveta,XBOX ONE je jedno velik orazocaranje,definitivno uzimam PS4,pa nisam lud da kupujem sve nove igre posto ce navodno BLOKIRATI RABLJENE IGRE!

 

Da ne govorim o tome da je PS4 hardverski jaci,tako da je PS4 definitivno bolji izbor!

ja sam Zeko -Ja Slava! -A mi smo ZEKOSLAVCI
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 22:10 (bancic123).
Moj PC  
4 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox One
bancic123 kaže...

Ma majko sveta,XBOX ONE je jedno velik orazocaranje,definitivno uzimam PS4,pa nisam lud da kupujem sve nove igre posto ce navodno BLOKIRATI RABLJENE IGRE!

 

Da ne govorim o tome da je PS4 hardverski jaci,tako da je PS4 definitivno bolji izbor!

Vjeruj mi,neće blokirati rabljene igre,pa nisu valjda oni tako glupi,sam MS zna da će im to smanjiti kupovinu konzola.Ne vjerujem....

Btw:PS4 je malo jači,pa nije to neka velika razlika i nije sve u hardveru!

Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2013 22:21 (funky boy).
14 godina
offline
Re: Xbox One

i ps3 je jaci na papiru od xbox360 pa znamo da sve igre osim exklusiva izgledaju bolje na xboxu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Xbox One
bancic123 kaže...

Ma majko sveta,XBOX ONE je jedno velik orazocaranje,definitivno uzimam PS4,pa nisam lud da kupujem sve nove igre posto ce navodno BLOKIRATI RABLJENE IGRE!

 

Da ne govorim o tome da je PS4 hardverski jaci,tako da je PS4 definitivno bolji izbor!

Ne zna se koja je konzola hardverski jaca.... 8 jezgri (PS4 i Xbox one, jedan i drugi procesor ce biti  AMD-ov odnosno APU), bluray (jedna i druga konzola) i preostaju nam jos ti rami...... Xbox One 8GB (ne zna se kakvi rami, pretpostavlja se DDR3 iako nema sluzbene potvrde), a za PS4 je potvrdeno 8GB GDDR5 memorije ali to nece biti samo rezervirano za igre vec i za OS itd. Ovih 8GB rama kod MS-a posto se vrlo vjerojatno radi o DDR3 memorij ce biti za sami OS jer DDR3 memorija nema nikakve veze sa video memorijom (a cisto cumnjam da ce koristiti zastarjelu GDDR3 memoriju za svoj GPU), tako da na tih 8GB DDR3 mozes i nadodati VRAM odnosn GDDR5 memoriju za Xbox One-ov GPU, a sada je pitanje, hoce li to biti 1, 2 ili npr. 4GB GDDR5 memorije. Osim toga, sudeci po prvom Xbox-u i Xbox360, MS je do sada uvijek predstavio vrlo mocnu konzolu (prvi Xbox najjaci u svojoj generaciji, a Xbox360 je sibao i najjace PC konfiguracije sa svojim GeForce 3 GPU-om i trojezgrenim procesorom iz 2005 god) tako da, ne sumnjam u to da ce biti mocan i ovoga puta.

 

Kako mi se cini, sve ovisi o grafickoj koja konzola ce biti jaca.... ali to Sony i MS jos nisu otkrili (lukavi su).

CroVandal kaže...

i ps3 je jaci na papiru od xbox360 pa znamo da sve igre osim exklusiva izgledaju bolje na xboxu

I to sto kazes.... ali to je bilo vjerojatno zbog toga sto je bilo lakse raditi igre za Xbox 360 nego za PS3 koji je imao kompliciranu arhitekturu. Sada ce PS4 i Xbox One imati vjerojatno isti procesor odnosno Jaguar jezgre (i to APU tako da ce i GPU-i biti iz istog tabora) i razlike ce biti jos manje.

 

Sada moj dojam i misljenje o Xboxu

 

Kontroler: odlicno, svida mi se.... sredili su konacno taj D-pad (hh ocito je ona glasina bila istinita da je Nintendu istekao patent za cross-shaped D-pad), triggeri su veci i to mi se posebno svida (kazu da je i precizniji), navodno je jos ergonomicniji i ima te punjive baterije.... tako da, kontroler mi se definitivno svida (usput, PS4 kontroler izgleda isto odlicno). EDIT: nema starta i selecta? hmmm izgleda da ce biti nesto slicno kao i ona share tipka kod PS4 kontrolera.

 

Dizajn konzole: nekako djeluje preobicno, nista posebno (nema onaj wow efekt).... jos uvijek su mi najljepse stolne konzole PS3, Xbox360 i N64

 

Hardver: Djeluje zadovoljavajuce (mislim na specifkacije koje su otkrili), vrtit ce tri OS-a, a vidi se na prezentaciji da ima brzinu tako da se sigurno radi o mocnom hardveru, tako da ne vjerujem da su po tom pitanju zakazali (a koja konzola ce biti jaca, PS4 ili Xbox One, to me sada ne brine previse, kladim se da ce biti vise manje isto kao i u sedmoj generaciji konzola), Kinect je isto fora - na prezentaciji je sve savrseno radilo, ugl nije lose.

 

Prezentacija: Xbox One nije bas neko pametno ime (mada je to zbog "all in one") meh...  prezentacija nije bas nesto bila jer su se previse posvetili tom TV-u, fora ali nije mi to bas glavni prioritet hello, volio bih da su malo vise govorili o novom kontroleru, igrama (posebno ekskluzivama) itd. Kazu da ce u prvoj godini biti 15 Xbox One ekskluziva od kojih 8 novih IP-ova (jedna od njih je Quantum Break i samo se nadam da ostatak nece biti same Kinect igre, mada nebi imao protiv da i bude koja Kinect igra).

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 2:33 (lovac82).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox One
CroVandal kaže...

i ps3 je jaci na papiru od xbox360 pa znamo da sve igre osim exklusiva izgledaju bolje na xboxu

nisu bas sve i kod vecine tih koje jesu razilka nije bas primjetna

Reko bi cak da 2012 i 2013 ima vise igara gdje na ps3 izgledaju bolje

 

Jedna od zadnjih takvih igara za koje sam 100% siguran je MGS Rising

 

Samo je stvar u tome s koje se platforme porta na koju

 

E sad koja ce bit primarna konzola ove godine to je pravo pitanje

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 5:32 (Arnold Layne).
12 godina
offline
Xbox One

Detaljno o hardware-u, sa slikama unutrašnjosti same kozole i usporedbom sa PS4...KLIK!

Moj PC  
1 1 hvala 2
14 godina
offline
Re: Xbox One

Mene zanimaju ekskluzive za xbox one pogotovo onih 8 potpuno novih naslova koja konzola bude imala bolje to treba izabrat :-)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox One
lovac82 kaže...

Ne zna se koja je konzola hardverski jaca.... 8 jezgri (PS4 i Xbox one, jedan i drugi procesor ce biti  AMD-ov odnosno APU), bluray (jedna i druga konzola) i preostaju nam jos ti rami...... Xbox One 8GB (ne zna se kakvi rami, pretpostavlja se DDR3 iako nema sluzbene potvrde), a za PS4 je potvrdeno 8GB GDDR5 memorije ali to nece biti samo rezervirano za igre vec i za OS itd. Ovih 8GB rama kod MS-a posto se vrlo vjerojatno radi o DDR3 memorij ce biti za sami OS jer DDR3 memorija nema nikakve veze sa video memorijom (a cisto cumnjam da ce koristiti zastarjelu GDDR3 memoriju za svoj GPU), tako da na tih 8GB DDR3 mozes i nadodati VRAM odnosn GDDR5 memoriju za Xbox One-ov GPU, a sada je pitanje, hoce li to biti 1, 2 ili npr. 4GB GDDR5 memorije.

 

Usprkos svim dostupnim (službenim) informacijama ti i dalje lupaš ko Maks po diviziji. Obje konzole imaju 8GB sistemske memorije kojoj (podjednako) pristupaju CPU + GPU, OS i igre. AMD-ov SoC APU (gle čuda) ima integrirani memorijski kontroler koji može koristiti DDR3 i(li) GDDR5 memoriju, a Sony i Microsoft su na temelju toga - odlučili svaki po svome. PS4 na raspolaganju ima isključivo superbrzu GDDR5 memoriju, dok Xbox One uz sistemski DDR3 koristi i 32MB eSRAM-a. Ukoliko ti nije jasno na koju foru iGPU koristi sistemsku memoriju, baci pogled na AMD-ov Llano, pošto je s tom generacijom procesora brzina sistemske memorije ponovno počela biti značajna. Ujedno to je razlog da Xbox One ima DDR3 na 2133MHz i nema nikakvog govora o 8GB DDR3 + xx GB GDDR5 - kak si ti to bajno zamislil.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 21:40 (McG villain).
15 godina
offline
Re: Xbox One
McG villain kaže...
lovac82 kaže...

Ne zna se koja je konzola hardverski jaca.... 8 jezgri (PS4 i Xbox one, jedan i drugi procesor ce biti  AMD-ov odnosno APU), bluray (jedna i druga konzola) i preostaju nam jos ti rami...... Xbox One 8GB (ne zna se kakvi rami, pretpostavlja se DDR3 iako nema sluzbene potvrde), a za PS4 je potvrdeno 8GB GDDR5 memorije ali to nece biti samo rezervirano za igre vec i za OS itd. Ovih 8GB rama kod MS-a posto se vrlo vjerojatno radi o DDR3 memorij ce biti za sami OS jer DDR3 memorija nema nikakve veze sa video memorijom (a cisto cumnjam da ce koristiti zastarjelu GDDR3 memoriju za svoj GPU), tako da na tih 8GB DDR3 mozes i nadodati VRAM odnosn GDDR5 memoriju za Xbox One-ov GPU, a sada je pitanje, hoce li to biti 1, 2 ili npr. 4GB GDDR5 memorije.

 

Usprkos svim dostupnim (službenim) informacijama ti i dalje lupaš ko Maks po diviziji. Obje konzole imaju 8GB sistemske memorije kojoj (podjednako) pristupaju CPU + GPU, OS i igre. AMD-ov SoC APU (gle čuda) ima integrirani memorijski kontroler koji može koristiti DDR3 i(li) GDDR5 memoriju, a Sony i Microsoft su na temelju toga - odlučili svaki po svome. PS4 na raspolaganju ima isključivo superbrzu GDDR5 memoriju, dok Xbox One uz sistemski DDR3 koristi i 32MB eSRAM-a. Ukoliko ti nije jasno na koju foru iGPU koristi sistemsku memoriju, baci pogled na AMD-ov Llano, pošto je s tom generacijom procesora brzina sistemske memorije ponovno počela biti značajna. Ujedno to je razlog da Xbox One ima DDR3 na 2133MHz i nema nikakvog govora o 8GB DDR3 + xx GB GDDR5 - kak si ti to bajno zamislil.

Kojim to sluzbenim informacijama? ne znamo o kojem APU-u se radi (znamo da je APU jer je to AMD potvrdio), ne znamo o kakvo memoriji se radi (potvrdeno je samo 8GB RAM), ne znamo o kakvom procesoru se radi (znamo samo da ima 8 jezgri), ne znamo o kakvom GPU se radi.... i onda ti kazes, sluzbenim informacijama.... ja samo ne znam na osnovu cega mozemo zakljuciti koja konzola ce biti jaca (da ne govorimo o tome, koliko ce PS4 koristiti memoriju za OS, a koliko MS za svoj OS, Kinect itd), prakticki jos nista ne znamo (inace, Xbox 360 i PS3 OS koriste svega 30-90 MB ram-a). Xbox One ce sada kako mi se cini biti 100% PC kopija (osim sto je uvijek koristio DirectX kao i 95% PC igara, sada ce koristiti i AMD APU), 32 MB eSRAM-a takoder nije sluzbeno potvrdeno.

 

Ako aludiras na glasine, to je nesto sasvim drugo.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 22:23 (lovac82).
11 godina
neaktivan
offline
Xbox One

Ti se zafrkavaš ili kaj? Xbox One je prije dva dana službeno predstavljen, pa naknadno rastavljen i naširoko analiziran - baziran je na AMD-ovu SoC APU, koji se pak temelji na Jaguar CPU arhitekturi i GCN GPU arhitekturi. Eventualno, ako ti čekaš da konzola stigne u BUG lab, pa da onda bude službeno, dok u međuvremenu bacaš teorije o memoriji i ostalim "hardverskim nepoznanicama".

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 23:11 (McG villain).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox One
McG villain kaže...

Ti se zafrkavaš ili kaj? Xbox One je prije dva dana službeno predstavljen, pa naknadno rastavljen i naširoko analiziran - baziran je na AMD-ovu SoC APU, koji se pak temelji na Jaguar CPU arhitekturi i GCN GPU arhitekturi. Eventualno, ako ti čekaš da konzola stigne u BUG lab, pa da onda bude službeno, dok u međuvremenu bacaš teorije o memoriji i ostalim "hardverskim nepoznanicama".

 

Rastavljen? pa eto, nisam niti znao

 

BTW izvor "glavnih/bitnijih" informacija BUG lol.

 

Vidi se kakvav ti je karakter, odmah napadas bez razloga.... ono sorry sto ne mogu svaki dan biti pred zaslonom (a to si mogao i zakljuciti po ovom jer kao sto se moze primjetiti, pola toga sam izostavio jer nisam bio 100% upucen) ali ne, bitno je odmah napadati druge jer se vidi samo crno i bijelo. Pojedinci imaju i drugih obveza (a ne samo buljiti u ekran 0-24h u svrhu zabave). Mogao si odmah reci da je rastavljen, dati link ili sto vec...... i sve pet.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 23:48 (lovac82).
14 godina
offline
Re: Xbox One
lovac82 kaže...
McG villain kaže...

Ti se zafrkavaš ili kaj? Xbox One je prije dva dana službeno predstavljen, pa naknadno rastavljen i naširoko analiziran - baziran je na AMD-ovu SoC APU, koji se pak temelji na Jaguar CPU arhitekturi i GCN GPU arhitekturi. Eventualno, ako ti čekaš da konzola stigne u BUG lab, pa da onda bude službeno, dok u međuvremenu bacaš teorije o memoriji i ostalim "hardverskim nepoznanicama".

 

Rastavljen? pa eto, nisam niti znao

 

BTW izvor "glavnih/bitnijih" informacija BUG lol.

 

Vidi se kakvav ti je karakter, odmah napadas bez razloga.... ono sorry sto ne mogu svaki dan biti pred zaslonom (a to si mogao i zakljuciti po ovom jer kao sto se moze primjetiti, pola toga sam izostavio jer nisam bio 100% upucen) ali ne, bitno je odmah napadati druge jer se vidi samo crno i bijelo. Pojedinci imaju i drugih obveza (a ne samo buljiti u ekran 0-24h u svrhu zabave). Mogao si odmah reci da je rastavljen, dati link ili sto vec...... i sve pet.

http://anandtech.com/show/6972/xbox-one-hardware-compared-to-playstation-4

 

evo link što ga je kolega gore postavio...

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox One
lovac82 kaže...

...ono sorry sto ne mogu svaki dan biti pred zaslonom. Pojedinci imaju i drugih obveza, a ne samo buljiti u ekran 0-24h u svrhu zabave.

Aha, zato si na ovom virtualnom okupljalištu već četiri godine. Nisam ti ja kriv kaj pričaš bedastoće, pa se sad osjećaš napadnuto.

BTW kad si postal hardverske analize u koje nisi 100% upućen, Xbox One je već bil službeno predstavljen i rastavljen.

Povlačim se iz daljnje rasprave i potencijalne borbe s vjetrenjačama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 0:12 (McG villain).
15 godina
offline
Re: Xbox One
McG villain kaže...
lovac82 kaže...

...ono sorry sto ne mogu svaki dan biti pred zaslonom. Pojedinci imaju i drugih obveza, a ne samo buljiti u ekran 0-24h u svrhu zabave.

Aha, zato si na ovom virtualnom okupljalištu već četiri godine. Nisam ti ja kriv kaj pričaš bedastoće, pa se sad osjećaš napadnuto.

BTW kad si postal hardverske analize u koje nisi 100% upućen, Xbox One je već bil službeno predstavljen i rastavljen.

Povlačim se iz daljnje rasprave i potencijalne borbe s vjetrenjačama.

Ne pricam ja nikakve bedastoce....... govorim za ono sto znam i vidim, sto procitam itd. a stvar je u tome sto citam sve i svasta, crno, bijelo, pa i sareno. Druga je stvar kada mi nesto promakne, kada ne procitam jer se u 5min moze sve promijeniti.....

 

Znaci... za ocekivati je da mi ne promakne niti jedna informacija, da sam azuran 100%, eto zato sto sam 4god tu na forumu (mislim, kakve to uopce ima veze s icim?)... hmm zanimljivo. Samo cu reci da je tesko biti upucen u sve (konkretno u hardveraj Xbox One konzole) kada ti promakne par dana, kada imas sto clanaka po netu i sto portala koji prenose vijesti (dovoljno je samo spomenuti debakl s always on-om jer se vise ne zna tko pije, a tko placa). Takoder, mozes ti reci sto hoces ali opet prakticki nista ne znamo.... opet ne znamo na koji nacin i kako ce biti raspodijelnjeni resursi, a to necemo znati sve dok netko ne isproba konzole.

 

BTW prezentaciju nisam niti gledao, a inace je opce poznata cinjenica da se konzola isti dan razotkrije bas kao sto se razotkrio odmah i Wii U, te starije konzole....... UPS!!! 

 

Kao sto rekoh, vidis sam ocrno i bijelo...... a to je najveci problem 21. stoljeca, zato i postoje glupa naklapanja vjernika i ateista, zato i postoji fanboy-izam (konzole konkretno) i sto drugih primjera.

 

EDIT: ah AnandTech, je li to onaj isti koji je procackao po Wii U konzoli, pa isto tako pola toga nije mogao otkriti, a kako stvari stoje nikada niti nece {#}.... ne kazem nista za razotkrivanje Xbox One-a ali to da su oni neki uber eksperti naprosto nije istina.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 1:07 (lovac82).
11 godina
neaktivan
offline
Xbox One

Nevjerojatno da netko može biti tolko zatucan (jer nema blaže riječi kojom bi se opisal tvoj posljednji post) i tvrdoglav. Da li uopće promisliš prije postanja ili budeš bez obzira na sve i dalje pričal bedastoće? Ti vidiš/hoćeš/čekaš neku svoju viziju Xbox One konzole, dok je ostatku svijeta predstavljena Microsoftova verzija koja stiže krajem godine.

 

Microsoft Xbox One is based on AMD Fusion custom-designed system-on-chip with eight x86 low-power/low-cost Jaguar cores, AMD Radeon HD graphics with GCN architecture (with 32MB ESRAM/EDRAM buffer) as well as 8GB of DDR3 system memory. The console features 500GB hard disk drive, Blu-ray disc drive, 802.11n Wi-Fi connectivity, output of video with up to 4K resolution (3840*2160) using HDMI 1.4 as well as 7.1-channel audio. The new Xbox One comes with completely redesigned Kinect sensor that will feature 1920*1080 RGB camera, improved infrared sensor and enhanced voice controls. The console sports a number of functions, e.g. TV-cable pass-through that will seamlessly integrate it into the living room. Microsoft Xbox One is expected to hit the market in late 2013. Pricing is not known, but it is not expected to be affordable.

PlayStation 4 chip, which came to light this February, is truly an engineer's fantasy. It combines eight "Jaguar" 64-bit x86 cores clocked at 1.60 GHz, with a fairly well spec'd Radeon GPU, which features 1,156 stream processors, 32 ROPs; and a 256-bit wide unified GDDR5 memory interface, clocked at 5.50 GHz. At these speeds, the system gets a memory bandwidth of 176 GB/s. Memory isn't handled like UMA (unified memory architecture), there's no partition between system- and graphics-memory. The two are treated as items on the same 8 GB of memory, and either can use up a majority of it.

Xbox One chip is a slightly different beast. It uses the same eight "Jaguar" 1.60 GHz cores, but a slightly smaller Radeon GPU that packs 768 stream processors, and a quad-channel DDR3-2133 MHz memory interface, which offers a memory bandwidth of 68.3 GB/s, and holding 8 GB of memory. Memory between the two subsystems are shared in a similar way to PlayStation 4, with one small difference. Xbox One chip uses a large 32 MB SRAM cache, which operates at 102 GB/s, but at infinitesimally lower latency than GDDR5. This cache cushions data-transfers for the GPU. Microsoft engineers are spinning this off as "200 GB/s of memory bandwidth," by somehow clubbing bandwidths of the various memory types in the system. 

The two consoles also differ with software. While PlayStation 4 runs a Unix-derived operating system with OpenGL 4.2 API, Xbox One uses software developers are more familiar with -- a 64-bit Windows NT 6.x kernel-based operating system, running DirectX 11 API. Despite these differences, the chips on the two consoles should greatly reduce multi-platform production costs for game studios, as the two consoles together have a lot in common with PC.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 16:46 (McG villain).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Xbox One

http://www.wpcentral.com/new-cases-xbox-one-games-revealed ovako bi trebale izgledat kutije igara...

 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Xbox One

Ljudi bude isplativo uzeti xbox 360 nakon što one dođe na tržište?

Pitam jer će 360 valjda pasti cijena,a čini mi se kao još uvijek solidna konzola za igre koje bi igrao (neka fifa,bf/cod,gta i slično)...

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 18:35 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox One
skank666 kaže...

http://www.wpcentral.com/new-cases-xbox-one-games-revealed ovako bi trebale izgledat kutije igara...

 

 

A koga boli kara za kutije. tak i tak završe strgane u nekom ćošku sobe. U ovom slučaju će igre završit odmah prodane s obzirom da je na Oneu install obavezan a umetnut medij nije. WELL PLAYED {#} Više me j*be to što taj prokleti videorekorder (a nikad nisam imao pravi VCR, vrijeme je za jednog :D) ne može stajati vertikalno - X360 mi je fino stajao vertikalno na rubu stola nezz di ću One staviti. Vjerojatno nije opcija da na njega stavim monitor od kompa {#} A tu je i taj kinect šugavi kojeg će isto trebat negdje strpat. Da se bar bežično spaja s Oneom tak da ga mogu stavit negdje na policu u pm, zaboravit na njega i samo se derati XBOX ON.. {#}

He who is brave is free.
14 godina
offline
Xbox One

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice