Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.653
|
čitano: 4.800.141
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 tjedana
offline
Sony PlayStation 5

DF najviše prigovara za PS5 Pro što će ostati isti procesor, a taj procesor će i dalje stvarati problem pogotovo kod open-world igara i GTA VI kada izađe jer je u tim igrama CPU dosta zahtjevan. Brži GPU neće moći nadoknaditi sporiji CPU, tj. uzalud ako je GPU odličan, a procesor loš. Sony ako želi da se open-world igre odlično vrte na PS5 Pro onda mora nadograditi i CPU, a ne samo GPU

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
adidasler kaže...

Pozdrav,
vezano za kupnju psn gift carda na indijskom računu, kada idem kupiti bon od 500Rs, na amazonu mi prije plaćanja izbaci pop up sa vrijednosti od cca 43 kune, a kad mi prebaci na plaćanje od banke (isto ZABA) prikaže mi 43€.
Da li je netko kupovao, jer ne bih tio platiti nešto 10x više? Prema nekom tečaju cijena bi trebala bit 5,5€

 
Promijeni si valutu na Amazonu u eure.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
adidasler kaže...

Pozdrav,
vezano za kupnju psn gift carda na indijskom računu, kada idem kupiti bon od 500Rs, na amazonu mi prije plaćanja izbaci pop up sa vrijednosti od cca 43 kune, a kad mi prebaci na plaćanje od banke (isto ZABA) prikaže mi 43€.
Da li je netko kupovao, jer ne bih tio platiti nešto 10x više? Prema nekom tečaju cijena bi trebala bit 5,5€

 
Promijeni si valutu na Amazonu u eure.

 Na indijskom amazonu je opcija samo rupija. Ne mogu mijenjati valute.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Arcanist1 kaže...

DF najviše prigovara za PS5 Pro što će ostati isti procesor, a taj procesor će i dalje stvarati problem pogotovo kod open-world igara i GTA VI kada izađe jer je u tim igrama CPU dosta zahtjevan. Brži GPU neće moći nadoknaditi sporiji CPU, tj. uzalud ako je GPU odličan, a procesor loš. Sony ako želi da se open-world igre odlično vrte na PS5 Pro onda mora nadograditi i CPU, a ne samo GPU

 

 Sony sa razlogom ne nadograđuje drastično CPU, a razlog je taj što bi narušio kompatibilnost igara sa običnim PS5. Najbolje što oni tu mogu je da podignu takt i to je to. Makar su i tu ograničeni po pitanju koliko daleko mogu ići je će korištenje 10% većeg takta rezultirati smanjenjem GPU performansi za oko 1%.

 

Ne treba tu očekivati čuda, najveći profit će biti taj što će se igre konačno moći vrtiti u 4K ili u barem puno većim internim rezolucijama (pa će se raditi upscaling putem novog PSSR) sa potpuno stabilnim framerateom.

 

Za GTA6 u 60 FPS-a ćemo morati čekati PS6 remaster. Doduše jedini remaster koji ja stvarno želim je Bloodborne ali Sony boli dupe za to...

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
adidasler kaže...

 Na indijskom amazonu je opcija samo rupija. Ne mogu mijenjati valute.

 

Da, ali kod checkouta možda imaš opciju da kažeš u kojoj ti je valuti kartica....

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/sony-playstation-5/269241.aspx?page=819&jumpto=6716353&sort=asc&view=flat

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Arcanist1 kaže...

DF najviše prigovara za PS5 Pro što će ostati isti procesor, a taj procesor će i dalje stvarati problem pogotovo kod open-world igara i GTA VI kada izađe jer je u tim igrama CPU dosta zahtjevan. Brži GPU neće moći nadoknaditi sporiji CPU, tj. uzalud ako je GPU odličan, a procesor loš. Sony ako želi da se open-world igre odlično vrte na PS5 Pro onda mora nadograditi i CPU, a ne samo GPU

 

 Sony sa razlogom ne nadograđuje drastično CPU, a razlog je taj što bi narušio kompatibilnost igara sa običnim PS5. Najbolje što oni tu mogu je da podignu takt i to je to. Makar su i tu ograničeni po pitanju koliko daleko mogu ići je će korištenje 10% većeg takta rezultirati smanjenjem GPU performansi za oko 1%.

 

Ne treba tu očekivati čuda, najveći profit će biti taj što će se igre konačno moći vrtiti u 4K ili u barem puno većim internim rezolucijama (pa će se raditi upscaling putem novog PSSR) sa potpuno stabilnim framerateom.

 

Za GTA6 u 60 FPS-a ćemo morati čekati PS6 remaster. Doduše jedini remaster koji ja stvarno želim je Bloodborne ali Sony boli dupe za to...

 

Kolko je rockstaru stalo do 60fps-a govori činjenica da nikad nisu napravili patch za PS5 koji bi to omogućio (a random modder je to uspio). Oni idu na filmski đir, nafrlji detalje kolko može a da bude 30fpsa i čao.

S druge strane suludo je tvrditi da ne bi mogli napraviti performance mod za igru koja se primarno razvija za aktualne konzole bez PC-a. Štoviše, igra će izaći i na Xbox Series S, a ako će se vrtiti na SeS u 30fps-a onda nema razloga da ne postoji mod na običnom PS5 koji ide u 60fps-a.

 

I ovo boldano - što to znači uopće? Open world igre se odlično vrte na standardnom PS5u u 60fps-a.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
adidasler kaže...

 Na indijskom amazonu je opcija samo rupija. Ne mogu mijenjati valute.

 

Da, ali kod checkouta možda imaš opciju da kažeš u kojoj ti je valuti kartica....

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/sony-playstation-5/269241.aspx?page=819&jumpto=6716353&sort=asc&view=flat

 Samo mi je dalo prebaciti iz kuna u rupije, ali uspio sam platiti. Ispalo je prema tecaju cca 5.5€

Hvala ti

2 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 Da ali i dalje ima i hrpa poznatih igara koje nemaju 60FPS patch, npr. Batman ili RDR2.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 17:55 (Kido Butai).
2 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Arcanist1 kaže...

DF najviše prigovara za PS5 Pro što će ostati isti procesor, a taj procesor će i dalje stvarati problem pogotovo kod open-world igara i GTA VI kada izađe jer je u tim igrama CPU dosta zahtjevan. Brži GPU neće moći nadoknaditi sporiji CPU, tj. uzalud ako je GPU odličan, a procesor loš. Sony ako želi da se open-world igre odlično vrte na PS5 Pro onda mora nadograditi i CPU, a ne samo GPU

 

 Sony sa razlogom ne nadograđuje drastično CPU, a razlog je taj što bi narušio kompatibilnost igara sa običnim PS5. Najbolje što oni tu mogu je da podignu takt i to je to. Makar su i tu ograničeni po pitanju koliko daleko mogu ići je će korištenje 10% većeg takta rezultirati smanjenjem GPU performansi za oko 1%.

 

Ne treba tu očekivati čuda, najveći profit će biti taj što će se igre konačno moći vrtiti u 4K ili u barem puno većim internim rezolucijama (pa će se raditi upscaling putem novog PSSR) sa potpuno stabilnim framerateom.

 

Za GTA6 u 60 FPS-a ćemo morati čekati PS6 remaster. Doduše jedini remaster koji ja stvarno želim je Bloodborne ali Sony boli dupe za to...

 Tako, je isto je bilo i sa PS4 Pro, isto proc a puno jači GPU. Jednostavno bi imali previše potencijalnih problema sa novim i jačim procesorom

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kido Butai kaže...
antimadridista kaže...
Da se još dotaknem onoga o čemu se pričalo prije par dana. Danas sam pročitao podatak, trenutno postoji 3140 igara koje imaju native PS5 verziju. Od tih 3140 igara, samo njih 4 nema opciju 60 fpsa i zaključano je na 30 fps. Dakle, imao sam dobar osjećaj u vezi toga. 60 fps je standard. Ne znam zašto ljudi i dalje pišu da nije.

 Da ali i dalje ima i hrpa poznatih igara koje nemaju 60FPS patch, npr. Batman ili RDR2.

 Kad pričamo o igrama iz prošle generacije, nije na Sonyu ili Microsoftu da to riješe, nego na developerima tih igara koje nisu dobile patch nakon izlaska novih konzola. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kido Butai kaže...

 Tako, je isto je bilo i sa PS4 Pro, isto proc a puno jači GPU. Jednostavno bi imali previše potencijalnih problema sa novim i jačim procesorom

 

Ne kužim logiku, al ok. Kakve to probleme bi imali sa bržim CPUom, koje nemaju sa bržim GPUom?

Ne primjećujem da se PC gaming raspada dolaskom novih procesora.

Što smeta jači i brži procesor ako procesor ionako nikad nije iskorišten 100%.

 

Pa i za PS4 Pro su developeri morali izdati update da pošteno iskoriste nove performanse.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Kido Butai kaže...

 Tako, je isto je bilo i sa PS4 Pro, isto proc a puno jači GPU. Jednostavno bi imali previše potencijalnih problema sa novim i jačim procesorom

 

Ne kužim logiku, al ok. Kakve to probleme bi imali sa bržim CPUom, koje nemaju sa bržim GPUom?

Ne primjećujem da se PC gaming raspada dolaskom novih procesora.

Što smeta jači i brži procesor ako procesor ionako nikad nije iskorišten 100%.

 

Pa i za PS4 Pro su developeri morali izdati update da pošteno iskoriste nove performanse.

 Problem je što bi PS5 Pro onda bio drastično jači od bazne verzije a sve igre moraju raditi na oba, developerima bi onda bilo dosta teže napraviti dvije verzije igre od kojih će jedna biti osjetno inferiornija. 

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kido Butai kaže...

 Problem je što bi PS5 Pro onda bio drastično jači od bazne verzije a sve igre moraju raditi na oba, developerima bi onda bilo dosta teže napraviti dvije verzije igre od kojih će jedna biti osjetno inferiornija. 

 

Ma daj molim te. A kako naprave igru da radi na i7 6700K od prije 8 godina i na Ryzenu 9 7950X?

Kako naprave igru koja radi na GTX 1080 i RTX 4090 i 7900 XTX.

 

Zašto bi bilo što morali i raditi za jači procesor, ne moraju doslovno prstom maknuti i sve će radit potpuno jednako ako je igra dobro napravljena.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Kido Butai kaže...

 Problem je što bi PS5 Pro onda bio drastično jači od bazne verzije a sve igre moraju raditi na oba, developerima bi onda bilo dosta teže napraviti dvije verzije igre od kojih će jedna biti osjetno inferiornija. 

 

Ma daj molim te. A kako naprave igru da radi na i7 6700K od prije 8 godina i na Ryzenu 9 7950X?

Kako naprave igru koja radi na GTX 1080 i RTX 4090 i 7900 XTX.

 

Zašto bi bilo što morali i raditi za jači procesor, ne moraju doslovno prstom maknuti i sve će radit potpuno jednako ako je igra dobro napravljena.

 

Igre za konzole se razvijaju za točno određeni setup - fiksni broj jezgara i očekivanja određenog takta, kao i određenog broja instrukcija po sekundi. Ako poremetiš bitno CPU, recimo sa potpuno novom arhitekturom, povećanim brojem jezgara, lomiš cijeli sustav.

 

Razvijati igru za konzolu i PC su dva različita svijeta, kompatibilnost u PC svijetu je osigurana testiranjem na ogromnom broju konfiguracija. Igre se i razvijaju primarno za Windowse koji sami osiguravaju kompatibilnost softvera sa širokim rasponom hardvera.

 

Konzole su fino uštimani uređaji i zato se odavno zna da konzola u pravilu ima daleko više performanse nego PC sa ekvivalentnim hardverom. Fiksni hardver upravo omogućuje takve stvari.

 

Da promjeniš drastično CPU a isti upravlja interakcijama sa OS-om, hrani GPU, upravlja logikom igre (skriptiranjem, AI), fizikom, itd. itd. napravio si praktički PS6 i tad moraš tjerati developere da razvijaju igre za 2 bitno različita Playstationa. GPU sa druge strane ima drugu ulogu, bavi se renderiranjem, tako da tu možeš raditi puno veće promjene bez da se išta "polomi", dokle god je isti API podržan i postoji kompatibilnost sa feature set-om starog GPU-a.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Bitanga kaže...
Kido Butai kaže...

 Problem je što bi PS5 Pro onda bio drastično jači od bazne verzije a sve igre moraju raditi na oba, developerima bi onda bilo dosta teže napraviti dvije verzije igre od kojih će jedna biti osjetno inferiornija. 

 

Ma daj molim te. A kako naprave igru da radi na i7 6700K od prije 8 godina i na Ryzenu 9 7950X?

Kako naprave igru koja radi na GTX 1080 i RTX 4090 i 7900 XTX.

 

Zašto bi bilo što morali i raditi za jači procesor, ne moraju doslovno prstom maknuti i sve će radit potpuno jednako ako je igra dobro napravljena.

 

Igre za konzole se razvijaju za točno određeni setup - fiksni broj jezgara i očekivanja određenog takta, kao i određenog broja instrukcija po sekundi. Ako poremetiš bitno CPU, recimo sa potpuno novom arhitekturom, povećanim brojem jezgara, lomiš cijeli sustav.

 

Razvijati igru za konzolu i PC su dva različita svijeta, kompatibilnost u PC svijetu je osigurana testiranjem na ogromnom broju konfiguracija. Igre se i razvijaju primarno za Windowse koji sami osiguravaju kompatibilnost softvera sa širokim rasponom hardvera.

 

Konzole su fino uštimani uređaji i zato se odavno zna da konzola u pravilu ima daleko više performanse nego PC sa ekvivalentnim hardverom. Fiksni hardver upravo omogućuje takve stvari.

 

Da promjeniš drastično CPU a isti upravlja interakcijama sa OS-om, hrani GPU, upravlja logikom igre (skriptiranjem, AI), fizikom, itd. itd. napravio si praktički PS6 i tad moraš tjerati developere da razvijaju igre za 2 bitno različita Playstationa. GPU sa druge strane ima drugu ulogu, bavi se renderiranjem, tako da tu možeš raditi puno veće promjene bez da se išta "polomi", dokle god je isti API podržan i postoji kompatibilnost sa feature set-om starog GPU-a.


Ajmo se složit da su većine igara multiplatformske i da sve platforme koriste istu arhitekturu i uglavnom isti engine. Uz to, ps5 već sad ima CPU sa variable clock speed koji ovisi o aktivnostima CPUa i grafičke, što znači da nema nikakvih problema da igre rade na različitim frekvencijama. 

 

Ako misliš da je clock CPUa problem za igre onda mislim da ne znaš puno o programiranju. Možda jedino za neke loše napisane ekskluzive kojima bi učinili uslugu da ih natjeraju da poprave igru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

Na koj mail šaljete kad želite refund neke igre sa store-a?

 

Edit: našao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 14:38 (QKYMON).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bok!

Malo prije sam obnovio mj. preplatu, novac je sa kartice skinut, a nemogu igrati online. Gasim i palim PS5 i router, log in-log out sa PSN, sa LAN kabla na Wifi, ma nista ne pomaze. To mi se sada prvi put dogodilo, PS5 ima zadnji update, ne razumijem u cemu je problem.

Drugi account moze na PSS i radi normalno ali me trazi da obnovim preplatu, sta sam vec ucinio na glavnom acc. 

 Dali ima jos ko takav problem i kako ga rijesiti, ili je nesto kod mene krivo. 

Hvala. Bb.

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
veseli007 kaže...

Bok!

Malo prije sam obnovio mj. preplatu, novac je sa kartice skinut, a nemogu igrati online. Gasim i palim PS5 i router, log in-log out sa PSN, sa LAN kabla na Wifi, ma nista ne pomaze. To mi se sada prvi put dogodilo, PS5 ima zadnji update, ne razumijem u cemu je problem.

Drugi account moze na PSS i radi normalno ali me trazi da obnovim preplatu, sta sam vec ucinio na glavnom acc. 

 Dali ima jos ko takav problem i kako ga rijesiti, ili je nesto kod mene krivo. 

Hvala. Bb.

 PSN ima nekih problema, nisu se još oglasili kaj točno. https://status.playstation.com/

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sale366 kaže...
veseli007 kaže...

Bok!

Malo prije sam obnovio mj. preplatu, novac je sa kartice skinut, a nemogu igrati online. Gasim i palim PS5 i router, log in-log out sa PSN, sa LAN kabla na Wifi, ma nista ne pomaze. To mi se sada prvi put dogodilo, PS5 ima zadnji update, ne razumijem u cemu je problem.

Drugi account moze na PSS i radi normalno ali me trazi da obnovim preplatu, sta sam vec ucinio na glavnom acc. 

 Dali ima jos ko takav problem i kako ga rijesiti, ili je nesto kod mene krivo. 

Hvala. Bb.

 PSN ima nekih problema, nisu se još oglasili kaj točno. https://status.playstation.com/

 Proradilo nakon 2 sata! 
Thx.

Odmori se u Istini.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sad nazad na širenje demokracije.
 
3 0 hvala 0
7 mjeseci
offline
Sony PlayStation 5

Evo ja sam s frendovog accounta skinuo 4-5 igri, ali kad ih želim pokrenut na njima je ikona da je zaključano.

Koja je sad fora o ovome kaj pričate? Nije mi jasno.

 

Da li on mora na svojoj konzoli se ulogirat s mojim računom i stavit me na sharing?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 22:19 (QKYMON).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako se igra kupuje u npr, indijskoj regiji, a postoje naši titlovi za tu igru, jel se mogu tada uključiti na našem jeziku ili zavisi od regije to?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vidim Fifa24 na akciji za 16€. Kakva je? Ne zanima me online igranje samo casual single player. Ili je bolji Madden24? To mi je nekako dvojba a na kraju možda uzmem i obje osim ako su baš drlog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

pa jel ovo istina da Dragons dogma, igra od 70+ eura ima mikrotransakcije, tipa plati 1.99$ za kustomizaciju lika???

 

Katastrofa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kakvi titlovi brate? Nasih nema nigdje koliko mi je poznato.
Ali ako mislis na engleske, da njih ima. Igre su na engleskom koliko mi je poznato.
Odes na store nakon sto se logiras i kupis igru kao i na bilo kojem drugom storu. Uzmes si kredite na amazonu i udri samo.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

pa jel ovo istina da Dragons dogma, igra od 70+ eura ima mikrotransakcije, tipa plati 1.99$ za kustomizaciju lika???

 

Katastrofa.

 I ne samo to. Nego je izgleda i fast travel opcija iza mikrotransakcije. 

 

A baš sam kontao uzeti igru, nikako se ne mogu navući na Cyberpunk, a igra mi se neki RPG. Osim mikrotransakcija navodno su i performance katastrofa, tako da će se pričekati. 

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam kupio na USA store Days Gone i nije bilo Hr titlova dok na našem ako kupiš imaju naši titlovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 tjedana
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Ja sam kupio na USA store Days Gone i nije bilo Hr titlova dok na našem ako kupiš imaju naši titlovi.

 

Koliko sam primjetio samo igre ako je kupljeno na store koji je dio EU (Irska, Njemačka, Francuska...) imaju hrvatski titl

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 10:35 (Arcanist1).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pero Dinamit kaže...
Kakvi titlovi brate? Nasih nema nigdje koliko mi je poznato.
Ali ako mislis na engleske, da njih ima. Igre su na engleskom koliko mi je poznato.
Odes na store nakon sto se logiras i kupis igru kao i na bilo kojem drugom storu. Uzmes si kredite na amazonu i udri samo.

 Kako ne, The Last of us Part II, God of War, Detroit: Become Human, Days Gone, MediEvil su imali ne samo hr titlove, neg cijelo sučelje na hrvatskom.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Vidiš, nisam znao. Valjda sam navikao na engl pa nisam ni tražio druge. Hvala!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice